PIKUJ 1408m, czyli na najwyższym szczycie Bieszczad

Grupa na najwyższym szczycie Bieszczad na Ukrainie - PIKUJ 1408m.Poniżej galeria zdjęć z jednodniowej wycieczki na PIKUJ 1408m, jaką odbyliśmy w najbliższym gronie przewodników górskich i pracowników Biura Podróży Bieszczader. Data: 15 kwiecień 2018.  W wielu miejscach na północno-wschodnich leżało nawet do 2 m śniegu. A tam gdzie zniknął pojawiły się ogromne ilości kwiatów: od przebiśniegów, przez śnieżyce wiosenne, żywiec gruczołowaty itd. Kwiecień to idealny miesiąc na wędrówki górskie po Bieszczadach, bo na drzewach jeszcze nie ma liści i widoki są rozleglejsze. Chętnych do udziału w wycieczce 1-dniowej na Pikuj w Bieszczady ukraińskie odsyłamy na:
http://bieszczader.pl/polska/bieszczady-wycieczki-1-dniowe/pikuj-1408/

Przeczytaj resztę tego wpisu »

19 kwietnia 2018

DŁUGI WEEKEND MAJOWY 2018 w Bieszczadach

Wybierasz się na długi weekend majowy, czyli między 28 kwietnia, a 6 maja 2018 w Bieszczady? Jeśli tak to zapraszamy do zapoznania się z programami WYCIECZEK 1-DNIOWYCH. W rozpoczynającym się sezonie turystycznym będziemy realizować aż 10 niepowtarzalnych wycieczek. Tylko cena wycieczki do Lwowa jest wyższa o 10 zł / osoba ze względu na podwyżki cen biletów wstępu, usług przewodnickich oraz systemu tour-guide. Pozostałych cen wycieczek mimo droższych niektórych świadczeń nie zmienialiśmy, aby zachęcić Państwa do uczestnictwa w jak największej ilości imprez turystycznych.

Nowością jest wycieczka na najwyższy szczyt Bieszczad znajdujący się po stronie ukraińskiej PIKUJ 1408m.

Zachęcamy składać rezerwacje przed przyjazdem w Bieszczady, aby nie brakło miejsc. Rezerwacje najlepiej wykonać przez prosty System Rezerwacji w TERMINARZU. Poza wycieczką na Pikuj pogoda nie ma znaczenia – zawsze dopasowujemy się lub proponujemy inne atrakcje. Wycieczkę można odwołać do 24 przed przyjazdem nie ponosząc żadnych kosztów. Płatność dopiero w autokarze!

Tabelka przedstawiająca zaplanowane wycieczki jednodniowe na długi weekend majowy w Bieszczadach 2018:

29.04.2018
(niedziela)
30.04.2018
(poniedziałek)
1.05.2018
(wtorek)
2.05.2018
(środa)
3.05.2018
(czwartek)
4.05.2018
(piątek)
5.05.2018
(sobota)
6.05.2018
(niedziela)
DREZYNY TRAPERSKA DREZYNY KOLEJ nr 1 DREZYNY PIKUJ DREZYNY UAZ-y
LWÓW nr 1
WĘGRY LWÓW nr 1 KOLEJ nr 2 LWÓW nr 1 PRZEMYŚL KOLEJ  
  LWÓW nr 1
LWÓW nr 3 LWÓW nr 1 LWÓW nr 2 TRAPERSKA LWÓW nr 1
 
      TRAPERSKA  WĘGRY   UAZ-y  

Jeśli System Rezerwacji pokazuje mniej niż 35 miejsc to znaczy, że wycieczka jest potwierdzona. Zawsze do sprzedaży wprowadzamy 50 miejsc.

12 kwietnia 2018

WIOSNA pełna kwiatów w Bieszczadach

Jeszcze na połoninach leży śnieg, a doliny bieszczadzkie zaroiły się od niezliczonej liczby KWIATÓW. Pierwsze jak co roku były przebiśniegi, śnieżyce wiosenne i lepiężniki białe. A teraz możemy podziwiać również zawilce, pierwiosnki, żywiec gruczołowaty, podbiał i inne.
Poniżej prezentujemy tylko kilka gatunków kwiatów jakie pojawiają się wiosną w Bieszczadach, które sfotografowaliśmy dziś w pół godziny obok naszego biura. Zapowiada się kolejny piękny słoneczny weekend, więc zachęcamy wybrać się w Bieszczady i wykonać zdjęcia!

ZAWILEC na brzegu rzeki Osława, czyli na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego. Przylaszczka na brzegu rzeki Osława w Bieszczadach. ŚNIEŻYCA WIOSENNA - jeden z pierwszych kwiatów wiosną w Bieszczadach. ŻYWIEC GRUCZOŁOWATY na brzegu rzeki w Bieszczadach.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

10 kwietnia 2018

PARALOTNIE w Bieszczadach

W ostatni czwartek wiał lekki wiatr i było troszkę chmurek na niebie – są to idealne warunki do lotów paralotnią w Bieszczadach. Miłośnicy tej atrakcji najczęściej wybierają się na szybowisko w Bezmiechowej. Poza tym, aby móc podziwiać piękno Bieszczad z lotu ptaka wystarczy każda inna górka, gdzie wieje wiatr i nie ma drzew, a takich miejsc na Podkarpaciu nie brakuje.
Zapraszamy do oglądnięcia kilku zdjęć z jednego popołudnia:

Lot paralotnią nad Bieszczadami z widokiem na Połoninę Wetlińską i Zalew Soliński. Trzeba walczyć o każdy kawałek nieba gdy dobrze wieje nad Bieszczadami do lotów paralotnią;-) Paralotnie nad Bieszczadami - szybowisko w Bezmiechowej. Start na paralotni z szybowiska w Bezmiechowej koło Leska.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

8 kwietnia 2018

BIESZCZADZKA SZKOŁA RZEMIOSŁ

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła to projekt, którego realizacja w Uhercach Mineralnych zacznie się końcem kwietnia. Znajduje się w pochodzącym z początku XX w. budynku dawnej szkoły, który przeszedł gruntowny remont. To kolejny ciekawy pomysł na atrakcję w Bieszczadach stworzony przez Magdalenę i Janusza Demkowiczów. Szkoła ma łączyć czynne aktywności uczestników odwiedzających to miejsce z nowinkami technicznymi.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

5 kwietnia 2018

Życzenia WIELKANOCNE od Załogi BP Bieszczader 2018

Jak zawsze staraliśmy się stworzyć niepowtarzalną kartkę świąteczną z okazji Świąt Wielkanocnych. Z wyborem zdjęcia na tło jakie wykonaliśmy wczoraj śnieżycom wiosennym mieliśmy problem jak widać po poniższym… Mamy nadzieję, że któreś z życzeń się spodobają ;-)

Kartka świąteczna z życzeniami wielkanocnymi od Biura Podróży Bieszczader Kartka świąteczna z życzeniami wielkanocnymi od Biura Podróży Bieszczader Kartka świąteczna z życzeniami wielkanocnymi od Biura Podróży Bieszczader Kartka świąteczna z życzeniami wielkanocnymi od Biura Podróży Bieszczader

31 marca 2018

ŚNIEŻYCA WIOSENNA w Bieszczadach – sesja fotograficzna ;-)

ŚNIEŻYCA WIOSENNA w Bieszczadach artystycznie.Poniżej „sesja fotograficzna” jaką wykonaliśmy niepowtarzalnej
ŚNIEŻYCY WIOSENNEJ w Bieszczadach.

A dokładnie w miejscowości Postołów koło Leska, na łąkach między rzeką San, a lasem.  Jest to jedna z pierwszych oznak wiosny. Porasta głównie wilgotne łąki w pobliżu rzek i potoków.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

30 marca 2018

WYCIECZKI JEDNODNIOWE po Bieszczadach, na Ukrainę i Węgry 2018

Wybierasz się na Podkarpacie, czy w magiczne Bieszczady, masz już zarezerwowany nocleg i szukasz atrakcji? Jeśli tak to zapraszamy do zapoznania się z autorskimi programami WYCIECZEK 1-DNIOWYCH, których na sezon turystyczny 2018 mamy aż 10:

Bieszczady WYCIECZKI 1-DNIOWE Traperska Przygoda, Lwów, Węgry, Słowacja, Przemyśl ze Szwejkiem, Perły Podkarpacia

Organizujemy wycieczki po Bieszczadach, do Przemyśla, na Ukrainę oraz Węgry, ale najbardziej polecamy te, za które dostaliśmy nagrody:
TRAPERSKA PRZYGODA - wycieczka jednodniowa po Bieszczadach będąca Najlepszym Produktem Turystycznym Podkarpacia 2012. WODAMI rzeki San! - wycieczka jednodniowa po Bieszczadach będąca Najlepszym Produktem Turystycznym Polski 2017. DREZYNAMI po Bieszczadach! - wycieczka jednodniowa po Bieszczadach będąca Najlepszym Produktem Turystycznym Podkarpacia 2015.

Pamiętajcie złożyć REZERWACJĘ na wycieczki przed przyjazdem w Bieszczady, dzięki czemu:
1. nie braknie dla Was miejsc
2. zabierzecie odpowiednie dokumenty i wyposażenie
3. będziecie mieć wszystko zaplanowane, dzięki czemu skupicie się na wypoczynku, a nie na szukaniu atrakcji i przekładaniu planów.
Bardzo prosty System Rezerwacji jest w TERMINARZU – płatność dopiero u przewodnika w autokarze na wycieczce!

3 marca 2018

Bieszczadzki KULIG śladami bieszczadzkiej ciuchci…

1 minutowy FILM z KULIGU po Bieszczadach śladami bieszczadzkiej ciuchci....

Zapraszamy do oglądnięcia 1-minutowego FILMU
jaki nakręciliśmy na jednym z KULIGÓW
organizowanych w poprzedni weekend.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

22 lutego 2018

Wycieczka RUMUNIA 8 dni, Transylwania – Morze Czarne – Bukareszt – Fagarasze

Wycieczka RUMUNIA 8 dni, 23-30 czerwiec 2018, Transylwania - Morze Czarne - Bukareszt - FagaraseZapraszamy na wycieczkę do RUMUNII łączącej zwiedzanie Transylwanii z Bukaresztem,
wypoczynkiem nad Morzem Czarnym i przejazdem przez najwyższą część Karpat, czyli Fagarasze.

TERMIN: 23 do 30 czerwiec 2018r.
Środek transportu: autokar, wyjazd z Zagórz (koło Sanoka).
Cena: uzależniona od liczby osób – szczegóły na programie.
Zgłoszenia do 2 marca na biuro@bieszczader.pl
Dokumenty: dowód osobisty.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

21 lutego 2018