KOLEJ na ŁAŃCUT

Uczestnicy wycieczki będą mogli poznać mniej znane tereny położone na północ od Bieszczadów. Najważniejszymi punktami programu jest przejazd fragmentem trasy wąskotorowej Przeworskiej Kolei Dojazdowej (jedyny w Polsce tunel na liniach wąskotorowych – 602 m. długości!!!) oraz zwiedzanie jednej z najbardziej znanych dawnych siedzib ziemiańskich w Polsce – Muzeum-Zamek w Łańcucie. Ponadto uczestnicy odwiedzą Rzeszów – stolicę województwa podkarpackiego.  

KOLEJ WĄSKOTOROWA POGÓRZANIN – ZAMEK ŁAŃCUT – RZESZÓW

MAPA wycieczki jednodniowej KOLEJ na ŁAŃCUTPROGRAM wycieczki KOLEJ na ŁAŃCUT:

● wyjazd na wycieczkę w okolice Rzeszowa około 10-tej (rozkład jazdy poniżej)

● wycieczka autokarem z opowieściami przewodnika malowniczymi terenami Bieszczadów i Pogórza Dynowskiego (m.in. Sanok, Grabownica, Dydnia, Dynów)

przejazd KOLEJKĄ WĄSKOTOROWĄ Pogórzanin z Dynowa w stronę Przeworska przez m.in. jedyny w Polsce tunel na kolejach wąskotorowych o długości 602 m!

Starania o budowę linii kolejowej wiodącej z Przeworska przez Dynów do Brzozowa sięgają lat 80. XIX w. Ostatecznie powstała kolej wąskotorowa na trasie Przeworsk-Dynów, której budowę rozpoczęto w 1900 r. Tunel rozpoczęto drążyć w lutym 1903, a zakończono rok później. Otwarcie kolei z Przeworska do Dynowa miało miejsce 8 września 1904r. Długość linii wyniosła 46 km. Kolejka zaopatrywała przeworską cukrownię w buraki, a także służyła do przewozu innych płodów rolnych oraz drewna, kamienia i żwiru. Warto wspomnieć, że na tabor kolejki od początku składały się również wagony osobowe. Od pierwszego pełnego roku działalności, aż do wybuchu I wojny światowej systematycznie rosła liczba przewożonych przez kolejkę pasażerów. W 1905r. było to 45 tys. osób, a osiem lat później już 110 tys. osób. W 1951 r. zmieniono szerokość torów z 760 mm. Na 750 mm. W związku z ujednolicaniem w Polsce. W 1991r. Przeworska Kolej Dojazdowa została wpisana do rejestru zabytków. Na trasie zachowały się zabytkowe budynki dworców i innych obiekty z dawnej infrastruktury.

● przejazd przez Markową obok Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej (nie zwiedzamy wnętrza)

Józef i Wiktoria Ulmowie ukrywali ośmioro Żydów – pięciu z rodziny Szallów z Łańcuta i troje markowskich sąsiadów z rodziny Goldmanów. Wskutek donosu, w dniu 24 marca 1944r. Niemcy zamordowali ukrywających się oraz małżeństwo Ulmów i ich sześcioro dzieci. Mimo tragicznego losu jaki spotkał rodzinę Ulmów, w Markowej do końca okupacji przetrwało przynajmniej 17 Żydów ukrywanych przez polskich sąsiadów. Obecnie  trwa proces beatyfikacyjny rodziny Ulmów. W 2016r. uroczyście otwarto w Markowej Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów.

zwiedzanie Muzeum-Zamek w Łańcucie, czyli jedna z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych rezydencji arystokratycznych w naszym kraju! Oprócz wnętrz pałacowych w programie również zwiedzanie wozowni z bogatą kolekcją pojazdów konnych.

Pałac łańcucki powstał w latach 1629–1642 z inicjatywy Stanisława Lubomirskiego, który obrał to miasto na drugą siedzibę dla swojej rodziny. W swoim założeniu nowa rezydencja miała być otoczona najnowocześniejszym ówcześnie systemem umocnień – fortyfikacjami bastionowymi. Powstała w ten sposób rezydencja w typie „palazzo in fortezza”. Jeszcze w drugiej połowie XVII w. pałac przeszedł dwa remonty – po zniszczeniach z najazdu siedmiogrodzkiego i pożarze z 1681r. Pracami kierował Tylman z Gameren. W następnym stuleciu pałac i dobra łańcuckie znalazły się w rękach rodziny Potockich. Wówczas  zaszły znaczące zmiany w wyglądzie rezydencji. Ostatnia wielka przebudowa miała miejsce w latach 1889–1900, kiedy pałac zyskał obecny wygląd. Urządzone w Łańcucie ekspozycja muzealna wyróżnia się bogactwem zbiorów na tle innych dawnych rezydencji magnackich w Polsce. Pałac otoczony jest rozległym parkiem.

● spacer po RZESZOWIE z opowieściami przewodnika m.in.: Synagogi Staromiejska i Nowomiejska, Rynek, Bazylika Wniebowzięcia NMP oo. Bernardynów, słynny Pomnik Czynu Rewolucyjnego oraz Paniaga (ul. 3 maja) – najbardziej reprezentacyjna ulica Rzeszowa, na której w 2010r. odsłonięto pomnik Tadeusza Nalepy

● czas wolny w okolicach rzeszowskiego Rynku

● powrót autokarem w Bieszczady przez m.in. Boguchwałę, Połomię, Niebylec, Lutczę, Domaradz, Blizne, Starą Wieś, Brzozów, Humniska. Przejazd ten, któremu towarzyszyć będą opowieści przewodnika, może stać się inspiracją do samodzielnego zwiedzania np. podczas powrotu z Bieszczad

● zakończenie wycieczki około 21-tej

 CENA: 140 zł / 130 zł   młodzież do 18 lat ………. 2020r.

czas trwania około: 10 – 21

CENA OBEJMUJE:
– transport autokarem / busem
przejazd koleją wąskotorową
Zamek Łańcut
system tour-guide, dzięki któremu można znacznie więcej usłyszeć
– usługi przewodnika
– opłaty parkingowe
– ubezpieczenie NNW
– podatek VAT marża.

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

DNI WYJAZDÓW:
NIEDZIELE (lipiec i sierpień)
inne miesiące oraz długie weekendy dane w TERMINARZ

Ta wycieczka dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie jest realizowana przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 20 osób.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA

GALERIA ZDJĘĆ  wykonywanych o różnych porach roku podczas realizacji wycieczki jednodniowej „KOLEJ na ŁAŃCUT„:

Pamiątki w Rzeszowie z najważniejszymi atrakcjami związanymi ze stolicą województwa podkarpackiego. Pamiątki w Rzeszowie z najważniejszymi atrakcjami związanymi ze stolicą województwa podkarpackiego.

ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY

MAPA przedstawiająca główną trasę przejazdu autokaru skąd zabieramy turystów indywidualnych na wycieczkę „KOLEJ na ŁAŃCUT”:

Poniżej oprócz powyższego rozkładu jazdy autokaru podajemy również do jakich miejscowości należy dojechać we własnym zakresie jeśli wybrane przez Państwa miejsce noclegowe w Bieszczadach, czy na Podkarpaciu znajduje się poza naszą trasą autokarową:

8:55 HUZELE
9:00 ŁĄCZKI (klienci m.in. z Weremień)
9:05 HOCZEW (Dziurdziów, Nowosiółki, Mchawa, Żernica, Baligród, Bystre, Jabłonki)
9:07 BACHLAWA
9:10 ŚREDNIA WIEŚ
9:15 BEREZKA (Wola Matiaszowa, Bereżnica)
9:25 POLAŃCZYK (3 przystanki: uzdrowisko, skrzyżowanie, sanktuarium – klienci z Wołkowyja, Górzanka, Stężnica, Bukowiec, Terka, Zawóz, Werlas, Rajskie, Olchowiec, Chrewt, Polana oraz Cisna, Majdan, Żubracze, Dołżyca, Krzywe, Przysłup, Strzebowiska, Kalnica, Smerek, Wetlina)
9:35 MYCZKÓW
9:40 SOLINA hotele / Osiedle
9:43 SOLINA Grosar (Solina Jawor, Rewita, Łobozew, Teleśnica)
9:45 BÓBRKA skrzyżowanie
9:48 MYCZKOWCE Andrzejówka
9:55 MYCZKOWCE zapora
9:56 MYCZKOWCE wieś
9:58 MYCZKOWCE Caritas

10:00 MYCZKOWCE skrzyżowanie (Zwierzyń)
LUB – wybór trasy uzależniony od większej ilości klientów wsiadających w danych miejscowościach

9:55 ORELEC
10:05 UHERCE Mineralne (Orelec, Olszanica, Stefkowa, Ustianowa, Ropienka, Zawadka, Ustrzyki Dolne, Arłamów, Bircza, Krasiczyn, Przemyśl, Równia, Krościenko, Brzegi Górne, Łodyna oraz Jasień, Hoszów, Zadwórze, Rabe, Żłobek, Czarna, Michniowiec, Lutowiska, Smolnik, Stuposiany, Pszczeliny, Muczne, Ustrzyki Górne, Dwernik, Chmiel, Zatwarnica, Nasiczne)
10:10 GLINNE
10:15 LESKO (Weremień, Bezmiechowa, Łączki)
10:20 POSTOŁÓW
10:25 ZAGÓRZ PKP (Czaszyn, Łukowe, Tarnawa, Wysoczany, Mokre, Morochów, Szczawne, Karlików, Rzepedź, Komańcza, Łupków, Smolnik nad Osławą, Wola Michowa, Mików)
10:33 ZAHUTYŃ
10:35 SANOK Autosan
10:38 SANOK Arena
10:40 SANOK Kaufland (Załuż)
10:43 SANOK ul. Rymanowska
10:45 SANOK Dąbrówka (Orlen – Rymanów, Iwonicz, Krosno)
10:48 CZERTEŻ
10:55 JUROWCE
10:55 PAKOSZÓWKA
11:00 GRABOWNICA Starzeńska (Humniska, Brzozów)

UWAGA: powyższy rozkład jazdy może ulec zmianie. Dokładne godziny i miejsce odbioru podajemy oddzwaniając do zapisanych na wycieczkę osób dzień przed wycieczką w godzinach między 9:00, a 12:00. Po rozmowie telefonicznej wysyłamy SMS z najważniejszymi informacjami.

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach i na Podkarpaciu – cena od 15 zł / osoba.
Klienci nocujący między Cisną, a Wetliną (również Smerek, Kalnica, Strzebowiska, Krzywe, Dołżyca) dowóz do Polańczyka w cenie 30 zł / osoba (w 2 strony).
(transport busem będzie zrealizowany w podanej cenie jeśli BP Bieszczader zbierze minimum 8 osób chętnych)

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: suchy prowiant, napoje, kurtka przeciwdeszczowa, wygodne obuwie, mały plecak.

UBEZPIECZENIE: uczestników wycieczek krajowych ubezpieczamy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w TU AXA (ogólne warunki na AXA).

UWAGA: program wycieczki może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, charakteru grupy, nieprzewidywalnych zdarzeń.
Wszystkie powyższe informacje przypominamy w rozmowie telefonicznej dzień przed wycieczką oraz wysyłamy w SMS-ie.
 

ROZETA KARPACKA

FILM  3 minutowy nakręcony na wycieczce jednodniowej KOLEJ na Łańcut, czyli przedstawiający większość atrakcji w okolicach Łańcuta i Rzeszowa:

ROZETA KARPACKA

Dla nie mających czasu mamy również 1-minutowy FILM nakręcony na wycieczce jednodniowej KOLEJ na Łańcut:

ROZETA KARPACKA

CZYM SIĘ WYRÓŻNIAMY

Na bieszczadzkim rynku turystycznym jest kilka biur podróży zajmujących się organizacją wycieczek 1-dniowych, dlatego postanowiliśmy zachęcić Państwa do wyjazdu z nami zapewniając NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ i pokazując czym nasza oferta KOLEJ na ŁAŃCUT się wyróżnia:
1. to autorska wycieczka i jesteśmy jej jedynym organizatorem
2. zróżnicowany program: kolejka wąskotorowa – zamki – synagoga – ratusz – liczne pomniki…
3. wycieczki oprowadzają najlepsi przewodnicy z niespotykaną pasją
4. współpracujemy z firmami posiadającymi najnowsze autokary i busy w Bieszczadach i są rozpoznawalne dzięki umieszczaniu dużych TABLIC z nazwą biura na przedniej szybie
5. numerujemy miejsca, oddzwaniamy do klientów i wysyłamy smsem informacje
6. organizujemy dojazdy busami do głównych tras przejazdu autokarów.

Na naszych wycieczkach używamy własnego SYSTEMU TOUR-GUIDE,
Bieszczady system tour-guide Biura Podróży Bieszczader i wypożyczalniaktóry po licznych testach uważamy za najlepszy w Polsce.

ROZETA KARPACKA

PROMOCJE / ZNIŻKI na wycieczki i atrakcje

Kilkanaście lat temu zakładając biuro podróży w Bieszczadach powiedzieliśmy sobie, iż będziemy organizować wycieczki z niepowtarzalnymi programami, które będą miały najmniejszą cenę, ale jednocześnie najwyższą jakość. I to nam się udaje. Ale od tego roku postanowiliśmy dodatkowo podziękować naszym stałym klientom poprzez:
1. składając rezerwację na 3 wycieczki jednodniowe (podczas jednego urlopu) na trzecią dajemy 10 zł zniżki / każda osoba
2. uczestnicząc nawet w 1 wycieczce przysługuje Państwu 10% zniżki na 3 atrakcje:
– rejs statkiem
lub na wypożyczenie sprzętu wodnego w OUW BIAŁA FLOTA w Solinie
warsztaty w BIESZCZADZKIEJ SZKOLE RZEMIOSŁA w Uhercach Mineralnych
– „6 całusów Wielkiej Niedźwiedzicy” w browarze URSA MAIOR w Uhercach Mineralnych, czyli degustację 6 lanych piw
oraz 50 zł zniżki na 2h Wyprawę UAZ-em z przewodnikiem.
Zniżki są udzielane na podstawie biletu otrzymanego podczas opłaty za wycieczkę od przewodników BP Bieszczader, na którego odwrocie są loga powyższych twórców atrakcji.

ROZETA KARPACKA

NAGRODY

Przypominamy, że w naszej ofercie mamy aż 11 wycieczek jednodniowych dla turystów nocujących w Bieszczadach i na Podkarpaciu! O jakości usług świadczą NAGRODY:
1. 2012r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę TRAPERSKA PRZYGODA
2. 2015r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę DREZYNAMI po Bieszczadach!
3. 2017r. wycieczka WODAMI rzeki San! dostała 2 nagrody:
Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia oraz
Najlepszy Produkt Turystyczny POLSKIotrzymaliśmy taką nagrodę jako jedyne w historii tego konkursu biuro podróży w Polsce!

ROZETA KARPACKA

Prosimy o dokonywanie REZERWACJI przed przyjazdem w Bieszczady – jest wiele powodów dlaczego warto, które szczegółowo wypisaliśmy na:
http://bieszczader.pl/rezerwacje-wycieczek-jednodniowych-z-bieszczad-2014/

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl