NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY Województwa Podkarpackiego 2017

NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY PODKARPACIA 2017 - wycieczka 1-dniowa WODAMI rzeki San!Z ogromną przyjemnością informujemy, iż w dniu 05.10.2017r.

wycieczka 1-dniowa WODAMI rzeki San!

została

NAJLEPSZYM PRODUKTEM TURYSTYCZNYM
Województwa Podkarpackiego 2017

w konkursie organizowanym przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną.

Galeria zdjęć wykonanych w Zamku Dubiecko 05.10.2017:

Przeczytaj resztę tego wpisu »

8 października 2017

WODAMI rzeki San – zdjęcia z wycieczki jednodniowej po Bieszczadach

WODAMI rzeki San! to wycieczka 1-dniowa jaką realizujemy dla klientów indywidualnych w okresie wakacji. Na turystów czeka mnóstwo atrakcji: spływ kajakami po Sanie lub zwiedzanie skansenu w Sanoku wraz z miasteczkiem galicyjskim, posiłek regionalny w restauracji w formie statku, karmel w Zagórzu z 22-metrową wieżą widokową, a dzień kończymy 2 godzinnym rejsem statkiem po niemal całym Zalewie Solińskim (prawie 50km!) zakończony degustacją win węgierskich o zachodzie słońca. Więcej na:
WODAMI RZEKI SAN – program wycieczki jednodniowej po Bieszczadach
Na zamówienie grup powyższą wycieczkę z programem dopasowanym do wymagań grupy (nawet tylko z samym rejsem statkiem z degustacją win) możemy zrealizować w dowolnym terminie i porze roku (oprócz zimy).

Poniżej zdjęcia zostały wykonane 28 sierpnia 2017:

10 września 2017

KONKURS FOTOGRAFICZNY: Podkarpackie Ulubione – 4 pory roku

Fotografia to KONKURS FOTOGRAFICZNY plakat - Podkarpackie 4 pory roku - sceneria jesiennaTwoja pasja? A może wybierając się na zwiedzanie atrakcji Podkarpacia czy Bieszczad po prostu robisz zdjęcia? Teraz dajemy dodatkową motywację. Wystarczy, że wyślesz 1 zdjęcie przedstawiające dowolną atrakcję z Województwa Podkarpackiego w kolorach jesieni i możesz wygrać różne nagrody. Wśród nich są wycieczki 1-dniowe organizowane przez Biuro Podróży BIESZCZADER!

KONKURS FOTOGRAFICZNY Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej
został nazwany Podkarpackie Ulubione – cztery pory roku.

INFO zaproszenie do konkursu fotograficznego
KARTA ZGŁOSZENIA na konkurs fotograficzny
 

REGULAMIN KONKURSU Podkarpackie 4 pory roku

Więcej też na stronie PROT: http://podkarpackie.travel/pl/blog/fotografuj-jesienne-podkarpackie

Przeczytaj resztę tego wpisu »

5 września 2017

RUDBEKIA – jedna z bardziej rozpoznawalnych roślin Bieszczad

RUDBEKIA jest jedną z roślin najbardziej kojarzących nam się z Bieszczadami. Jej charakterystyczne żółte kwiaty pojawiają się w krajobrazie w środku wakacji i kwitną do połowy, a w niektórych miejscach nawet do końca września. W Bieszczadach występuje głównie w odmianie nazwanej „naga” i potrafi osiągać do 2 m wysokości. Dawniej sadzona w ogródkach przydomowych (pochodzi z Ameryki Północnej) dziś się rozsiała. Szczególnie polecamy przejazd z Dołżycy koło Cisnej w stronę Bukowca, gdzie rośnie wzdłuż drogi dosłownie kilometrami. Kwiaty mają nawet do 12 cm średnicy – takie małe słoneczniki ;-)

Poniżej zdjęcia wykonane kilka dni temu przy CERKWI w SZCZAWNEM z 1888r. (na szlaku ikon doliny Osławy):

20 sierpnia 2017

KOLEJKA LEŚNA – jedna z głównych atrakcji w Bieszczadach

Każdego kto wybiera się w Bieszczady zachęcamy do przejechania się BIESZCZADZKĄ KOLEJKĄ LEŚNĄ. To jedna z głównych atrakcji Bieszczad. Pierwsze tory zostały położone na odcinku z Łupkowa w stronę Cisnej już w 1890 roku! O historii warto poczytać na stronie ciuchci. Stacja główna znajduje się w miejscowości Majdan koło Cisnej. Kursuje w 2 kierunkach: do Przysłupia lub do Balnicy. W okresie wakacji codziennie, a poza sezonem w weekendy i oczywiście pod zamówienie grup w dowolnym terminie. Szczególnie polecamy przejazd ciuchcią parową w zimie! Przedzieranie się przez śnieg, znacznie rozleglejsze widoki, dzięki temu, że na drzewach nie ma liście pozostają na zawsze w pamięci. Galeria zdjęć z zimy na: KOLEJKA ZIMĄ.

Jeśli nie chcecie stać w „kolejce do kolejki” po bilety to zachęcamy dokonać zakupu biletów przez internet na stronie ciuchci. Chętnych na przejazd jest bardzo dużo, więc by uniknąć niepotrzebnego zdenerwowania i tracenia czasu stojąc w kolejce zakupcie wcześniej bilety. Rezerwacje na: KUP BILET.

10 sierpnia 2017

RAJSKIE – raj na ziemi w Bieszczadach…

Przyjeżdżając w Bieszczady większość osób szuka tych niepowtarzalnych miejsc, w których jakby czas się zatrzymał i może je uwiecznić na zdjęciach. Do jednych z nich uważamy miejscowość RAJSKIE. Zastanawialiście skąd się wzięła nazwa? Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć wykonanych tydzień temu podczas odpoczynku z najbliższymi na wędkowaniu nad Zalewem Solińskim. Jak dla nas raj na ziemi… ;-)

Widoczna na zdjęciach „KAPLICZKA NA HRABIE” (dziś nazywana „Na Skale”) została wzniesiona w XIX wieku na wzgórzu zwanym Hrab. Obecnie jest jedną z nielicznych pamiątek po dawnej wsi Rajskie. Dokładna data oraz nazwisko fundatora nie są znane. Postawiono ją w centrum wsi, powyżej drogi prowadzącej wzdłuż rzeki San w stronę Soliny. Dziś droga została pod wodą Zalewu Solińskiego, a kapliczka jest położona na obrzeżach wioski. Do niedawna była w zupełnej ruinie. Jej naprawa nie miała sensu. Dlatego w 2010 roku członkowie Stowarzyszenia Rajska Dolina rozebrali ją i po 2 latach postawili na nowo. Wykonana jest z łamanego kamienia i pokryta dachem gontowym zwieńczonym makowiczką z krzyżem.

6 sierpnia 2017

KOLEJ ZAKARPACKA zdjęcia Jacek Godos

W sezonie wakacyjnym nie możemy się wyrwać z biura, aby zrobić aktualne zdjęcia na którejś z 9 oferowanych przez nas wycieczek jednodniowych. Ale całe szczęście możemy liczyć na uczestników wypraw.

Poniżej zdjęcia, które wykonał i udostępnił nam Pan JACEK GODOS na wycieczce KOLEJ ZAKARPACKA.

30 lipca 2017

RADZIEJOWA – wspomnienia i mądrość życiowa Barbary Sobczyszyn…

Jeśli kogoś zainteresują poniższe słowa to zachęcamy do poświęcenia 5 minut na przeczytanie niepowtarzalnego artykułu w czasopiśmie PŁAJ, który powstał podczas rozmowy ks. Rafała Szykuła z dawną mieszkanką nieistniejącej wsi Radziejowa w Bieszczadach:

ks Rafał Szykuła: Co chciałaby Pani powiedzieć współczesnemu człowiekowi, wspominając tak bogatą historie swojego życia?
Barbara Sobczyszyn: Teraz tak się tylko zastanawiam, ile to myśmy przeżyli. Człowiek jest twardszy niż stal. Stal się przetrze, a człowiek nie. Tak teraz patrzę, wszyscy od jednego Boga jesteśmy. Czego tak jeden drugiemu robi? Ja tego nie rozumiem. A teraz co się dzieje. Nie mogę się na to napatrzeć, ale to dlatego, że ludzie wszystko mają. Jest za dobrze. Była bida, człowiek ten owsiany chleb jadł, ale zdrowie było. Nie było się w co ubrać, ale gdzie się wyszło, tam było wesoło i śpiew.”

RADZIEJOWA – artykuł w wydawnictwie PŁAJ o jednej z wysiedlonych wiosek, ale i mądrości życiowej…

12 lipca 2017

Zdjęcia z wycieczki TRAPERSKA PRZYGODA, autor Jacek Godos

Z przyjemnością przedstawiamy galerię niepowtarzalnych zdjęć, których autokarem jest JACEK GODOS:
https://www.facebook.com/xxjaco
Zostały wykonane na wycieczce 1-dniowej TRAPERSKA PRZYGODA w lipcu 2017r.

PS. Bardzo dziękujemy Panie Jacku za możliwość udostępnienia i zachęcamy innych turystów do podzielenia się zdjęciami.

11 lipca 2017

SYRENKA – nietypowy pomysł na rezerwację wycieczek w Bieszczadach…

Punkt rezerwacji WYCIECZEK 1-DNIOWYCH Biura Podróży Bieszczader w Polańczyku - skrzyżowanie ul. Bieszczadzkiej z ul. Zdrojową.Jest ktoś z Twoich znajomych w Bieszczadach, a chciałby się wybrać na WYCIECZKĘ JEDNODNIOWĄ i nie zrobił rezerwacji przed przyjazdem w Systemie Rezerwacyjnym? A może nie słyszał jeszcze o nas mimo, że najdłużej zajmujemy się organizacją takich wycieczek (od 2003!), nie odwołujemy z powodu zbyt małej liczby chętnych, wynajmujemy najbardziej komfortowe autokary i najlepszych przewodników, którzy tworzą cały niepowtarzalny klimat na wycieczce? Nie widział tysięcy opinii o nas w Księdze Gości? Są też osoby, które po prostu lubią się spotkać i porozmawiać.

Będąc w okolicach Zalewu Solińskiego zapraszamy rozpocząć przygodę z nami od rezerwacji wycieczek 1-dniowych wewnątrz samochodu SYRENA Bosto! Nasz punkt rezerwacji znajduje się w centrum Polańczyka przy skrzyżowaniu ulic Bieszczadzkiej i Zdrojowej. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00.

Obawiasz się, że będzie padać deszcz w Bieszczadach? Jeśli tak to najlepiej zapisać się na którąś z naszych wycieczek jednodniowych. Większość imprez posiada takie programy, że niepogoda nie ma znaczenia. Np. na Traperskiej Przygodzie za wędrówkę do Jeziorek Duszatyńskich realizujemy alternatywny program w Komańczy. Gwarantujemy, że ciekawie spędzimy wspólnie czas i nie zmokniecie! Naszym najlepszym przewodnikom pomysłów na atrakcje w Bieszczadach podczas niepogody nie brakuje. Więc nie czekaj i zapisuj się na wycieczki 1-dniowe, bo liczba miejsc jest ograniczona do podanych w Systemie Rezerwacji. Zwykle wprowadzamy 50 miejsc do sprzedaży (czasami przy najbardziej obleganych 60). W większości jak jest mniej niż 35 miejsc to wycieczka jedzie na 100%.

2 lipca 2017