NAJLEPSZE PRODUKTU TURYSTYCZNE Polski 2017

Polska Organizacja Turystyczna podejmuje działania zmierzające z jednej strony do stymulacji rozwoju profesjonalnego produktu turystycznego, z drugiej zaś do jego promocji w kraju i za granicą. Jednym z takich działań jest organizacja konkursu na najlepszy polski produkt turystyczny. Konkurs ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich popularyzację, a także wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych. Pierwszy Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny zorganizowany został w 2003 r.

Zdjęcie laureatów 10 Najlepszych Produktów Turystycznych Polski 2017 w Warszawie w Hotelu Mariot w ramagach TT Warsaw. Certyfikat POT na NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY POLSKI 2017 dla Biura Podróży Bieszczader za wycieczkę jednodniową WODAMI rzeki San! Sala Hotelu Mariot w Warszawie podczas wręczania nagród na Najlepszy Produkt Turystyczny Polski 2017.Logo Polskiej Organizacji Turystycznej

W 2017 roku na XV edycji na najlepsze produkty turystyczne w Polsce o to prestiżowe wyróżnienie walczyło 45 produktów, które wcześniej zostały uhonorowane przez regionalne organizacje turystyczne. Ostatecznie przyznano 10 nagród oraz jedno wyróżnienie. Wyniki zostały ogłoszone podczas uroczystej gali 23 listopada 2017 w Hotelu Mariot, która odbyła się w ramach 25. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw.

Wśród najlepszych 10 znalazła się wycieczka jednodniowa Biura Podróży Bieszczader „WODAMI rzeki San!„. Wcześniej została jednym z 3 Najlepszych Produktów Turystyczny Województwa Podkarpackiego. Następnie została wybrana do reprezentowania województwa w głosowaniu internatów. Kilka głosów zabrakło nam do otrzymania tzw. Złotego Lauru, ale i tak dziękujemy wszystkim kilku tysiącom głosującym za poświęcenie czasu i głosowanie na nas!
Dostaliśmy najcenniejszą nagrodę w turystyce w Polsce za co bardzo dziękujemy i oczywiście dalej obiecujemy świadczyć usługi na najwyższym poziomie!

Przeczytaj resztę tego wpisu »

10 grudnia 2017

ZIMA w Bieszczadach 2017/2018

Zastanawiasz się gdzie odpocząć w zimie, gdzie pojeździć na nartach nie stojąc w kolejkach do wyciągów, gdzie najlepiej spędzić święta, przywitać Nowy Rok lub szukasz pomysłu gdzie zabrać dzieci na ferie? Wybierz BIESZCZADY!

Najlepsze KULIGI w Bieszczadach - jedna z atrakcji zimą! LWÓW zimą - wycieczka jednodniowa z Bieszczad. Wędrówki na RAKIETACH ŚNIEŻNYCH po Bieszczadach.

Biuro Podróży Bieszczader zimą zajmuje się organizacją:
- KULIGÓW na leśnych saniach z pochodniami
- widokowymi i lekkimi WĘDRÓWKAMI NA RAKIETACH ŚNIEŻNYCH
- WYCIECZKAMI jednodniowymi do LWOWA.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

10 listopada 2017

WODAMI rzeki San! – czy Najlepszy Produkt Turystyczny Polski 2017?

Niedawno informowaliśmy, że nasza wycieczka „WODAMI rzeki San!” została
Najlepszym Produktem Turystycznym Podkarpacia 2017.

Do 19 listopada trwał plebiscyt na Certyfikat Internautów 2017 dla
Najlepszego Produktu Turystycznego POLSKI.

Nasza wycieczka konkurowała z innymi 15 najważniejszymi atrakcjami Polski. Ogłoszenie wyników w czwartek o 19:00 na jubileuszowych 25 Targach Turystycznych w Warszawie. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i oddali głos na naszą propozycję! Dalsze informacje za kilka dni – mamy wciąż nadzieję, że bieszczadzka propozycja wygra.

SPŁYW KAJAKAMI po rzece San z Sanoka do Mrzygłodu. Osoby, które nie spływają kajakami w tym samym czasie zwiedzają SKANSEN W SANOKU z miasteczkiem galicyjskim. NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY PODKARPACIA 2017 - wycieczka 1-dniowa WODAMI rzeki San! KARMEL W ZAGÓRZU to największe w Polsce ruiny klasztoru karmelitów bosych z 22 m wieżą widokową. DEGUSTACJA WIN i SERÓW bieszczadzkich podczas rejsu po Zalewie Solińskim na pokładzie statku.Widok na Zalew Soliński i w oddali zaporę wodną w Myczkowcach jesienią... Zachód słońca nad Zalewem Solińskim i małża na brzegu jeziora... ZALEW SOLIŃSKI w Olchowcu - do tego miejsca dopływamy podczas 2h rejsu statkiem.

9 listopada 2017

JEZIORKA DUSZATYŃSKIE późną jesienią

JEZIORKA DUSZATYŃSKIE powstały w wyniku osuwiska ziemi na stokach góry Chryszczata 13 kwietnia 1907r. Przyczyniło się do tego kilka czynników: duże opady deszczu jesienią, później śnieżna zima, wiosną nagłe roztopy, a najważniejsze flisz karpacki… Osunęło się około 12 mln ton ziemi i skał, co sprawia, że jest największym osuwiskiem pod względem przemieszczonego materiału w polskich Karpatach, a II pod względem powierzchni (36ha) po osuwisku w Szymbarku. Wgłębienia w ziemi po pewnym czasie zostały wypełnione wodami potoku Olchowego zwanego Olchowatym i w ten sposób powstały 3 Jeziorka Duszatyńskie. Do dzisiejszych czasów przetrwały 2 z nich i są objęte ochroną rezerwatem Zwiezło. Jedno z nich przestało istnieć za sprawą hrabiego Potockiego (właściciela Rymanowa, Duszatyna i okolicznych lasów), który wydał rozporządzenie swej służbie by nałowiła mu ryb w Jeziorkach Duszatyński… Ta rozburzyła naturalną zaporę wodną, woda wypłynęła i nazbierali mnóstwo pstrągów, które dochodziły nawet do 12 kg wagi!

Buki rosnące nad Jeziorkami Duszatyńskimi sprawiają, że jesienią niemal nie widać wody w dolnym jeziorku. Buki same tworzą naturalne ramki do zrobienia zdjęcia Jeziorek Duszatyńskich. Zdjęcie panoramiczne górnego Jeziorka Duszatyńskiego wykonane w ostatnich promieniach słońca. Tzw. górne Jeziorko Duszatyńskie w ostatnich promieniach jesiennego słońca. Jeziorka Duszatyńskie artystycznie jesienią w Bieszczadach ;-)

Przeczytaj resztę tego wpisu »

22 października 2017

DUSZATYN – jedna z najmniejszych wiosek w Bieszczadach, a czy atrakcyjna?

DUSZATYN to miejscowość założona jeszcze w XV wieku, a położona u podnóża pasma Wysoki Dział w dolinie rzeki Osława. W księgach historii odnotowano jej niszczenie przez Jerzego II Rakoczego oraz węgierskich Tołhajów. Ostatnimi jej właścicielami byli Jan i Stanisław Potoccy z Rymanowa, którzy nabyli ją końcem XIX w. W 1898 wieś liczyła 179 mieszkańców oraz 25 domów. Dziś mieszka tu tylko 1 rodzina zajmująca się m.in. prowadzeniem malutkiego baru.

Zdjęcie panoramiczne wykonane w rezerwacie przyrody PRZEŁOM OSŁAWY POD DUSZATYNEM od wiaduktu ciuchci po kaskadę. Dolne JEZIORKO DUSZATYŃSKIE późną jesienią. Górne JEZIORKO DUSZATYŃSKIE w rezerwacie Zwiezło na stokach góry Chryszczata 997m. Największa KASKADA na Potoku Olchowym zwanym Olchowatym tworzącym Jeziorka Duszatyńskie. Największy WIADUKT bieszczadzkiej ciuchci w Duszatynie obok rezerwatu Przełom Osławy.

JEZIORKA DUSZATYŃSKIE – WIADUKT BIESZCZADZKIEJ CIUCHCI – KASKADA NA RZECE OSŁAWA
Przeczytaj resztę tego wpisu »

20 października 2017

NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY Województwa Podkarpackiego 2017

NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY PODKARPACIA 2017 - wycieczka 1-dniowa WODAMI rzeki San!Z ogromną przyjemnością informujemy, iż w dniu 05.10.2017r.

wycieczka 1-dniowa WODAMI rzeki San!

została

NAJLEPSZYM PRODUKTEM TURYSTYCZNYM
Województwa Podkarpackiego 2017

w konkursie organizowanym przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną.

Przeczytaj resztę tego wpisu »

8 października 2017

WODAMI rzeki San – zdjęcia z wycieczki jednodniowej po Bieszczadach

WODAMI rzeki San! to wycieczka 1-dniowa jaką realizujemy dla klientów indywidualnych w okresie wakacji. Na turystów czeka mnóstwo atrakcji: spływ kajakami po Sanie lub zwiedzanie skansenu w Sanoku wraz z miasteczkiem galicyjskim, posiłek regionalny w restauracji w formie statku, karmel w Zagórzu z 22-metrową wieżą widokową, a dzień kończymy 2 godzinnym rejsem statkiem po niemal całym Zalewie Solińskim (prawie 50km!) zakończony degustacją win węgierskich o zachodzie słońca. Więcej na:
WODAMI RZEKI SAN – program wycieczki jednodniowej po Bieszczadach
Na zamówienie grup powyższą wycieczkę z programem dopasowanym do wymagań grupy (nawet tylko z samym rejsem statkiem z degustacją win) możemy zrealizować w dowolnym terminie i porze roku (oprócz zimy).

Poniżej zdjęcia zostały wykonane 28 sierpnia 2017:

10 września 2017

KONKURS FOTOGRAFICZNY: Podkarpackie Ulubione – 4 pory roku

Fotografia to KONKURS FOTOGRAFICZNY plakat - Podkarpackie 4 pory roku - sceneria jesiennaTwoja pasja? A może wybierając się na zwiedzanie atrakcji Podkarpacia czy Bieszczad po prostu robisz zdjęcia? Teraz dajemy dodatkową motywację. Wystarczy, że wyślesz 1 zdjęcie przedstawiające dowolną atrakcję z Województwa Podkarpackiego w kolorach jesieni i możesz wygrać różne nagrody. Wśród nich są wycieczki 1-dniowe organizowane przez Biuro Podróży BIESZCZADER!

KONKURS FOTOGRAFICZNY Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej
został nazwany Podkarpackie Ulubione – cztery pory roku.

INFO zaproszenie do konkursu fotograficznego
KARTA ZGŁOSZENIA na konkurs fotograficzny
 

REGULAMIN KONKURSU Podkarpackie 4 pory roku

Więcej też na stronie PROT: http://podkarpackie.travel/pl/blog/fotografuj-jesienne-podkarpackie

Przeczytaj resztę tego wpisu »

5 września 2017

RUDBEKIA – jedna z bardziej rozpoznawalnych roślin Bieszczad

RUDBEKIA jest jedną z roślin najbardziej kojarzących nam się z Bieszczadami. Jej charakterystyczne żółte kwiaty pojawiają się w krajobrazie w środku wakacji i kwitną do połowy, a w niektórych miejscach nawet do końca września. W Bieszczadach występuje głównie w odmianie nazwanej „naga” i potrafi osiągać do 2 m wysokości. Dawniej sadzona w ogródkach przydomowych (pochodzi z Ameryki Północnej) dziś się rozsiała. Szczególnie polecamy przejazd z Dołżycy koło Cisnej w stronę Bukowca, gdzie rośnie wzdłuż drogi dosłownie kilometrami. Kwiaty mają nawet do 12 cm średnicy – takie małe słoneczniki ;-)

Poniżej zdjęcia wykonane kilka dni temu przy CERKWI w SZCZAWNEM z 1888r. (na szlaku ikon doliny Osławy):

20 sierpnia 2017

KOLEJKA LEŚNA – jedna z głównych atrakcji w Bieszczadach

Każdego kto wybiera się w Bieszczady zachęcamy do przejechania się BIESZCZADZKĄ KOLEJKĄ LEŚNĄ. To jedna z głównych atrakcji Bieszczad. Pierwsze tory zostały położone na odcinku z Łupkowa w stronę Cisnej już w 1890 roku! O historii warto poczytać na stronie ciuchci. Stacja główna znajduje się w miejscowości Majdan koło Cisnej. Kursuje w 2 kierunkach: do Przysłupia lub do Balnicy. W okresie wakacji codziennie, a poza sezonem w weekendy i oczywiście pod zamówienie grup w dowolnym terminie. Szczególnie polecamy przejazd ciuchcią parową w zimie! Przedzieranie się przez śnieg, znacznie rozleglejsze widoki, dzięki temu, że na drzewach nie ma liście pozostają na zawsze w pamięci. Galeria zdjęć z zimy na: KOLEJKA ZIMĄ.

Jeśli nie chcecie stać w „kolejce do kolejki” po bilety to zachęcamy dokonać zakupu biletów przez internet na stronie ciuchci. Chętnych na przejazd jest bardzo dużo, więc by uniknąć niepotrzebnego zdenerwowania i tracenia czasu stojąc w kolejce zakupcie wcześniej bilety. Rezerwacje na: KUP BILET.

10 sierpnia 2017