Gatunków niedźwiedzi jest kilka: polarny, gryzli, brunatny, himalajski. Kojarzą się też z Bieszczadami, gdzie są coraz częściej spotykane. Na terenie Województwa Podkarpackiego naliczono ich ponad 200 sztukto w Bieszczadach jest największe skupisko niedźwiedzia brunatnego w Polsce!

Największy na świecie NIEDŹWIEDŹ jest w Bieszczadach - Województwo Podkarpackie - atrakcje, wycieczki, bieszczady z powietrza (1)

Jeden z paralotniarzy należący do Fundacji PROWING z Leska postanowił stworzyć ten jeden z gatunków zwierząt najbardziej kojarzonych z Bieszczadami NA TRAWIE!

Największy na świecie NIEDŹWIEDŹ jest w Bieszczadach - Województwo Podkarpackie - atrakcje, wycieczki, bieszczady z powietrza (2)

Tak dokładnie to rysunek niedźwiedzia powstał na łące, z której możemy startować na paralotniach dzięki uprzejmości władz POWIATU LESKIEGO. Znajduje się obok mostu w POSTOŁOWIU, czyli miejscowości przed miasteczkiem Lesko.

Największy na świecie NIEDŹWIEDŹ jest w Bieszczadach - Województwo Podkarpackie - atrakcje, wycieczki, bieszczady z powietrza (4)

Niedźwiedź ma długość 120 metrów!

Największy na świecie NIEDŹWIEDŹ jest w Bieszczadach - Województwo Podkarpackie - atrakcje, wycieczki, bieszczady z powietrza (5)

CIEKAWOSTKA: niedźwiedź został wykonany kosiarką z rysunku na kartce wielkości A4 (bez wykonywania wcześniej szkiców, czy „podglądania z powietrza”). Niedźwiedź jest na całej szerokości plantacji borówki amerykańskiej:

Największy na świecie NIEDŹWIEDŹ jest w Bieszczadach - Województwo Podkarpackie - atrakcje, wycieczki, bieszczady z powietrza (8)

Na tym zdjęciu jeszcze lepiej widać gdzie niedźwiedź się znajduje (łąka obok mostu w Postołowiu, a w pobliżu drogi prowadzącej z Leska w stronę Zagórza):

Łąka obok mostu w Postołowiu przy drodze prowadzącej z Leska w stronę Zagórza.

Tuż obok niedźwiedzia jest największa na świecie SOWA, ale o tym pisaliśmy w osobnym artykule kilka tygodni temu…

Największa na świecie SOWA w Bieszczadach - Powiat Leski - świad widziany z powietrza.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl