Do 2022 roku większości Polaków KATAR kojarzył się z dolegliwością towarzyszącą przeziębieniu – prawda? Jednak od kilku lat coraz więcej osób wybiera się na wycieczki oraz na wczasy do kraju o nazwie Katar. Natomiast rok 2022 zostanie odnotowany na kartach historii, bo to właśnie w tym roku zostały zorganizowane MISTRZOSTWA ŚWIATA w PIŁCE NOŻNEJ w KATARZE. Ich przygotowanie wyniosło więcej niż wojna i pomoc w jej zakończeniu na Ukrainie…

My też odwiedziliśmy Katar. Jednak nie jako kibice piłki nożnej, bo wolimy i uprawiamy inne sporty: siatkówkę, narciarstwo w postaci zjazdowego, jak i SnowGliding, jazdę konną i na rowerach, nurkowanie, pływanie itd. Wybraliśmy się po prostu do Kataru na wycieczkę, a co udało się obejrzeć sami zobaczcie na zdjęciach z Kataru przez nas wykonanych (nie zobaczycie tu stadionów piłkarskich, bo to nas nie interesowało – pieniądze w ostatnim czasie uważamy są bardziej potrzebne na inne cele na świecie…):

KATAR zdjęcia panoramiczne, krajobraz, budownictwo, morze (2) KATAR zdjęcia panoramiczne, krajobraz, budownictwo, morze (2)
KATAR zdjęcia panoramiczne, krajobraz, budownictwo, morze (9) KATAR zdjęcia panoramiczne, krajobraz, budownictwo, morze (9)
KATAR zdjęcia panoramiczne, krajobraz, budownictwo, morze (3) KATAR zdjęcia panoramiczne, krajobraz, budownictwo, morze (3)
KATAR zdjęcia panoramiczne, krajobraz, budownictwo, morze (12) KATAR zdjęcia panoramiczne, krajobraz, budownictwo, morze (12)
KATAR zdjęcia panoramiczne, krajobraz, budownictwo, morze (5) KATAR zdjęcia panoramiczne, krajobraz, budownictwo, morze (5)
KATAR zdjęcia panoramiczne, krajobraz, budownictwo, morze (1) KATAR zdjęcia panoramiczne, krajobraz, budownictwo, morze (1)
KATAR zdjęcia panoramiczne, krajobraz, budownictwo, morze (11) KATAR zdjęcia panoramiczne, krajobraz, budownictwo, morze (11)
KATAR zdjęcia panoramiczne, krajobraz, budownictwo, morze (8) KATAR zdjęcia panoramiczne, krajobraz, budownictwo, morze (8)
KATAR zdjęcia panoramiczne, krajobraz, budownictwo, morze (4) KATAR zdjęcia panoramiczne, krajobraz, budownictwo, morze (4)
KATAR zdjęcia panoramiczne, krajobraz, budownictwo, morze (7) KATAR zdjęcia panoramiczne, krajobraz, budownictwo, morze (7)
KATAR zdjęcia panoramiczne, krajobraz, budownictwo, morze (6) KATAR zdjęcia panoramiczne, krajobraz, budownictwo, morze (6)
KATAR zdjęcia panoramiczne, krajobraz, budownictwo, morze (10) KATAR zdjęcia panoramiczne, krajobraz, budownictwo, morze (10)

 

Mundial to największe sportowe święto, które rozpoczęło się 20 listopada 2022 w Katarze i potrwa do 18 grudnia 2022 roku. To pierwszy raz, gdy najlepsze piłkarskie reprezentacje goszczą na Bliskim Wschodzie. Mistrzostwa piłki nożnej można obejrzeć na 8 stadionach i w 5 miastach: Lusajl, Al-Chaur, Doha, Ar-Rajjan i Al-Wakra. Uczestnicy finałowego turnieju piłki nożnej w Katarze do rozegrania mają 64 mecze.

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wykonali „zdjęć Kataru z powietrza”:

KATAR zdjęcia z lotu ptaka, a dokładnie z samolotu (1) KATAR zdjęcia z lotu ptaka, a dokładnie z samolotu (1)
KATAR zdjęcia z lotu ptaka, a dokładnie z samolotu (3) KATAR zdjęcia z lotu ptaka, a dokładnie z samolotu (3)
KATAR zdjęcia z lotu ptaka, a dokładnie z samolotu (2) KATAR zdjęcia z lotu ptaka, a dokładnie z samolotu (2)

 

ROZETA KARPACKA

MECZE Polaków na mundialu w Katarze:

Polscy piłkarze po raz 9 zagrają na mundialu. W Katarze przeciwnikami polskiej kadry piłkarskiej w grupie C są: Meksyk, Arabia Saudyjska i Argentyna.

Kiedy Polaków będzie można obejrzeć grających w piłkę nożną w Katarze? Oto rozkład meczy grupy C:
22 listopada 2022, godz. 17:00 Mecz Meksyk – Polska,
26 listopada 2022, godz. 14:00 Mecz Polska – Arabia Saudyjska,
– 30 listopada 2022, godz. 20:00 Mecz Polska – Argentyna.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych podczas wycieczki ze zwiedzaniem Kataruna końcu galerii zdjęcie z ich autorem:

 

ROZETA KARPACKA

Na koniec CIEKAWOSTKI i KONTROWERSJE związane z mundialem w Katarze:

♦ aż 6 na 8 stadionów zbudowanych na mistrzostwa świata w Katarze zostało wyposażonych w krzesełka polskiej marki z Województwa Podkarpackiego! To firma Nowy Styl.. Dotyczy to również Stadionu 974, na którym swój pierwszy mecz mundialu rozegra Polska.

♦ mistrzostwa w Katarze są najdroższe w historii organizacji takich imprez piłki nożnej. Od 0 powstało tu 7 stadionów. Według szacunków Katar wydał nawet 200 mld dolarów na potrzeby organizacji mistrzostw. To gigantyczna suma, dla porównania, uważane za drogie rozgrywki w Rosji w 2018 roku miały kosztować 15 mld dolarów

♦ coraz więcej osób głośno mówi, że przy budowie stadionów w Katarze podobno zginęło przynajmniej 6,5 tys. osób, a niektórzy snują tezy, że nawet 15 000 osób…

♦ tegoroczny mundial odbywa się w maleńkim, pustynnym, arabskim kraju bez piłkarskich tradycji, w którym gejom grożą trzy lata za kratkami, a kobiety nie mogą wyjść za mąż bez zgody męskiego opiekuna.

Na podziwianie uroków Kataru warto również poświęcić parę minut, czy godzin NOCĄ – oto dowód:

KATAR podziwiany nocą podczas spektaklu świateł i dźwięków (2) KATAR podziwiany nocą podczas spektaklu świateł i dźwięków (2)
KATAR podziwiany nocą podczas spektaklu świateł i dźwięków (1) KATAR podziwiany nocą podczas spektaklu świateł i dźwięków (1)
KATAR podziwiany nocą podczas spektaklu świateł i dźwięków (3) KATAR podziwiany nocą podczas spektaklu świateł i dźwięków (3)

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl