Uczestnicy wycieczki będą mogli poznać mniej znane tereny położone na północ od Bieszczadów. Najważniejszymi punktami programu jest przejazd fragmentem trasy wąskotorowej Przeworskiej Kolei Dojazdowej (jedyny w Polsce tunel na liniach wąskotorowych – 602 m. długości!!!) oraz zwiedzanie jednej z najbardziej znanych dawnych siedzib ziemiańskich w Polsce – Muzeum-Zamek w Łańcucie. Ponadto uczestnicy odwiedzą Rzeszów – stolicę województwa podkarpackiego.

W sezonie turystycznym 2023 nie będziemy realizować wycieczki KOLEJ NA ŁAŃCUT ze względu na skróconą trasę przejazdu kolejki wąskotorowej (głównej atrakcji tej wycieczki jednodniowej).

W czerwcu 2020 roku wystąpiła powódź, która zniszczyła na pewnym odcinku tory. Od ponad roku jest realizowany remont. Kolejka wąskotorowa Pogórzanin będzie kursować na krótszym odcinku: między Przeworskiem, a Łopuszną Małą. Jest to znacznie mniej atrakcyjny widokowo odcinek w stosunku do tego na jakim jeździliśmy z turystami dotychczas.
Do wycieczki jednodniowej KOLEJ NA ŁAŃCUT wrócimy jak tylko zostanie zakończony remont torowiska.

KOLEJ WĄSKOTOROWA POGÓRZANIN – ZAMEK ŁAŃCUT – RZESZÓW

MAPA wycieczki jednodniowej KOLEJ na ŁAŃCUT

PROGRAM wycieczki jednodniowej KOLEJ na ŁAŃCUT:

● wyjazd na wycieczkę w okolice Rzeszowa około 10-tej (rozkład jazdy poniżej)

● wycieczka autokarem z opowieściami przewodnika malowniczymi terenami Bieszczadów i Pogórza Dynowskiego
(m.in. Sanok, Grabownica, Dydnia, Dynów)

przejazd KOLEJKĄ WĄSKOTOROWĄ Pogórzanin z Dynowa w stronę Przeworska przez m.in. jedyny w Polsce tunel na kolejach wąskotorowych o długości 602 m!

Starania o budowę linii kolejowej wiodącej z Przeworska przez Dynów do Brzozowa sięgają lat 80. XIX w. Ostatecznie powstała kolej wąskotorowa na trasie Przeworsk-Dynów, której budowę rozpoczęto w 1900 r. Tunel rozpoczęto drążyć w lutym 1903, a zakończono rok później. Otwarcie kolei z Przeworska do Dynowa miało miejsce 8 września 1904r. Długość linii wyniosła 46 km. Kolejka zaopatrywała przeworską cukrownię w buraki, a także służyła do przewozu innych płodów rolnych oraz drewna, kamienia i żwiru. Warto wspomnieć, że na tabor kolejki od początku składały się również wagony osobowe. Od pierwszego pełnego roku działalności, aż do wybuchu I wojny światowej systematycznie rosła liczba przewożonych przez kolejkę pasażerów. W 1905r. było to 45 tys. osób, a osiem lat później już 110 tys. osób. W 1951 r. zmieniono szerokość torów z 760 mm. Na 750 mm. W związku z ujednolicaniem w Polsce. W 1991r. Przeworska Kolej Dojazdowa została wpisana do rejestru zabytków. Na trasie zachowały się zabytkowe budynki dworców i innych obiekty z dawnej infrastruktury.

● przejazd przez Markową obok Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej (nie zwiedzamy wnętrza)

Józef i Wiktoria Ulmowie ukrywali ośmioro Żydów – pięciu z rodziny Szallów z Łańcuta i troje markowskich sąsiadów z rodziny Goldmanów. Wskutek donosu, w dniu 24 marca 1944r. Niemcy zamordowali ukrywających się oraz małżeństwo Ulmów i ich sześcioro dzieci. Mimo tragicznego losu jaki spotkał rodzinę Ulmów, w Markowej do końca okupacji przetrwało przynajmniej 17 Żydów ukrywanych przez polskich sąsiadów. Obecnie  trwa proces beatyfikacyjny rodziny Ulmów. W 2016r. uroczyście otwarto w Markowej Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów.

● zwiedzanie Muzeum-Zamek w Łańcucie, czyli jedna z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych rezydencji arystokratycznych w naszym kraju! Oprócz wnętrz pałacowych w programie również zwiedzanie wozowni z bogatą kolekcją pojazdów konnych.

Pałac łańcucki powstał w latach 1629–1642 z inicjatywy Stanisława Lubomirskiego, który obrał to miasto na drugą siedzibę dla swojej rodziny. W swoim założeniu nowa rezydencja miała być otoczona najnowocześniejszym ówcześnie systemem umocnień – fortyfikacjami bastionowymi. Powstała w ten sposób rezydencja w typie „palazzo in fortezza”. Jeszcze w drugiej połowie XVII w. pałac przeszedł dwa remonty – po zniszczeniach z najazdu siedmiogrodzkiego i pożarze z 1681r. Pracami kierował Tylman z Gameren. W następnym stuleciu pałac i dobra łańcuckie znalazły się w rękach rodziny Potockich. Wówczas  zaszły znaczące zmiany w wyglądzie rezydencji. Ostatnia wielka przebudowa miała miejsce w latach 1889–1900, kiedy pałac zyskał obecny wygląd. Urządzone w Łańcucie ekspozycja muzealna wyróżnia się bogactwem zbiorów na tle innych dawnych rezydencji magnackich w Polsce. Pałac otoczony jest rozległym parkiem.

● spacer po RZESZOWIE z opowieściami przewodnika m.in.: Synagogi Staromiejska i Nowomiejska, Rynek, Bazylika Wniebowzięcia NMP oo. Bernardynów, słynny Pomnik Czynu Rewolucyjnego oraz Paniaga (ul. 3 maja) – najbardziej reprezentacyjna ulica Rzeszowa, na której w 2010r. odsłonięto pomnik Tadeusza Nalepy

● czas wolny w okolicach rzeszowskiego Rynku

● powrót autokarem w Bieszczady przez m.in. Boguchwałę, Połomię, Niebylec, Lutczę, Domaradz, Blizne, Starą Wieś, Brzozów, Humniska. Przejazd ten, któremu towarzyszyć będą opowieści przewodnika, może stać się inspiracją do samodzielnego zwiedzania np. podczas powrotu z Bieszczad

● zakończenie wycieczki około 21-tej

CENA: wycieczka realizowana na zamówienie GRUP

czas trwania około: 10 – 21

CENA OBEJMUJE:
– transport autokarem / busem
przejazd koleją wąskotorową
Zamek Łańcut
system tour-guide, dzięki któremu można znacznie więcej usłyszeć
– usługi licencjonowanego przewodnika
– opłaty parkingowe
– ubezpieczenie NNW w T.U. AXA
– podatek VAT marża.

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

DNI WYJAZDÓW:
NIEDZIELE (lipiec i sierpień)
– inne miesiące oraz długie weekendy dane w TERMINARZ

Ta wycieczka dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie jest realizowana przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 20 osób.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA

GALERIA ZDJĘĆ z wycieczki jednodniowej KOLEJ na ŁAŃCUT:

Kolejka wąskotorowa POGÓRZANIN na trasie między Przeworskiem, a Dynowem. To główna atrakcja wycieczki jednodniowej "KOLEJ na Łańcut" Biura Podróży Bieszczader. Kolejka wąskotorowa POGÓRZANIN na trasie między Przeworskiem, a Dynowem. To główna atrakcja wycieczki jednodniowej "KOLEJ na Łańcut" Biura Podróży Bieszczader.
Na stacji kolejowej w Bachórzu jest mały skansen kolejki wąskotorowej pogórzanin. Tu też warto zjeźć podkarpackie potrawy regionalne w restauracji Semafor. Zacznijcie od proziaków... Na stacji kolejowej w Bachórzu jest mały skansen kolejki wąskotorowej pogórzanin. Tu też warto zjeźć podkarpackie potrawy regionalne w restauracji Semafor. Zacznijcie od proziaków...
Do tradycji pieczenia tradycyjnych proziaków jako pierwsi w Województwie Podkarpackim wrócili właściciele restauracji Semafor w Bachórzu obok Dynowa. Do tradycji pieczenia tradycyjnych proziaków jako pierwsi w Województwie Podkarpackim wrócili właściciele restauracji Semafor w Bachórzu obok Dynowa.
Kolejka wąskotorowa Pogórzanin jadąc z Dynowa w stronę Przeworska zatrzymuje się przy najdłuższym w Europie tunelu na kolejach wąskotorowych. Turyści mogą wysiąść z wagonów ciuchci i wejść do tunelu. Takie atrakcje na wycieczce jednodniowej z Bieszczad "KOLEJ na Łańcut". Kolejka wąskotorowa Pogórzanin jadąc z Dynowa w stronę Przeworska zatrzymuje się przy najdłuższym w Europie tunelu na kolejach wąskotorowych. Turyści mogą wysiąść z wagonów ciuchci i wejść do tunelu. Takie atrakcje na wycieczce jednodniowej z Bieszczad "KOLEJ na Łańcut".
Zdjęcie lokomotywy ciągnącej wagony kolejki Pogórzanin na trasie między Przeworskiem, a Dynowem. Zdjęcie lokomotywy ciągnącej wagony kolejki Pogórzanin na trasie między Przeworskiem, a Dynowem.
Kolejka wąskotorowa Pogórzanin na trasie z Dynowa w stronę Przeworska. Zdjęcie wykonaliśmy jadąc drogą publiczną podczas organizowanej przez nas wycieczki jednodniowej z Bieszczad o nazwie Kolej Na Łańcut. Kolejka wąskotorowa Pogórzanin na trasie z Dynowa w stronę Przeworska. Zdjęcie wykonaliśmy jadąc drogą publiczną podczas organizowanej przez nas wycieczki jednodniowej z Bieszczad o nazwie Kolej Na Łańcut.
Tabor kolejki wąskotorowej Pogórzanin na stacji kolejowej w Bachórzu koło Dynowa. To główna atrakcja wycieczki jednodniowej Kolej Na Łańcut organizowanej przez nasze biuro podróży dla turystów nocujących głównie w Bieszczadach. Tabor kolejki wąskotorowej Pogórzanin na stacji kolejowej w Bachórzu koło Dynowa. To główna atrakcja wycieczki jednodniowej Kolej Na Łańcut organizowanej przez nasze biuro podróży dla turystów nocujących głównie w Bieszczadach.
Wagony kolejki wąskotorowej Pogórzanin przy tunelu - najdłuższym w Europie na kolejach wąskotorowych - sfotografowany podczas postoju, gdy turyści mogą wejść do wnętrza tunelu na wycieczce jednodniowej. Wagony kolejki wąskotorowej Pogórzanin przy tunelu - najdłuższym w Europie na kolejach wąskotorowych - sfotografowany podczas postoju, gdy turyści mogą wejść do wnętrza tunelu na wycieczce jednodniowej.
Wygląd całorocznego wagonu, którym można podróżować koleją wąskotorową Pogórzanin na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut. Wygląd całorocznego wagonu, którym można podróżować koleją wąskotorową Pogórzanin na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut.
Kolejka wąskotorowa Pogórzanin w trasie między Dynowem, a Przeworskiem. Została wybudowana by wozić buraki do cukrowni w Przeworsku, a teraz wozi turystów :-) Zapraszamy na wycieczkę jednodniową Kolej na Łańcut. Kolejka wąskotorowa Pogórzanin w trasie między Dynowem, a Przeworskiem. Została wybudowana by wozić buraki do cukrowni w Przeworsku, a teraz wozi turystów :-) Zapraszamy na wycieczkę jednodniową Kolej na Łańcut.
W niektórych miejscach tory kolejki wąskotorowej Pogórzanin położone są tuż obok drogi asfaltowej. Stąd łatwo zrobić zdjęcia turystom podróżującym ciuchcią na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut. W niektórych miejscach tory kolejki wąskotorowej Pogórzanin położone są tuż obok drogi asfaltowej. Stąd łatwo zrobić zdjęcia turystom podróżującym ciuchcią na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut.
To zdjęcie kolejce wąskotorowej wykonaliśmy po przejechaniu lokomotywy przez tunel. To jedna z atrakcji podczas przejazdu ciuchcią na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut organizowanej dla turystów z Bieszczad. To zdjęcie kolejce wąskotorowej wykonaliśmy po przejechaniu lokomotywy przez tunel. To jedna z atrakcji podczas przejazdu ciuchcią na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut organizowanej dla turystów z Bieszczad.
Lokomotywa kolejki Pogórzanin dojeżdżająca do najdłuższego w Europie tunelu, który znajduje się w połowie drogi między Dynowem, a Przeworskiem. Zapraszamy na najlepszą wycieczkę jednodniową po środkowej części Województwa Podkarpackiego. Lokomotywa kolejki Pogórzanin dojeżdżająca do najdłuższego w Europie tunelu, który znajduje się w połowie drogi między Dynowem, a Przeworskiem. Zapraszamy na najlepszą wycieczkę jednodniową po środkowej części Województwa Podkarpackiego.
Najdłuższy tunel w Europie na kolejach wąskotorowych na trasie ciuchci Pogórzanin między Dynowem, a Przeworskiem. Jadąc na wycieczkę jednodniową z Biurem Podróży Bieszczader turyści wchodzą do wnętrza tunelu z przewodnikiem. Najdłuższy tunel w Europie na kolejach wąskotorowych na trasie ciuchci Pogórzanin między Dynowem, a Przeworskiem. Jadąc na wycieczkę jednodniową z Biurem Podróży Bieszczader turyści wchodzą do wnętrza tunelu z przewodnikiem.
Kolejka wąskotorowa Pogórzanin na zakręcie przed tunelem. To jedna z atrakcji na wycieczce jednodniowej Kolej na Łańcut organizowanej dla turystów przyjeżdżających na wypoczynek w Bieszczady. Kolejka wąskotorowa Pogórzanin na zakręcie przed tunelem. To jedna z atrakcji na wycieczce jednodniowej Kolej na Łańcut organizowanej dla turystów przyjeżdżających na wypoczynek w Bieszczady.
Kolejka wąskotorowa pogórzanin przebiega na większości przez tereny rolnicze, więc widoki są bardzo rozległe, niczym nie zasłonięte. Ktoś chętny na taką atrakcję w Województwie Podkarpackim? Kolejka wąskotorowa pogórzanin przebiega na większości przez tereny rolnicze, więc widoki są bardzo rozległe, niczym nie zasłonięte. Ktoś chętny na taką atrakcję w Województwie Podkarpackim?
Ciuchcia wąskotorowa na stacji kolejowej w Jaworniku Polskim. To pociąg, którym podróżują mieszkańcy, ale głównie turyści szukający niepowtarzalnych atrakcji w Bieszczadach i w Województwie Podkarpackim. Ciuchcia wąskotorowa na stacji kolejowej w Jaworniku Polskim. To pociąg, którym podróżują mieszkańcy, ale głównie turyści szukający niepowtarzalnych atrakcji w Bieszczadach i w Województwie Podkarpackim.
Kolejka wąskotorowa Pogórzanin ma już historię sięgającą 1904 roku. W wielu miejscach przejeżdża po wiaduktach i mostach. Na zdjęciu najstarszy kamienny. Kolejka wąskotorowa Pogórzanin ma już historię sięgającą 1904 roku. W wielu miejscach przejeżdża po wiaduktach i mostach. Na zdjęciu najstarszy kamienny.
Kolejka wąskotorowa Pogórzanin jadąca wzdłuż drogi prowadzącej z Dynowa do Przeworska. Przejazd ciuchcią to naszym zdaniem najciekawsza atrakcja wycieczki jednodniowej "KOLEJ na Łańcut". Kolejka wąskotorowa Pogórzanin jadąca wzdłuż drogi prowadzącej z Dynowa do Przeworska. Przejazd ciuchcią to naszym zdaniem najciekawsza atrakcja wycieczki jednodniowej "KOLEJ na Łańcut".
Kolejka wąskotorowa Pogórzanin wjeżdżająca na jedną ze stacji między Dynowem, Kańczugą, a Przeworskiem. To najpiękniejsza atrakcja na wycieczce jednodniowej z Bieszczad, którą nazwaliśmy "KOLEJ na Łańcut". Kolejka wąskotorowa Pogórzanin wjeżdżająca na jedną ze stacji między Dynowem, Kańczugą, a Przeworskiem. To najpiękniejsza atrakcja na wycieczce jednodniowej z Bieszczad, którą nazwaliśmy "KOLEJ na Łańcut".
Kolejka wąskotorowa Pogórzanin przejeżdżająca przez miejscowość Harta. Wycieczka jednodniowa Kolej Na Łańcut to wycieczka po najciekawszych atrakcjach Województwa Podkarpackiego. Kolejka wąskotorowa Pogórzanin przejeżdżająca przez miejscowość Harta. Wycieczka jednodniowa Kolej Na Łańcut to wycieczka po najciekawszych atrakcjach Województwa Podkarpackiego.
Kolejka wąskotorowa Pogórzanin sfotografowana gdzieś na trasie przejazdu między Przeworskiem, Kańczugą, a Przeworskiem podczas realizacji wycieczki jednodniowej Kolej Na Łańcut zorganizowanej dla turystów z Bieszczad. Kolejka wąskotorowa Pogórzanin sfotografowana gdzieś na trasie przejazdu między Przeworskiem, Kańczugą, a Przeworskiem podczas realizacji wycieczki jednodniowej Kolej Na Łańcut zorganizowanej dla turystów z Bieszczad.
Kolejka Wąskotorowa Pogórzanin wśród buraków cukrowych - takie atrakcje na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut. To jedna z najlepszych naszych wycieczek po Województwie Podkarpackim. Kolejka Wąskotorowa Pogórzanin wśród buraków cukrowych - takie atrakcje na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut. To jedna z najlepszych naszych wycieczek po Województwie Podkarpackim.
Muzeum Rodziny Ulmów w Markowej koło Przeworska. To atrakcja obok której przejeżdżamy autokarem na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut. Muzeum Rodziny Ulmów w Markowej koło Przeworska. To atrakcja obok której przejeżdżamy autokarem na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut.
Wnętrze głównego pomieszczenia Muzeum Rodziny Ulmów w Markowej. Przejeżdżając obok muzeum na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut przewodnik opowiada co jest wewnątrz i dlaczego to muzeum powstało, zachęcając do indywidualnego zwiedzania w późniejszym czasie, na przykład wracając z Bieszczad do domów. Wnętrze głównego pomieszczenia Muzeum Rodziny Ulmów w Markowej. Przejeżdżając obok muzeum na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut przewodnik opowiada co jest wewnątrz i dlaczego to muzeum powstało, zachęcając do indywidualnego zwiedzania w późniejszym czasie, na przykład wracając z Bieszczad do domów.
Zamek w Łańcucie jest uważany za jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce. Dlatego jest on jedną z głównych atrakcji wycieczki jednodniowej Kolej Na Łańcut po Województwie Podkarpackim. Zamek w Łańcucie jest uważany za jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce. Dlatego jest on jedną z głównych atrakcji wycieczki jednodniowej Kolej Na Łańcut po Województwie Podkarpackim.
Zamek w Łańcucie otacza przepiękny park dworski, w którym warto sfotografować licznie posadzone kwiaty. Zamek w Łańcucie zwiedzamy z przewodnikiem z podziałem na mniejsze grupy turystów na wycieczce jednodniowej. Zamek w Łańcucie otacza przepiękny park dworski, w którym warto sfotografować licznie posadzone kwiaty. Zamek w Łańcucie zwiedzamy z przewodnikiem z podziałem na mniejsze grupy turystów na wycieczce jednodniowej.
Jedna z sal Zamku w Łańcucie na wycieczce jednodniowej po Województwie Podkarpackim. Jedna z sal Zamku w Łańcucie na wycieczce jednodniowej po Województwie Podkarpackim.
Zamek w Łańcucie słynie przede wszystkim z pięknych wnętrz, gdzie dosłownie wszystko jest dopracowane: żyrandole, meble, piece kaflowe, dzieła sztuki, a na ozdobach z kwiatów kończąc... Opowiadamy o tym na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut. Zamek w Łańcucie słynie przede wszystkim z pięknych wnętrz, gdzie dosłownie wszystko jest dopracowane: żyrandole, meble, piece kaflowe, dzieła sztuki, a na ozdobach z kwiatów kończąc... Opowiadamy o tym na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut.
Ozdoby nad jednymi z drzwi wewnątrz Zamku w Łańcucie, podziwiane na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut. Ozdoby nad jednymi z drzwi wewnątrz Zamku w Łańcucie, podziwiane na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut.
Zamek w Łańcucie - jedna z sypialni. Zamek w Łańcucie - jedna z sypialni.
Łazienka w Zamku w Łańcucie z niezwykłym wyposażeniem sprzed 100 lat... Łazienka w Zamku w Łańcucie z niezwykłym wyposażeniem sprzed 100 lat...
Nawet podłogi, po których się chodzi w specjalnych kapciach zwiedzając zamek w Łańcucie zachwyca dosłownie na każdym kroku... Nawet podłogi, po których się chodzi w specjalnych kapciach zwiedzając zamek w Łańcucie zachwyca dosłownie na każdym kroku...
Każde z wnętrz zamku w Łańcucie ma swoją nazwę, a o tym szczegółowo opowiadają przewodnicy oprowadzający po wnętrzach zamku w okolicach Rzeszowa. Każde z wnętrz zamku w Łańcucie ma swoją nazwę, a o tym szczegółowo opowiadają przewodnicy oprowadzający po wnętrzach zamku w okolicach Rzeszowa.
A to jeden z bukietów wykonany z bibuły. Takie cuda wykonywane ręcznie przez pracowników zamku w Łańcucie zdąbią każde wnętrze zamkowe... A to jeden z bukietów wykonany z bibuły. Takie cuda wykonywane ręcznie przez pracowników zamku w Łańcucie zdąbią każde wnętrze zamkowe...
Chciałby ktoś z Was mieć taką sypialnię jak w zamku w Łańcucie? Ciekawe czy w czasach właścicieli Zamku w Łańcucie byli architekci wnętrz... ;-) Chciałby ktoś z Was mieć taką sypialnię jak w zamku w Łańcucie? Ciekawe czy w czasach właścicieli Zamku w Łańcucie byli architekci wnętrz... ;-)
Tu spotykano się na kawie i były organizowane konferencje. Ale nie multimedialne jak w obecnych czasach ;-) Zamek w Łańcucie zachwyca... Tu spotykano się na kawie i były organizowane konferencje. Ale nie multimedialne jak w obecnych czasach ;-) Zamek w Łańcucie zachwyca...
Jeden z żyrandoli - rodzajów oświetlenia w zamku w Łańcucie... Jeden z żyrandoli - rodzajów oświetlenia w zamku w Łańcucie...
Różne portrety, piękny żyrandol, ale nas najbardziej zachwycił bukiet wykonany z bibuły. Takie cuda można zobaczyć wewnątrz zamku w Łańcucie, a nauczyć się np. na warsztatach z bibułkarstwa w Bóbrce koło Soliny, czyli w Bieszczadach. Różne portrety, piękny żyrandol, ale nas najbardziej zachwycił bukiet wykonany z bibuły. Takie cuda można zobaczyć wewnątrz zamku w Łańcucie, a nauczyć się np. na warsztatach z bibułkarstwa w Bóbrce koło Soliny, czyli w Bieszczadach.
Kolejny przepiękny piec kaflowy, zdobione ręcznie talerze, błazeria z drewna przywożonego z całego świata itd. Jedno z wnętrz Zamku w Łańcucie. Kolejny przepiękny piec kaflowy, zdobione ręcznie talerze, błazeria z drewna przywożonego z całego świata itd. Jedno z wnętrz Zamku w Łańcucie.
Duża sala koncertowa w odbiciu lustrzanym wewnątrz Zamku w Łańcucie. To reprezentacyjna sala zamku, gdzie odbywają się liczne koncerty muzyki poważnej. Duża sala koncertowa w odbiciu lustrzanym wewnątrz Zamku w Łańcucie. To reprezentacyjna sala zamku, gdzie odbywają się liczne koncerty muzyki poważnej.
A to już sala koncertowa zamku w Łańcucie w całej okazałości. Wnętrza zamku zwiedzamy z miejscowymi przewodnikami podczas wycieczki jednodniowej Kolej Na Łańcut. A to już sala koncertowa zamku w Łańcucie w całej okazałości. Wnętrza zamku zwiedzamy z miejscowymi przewodnikami podczas wycieczki jednodniowej Kolej Na Łańcut.
Kameralna sala koncertowa - jedna z kilku we wnętrzach zamku w Łańcucie. Kameralna sala koncertowa - jedna z kilku we wnętrzach zamku w Łańcucie.
Tu dawniej odbywały się przyjęcia na stojąco, a dziś są organizowane wystawy czasowe - zamek w Łańcucie. Tu dawniej odbywały się przyjęcia na stojąco, a dziś są organizowane wystawy czasowe - zamek w Łańcucie.
W jednym z korytarzy czujemy się jak byśmy przenieśli się w czasy greckie. Właściciele zamku w Łańcucie mieli różne zachcianki, marzenia i je realizowali, a dziś możemy to zwiedzać i podziwiać. W jednym z korytarzy czujemy się jak byśmy przenieśli się w czasy greckie. Właściciele zamku w Łańcucie mieli różne zachcianki, marzenia i je realizowali, a dziś możemy to zwiedzać i podziwiać.
To pokój przy oranżerii, do którego wpada mnóstwo słońca. To idealne miejsce na kawę... Po prostu zamek w Łańcucie. To pokój przy oranżerii, do którego wpada mnóstwo słońca. To idealne miejsce na kawę... Po prostu zamek w Łańcucie.
Nawet korytarze wewnątrz zamku w Łańcucie robią ogromne wrażenie i są nagromadzeniem dzieł sztuki - zarówno na ścianach, jak i w postaci mebli. Takie atrakcje na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut dla turystów z Bieszczad. Nawet korytarze wewnątrz zamku w Łańcucie robią ogromne wrażenie i są nagromadzeniem dzieł sztuki - zarówno na ścianach, jak i w postaci mebli. Takie atrakcje na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut dla turystów z Bieszczad.
Oranżeria zamku w Łańcucie jest w tym momencie w remoncie i nie można zwiedzać z przewodnikiem i słuchać opowieści o egzotycznych roślinach tu zgromadzonych. Zapraszamy na wycieczkę jednodniową Kolej Na Łańcut. Oranżeria zamku w Łańcucie jest w tym momencie w remoncie i nie można zwiedzać z przewodnikiem i słuchać opowieści o egzotycznych roślinach tu zgromadzonych. Zapraszamy na wycieczkę jednodniową Kolej Na Łańcut.
Wozownia i powozownia znajduje się kilkaset metrów od głównego budynku Zamku w Łańcucie. Więc turyści muszą ściągnąć specjalne buty i często ubrać kurtki. Wozownia i powozownia znajduje się kilkaset metrów od głównego budynku Zamku w Łańcucie. Więc turyści muszą ściągnąć specjalne buty i często ubrać kurtki.
Ten powóz jeździł w Poczcie Polskiej - taki niesamowity eksponat jest w wozownik Zamku w Łańcucie. Opowiadamy o tym na wycieczce jednodniowej... Ten powóz jeździł w Poczcie Polskiej - taki niesamowity eksponat jest w wozownik Zamku w Łańcucie. Opowiadamy o tym na wycieczce jednodniowej...
Wnętrze powozowni obok Zamku w Łańcucie - zdjęcie wykonane na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut organizowanej przez Biuro Podróży Bieszczader. Wnętrze powozowni obok Zamku w Łańcucie - zdjęcie wykonane na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut organizowanej przez Biuro Podróży Bieszczader.
Pierwsze wnętrze powozowni należącej do Zamku w Łańcucie - wycieczka jednodniowa Kolej Na Łańcut organizowana dla klientów z Bieszczad. Pierwsze wnętrze powozowni należącej do Zamku w Łańcucie - wycieczka jednodniowa Kolej Na Łańcut organizowana dla klientów z Bieszczad.
Karety i powozy w Zamku w Łańcucie na wycieczce jednodniowej z Bieszczad nazwanej Kolej Na Łańcut. Karety i powozy w Zamku w Łańcucie na wycieczce jednodniowej z Bieszczad nazwanej Kolej Na Łańcut.
Wyposażenie dawnych zaprzęgów konnych na krótsze i dłuższe podróże / wycieczki. To atrakcje sfotografowane na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut po Województwie Podkarpackim. Wyposażenie dawnych zaprzęgów konnych na krótsze i dłuższe podróże / wycieczki. To atrakcje sfotografowane na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut po Województwie Podkarpackim.
Czy ktoś z Was nie chciałbym się przejechać taką karetą ze zbiorów Zamku w Łańcucie? Przewodnicy opowiadają o niej na wycieczce jednodniowej z Bieszczad Kolej Na Łańcut. Czy ktoś z Was nie chciałbym się przejechać taką karetą ze zbiorów Zamku w Łańcucie? Przewodnicy opowiadają o niej na wycieczce jednodniowej z Bieszczad Kolej Na Łańcut.
Powóz konny na wycieczki reprezentacyjne. Zdjęcie wykonał przewodnik na wycieczce jednodniowej z Bieszczad Kolej na Łańcut. Powóz konny na wycieczki reprezentacyjne. Zdjęcie wykonał przewodnik na wycieczce jednodniowej z Bieszczad Kolej na Łańcut.
Jedna z dwóch synagog w Rzeszowie. To jest pierwsza atrakcja, o której opowiada przewodnik podczas zwiedzania Rzeszowa na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut. Jedna z dwóch synagog w Rzeszowie. To jest pierwsza atrakcja, o której opowiada przewodnik podczas zwiedzania Rzeszowa na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut.
Stara i nowa synagoga w Rzeszowie są niemal obok siebie. Obok nich przechodzimy w stronę rynku stolicy Województwa Podkarpackiego na wycieczce jednodniowej "KOLEJ na Łańcut". Stara i nowa synagoga w Rzeszowie są niemal obok siebie. Obok nich przechodzimy w stronę rynku stolicy Województwa Podkarpackiego na wycieczce jednodniowej "KOLEJ na Łańcut".
Rynek Rzeszowa sfotografowany na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut. Rynek Rzeszowa sfotografowany na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut.
Północna pierzeja rynku w Rzeszowie, na który prowadzi przewodnik na wycieczce jednodniowej z Bieszczad "KOLEJ na Łańcut". Północna pierzeja rynku w Rzeszowie, na który prowadzi przewodnik na wycieczce jednodniowej z Bieszczad "KOLEJ na Łańcut".
Ratusz, pomnik Kościuszki i studnia na rynku w Rzeszowie. To jedna z atrakcji na wycieczce jednodniowej "Kolej na Łańcut" organizowanej głównie dla turystów wypoczywających w Bieszczadach. Ratusz, pomnik Kościuszki i studnia na rynku w Rzeszowie. To jedna z atrakcji na wycieczce jednodniowej "Kolej na Łańcut" organizowanej głównie dla turystów wypoczywających w Bieszczadach.
Ratusz miejski na środku rynku w Rzeszowie. Opowiadamy o tej atrakcji na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut, w której uczestniczą turyści z Bieszczad. Ratusz miejski na środku rynku w Rzeszowie. Opowiadamy o tej atrakcji na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut, w której uczestniczą turyści z Bieszczad.
Rynek z ratuszem na środku rynku w Rzeszowie. O tej atrakcji opowiadają nasi przewodnicy na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut. Rynek z ratuszem na środku rynku w Rzeszowie. O tej atrakcji opowiadają nasi przewodnicy na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut.
Po wizycie na rynku Rzeszowa turyści z przewodnikiem wchodzą na ulicę 3 maja zwanej Paniagą. Na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut przewodnik przybliża różne ciekawostki o stolicy Województwa Podkarpackiego... Po wizycie na rynku Rzeszowa turyści z przewodnikiem wchodzą na ulicę 3 maja zwanej Paniagą. Na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut przewodnik przybliża różne ciekawostki o stolicy Województwa Podkarpackiego...
Kościół pw. Św. Wojciecha i Św. Stanisława w Rzeszowie na początku Paniagi - ulicy 3 maja, którą turyści spacerują z przewodnikiem na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut. Kościół pw. Św. Wojciecha i Św. Stanisława w Rzeszowie na początku Paniagi - ulicy 3 maja, którą turyści spacerują z przewodnikiem na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut.
Kościół pw. Św. Wojciecha i Św. Stanisława w Rzeszowie wraz z dzwonnicą. Kościół pw. Św. Wojciecha i Św. Stanisława w Rzeszowie wraz z dzwonnicą.
Pomnik Tadeusza Nalepy na Paniadze - ulicy 3 maja wygląda niemal jak żywy. Przewodnik opowiada o tym niezwykłym muzyku z Rzeszowa podczas wycieczki jednodniowej Kolej Na Łańcut. Pomnik Tadeusza Nalepy na Paniadze - ulicy 3 maja wygląda niemal jak żywy. Przewodnik opowiada o tym niezwykłym muzyku z Rzeszowa podczas wycieczki jednodniowej Kolej Na Łańcut.
Urząd Województwa Podkarpackiego w centrum Rzeszowa. Urząd Województwa Podkarpackiego w centrum Rzeszowa.
Okrągła kładka w centrum Rzeszowa wg pomysłów prezydenta Tadeusza Ferenca - tę nowoczesną atrakcję Rzeszowa w stolicy Województwa Podkarpackiego również pokazujemy na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut turystom z Bieszczad. Okrągła kładka w centrum Rzeszowa wg pomysłów prezydenta Tadeusza Ferenca - tę nowoczesną atrakcję Rzeszowa w stolicy Województwa Podkarpackiego również pokazujemy na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut turystom z Bieszczad.
Pomnik Czynu Rewolucyjnego lub Pomnik Walk Rewolucyjnych – monument znajdujący się w samym centrum Rzeszowa u zbiegu alei Łukasza Cieplińskiego i alei Józefa Piłsudskiego to chyba najbardziej znany pomnik w Polsce. Tu również idziemy na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut. Pomnik Czynu Rewolucyjnego lub Pomnik Walk Rewolucyjnych – monument znajdujący się w samym centrum Rzeszowa u zbiegu alei Łukasza Cieplińskiego i alei Józefa Piłsudskiego to chyba najbardziej znany pomnik w Polsce. Tu również idziemy na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut.
Pomnik Czynu Rewolucyjnego lub Pomnik Walk Rewolucyjnych w centrum Rzeszowa stolicy Województwa Podkarpackiego - to jedna z atrakcji wycieczki jednodniowej z Bieszczad, a nazwanej Kolej Na Łańcut. Pomnik Czynu Rewolucyjnego lub Pomnik Walk Rewolucyjnych w centrum Rzeszowa stolicy Województwa Podkarpackiego - to jedna z atrakcji wycieczki jednodniowej z Bieszczad, a nazwanej Kolej Na Łańcut.
Bazylika Wniebowzięcia NMP oo. Bernardynów i klasztor, a po prawej pomnik czynu rewolucyjnego w centrum Rzeszowa. Zdjęcie wykonane na wycieczce jednodniowej zorganizowanej dla turystów z Bieszczad. Bazylika Wniebowzięcia NMP oo. Bernardynów i klasztor, a po prawej pomnik czynu rewolucyjnego w centrum Rzeszowa. Zdjęcie wykonane na wycieczce jednodniowej zorganizowanej dla turystów z Bieszczad.
Słońce w centrum Pomnik Czynu Rewolucyjnego lub Pomnik Walk Rewolucyjnych - chwila na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut organizowanej dla klientów zebranych w Bieszczadach. Słońce w centrum Pomnik Czynu Rewolucyjnego lub Pomnik Walk Rewolucyjnych - chwila na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut organizowanej dla klientów zebranych w Bieszczadach.
Studzienka na ulicy Paniaga w centrum Rzeszowa podczas wycieczki jednodniowej po stolicy Województwa Podkarpackiego. Studzienka na ulicy Paniaga w centrum Rzeszowa podczas wycieczki jednodniowej po stolicy Województwa Podkarpackiego.
Hotel 4* w centrum Rzeszowa i galeria handlowa obok pomnika czynu rewolucyjnego - symbolu Rzeszowa, czyli stolicy Województwa Podkarpackiego. Hotel 4* w centrum Rzeszowa i galeria handlowa obok pomnika czynu rewolucyjnego - symbolu Rzeszowa, czyli stolicy Województwa Podkarpackiego.
Samolot nad kościołem i klasztorem ojców Bernardynów w centrum Rzeszowa. Zdjęcie wykonane na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut z Bieszczad. Samolot nad kościołem i klasztorem ojców Bernardynów w centrum Rzeszowa. Zdjęcie wykonane na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut z Bieszczad.
Bazylika Wniebowzięcia NMP oo. Bernardynów w centrum Rzeszowa. To atrakcja, którą zwiedzamy na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut organizowanej dla turystów nocujących w Bieszczadach. Bazylika Wniebowzięcia NMP oo. Bernardynów w centrum Rzeszowa. To atrakcja, którą zwiedzamy na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut organizowanej dla turystów nocujących w Bieszczadach.
Rondo pomiędzy Bazylika Wniebowzięcia NMP oo. Bernardynów, a Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w centrum Rzeszowa - stolicy Województwa Podkarpackiego. Rondo pomiędzy Bazylika Wniebowzięcia NMP oo. Bernardynów, a Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w centrum Rzeszowa - stolicy Województwa Podkarpackiego.
Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Tę atrakcję również odwiedzamy na wycieczce po Rzeszowie organizowanej dla turystów wypoczywających w Bieszczadach. Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Tę atrakcję również odwiedzamy na wycieczce po Rzeszowie organizowanej dla turystów wypoczywających w Bieszczadach.
Słupy ogłoszeniowe z plakatem zapraszającym na spektakl do Teatru Wandy Siemaszkowej "Kiedy byłem małym chłopcem" - oczywiście z piosenkami Tadeusza Nalepy, najbardziej znanego rzeszowianina i mieszkańca Województwa Podkarpackiego. Słupy ogłoszeniowe z plakatem zapraszającym na spektakl do Teatru Wandy Siemaszkowej "Kiedy byłem małym chłopcem" - oczywiście z piosenkami Tadeusza Nalepy, najbardziej znanego rzeszowianina i mieszkańca Województwa Podkarpackiego.
Pomnik Leopolda Lisa-Kuli w centrum Rzeszowa. Jego imieniem została również nazwana jedna z ulic Rzeszowa - stolicy Województwa Podkarpackiego. Pomnik Leopolda Lisa-Kuli w centrum Rzeszowa. Jego imieniem została również nazwana jedna z ulic Rzeszowa - stolicy Województwa Podkarpackiego.
Taksówki z naklejkami przedstawiającymi najbardziej znane zabytki i atrakcje Rzeszowa są wizytówką miasta. Taksówki z naklejkami przedstawiającymi najbardziej znane zabytki i atrakcje Rzeszowa są wizytówką miasta.
Część Paniagi, czyli reprezentacyjnej ulicy / deptaku w centrum Rzeszowa. Tę ulicą zawsze turyści wędrują z przewodnikiem na wycieczce Kolej Na Łańcut. Część Paniagi, czyli reprezentacyjnej ulicy / deptaku w centrum Rzeszowa. Tę ulicą zawsze turyści wędrują z przewodnikiem na wycieczce Kolej Na Łańcut.
Kościół Rzymskokatolicki pw. Świętego Krzyża przy najbardziej reprezentacyjnej ulicy Rzeszowa, czyli 3 maja - Paniadze. Tędy wędrujemy z przewodnikiem w stronę Zamku Lubomirskich. Kościół Rzymskokatolicki pw. Świętego Krzyża przy najbardziej reprezentacyjnej ulicy Rzeszowa, czyli 3 maja - Paniadze. Tędy wędrujemy z przewodnikiem w stronę Zamku Lubomirskich.
W centrum Rzeszowa jest wiele pięknych kamienic - w tej mającj ponad 100 lat mieści się bank. Znajduje się na przeciw Zamku Lubomirskich na starówce Rzeszowa. W centrum Rzeszowa jest wiele pięknych kamienic - w tej mającj ponad 100 lat mieści się bank. Znajduje się na przeciw Zamku Lubomirskich na starówce Rzeszowa.
Plan historycznego Rzeszowa na jednej z kamienic w centrum stolicy Województwa Podkarpackiego. Zawsze zatrzymujemy się przy tej atrakcji i przewodnik opowiada co ciekawego na mapie widać... Plan historycznego Rzeszowa na jednej z kamienic w centrum stolicy Województwa Podkarpackiego. Zawsze zatrzymujemy się przy tej atrakcji i przewodnik opowiada co ciekawego na mapie widać...
W tej kamienicy mieści się Polskie Radio Rzeszów - to nasza ulubiona stacja radiowa, która przekazuje bardzo dużo audycji i reportarzy dotyczących np. Bieszczad. W tej kamienicy mieści się Polskie Radio Rzeszów - to nasza ulubiona stacja radiowa, która przekazuje bardzo dużo audycji i reportarzy dotyczących np. Bieszczad.
Sucha fosa, która oddziela starówkę od Zamku Lubomirskich. Obecnie we wnętrzu zamku rzeszowskiego mieści się sąd okręgowy. Wędrujemy tędy na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut. Sucha fosa, która oddziela starówkę od Zamku Lubomirskich. Obecnie we wnętrzu zamku rzeszowskiego mieści się sąd okręgowy. Wędrujemy tędy na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut.
Główne wejście do Zamku Lubomirskich w Rzeszowie, które znajduje się od strony ulicy Leopolda Lisa-Kulig. Ta atrakcja zawsze pojawia się na zdjęciach turystów uczestniczących w wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut. Główne wejście do Zamku Lubomirskich w Rzeszowie, które znajduje się od strony ulicy Leopolda Lisa-Kulig. Ta atrakcja zawsze pojawia się na zdjęciach turystów uczestniczących w wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut.
Potężne mury otaczające Zamek Lubomirskich zwany po prostu zamkiem rzeszowskim. Zamek w Rzeszowie – jeden z głównych zabytków miasta wybudowany w latach 1902–1906 na miejscu dawnego zamku Lubomirskich. Potężne mury otaczające Zamek Lubomirskich zwany po prostu zamkiem rzeszowskim. Zamek w Rzeszowie – jeden z głównych zabytków miasta wybudowany w latach 1902–1906 na miejscu dawnego zamku Lubomirskich.
Początkowo planowano jedynie renowację zamku, jednak ze względu na jego stan ostatecznie zdecydowano się wyburzyć całą konstrukcję. Obiekt wybudowano od nowa na planie prostokątnym zbliżonym do historycznego obrysu. Projekt nawiązywał do XVIII-wiecznej formy zamku znanej z grafik Wiedemanna. To jedna z atrakcji na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut. Początkowo planowano jedynie renowację zamku, jednak ze względu na jego stan ostatecznie zdecydowano się wyburzyć całą konstrukcję. Obiekt wybudowano od nowa na planie prostokątnym zbliżonym do historycznego obrysu. Projekt nawiązywał do XVIII-wiecznej formy zamku znanej z grafik Wiedemanna. To jedna z atrakcji na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut.
Postawiono czteroskrzydłowy, trzypiętrowy gmach z wewnętrznym dziedzińcem. Zachowano jedynie wieżę bramną, która została nadbudowana do pięciu pięter i zwieńczona barokowym hełmem. Zamek Lubomirskich w Rzeszowie to jedna z atrakcji wycieczki jednodniowej Kolej Na Łańcut dla turystów z Bieszczad. Postawiono czteroskrzydłowy, trzypiętrowy gmach z wewnętrznym dziedzińcem. Zachowano jedynie wieżę bramną, która została nadbudowana do pięciu pięter i zwieńczona barokowym hełmem. Zamek Lubomirskich w Rzeszowie to jedna z atrakcji wycieczki jednodniowej Kolej Na Łańcut dla turystów z Bieszczad.
Nowy zamek miał pełnić przede wszystkim rolę sądu i do takich zadań został zaprojektowany. Utworzono m.in. szerokie korytarze pozwalające na bezproblemowe przeprowadzanie skazanych pod eskortą. Wiele innych ciekawostek usłyszycie od przewodnika na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut organizowanej dla turystów nocujących m.in. w Bieszczadach. Nowy zamek miał pełnić przede wszystkim rolę sądu i do takich zadań został zaprojektowany. Utworzono m.in. szerokie korytarze pozwalające na bezproblemowe przeprowadzanie skazanych pod eskortą. Wiele innych ciekawostek usłyszycie od przewodnika na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut organizowanej dla turystów nocujących m.in. w Bieszczadach.
Zamek zachował do dzisiaj formę z 1906 roku, w tym zabytkową wieżę, wieżyczki bastionów i pozostałości fosy.Od 2005 roku miasto planuje przejęcie zamku i przeniesienie do niego siedziby muzeum okręgowego. Co nowego w Zamku Lubomirskich to dowiecie się na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut organizowanej przez Biuro Podróży Bieszczader. Zamek zachował do dzisiaj formę z 1906 roku, w tym zabytkową wieżę, wieżyczki bastionów i pozostałości fosy.Od 2005 roku miasto planuje przejęcie zamku i przeniesienie do niego siedziby muzeum okręgowego. Co nowego w Zamku Lubomirskich to dowiecie się na wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut organizowanej przez Biuro Podróży Bieszczader.
Letni Pałac Lubomirskich w Rzeszowie to obecnie siedziba Okręgowej Izby Lekarskiej. Najważniejsze, że zachowany od zniszczenia i pięknie odnowiony. Zapraszamy na wycieczkę jednodniową po Rzeszowie i nie tylko "Kolej Na Łańcut". Letni Pałac Lubomirskich w Rzeszowie to obecnie siedziba Okręgowej Izby Lekarskiej. Najważniejsze, że zachowany od zniszczenia i pięknie odnowiony. Zapraszamy na wycieczkę jednodniową po Rzeszowie i nie tylko "Kolej Na Łańcut".
Uchwyty na rowery zostały wykonane zachowując tradycje - przedstawiają pomnik ratusza stojącego na rynku Rzeszowa. Na takie szczegóły również zwracamy uwagę turystów biorących udział w wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut. Uchwyty na rowery zostały wykonane zachowując tradycje - przedstawiają pomnik ratusza stojącego na rynku Rzeszowa. Na takie szczegóły również zwracamy uwagę turystów biorących udział w wycieczce jednodniowej Kolej Na Łańcut.
Pamiątki w Rzeszowie z najważniejszymi atrakcjami związanymi ze stolicą województwa podkarpackiego. Pamiątki w Rzeszowie z najważniejszymi atrakcjami związanymi ze stolicą województwa podkarpackiego.

ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY

MAPA przedstawiająca główną trasę przejazdu autokaru skąd zabieramy turystów indywidualnych na wycieczkę „KOLEJ na ŁAŃCUT”:

Poniżej oprócz powyższego rozkładu jazdy autokaru podajemy również do jakich miejscowości należy dojechać we własnym zakresie jeśli wybrane przez Państwa miejsce noclegowe w Bieszczadach, czy na Podkarpaciu znajduje się poza naszą trasą autokarową:

8:55 HUZELE
9:00 ŁĄCZKI (klienci m.in. z Weremień)
9:05 HOCZEW (Dziurdziów, Nowosiółki, Mchawa, Żernica, Baligród, Bystre, Jabłonki)
9:07 BACHLAWA
9:10 ŚREDNIA WIEŚ
9:15 BEREZKA (Wola Matiaszowa, Bereżnica)
9:25 POLAŃCZYK (3 przystanki: uzdrowisko, skrzyżowanie, sanktuarium – klienci z Wołkowyja, Górzanka, Stężnica, Bukowiec, Terka, Zawóz, Werlas, Rajskie, Olchowiec, Chrewt, Polana oraz Cisna, Majdan, Żubracze, Dołżyca, Krzywe, Przysłup, Strzebowiska, Kalnica, Smerek, Wetlina)
9:35 MYCZKÓW
9:40 SOLINA hotele / Osiedle
9:43 SOLINA Grosar (Solina Jawor, Rewita, Łobozew, Teleśnica)
9:45 BÓBRKA skrzyżowanie
9:48 MYCZKOWCE Andrzejówka
9:55 MYCZKOWCE zapora
9:56 MYCZKOWCE wieś

9:58 MYCZKOWCE Caritas
10:00 MYCZKOWCE skrzyżowanie (Zwierzyń)
LUB – wybór trasy uzależniony od większej ilości klientów wsiadających w danych miejscowościach
9:55 ORELEC
10:05 UHERCE Mineralne (Orelec, Olszanica, Stefkowa, Ustianowa, Ropienka, Zawadka, Ustrzyki Dolne, Arłamów, Bircza, Krasiczyn, Przemyśl, Równia, Krościenko, Brzegi Górne, Łodyna oraz Jasień, Hoszów, Zadwórze, Rabe, Żłobek, Czarna, Michniowiec, Lutowiska, Smolnik, Stuposiany, Pszczeliny, Muczne, Ustrzyki Górne, Dwernik, Chmiel, Zatwarnica, Nasiczne)
10:10 GLINNE
10:15 LESKO (Weremień, Bezmiechowa, Łączki)
10:20 POSTOŁÓW
10:25 ZAGÓRZ PKP (Czaszyn, Łukowe, Tarnawa, Wysoczany, Mokre, Morochów, Szczawne, Karlików, Rzepedź, Komańcza, Łupków, Smolnik nad Osławą, Wola Michowa, Mików)

10:33 ZAHUTYŃ
10:35 SANOK Autosan
10:38 SANOK Arena

10:40 SANOK Kaufland (Załuż)
10:43 SANOK ul. Rymanowska
10:45 SANOK Dąbrówka (Orlen – Rymanów, Iwonicz, Krosno)

10:48 CZERTEŻ
10:55 JUROWCE
10:55 PAKOSZÓWKA
11:00 GRABOWNICA Starzeńska (Humniska, Brzozów)

UWAGA: powyższy rozkład jazdy może ulec zmianie. Dokładne godziny i miejsce odbioru podajemy oddzwaniając do zapisanych na wycieczkę osób dzień przed wycieczką w godzinach między 9:00, a 12:00. Po rozmowie telefonicznej wysyłamy SMS z najważniejszymi informacjami.

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach i na Podkarpaciu – cena od 15 zł / osoba.
Klienci nocujący między Cisną, a Wetliną (również Smerek, Kalnica, Strzebowiska, Krzywe, Dołżyca) dowóz do Polańczyka w cenie 30 zł / osoba (w 2 strony).
(transport busem będzie zrealizowany w podanej cenie jeśli BP Bieszczader zbierze minimum 8 osób chętnych).

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: suchy prowiant, napoje, kurtka przeciwdeszczowa, wygodne obuwie, mały plecak.

UBEZPIECZENIE: uczestników wycieczek krajowych ubezpieczamy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w TU AXA (ogólne warunki na AXA).

UWAGA: program wycieczki może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, charakteru grupy, nieprzewidywalnych zdarzeń.
Wszystkie powyższe informacje przypominamy w rozmowie telefonicznej dzień przed wycieczką oraz wysyłamy w SMS-ie.
 

ROZETA KARPACKA

FILM 3 minuty

FILM 3 minutowy nakręcony na wycieczce jednodniowej KOLEJ na Łańcut, czyli przedstawiający większość atrakcji w okolicach Łańcuta i Rzeszowa:

ROZETA KARPACKA

FILM 1 minuta

Dla nie mających czasu mamy również 1 minutowy FILM nakręcony na wycieczce jednodniowej KOLEJ na Łańcut:

ROZETA KARPACKA

CZYM SIĘ WYRÓŻNIAMY

Na bieszczadzkim rynku turystycznym jest kilka biur podróży zajmujących się organizacją wycieczek 1-dniowych, dlatego postanowiliśmy zachęcić Państwa do wyjazdu z nami zapewniając NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ i pokazując czym nasza oferta KOLEJ na ŁAŃCUT się wyróżnia:
1. to autorska wycieczka i jesteśmy jej jedynym organizatorem
2. zróżnicowany program: kolejka wąskotorowa – zamki – synagoga – ratusz – liczne pomniki…
3. wycieczki oprowadzają najlepsi przewodnicy z niespotykaną pasją
4. współpracujemy z firmami posiadającymi najnowsze autokary i busy w Bieszczadach i są rozpoznawalne dzięki umieszczaniu dużych TABLIC z nazwą biura na przedniej szybie
5. numerujemy miejsca, oddzwaniamy do klientów i wysyłamy smsem informacje
6. organizujemy dojazdy busami do głównych tras przejazdu autokarów.

Na naszych wycieczkach używamy własnego SYSTEMU TOUR-GUIDE, który po testach uważamy za najlepszy w Polsce.

Bieszczady system tour-guide Biura Podróży Bieszczader i wypożyczalnia
ROZETA KARPACKA

PROMOCJE / ZNIŻKI na wycieczki i atrakcje

Kilkanaście lat temu zakładając biuro podróży w Bieszczadach powiedzieliśmy sobie, iż będziemy organizować wycieczki z niepowtarzalnymi programami, które będą miały najmniejszą cenę, ale jednocześnie najwyższą jakość. I to nam się udaje. Ale od tego roku postanowiliśmy dodatkowo podziękować naszym stałym klientom poprzez:
1. składając rezerwację na 3 wycieczki jednodniowe (podczas jednego urlopu) na trzecią dajemy 10 zł zniżki / każda osoba
2. uczestnicząc nawet w 1 wycieczce przysługuje Państwu 10% zniżki na 3 atrakcje:
– rejs statkiem
lub na wypożyczenie sprzętu wodnego w PORT SOLINA w Solinie

warsztaty w BIESZCZADZKIEJ SZKOLE RZEMIOSŁA w Uhercach Mineralnych
– „6 całusów Wielkiej Niedźwiedzicy” w browarze URSA MAIOR w Uhercach Mineralnych, czyli degustację 6 lanych piw
oraz 50 zł zniżki na 2h Wyprawę UAZ-em z przewodnikiem.
Zniżki są udzielane na podstawie biletu otrzymanego podczas opłaty za wycieczkę od przewodników BP Bieszczader, na którego odwrocie są loga powyższych twórców atrakcji.

ROZETA KARPACKA

NAGRODY

Przypominamy, że w naszej ofercie mamy aż 13 wycieczek jednodniowych dla turystów nocujących w Bieszczadach i na Podkarpaciu! O jakości usług świadczą NAGRODY:
1. 2012r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę TRAPERSKA PRZYGODA
2. 2015r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę DREZYNAMI po Bieszczadach!
3. 2017r. wycieczka WODAMI rzeki San! dostała 2 nagrody:
– Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia oraz
Najlepszy Produkt Turystyczny POLSKI – otrzymaliśmy taką nagrodę jako jedyne w historii tego konkursu biuro podróży w Polsce!

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady?SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl