Polski BON TURYSTYCZNY to narzędzie, które ma na celu wsparcie finansowe zarówno polskich rodzin jak i branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Bon wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

Płatność bonem turystycznym weszła w życie 19 lipca 2020. Na początku można było nim płacić za wycieczki obejmujące nocleg. Natomiast po nowelizacji Ustawy w dniu 25 stycznia 2021 można nim również płacić za krajowe WYCIECZKI JEDNODNIOWE, a także krajowe WYCIECZKI SZKOLNE WIELODNIOWE.

Bon jest jednorazowy i można go zrealizować do 30 września 2023 roku, ale ostateczny termin jego aktywacji jest do 31 marca 2023.

ROZETA KARPACKA

Biuro Podróży BIESZCZADER posiada największą ofertę WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH wśród biur podróży zarówno w Bieszczadach, jak i w Województwie Podkarpackim.
BON TURYSTYCZNY można przeznaczyć na następujące wycieczki jednodniowe:

BIESZCZADY W PIGUŁCE czyli śladami filmu Wataha

BIESZCZADY W PIGUŁCE czyli wycieczka jednodniowa po Bieszczadach z najważniejszymi atrakcjami, którą można zrealizować BONEM TURYSTYCZNYM.

KOLEJKA LEŚNA – POSIŁEK REGIONALNY – POŁONINY – REJS STATKIEM – ZAPORA W SOLINIE

ROZETA KARPACKA

DREZYNAMI PO BIESZCZADACH czyli wycieczka po Wielkiej Obwodnicy

DREZYNAMI PO BIESZCZADACH, czyli wycieczka po Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej jaką można zrealizować z BONU TURYSTYCZNEGO.

DREZYNY ROWEROWE – KIRKUT – CERKIEW UNESCO – ZAGRODA ŻUBRÓW – WYPAŁ WĘGLA DRZEWNEGO – PRACOWNIA IKON

ROZETA KARPACKA

PRZEMYŚL ZE SZWEJKIEM czyli wycieczka po Pogórzu Przemyskim

PRZEMYŚL ZE SZWEJKIEM czyli wycieczka jednodniowa po Pogórzu Przemyskim z Zamek Krasiczyn, Fort, Przemyśl, Kalwaria Pacławska i Arłamów, a za wszystko możliwość płatnośc BONEM TURYSTYCZNYM.

ZAMEK KRASICZYN – SZWEJK – FORT WIELKIEJ TWIERDZY – PRZEMYŚL – KALWARIA PACŁAWSKA – ARŁAMÓW

ROZETA KARPACKA

TRAPERSKA PRZYGODA

TRAPERSKA PRZYGODA czyli wycieczka jednodniowa po zachodniej części Bieszczad, którą można opłacić bonem turystycznym.

WYPAŁ WĘGLA – DYLIŻANSE – JEZIORKA DUSZATYŃSKIE – OGNISKO Z KIEŁBASKAMI – CERKIEW – BACÓWKA

ROZETA KARPACKA

WODAMI RZEKI SAN – Najlepszy Produkt Turystyczny POLSKI

WODAMI RZEKI SAN, czyli wycieczka jednodniowa po Bieszczadach, za którą można zapłacić BONEM TURYSTYCZNYM - to wycieczka, która otrzymała nagrodę w konkursie na NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY POLSKI.

SPŁYW KAJAKAMI / SKANSEN – POSIŁEK REGIONALNY – KLASZTOR W ZAGÓRZU z 22 m wieżą widokową – REJS STATKIEM na 50 km! – DEGUSTACJA WIN na statku (dla dorosłych)

ROZETA KARPACKA

CZARNE ZŁOTO PODKARPACIA

CZARNE ZŁOTO PODKARPACIA wycieczka jednodniowa z Bieszczad do Iwonicz Zdrój, Skansen Bóbrka, Krosno, Zamek Kamieniec Odrzykoń, Pijalnia Czekolady Korczyna.

uzdrowisko IWONICZ ZDRÓJ – SKANSEN NAFTOWY BÓBRKA – KROSNO – ZAMEK KAMIENIEC Odrzykoń – PIJALNIA CZEKOLADY Korczyna

ROZETA KARPACKA

KOLEJ NA GONDOLE

KOLEJ na GONDOLE wycieczka jednodniowa po Bieszczadach z przejazdem gondolą w Solinie, zaporą wodną tworzącą Zalew Soliński, zaporą wodną w Myczkowcach, Bieszczadzką Szkołą Rzemiosł lub spływem pontonami i Artystą Od Koryt.

KOLEJ GONDOLOWA – ZAPORA WODNA SOLINA – ZAPORA WODNA MYCZKOWCE – BIESZCZADZKA SZKOŁA RZEMIOSŁ lub SPŁYW PONTONAMI – ARTYSTA OD KORYT

ROZETA KARPACKA

POŁONINY

Wycieczka górska z przewodnikiem na połoniny np. Tarnicę lub Połoninę Caryńską.

Wędrówka na POŁONINY z przewodnikiem.

ROZETA KARPACKA

* BON TURYSTYCZNY informacje *

Poniższe informacje pochodzą ze strony: BON TURYSTYCZNY POLSKA TRAVEL

Jak aktywować?

Bon turystyczny zostanie dla Ciebie wygenerowany w systemie teleinformatycznym, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Bon, w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru, otrzymasz za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany przez Ciebie numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Numer ten okazujesz podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.
Tutaj znajdziesz film instruktażowy jak to zrobić krok po kroku.

Nie widzisz zakładki [Polski Bon Turystyczny] w zakładce [Ogólny], a spełniasz wymagane warunki? Złóż podpisany wniosek o to świadczenie do Polskiej Organizacji Turystycznej. Więcej w pytaniu nr 26 tutaj.

Gdzie wykorzystać?

Bon turystyczny zrealizujesz na terenie całego kraju, opłacając nim usługi hotelarskie. Możesz go więc wykorzystać, na pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym. Możesz nim także zapłacić za imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego.

Pamiętaj, że przez imprezę turystyczną należy rozumieć połączenie co najmniej dwóch różnych rodzajów usług turystycznych na potrzeby tej samej podróży lub wakacji. W ten sposób sfinansujesz również pobyt dziecka na „zielonej szkole”, kolonii, wycieczce czy obozie – harcerskim, sportowym, rekreacyjnym, zarówno latem, jak i zimą, realizowanych przez organizatora turystyki lub organizację pożytku publicznego.

Jak płacić?

Bon okazujesz podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu. Dokonanie płatności za pomocą bonu następuje z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Proces płatności odbywa się poprzez przekazanie numeru bonu podmiotowi w celu weryfikacji salda oraz za pomocą dwóch kodów potwierdzających zakup w momencie płatności za usługę. Możesz płacić bonem wielokrotnie, aż do wyczerpania środków, jednak nie dłużej niż do 30 września 2022 roku. Macie coraz mniej czasu, by cieszyć się wspólnymi wycieczkami jednodniowymi z nami!

  1. Numer bonu turystycznego

16-sto cyfrowy numer bonu przypisany do uprawnionego i wykorzystywany w kontaktach z podmiotami.

  1. Kod obsługi płatności

Kod nadawany w momencie aktywacji bonu, otrzymywany e-mailem, znany tylko uprawnionemu, wykorzystywany i ujawniany w trakcie płatności za usługi.

  1. Kod potwierdzający SMS

Kod do potwierdzenia płatności realizowanej z użyciem bonu.

Odpowiedzi na najczęściej ZADAWANE PYTANIA znajdziesz na POLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA.

ROZETA KARPACKA

Jak zapłacić BONEM turystycznym w kilku słowach:

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ KRAJOWĄ poprzez Kalendarz Wycieczek zaznaczając „Chcę zapłacić BONEM TURYSTYCZNYM” lub zadzwoń do nas

ZAREJESTRUJ SIĘ w Platforma Usług Elektronicznych ZUS gdzie otrzymasz 16 cyfrowy KOD w SMS lub na Twój @

dzień przed wycieczką ZADZWONIMY DO CIEBIE by podać informacje o zarezerwowanej wycieczce: godzina wyjazdu, wyposażenie itd.
oraz poprosimy o 16 cyfrowy KOD

 otrzymany KOD wpiszemy do systemu w ZUS, a Ty otrzymasz SMS z KODEM WERYFIKACYJNYM, który należy nam podać

rano wsiadasz do autokaru i realizujesz wycieczkę jednodniową po Bieszczadach lub po Podkarpaciu 🙂

.

PS. Pamiętajcie, że bon dla dzieci można wykorzystać na KILKA wycieczek np.:

I WERSJA:
130 zł BIESZCZADY W PIGUŁCE

120 zł TRAPERSKA PRZYGODA
160 zł WODAMI RZEKI SAN (-10 zł na III wycieczkę)
100 zł DREZYNY lub PRZEMYŚL (-10 zł na IV wyc.)
= 490 zł

II WERSJA:
120 zł TRAPERSKA PRZYGODA
160 zł WODAMI RZEKI SAN

100 zł DREZYNAMI po Bieszczadach (-10 zł na III wyc.)
100 zł PRZEMYŚL ze Szwejkiem (-10 zł na IV wycieczkę)
= 460 zł

III WERSJA:
130 zł BIESZCZADY W PIGUŁCE

120 zł TRAPERSKA PRZYGODA
100 zł PRZEMYŚL ze Szwejkiem (-10 zł na III wycieczkę)
100 zł DREZYNAMI po Bieszczadach (-10 zł na IV wyc.)
= 430 zł

UWAGA: bonem turystycznym można zapłacić nie tylko za dzieci, ale również za rodziców jadących ze swoimi dziećmi na wycieczkę!

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl