W tamtym tygodniu termometry w Bieszczadach pokazywały kilkanaście stopni ciepła, a od 17 listopada 2022 pogoda zmieniła się na zimową, sypie śnieg i temperatura sięgnęła w niektórych miejscach do -8 stopni. Zanim zima przyszła tej kalendarzowej jesieni w Bieszczady, takie widoki podziwialiśmy – po prostu „BIESZCZADY z POWIETRZA” nad Wysoczanami, a dokładnie nad Ośrodkiem Jeździeckim TARPAN. To niezwykłe miejsce i osoby zajmujące się końmi, które jest położone na granicy turystycznej między Bieszczadami, Beskidem Niskiem i Pogórzem Bukowskim.

Wysoczany i Ośrodek Jeździecki Tarpan na zdjęciach z powietrza:

 

ROZETA KARPACKA

KONIE pasące się na tzw. dolnym pastwisku w OJ Tarpan w Wysoczanach:

 

PS. Warto powyższą galerię obejrzeć do końca – przygotowaliśmy tam dla Was pewne „zabawne ujęcie” 😉

ROZETA KARPACKA

 

STAWY i POTOKI na dolnym pastwisku w Wysoczanach:

Konie oprócz trawy do życia potrzebują również wody, a tę mogą dowolnie pić z Potoku który ma różne nazwy na mapach Beskidu Niskiego i Pogórza Bukowskiego: Płonka / Horyłka / Goryłka.
Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jeden ze stawów, który jest w kształcie SERCA ♥ – taką dedykację złożyła właścicielka stadniny koni Ania dla swojego męża Damiana (wtedy jeszcze pracował w Austrii – prezent był jak wiemy skuteczny, bo teraz prowadzą gospodarstwo i restaurację razem).

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl