Od 30 maja 2020 po prawie 3 miesiącach zakazu zgromadzeń
związanych z pandemią korono wirusa (covid-19)
MOŻEMY ORGANIZOWAĆ WYCIECZKI JEDNODNIOWE!

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej poz. 964 możemy przeczytać na JAKICH ZASADACH MOŻNA ORGANIZOWAĆ WYCIECZKI:

1. można organizować wycieczki krajowe do 150 osób

2. można zajmować 100% miejsc w autokarach turystycznych

3. jest obowiązek noszenia masek podczas podróży autokarem

4. przewodnicy i piloci mogą wykonywać usługi.

Jak pokaże się więcej szczegółowych wytycznych to ten post w najbliższych dniach rozwiniemy, bo na dzień dzisiejszy nie ma szczegółowych rozporządzeń Głównego Inspektora Sanitarnego…

ROZETA KARPACKA

Na organizowane przez Biuro Podróży Bieszczader WYCIECZKI JEDNODNIOWE zapraszamy od 9 czerwca 2020.

REZERWACJE najłatwiej złożyć poprzez KALENDARZ WYCIECZEK
lub dzwoniąc do nas w godzinach pracy biura.

ROZETA KARPACKA

Dopóki granice nie zostaną otwarte do Waszej dyspozycji jest aż 6 wycieczek jednodniowych – zarówno po Bieszczadach, jak i do Przemyśla oraz w kierunku Łańcuta oraz Rzeszowa. Są to szczegółowo następujące wycieczki:

DREZYNAMI PO BIESZCZADACH czyli wycieczka po Wielkiej Obwodnicy

Zdjęcie wykonane podczas pierwszego przejazdu drezynami rowerowymi po Bieszczadach - to jedna z najciekawszych i najlepszych atrakcji w Bieszczadach. To też główna atrakcja wycieczki jednodniowej, którą nazwaliśmy "DREZYNAMI po Bieszczadach", czyli wycieczka po Wielkiej Obwodnicy z najważniejszymi atrakcjami w Bieszczadach.

Wycieczka jednodniowa „DREZYNAMI po Bieszczadach” to wycieczka, od której uważamy należy rozpocząć wypoczynek w Bieszczadach. Jest przeznaczona dla wszystkich – od małych dzieci po osoby starsze.
Główną atrakcją wycieczki jest przejazd drezynami rowerowymi, na których spędzamy około 1,5h. Wysiłek nie jest duży, bo to tak jak by siedzieć na rowerku stacjonarnym i pedałować bez obciążenia. A do tego w każdej chwili można się zmienić z innymi osobami jadącym na drezynie. Pozostałe punkty programu są realizowane na trasie Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej podjeżdżając autokarem i oczywiście z niepowtarzalnymi opowieściami naszego przewodnika!

To wycieczka, za którą Biuro Podróży Bieszczader otrzymało nagrodę na
NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY PODKARPACIA 2015

ROZETA KARPACKA

KOLEJ na Łańcut

Zdjęcie przedstawiające kolejkę wąskotorową Pogórzanin na wycieczce jednodniowej, którą nazwaliśmy "KOLEJ na Łańcut" z najważniejszymi atrakcjami w Województwie Podkarpackim: przejazd ciuchcią, przejazd przez Markową i zwiedzanie Rzeszowa.

Wycieczkę jednodniową KOLEJ na Łańcut najczęściej wybierają osoby, które pragną zwiedzić jedne z najpiękniejszych wnętrz pałacowych – zamek w Łańcucie. Jednak dla nas najlepszą atrakcją tej wycieczki jest przejazd kolejką wąskotorową Pogórzanin na pewnym odcinku kolejki, która jeździ z Dynowa do Przeworska! Poza tym zwiedzamy Rzeszów – stolicę Województwa Podkarpackiego i będziecie słyszeć mnóstwo opowieści przewodnika po trasie przejazdu.

ROZETA KARPACKA

PRZEMYŚL ze Szwejkiem!

Zamek w Krasiczynie, który zwiedzamy podczas wycieczki jednodniowej PRZEMYŚL ze Szwejkiem dla turystów nocujących w Bieszczadach i Beskidzie Niskim.

Przemyśl ze Szwejkiem to wyjątkowa wycieczka jednodniowa – jak to określamy „historyczno-humorystyczna”… Zaczynamy od zwiedzania jednego z najpiękniejszych jeśli chodzi o budowlę zamku w Polsce – zamku w Krasiczynie. Następnie jedziemy do Przemyśla, gdzie przy Bramie Sanockiej nasz autokar jest zatrzymany, a turyści aresztowani… przez Szwejka! 🙂 Jest przeprowadzana musztra wojskowa i… – więcej zobaczycie na wycieczce 😉 W jego towarzystwie jedziemy na zwiedzanie jednego z fortów Wielkiej Twierdzy Przemyskiej. Ze Szwejkiem wejdziemy również do wnętrza najpiękniejszego dworca kolejowego w kraju. Później z przewodnikiem odbywa się zwiedzanie Przemyśla po najciekawszych atrakcjach miasta. Po czasie wolnym jedziemy do Kalwarii Pacławskiej (uważamy ją za najpiękniej położoną w Polsce) oraz przejeżdżamy przez Arłamów – to miejsce z ciekawą historią… I oczywiście cała wycieczka jednodniowa po Pogórzu Przemyskim z opowieściami przewodnika, których nie znajdziecie w jednym opracowaniu książkowym, ani na internecie!

ROZETA KARPACKA

TRAPERSKA PRZYGODA

Dyliżanse, czyli wozy ciągnięte przez konie na wycieczce jednodniowej TRAPERSKA PRZYGODA po Bieszczadach - to Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podkarpackiego 2012 roku i jedna z najciekawszych atrakcji i przygód w Bieszczadach.

Traperska Przygoda to impreza turystyczna ciesząca się największą popularnością wśród wycieczek po Bieszczadach! Zaczęło się wszystko od nagrody na

Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia w 2012 roku

gdy komisja konkursowa przy Podkarpackiej Organizacji Turystycznej dostrzegła jej walory. Wieści o otrzymanej nagrodzie szybko się rozeszły wśród turystów i zaczęli w końcu korzystać również z wycieczek, na których pokazujemy w niepowtarzalny sposób piękno Bieszczad i Podkarpacia. Wcześniej z biurami podróży turyści wybierali się wyłącznie na wycieczki jednodniowe do Lwowa, na Węgry i Słowację…
Główną atrakcją wycieczki jest przejazd dyliżansami – wozami z końmi doliną rzeki Osława na odcinku aż 20 km, podczas którego kilkanaście razy przejeżdżamy przez rzekę będącą granicą turystyczną między Bieszczadami, a Beskidem Niskim oraz przez potoki. Każdy mający odrobinę siły może z przewodnikiem wybrać się na wędrówkę do legendarnych Jeziorek Duszatyńskich. Ponadto czeka Was wizyta na jednym z ostatnich wypałów węgla drzewnego w Bieszczadach, bacówka na największym wypasie owiec w Polsce, zwiedzanie wnętrza cerkwi oraz ognisko z kiełbaskami!

ROZETA KARPACKA

WODAMI rzeki San

Zdjęcie wykonane podczas spływu kajakami po rzece San - to jedna z atrakcji wycieczki "WODAMI rzeki San" po Bieszczadach, na której z przewodnikiem wędrujemy do największych w Polsce ruin klasztoru karmelitów bosych w Zagórzu, a dzień kończymy na 2 godzinnym rejsie statkiem po niemal całym Zalewie Solińskim połączonym z degustacją win i bieszczadzkich serów na pokładzie statku...

Tu zanim napiszemy czym wycieczka się wyróżnia to musimy się pochwalić, że otrzymała 2 nagrody, a tę drugą posiadamy jako JEDYNE BIURO PODRÓŻY w Polsce! :-):

Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia 2017
Najlepszy Produkt Turystyczny POLSKI 2017

Wycieczka jednodniowa „WODAMI rzeki San” to impreza, na której każdy punkt programu jest związany z wodą. Zaczynamy od przepięknie widokowego spływu kajakami po rzece San. Po wysiłku należy się nagroda, więc turyści idą zjeść coś regionalnego w restauracji w formie statku postawionej na brzegu rzeki San. A co ruiny klasztoru karmelitów bosych mają z wodą? Stoją na wzgórzu, które z 2/3 stron są otoczone wodami rzeki Osława, a tak 2 kilometry niżej łączy się z Sanem. Dzień kończymy o zachodzie słońca również wyjątkowo, bo 2 godzinnym rejsem statkiem po niemal całym Zalewie Solińskim (prawie 50 km!), na którego pokładzie odbywa się degustacja win połączona z serami z Bieszczad. Ktoś chętny na taką przygodę w Bieszczadach?

ROZETA KARPACKA

Wyprawy samochodami UAZ z przewodnikiem

Samochody UAZ przy drewnianej cerkwi w Rzepedzi - to wyjątkowa wyprawa samochodami terenowymi 4x4 po pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego w towarzystwie opowiadającego przewodnika.

To nie są off roady 4×4 z niszczeniem przyrody i nielegalną jazdą po lasach. Zapraszamy na wyjątkowo widokowe wyprawy oryginalnymi w 100% samochodami UAZ po pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego, a dokładnie na góry bez lasów (w innych miejscach Bieszczad są tylko punkty widokowe). Do tego w każdej miejscowości cerkiew, liczne krzyże i kapliczki, kładką linową nad rzeką Osława przejdziecie w ciągu 2 minut z Bieszczad w Beskid Niski oraz najmniej zamieszkana część Województwa Podkarpackiego. Najlepiej wybrać się na 2h wyprawy kończące się o zachodzie słońca, bo dopiero wtedy można podziwiać różne dzikie zwierzęta: jelenie, żubry, ptaki drapieżne, a czasami udaje się też podglądać niedźwiedzie i wilki… To atrakcja często organizowana na wieczory panieńskie i kawalerskie, a później też sesje ślubne, niepowtarzalne wyjazdy firmowe, prezenty na urodziny dla męża itd.
UWAGA: wyprawy organizujemy, gdy nie pada deszcz i jest sucho – najważniejsze jest bezpieczeństwo turystów oraz nie możemy zniszczyć dróg i łąk po których jeździmy.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl