Wiosna w Bieszczadach powoli się „rozpędza” i można podziwiać coraz więcej kwitnących drzew, a w niektórych miejscach przy domach zostały już uruchomione kosiarki. Na ten moment czekały też KONIE 😉

Konie po raz pierwszy w 2023 roku na pastwisku porośniętym trawom na szczycie góry - Ośrodek Jeździecki Tarpan Wysoczany.

W Ośrodku Jeździeckim TARPAN w Wysoczanach konie w zimne zimowe noce przebywały w ciepłych boksach, a gdy temperatura wzrosła powyżej 0 stopni mogły wychodzić na padok, gdzie na około 3ha mogą jeść siano z paśników i spacerować. Zima to czas, gdy konie w naszej szerokości geograficznej jedzą siano, a właściwie jest to czas trwający zwykle od połowy listopada do końca kwietnia. W pozostałych miesiącach jedzą świeżą trawę, a ta szczególnie smakuje prosto z ziemi = z pastwiska. W Wysoczanach konie mają wyjątkowo VIP-owskie warunki, gdyż każde z 2 pastwisk ma po około 15 hektarów!

Na pierwszej trawie w 2023 - koń Pers i właścicielka Madzia

CIEKAWOSTKA: Ośrodek Jeździecki Tarpan w Wysoczanach położony jest w 3 regionach turystycznych:
w Bieszczadach, Beskidzie Niskim i na Pogórzu Bukowskim!

Zachód słońca nad granicą turystyczną między Bieszczadami, Beskidem Niskim, a Pogórzem Bukowskim w Wysoczanach, czyli rzeka Osława i Potok Płonka / Horyłka.

Granicę między wymienionymi wyżej regionami stanowi potok Płonka zwany również Horyłka, a także rzeka Osława. A jak to wygląda w praktyce?:
GÓRNE PASTWISKO położone jest w Beskidzie Niskim
DOLNE PASTWISKO znajduje się na Pogórzu Bukowskim
natomiast w Bieszczady, czyli za rzekę Osława jeździ tu się w tzw. „teren”!

ROZETA KARPACKA

Trawa po zimowej przerwie zaczęła rosnąć i koniki po raz pierwszy mogły wyjść na pastwiska 29 kwietnia 2023. Za każdym razem konie tak się cieszą z tego momentu, że po prostu pędzą w galopie, brykają, a my to z uśmiechami na twarzach fotografujemy 🙂
PS. Nie moglibyśmy tego uczynić, gdyby nie zaproszenie od właścicieli stadniny koni Tarpan w Wysoczanach o dacie i godzinie tego wyjątkowego spektaklu.

Zdjęcia koni wykonane na GÓRNYM PASTWISKU, czyli w Beskidzie Niskim:

ROZETA KARPACKA

Zdjęcia koni z LOTU PTAKA

w opracowaniu…

ROZETA KARPACKA

Zdjęcia koni z OBIEKTYWU

w opracowaniu…

Bohater drugiego planu, który też chciał być na zdjęciu...

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl