Jakie PROGNOZY POGODY sprawdzają się w Bieszczadach?

W ostatnich latach prognozy pogody dostępne w aplikacjach na telefonach są coraz bardziej dokładne i często możemy przewidzieć co do godziny opady deszczu, burze, siłę wiatru, mgłę, a najwięcej osób oczekuje po prostu na słońca nad bieszczadzkimi połoninami oraz nad wodami Zalewu Solińskiego – prawda?
My pogodę w Bieszczadach najczęściej sprawdzamy na 3 prognozach:
windy.com
yr.no
pogodairadar.com

ROZETA KARPACKA

Co robić w Bieszczadach gdy PADA DESZCZ?

Od prawie miesiąca nie mieliśmy opadów deszczu w Bieszczadach, więc przyroda „prosiła” o deszcz. Wiemy, że chciałoby się dla Was – Turystów przybywających na weekend, czy w tym wypadku Długi Weekend, aby było słonecznie – jednak tym razem od środy 7 czerwca aż do niedzieli 11 czerwca 2023 codziennie mniej lub w większych ilościach ma padać deszcz. W takiej sytuacji szlaki w Bieszczadzkim Parku Narodowym są śliskie, pełne błota, dodatkowo wg prognoz mogą występować burze, więc lepiej nie ryzykować i nie iść w góry. Ponadto jak jest niski pułap chmur i mgła to po prostu nic nie widać, a przecież po to większość osób wychodzi na szczyty gór…

Więc co robić, gdy pada deszcz w Bieszczadach? Jakie są najciekawsze atrakcje w Bieszczadach i w ogóle na terenie Województwa Podkarpackiego? Polecamy wybrać się po prostu na nasze WYCIECZKI JEDNODNIOWE autokarem z przewodnikiem. Wystarczy, że wejdziecie na główną stronę www.bieszczader.pl i tam są w postaci miniatur.

Najbardziej polecamy następujące wycieczki jednodniowe (w tej kolejności):
1. BIESZCZADY w PIGUŁCE
(czekają na Was takie atrakcje: Bieszczadzka Kolejka Leśna, Bieszczadzki Park Narodowy, rejs statkiem, zapora wodna Solina)
2. TRAPERSKA PRZYGODA
(wypał węgla drzewnego, przejazd dyliżansami, spacer do największego mostu ciuchci i największej kaskady na rzece Osława, ognisko z kiełbaskami, klasztor w Komańczy, bacówka z serami, drewniana cerkiew)
3. DREZYNAMI PO BIESZCZADACH
(przejazd drezynami rowerowymi, kirkut w Lutowiskach, cerkiew wpisana na UNESCO, zagroda żubrów, muzeum wypału węgla, pracownia ikon)
4. PRZEMYŚL ZE SZWEJKIEM
(Zamek Krasiczyn, spotkanie ze Szwejkiem!, Fort Wielkiej Twierdzy Przemyskiej, Przemyśl, Kalwaria Pacławska, Arłamów)
5. KOLEJ na GONDOLE (nowość ze zwiedzaniem WNĘTRZA zapory wodnej w Solinie!)
(wnętrze zapory w Solinie, przejazd gondolą, wieża widokowa, zapora w Myczkowcach, spotkanie z twórczością Artysty Od Koryt Świńskich)

Można też przy okazji wypoczynku w Bieszczadach wybrać się na WĘGRY, ale to rozwiązanie polecamy w dalszej kolejności (najpierw wycieczki po regionie – w końcu większość osób przyjeżdża by poznać Bieszczady…):
6. Węgry TOKAJ
(Tokaj, baseny termalne lub ZOO, degustacja win z golonkami w chlebach)
7. Węgry MISZKOLC
(zamek i kościół w Sarospatak, baseny w jaskiniach, degustacja win z golonkami)

PS. W planie nad Długi Weekend mamy też na niedzielę wycieczkę POŁONINY, ale jeśli prognozy pogody się nie zmienią to nie będziemy jej realizować. Najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Oczywiście moglibyśmy podawać poszczególne atrakcje dobre na deszczową pogodę, których zgromadziliśmy tak wiele, że wystarczy na 18 dni, ale jeżdżąc samochodem do poszczególnych atrakcji wszędzie będziecie stać w tłumie, szukać miejsca do zaparkowania samochodu, a niektóre z nich bez wcześniejszej rezerwacji są po prostu z dnia na dzień nie dostępne… Lepiej pojechać na nasze wycieczki jednodniowe, na których zobaczycie WIĘCEJ, będzie CIEKAWIEJ dzięki opowieściom przewodnika i TANIEJ.

ROZETA KARPACKA

Plan na DŁUGI WEEKEND 2023 w Bieszczadach na PLAKACIE:

Najlepsze atrakcje, wycieczki jednodniowe, przygoda, wypoczynek i pomysły na zwiedzanie gdy pada deszcz w Bieszczadach - DŁUGI WEEKEND BOŻE CIAŁO 2023

ROZETA KARPACKA

GODZINY PRACY Biura Podróży Bieszczader na Długim Weekendzie 2023:

Podczas Długiego Weekendu Boże Ciało 2023 zapraszamy do kontaktu w następujących dniach i godzinach:
♦ 9:00 – 17:00 środa
♦ 10:00 – 17:00 czwartek
♦ 9:00 – 17:00 piątek
♦ 9:00 – 13:00 sobota
♦ niedziela zamknięte (my odpoczywamy).

Pamiętajcie, że REZERWACJE wycieczek jednodniowych najprościej wykonać poprzez KALENDARZ WYCIECZEK 24h/7, który jest dostępny zarówno na każdej z wycieczek jednodniowych, jak i na głównej stronie w postaci TERMINARZA.

W godzinach pracy biura jesteśmy pod telefonem:
667 707 999
Dzięki profesjonalnemu call center ten numer telefonu odbiera w jednym czasie 4 różne osoby.

ROZETA KARPACKA

Dlaczego lepiej zrezygnować ze zwiedzania Bieszczad własnym samochodem i dlaczego zachęcamy do wybrania się na zorganizowane wycieczki jednodniowe?

Kilka konkretnych powodów dlaczego lepiej zwiedzać Bieszczady jadąc na wycieczki jednodniowe Biura Podróży Bieszczader:
nie musicie SZUKAĆ ATRAKCJI na deszczową pogodę
nie będziecie STAĆ W KORKACH
nie jesteście zmuszeni szukać miejsca na PARKINGACH i płacić za nie (w Solinie niektóre z parkingów mają najwyższe ceny w Polsce!)
nie będziecie STAĆ W KOLEJKACH do atrakcji
nie musicie REZERWOWAĆ i KUPOWAĆ przez internet biletów na poszczególne atrakcje, a godziny często trudno samemu zaplanować…
nie będziecie szukać wolnego STOLIKA W RESTAURACJI i długo oczekiwać na posiłek itd.

Jadąc z nami będzie TANIEJ, a to dzięki temu, że udało nam się wynegocjować zniżki na większość atrakcji i posiłki (nasze zniżki sięgają do 50%!). A przede wszystkim ODPOCZNIECIE od planowania, codziennych obowiązków, tłumu ludzi.

My tylko podpowiadamy pracując w turystyce w Bieszczadach od 20 lat, a to już Wasz wybór co zrobicie ze swoim czasem i pieniędzmi.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl