Uprzejmie donosimy, iż zgodnie z prośbą wielu osób uczestniczących w wycieczkach na Pikuj zamierzamy zorganizować również wycieczki w inne pasma górskie na Ukrainie. Kolejny termin na wiosnę 2024.
Na Ukrainie wojna się nie skończyła, ale działania wojenne toczą się na wschodniej Ukrainie, czyli w kraju, który jest powierzchniowo niemal 2 x większy od Polski.
Na zachodniej Ukrainie nic złego od początku wojny się nie działo i nic nie zapowiada, aby miało się coś wydarzyć, gdyż nie ma tzw. „infrastruktury krytycznej”, a gęstość zaludnienia niewielka.

Jadąc na Ukrainę należy mieć świadomość, że polskie MSZ nie rekomenduje podróży na Ukrainę. Szczegółowe informacje są na:
https://www.gov.pl/web/ukraina/informacje-dla-podrozujacych
Ubezpieczenie przez nas zawierane w T.U. Uniqa obejmuje Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków i Koszty Leczenia, ale nie obejmuje zdarzeń związanych z działaniami wojennymi.
czerwiec 2024

BORŻAWA (Połonina Borżawska / Полонина Боржава) to pasmo górskie na Ukrainie na Zakarpaciu. Od przejścia granicznego w Krościenku do miasteczka Wołowiec (Воловець, Wołoweć, Volóc, Воловец, Volovec) jest 150 kilometrów, a przejazd zajmuje między 2,5 a 3h. Samo pasmo Borżawy z lotu ptaka wygląda jak gwiazda, czy ośmiornica – składa się z 3 ramion na długości około 25 km, które łączą się na szczycie Wielki Wierch 1598m:
NAJDŁUŻSZE z takimi wierzchołkami jak Gimba 1491m, Magura Żydowska 1516m, Hrab 1374m, Połonina Kuk 1361m aż po rzekę Rika.
ŚREDNI z najwyższą górą STOJ (Stoh) 1681m, a także Magurą 1088m i Pohar 792m, po dolinę Wiczy (dopływ Latoricy).
NAJKRÓTSZY z m.in. szczytami Tomnatyk 1344m i Płaj 1334m.

Pasmo Połoniny Borżawa w swoich wyższych partiach ma charakter wysokogórski ze stożkowymi szczytami i połoninami rozpoczynającymi się od wysokości około 1250m n.p.m. Połonina Borżawska nie jest objęta żadną formą urzędowej ochrony przyrody. Głównymi punktami wypadowymi w wycieczki na Połoninę Borżawa są miasteczka Wołowec i Miżhirja położone na jej obrzeżach.

MAPA z trasą przebiegu wycieczki jednodniowej na Ukrainę na BORŻAWĘ:

Połonina BORŻAWA - wycieczka jednodniowa z Bieszczad, TRASA PRZEJAZDU autokaru od przejścia granicznego z Ukrainą w Krościenku

ROZETA KARPACKA

PROGRAM wycieczki jednodniowej na Połoninę Borżawa:

● wyjazd na wycieczkę na Ukrainę około 4 rano (niezbędny PASZPORT, rozkład jazdy niżej)

● wycieczka autokarowa z opowieściami przewodnika przebiegająca przez Chyrów (konwikt), Starą Sól (kościół i cerkwie), Stary Sambor (miasto handlu), Spas (Diabelski Kamień), Jasienicę Zamkową (dzwonnica obronna), Rozłucz (dawne uzdrowisko), Turkę, Borynię i z widokami na najwyższe szczyty Bieszczad m.in. Tarnicę, Halicz, Rozsypaniec, Pikuj 1408m…
(inaczej: słuchamy o powyższych atrakcjach jadąc autokarem)

● WYCIECZKA GÓRSKA na trasie: Przełęcz nad Podubowcem (Podobovets / Подобовець) 730m n.p.m. – Wielki Wierch 1598m – STOJ (Stij, Stohy, Стой, Стій) 1681m – powrót tym samym szlakiem i dalej w stronę szczytu Mała Gimba 1416m – WODOSPAD SZYPIT (Szypot / Шипіт) o wysokości około 14m – Pylypets (Пилипець) około 690m, czas trwania: między 6 a 8h

UWAGA: powyższa wycieczka górska jest wyłącznie dla osób dużo chodzących po górach, gdyż:
PODEJŚCIE: z przełęczy na Wielki Wierch to około 870m, a licząc do Stoja około 950m
ZEJŚCIE: od Stoja do Filipca około 990m…

możliwość wędrówki z profesjonalnymi KIJAMI TREKKINGOWYMI
  (niezbędna rezerwacja najpóźniej 12h przed wycieczką, koszt: 10 zł/dzień)

osoby NIE CHODZĄCE po górach też się mogą wybrać z nami autokarem i we własnym zakresie skorzystać z atrakcji w miejscowości Pylypets:
– spacer do WODOSPADU SZYPOT
– wyjazd samochodami m.in. UAZ na górną stację mającego obecnie awarię wyciągu narciarskiego, a nawet na szczyt góry Gimba 1491m i zejść tą samą drogą na piechotę
– skorzystać z licznych barów i sklepików z pamiątkami
zlecieć na paralotni ze zboczy góry Gimba itd.

czas wolny na obiad i pamiątki w widokowym miejscu

możliwość zakupów przed granicą za złotówki

zakończenie wycieczki około 1-ej (czas zależy głównie od kontroli granicznych)

UWAGA: w razie niesprzyjających prognoz pogody organizator zastrzega sobie możliwość odwołania wycieczki, a realizowana jest od minimum 15 osób.

CENA: 230 zł / osoba

czas trwania wycieczki: 4 – 1

CENA OBEJMUJE (sezon 2024):
– transport autokarem / busem z klimatyzacją
– usługi pilota wycieczek będącego przewodnikiem górskim
– opłaty graniczne
– ubezpieczenie NNW i KL (nie dotyczą zdarzeń związanych z wojną na Ukrainie)
– podatek VAT marża.

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

DNI WYJAZDÓW:
– 30 wrzesień 2023,
7 październik 2023 i 21 październik 2023
– inne miesiące i długie weekendy dane w TERMINARZ

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA

Galerie ZDJĘĆ z wycieczek po górach Ukrainy – Połonina Borżawa:

ROZETA KARPACKA

WODOSPAD SZYPOT (Szypit) i różne formy aktywności w Pylypets (Filipiec):

ROZETA KARPACKA

Zdjęcia z wycieczki jednodniowej z Bieszczad na POŁONINĘ BORŻAWA wykonane 7.10.2023 przez From The Sky (Robert Neumann):

ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY autokarów na wycieczkę Borżawa:

4:00 Lesko (Klienci z: Sanok, Zagórz, Hoczew, Baligród, Cisna, Krosno, Rzeszów…)
4:05 Glinne
4:10 Uherce Mineralne (Myczkowce, Orelec, Bóbrka, Solina, Polańczyk, Wołkowyja, Bukowiec…)
4:15 Olszanica (Wańkowa, Ropienka, Paszowa, Zawadka…)
4:20 Stefkowa (Łobozew)
4:25 Ustianowa
4:30 Ustrzyki Dolne (Hoszów, Równia, Czarna, Lutowiska, Wetlina, Smerek, Dwernik, Zatwarnica, Muczne, Ustrzyki Górne…)
4:40 Krościenko (Arłamów, Krasiczyn, Przemyśl…)

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: paszport z aktualnym terminem ważności, złotówki, a także: buty wyżej kostki, kurtka przeciwdeszczowa, czapka z daszkiem; plecak: suchy prowiant na cały dzień, minimum 1,5 l wody, apteczka osobista (m.in. plastry na odciski, bandaż elastyczny), skarpety na zmianę.

WALUTA: na terenie Ukrainy obowiązującą walutą jest hrywna (1 hrywna to około 15 groszy / 1 zł to około 7 uah). Wymianę złotówek na hrywny np. na ewentualny obiad, czy zakupy pamiątek najkorzystniej wykonać tuż za przejściem granicznym w kantorze lub robiąc zakupy spożywcze (kurs niemal identyczny jak w kantorze). Ceny produktów na Ukrainie są zbliżone do cen w Polsce.

UBEZPIECZENIE: uczestników wycieczki ubezpieczamy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i Kosztów Leczenia w TU UNIQA (ogólne warunki UNIQA).
Wybierającym się za granicę zachęcamy (nie ma obowiązku) zabrać kartę ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) z NFZ. Karta stanowi dowód, że dana osoba jest ubezpieczona w jednym z krajów UE oraz uprości płatności i procedury zwrotu poniesionych kosztów.

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady?SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl