W naszym społeczeństwie panuje moda na wyjazdy narciarskie w Alpy.
Ekipa Biura Podróży BIESZCZADER zachęca Państwa do wyjazdu na narty
znacznie bliżej i taniej – w Bieszczady i ogólnie do Województwa Podkarpackiego! 🙂

Na życzenie grup rezerwujemy skipassy, zamawiamy noclegi, profesjonalnych instruktorów narciarstwa, organizujemy prawdziwe bieszczadzkie kuligi, przejażdżki psimi zaprzęgami, wędrówki na rakietach śnieżnych, przejazdy skuterami śnieżnymi, zawody integracyjne oraz zapewniamy wieczorki taneczne w różnych klimatach.

Zachęcamy do organizacji imprez firmowych oraz narciarskich na Podkarpaciu,
a w szczególności w Bieszczadach razem z nami!

ROZETA KARPACKA

Poniżej przedstawiamy ośrodki narciarskie na terenie Województwa Podkarpackiego (kolejność wg alfabetu):

CHYROWA SKI

Wyciąg narciarski w CHYROWEJ
www.chyrowaski.pl
Wyposażenie ośrodka narciarskiego w Chyrowej:
3 wyciągi orczykowe – talerzykowe Tatrapoma o długościach: 900, 400 i 100m
4 trasy narciarskie: niebieskie o długościach 1400, 400 i 100m oraz czerwona o długości 900m.

Ośrodek narciarski CHYROWA SKI jest położony w Beskidzie Niskim w miejscowości Chyrowa w pobliżu Dukli. Narciarze mają do dyspozycji 4 trasy oraz trzy wyciągi o długości 900, 400 i 100 metrów. Stok ma szerokość 130 metrów i jest zaliczany do jednego z najszerszych w Polsce. Każda trasa jest sztucznie naśnieżana, oświetlana  i przygotowywana ratrakami. Do Chyrowej najbliżej z Jasła, Krosna, Iwonicza i Dukli.

Ponadto w ośrodku znajduje się wypożyczalnia nart, snowboardów oraz skuterów śnieżnych. Osoby, które stawiają pierwsze kroki na nartach mogą skorzystać ze szkółki narciarskiej. Zgłodniali narciarze mogą posilić się w restauracji, która serwuje dania z kuchni polowej, kiełbaskę z ogniska, potrawy z grilla oraz grzane wino i piwo.

ROZETA KARPACKA

KALNICA

Wyciąg narciarski w KALNICY
www.kalnica.eu
Wyposażenie ośrodka narciarskiego w Kalnicy:
– wyciąg orczykowy
– 3 trasy: 850 m niebieska, 800 m czerwona, 650 m czarna

Wyciąg Kalnica to najbardziej malowniczo położony, najbardziej odległy i najbardziej rodzinny stok w całych Bieszczadach. Ośrodek narciarski KALNICA położony jest na stoku Krzemiennej (937m n.p.m.). Jest to typowo rodzinny stok, idealny do nauki jazdy na nartach. To wyciąg położony najbliżej od Cisnej, Smereka, Wetliny i Ustrzyk Górnych.

Do dyspozycji gości przygotowane są 3 trasy zjazdowe: niebieska 850m, czerwona 800m, czarna 650m, a różnica poziomów wynosi 100m. Stok, na którym położone są trasy jest  przygotowywany ratrakiem. Ponadto znajduje się tu duży, bezpłatny parking, gastronomia, dyżurka GOPR, wypożyczalnia sprzętu oraz serwis

ROZETA KARPACKA

KICZERA SKI

Kolej linowa w PUŁAWACH
koło Rymanowa – www.kiczeraski.pl
Wyposażenie ośrodka narciarskiego w Puławach
– kolej linowa 2-osobowa, talerzyk, lina
– 3 trasy: 1000 m niebieska, 1000 m czerwona, 1200 m niebieska, 150 m dla początkujących.

KICZERA PUŁAWY to wyciąg krzesełkowy o długości około 700 metrów. Dojazd kolejką na szczyt zajmuje przeciętnie 6 minut. Ośrodek narciarski w Puławach dysponuje pięcioma różnymi trasami zjazdowymi.  Trasa główna ma długość 1000 metrów i jest przeznaczona zarówno dla średniozaawansowanych jak i dla zaawansowanych miłośników zimowego szaleństwa. Trasa znajdująca się pod wyciągiem o długości 1000 metrów przeznaczona jest głównie dla zaawansowanych narciarzy. Dla początkujących narciarzy została stworzona trasa o długości 1200 metrów. Dodatkowym atutem stoku Kiczera Puławy jest oddzielna trasa biegowa. Stok  jest oświetlany, sztucznie naśnieżany i przygotowywany ratrakiem.

Dodatkowe atrakcje jakie oferuje Ośrodek Narciarski w Puławach to: snowpark, mini wyciąg (tzw. Baby lift) dla dzieci, szkółka narciarska i snowboardowa oraz 2 wypożyczalnie sprzętu narciarskiego (przy dolnym parkingu i przy wyciągach dla początkujących). Na ten stok blisko z Rymanowa, Iwonicza, Krosna, Sanoka i Bukowska.

Bazę gastronomiczną stanowi restauracja, której możliwe jest także organizowanie imprez okolicznościowych. Natomiast bazę hotelową stanowią liczne pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne zlokalizowane w pobliżu stoku Kiczera Puławy.

ROZETA KARPACKA

GROMADZYŃ

Wyciąg narciarski GROMADZYŃ
www.ustrzyki-narty.pl
Ustrzyki Dolne – 2 wyciągi orczykowe + lina: 1100 m niebieska, 900 m czerwona

Ośrodek Narciarski Gromadzyń posiada dwa 2-osobowe wyciągi orczykowe, których długość wynosi 700 metrów, które przeznaczone są dla średniozaawansowanych oraz zaawansowanych narciarzy.  Znajdują się tutaj także dwa mniejsze wyciągi (w tym jeden talerzykowy) przeznaczone dla początkujących miłośników zimowego szaleństwa oraz dzieci.

Stoki są regularnie przygotowywane:  naśnieżane oraz ratrakowane, a nocą również oświetlane.  Można tutaj skorzystać z usług zarówno wypożyczalni sprzętu narciarskiego, serwisu jak i szkółki narciarskiej. Stok jest również patrolowany przez bieszczadzkich ratowników GOPR dbających o bezpieczeństwo narciarzy w trakcie zimowych szaleństw.  Chcąc zatrzymać się na dłużej w podkarpackiej miejscowości do wyboru jest wiele bieszczadzkich pensjonatów oraz gospodarstw agroturystycznych położonych tuż niedaleko stoku.

ROZETA KARPACKA

LAWORTA SKI

Kolej linowa LAWORTA
www.lawortaski.pl
Ustrzyki Dolne, kolej linowa 2-osobowa, orczyk i lina: 1300 m czerwona

Ośrodek Narciarski Laworta w Ustrzykach Dolnych jest największym w Bieszczadach wyciągiem narciarskim, a zarazem jedynym w regionie podkarpackim wyciągiem krzesełkowym.  Trasa ta posiada homologację FIS, co oznacza, że mogą być na niej rozgrywane zawody narciarskie slalomu i slalomu gigant. Stacja Laworta Ustrzyki Dolne składa się z trzech wyciągów. Wyciąg krzesełkowy ma długość 1300 metrów i jest najdłuższą trasą stoku w Bieszczadach.

Znajduje się tutaj także wyciąg orczykowy o długości 1250 metrów. Stoki te przeznaczone są głownie dla średnio- zaawansowanych oraz zaawansowanych narciarzy. Początkujący mogą ćwiczyć swoje umiejętności na najmniejszym wyciągu orczykowym o długości 300 metrów.

Stok jest oświetlony i sztucznie naśnieżany. Stacja oferuje wypożyczalnie oraz serwis sprzętu.

ROZETA KARPACKA

LESKO SKI

Wyciąg narciarski w WEREMIENIU
www.lesko-ski.pl
okolice Leska – 2 wyciągi talerzykowe i 2 trasy: 680 m niebieska i 750 m czerwona

W Weremieniu u podnóży góry Gruszka, w odległości 2 km od Leska, zlokalizowany jest ośrodek Lesko-ski. Jest to jedno z miejsc w okolicy, gdzie warunki śniegowe utrzymują się najdłużej w sezonie zimowym.

Weremień – LESKO SKI” to stok typowo rodzinny, idealny do nauki jazdy na nartach. Ośrodek posiada 2 wyciągi talerzykowe, długość tras to 680 i 750 m, a różnica poziomów 130 m. Stok, na którym położone są wyciągi jest oświetlany, sztucznie naśnieżany i przygotowywany ratrakiem. Znajduje się tu szkółka narciarska i snowboardowa oraz wypożyczalnie sprzętu. Można tu wypożyczyć skuter śnieżny i pojeździć po wyznaczonych trasach. Bazę noclegową na około 70 miejsc zapewnia 10 domków całorocznych i hotelik w Stacji Dolnej.

Ośrodek oferuje też wiele innych atrakcji: przeloty samolotem nad Bieszczadami, loty szybowcowe, paralotniowe, przejażdżki samochodami terenowymi, quadami, amfibią oraz poduszkowcem, łucznictwo, rowery górskie, paintball, wycieczki z przewodnikiem.

ROZETA KARPACKA

ARŁAMÓW

Wyciąg narciarski w ARŁAMOWIE
www.arlamow.pl  
2 wyciągi orczykowe i 3 trasy: 400 m i 700 m niebieskie, 500 m czerwona

ROZETA KARPACKA

BYSTRE

Wyciąg narciarski w BYSTREM – UWAGA: w sezonie 2020 / 2021 NIECZYNNY
www.bystre.eu  
wyciąg talerzykowy: 500 m niebieska i 920 m czarna

ROZETA KARPACKA

CZARNORZEKI

Wyciąg narciarski w CZARNORZEKACH koło Krosna
www.czarnorzekiski.pl  
wyciąg talerzykowy: 450 m

ROZETA KARPACKA

GOGOŁÓW

Wyciąg narciarski w GOGOŁOWIE koło Frysztaka
www.gogolow-narty.pl  
2 wyciągi talerzykowe i 2 trasy: 300 i 700 m niebieskie

ROZETA KARPACKA

KARLIKÓW

Wyciąg narciarski w KARLIKOWIE – N I E C Z Y N N Y
www.wyciag-karlikow.pl
2 wyciągi orczykowe + linowy i 2 trasy niebieskie: 1280 i 1200 m

ROZETA KARPACKA

MAGURA SKI PARK

Kolej linowa MAGURA SKI PARK Małastów w pobliżu Gorlic
www.skiparkmagura.eu  
kolej linowa krzesełkowa (4-osobowe!): 1400 m

ROZETA KARPACKA

MARESZKA

Wyciąg narciarski MARESZKA w Świątkowej W. koło Krempnej
www.mareszkaski.pl  
wyciąg orczykowy i 3 trasy: 850, 750 i 700 m

ROZETA KARPACKA

OSTRA GÓRA

Wyciąg narciarski OSTRA GÓRA w Dylągówce
www.ostragora.pl  
wyciąg talerzykowy: trasy 300 i 450 m

ROZETA KARPACKA

PRZEMYŚL

Kolej linowa w PRZEMYŚLUwww.posir.pl
2 wyciągi i 3 trasy: 830 m niebieska, 820 m zielona, 1200 m niebieska, “ośla łączka” 50m

ROZETA KARPACKA

RUSINOWA POLANA Bieszczady

Wyciąg narciarski RUSINOWA POLANA w Dwerniczku w Bieszczadach
www.rusinowa.pl  
wyciąg talerzykowy: 400 m, okolice Lutowisk

ROZETA KARPACKA

STRZYŻÓW

Wyciąg narciarski w STRZYŻOWIE
www.oazaski.pl  
wyciąg orczykowy i 3 trasy: 500m, 200 m oraz 100 m

ROZETA KARPACKA

KRZESZÓW

Wyciąg narciarski ZŁOTY STOK w Krzeszowie
www.zlotystok.info  
wyciąg talerzykowy: 500 m

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl