TRAPERSKA PRZYGODA - nagroda za wycieczkę jednodniową będącą Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Podkarpackiego 2012

Przedstawiamy Państwu propozycję wycieczki w prawdziwe Dzikie Bieszczady. Poznawać je będziemy częściowo z pokładu dyliżansów, dzięki którym kilkukrotnie pokonamy górską rzekę Osława, będziemy podziwiać oryginalne budownictwo tej krainy – łemkowskie chyże i cerkiew z 1806r. Woźnice jak i przewodnik będą snuli mrożące krew w żyłach opowieści o zbójach i współczesnych oryginalnych mieszkańcach. Na wozach dojedziemy do miejsca skąd już tylko godzinka do jednej z największych osobliwości przyrodniczych w  całych Karpatach – Jeziorek Duszatyńskich! Będziemy też na największym w Polsce wypasie owiec. UWAGA: jest to wycieczka dla wszystkich w każdym wieku, a nazwa wzięła się od wozów traperskich. Więcej oraz co robimy jak jest niepogoda podajemy na samym dole tej strony.

MAPA wycieczki TRAPERSKA PRZYGODA po Bieszczadach: wypał węgla drzewnego, dyliżanse i przeprawy przez rzeki!, Jeziorka Duszatyńskie, cerkiew, bacówka z serami owczymi... Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia 2012!

PROGRAM wycieczki jednodniowej TRAPERSKA PRZYGODA po Bieszczadach:

● około 9-tej wyjazd na wycieczkę autokarem po Bieszczadach z opowieściami przewodnika (poniżej rozkład jazdy)

● wizyta na jednym z ostatnich w Bieszczadach WYPAŁÓW WĘGLA DRZEWNEGO

● przejazd DYLIŻANSAMI doliną Osławy bezdrożami i rzekami na trasie Smolnik – Mików – Duszatyn pokonując w obie strony prawie 20km!

● wędrówka z miejscowości Duszatyn (480m n.p.m.) drogą leśną oraz szlakiem turystycznym do rezerwatu Zwiezło z JEZIORKAMI DUSZATYŃSKIMI (dolne położone na 683, a górne na 701m n.p.m.) i powrót tym samym szlakiem, czas przejścia w 1 stronę około 1h (4km).
Nad Jeziorkami Duszatyńskimi kilkukrotnie bywał Karol Wojtyła (święty Jan Paweł II) – piszemy o tym niżej.

● OGNISKO Z KIEŁBASKAMI na leśnej polanie,
a na zamówienie grup wycieczka w towarzystwie muzykanta (warto oglądnąć FILM z takiej wycieczki)

● zwiedzanie kamiennej CERKWI w Smolniku z 1806r. pw. Przeniesienia Relikwii św. Mikołaja

● BACÓWKA góralska z serami przy największym wypasie owiec w Polsce (możliwość zakupów)

● około 18:30 zakończenie wycieczki w miejscu wsiadania do autokaru

CENA: 160 zł dorośli / 150 zł młodzież 5-18 lat / 50 zł dzieci do 5 lat

czas trwania wycieczki: 9 – 19

CENA OBEJMUJE (sezon 2024):
– transport autokarem lub busem z klimatyzacją
przejazd dyliżansami z końmi na prawie 20 km!
ognisko z kiełbaskami
– usługi przewodnika górskiego
– ubezpieczenie NNW
– podatek VAT marża.

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

DNI WYJAZDÓW:
– ŚRODY (maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień i październik)
PIĄTKI (lipiec i sierpień)
NIEDZIELE (lipiec i sierpień)
– inne miesiące oraz długie weekendy dane w TERMINARZ

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA

ZDJĘCIA z wycieczki jednodniowej TRAPERSKA PRZYGODA

"Ja tu pilnuję" :-) Podczas wycieczki jednodniowej Traperska Przygoda zaglądamy na jeden z ostatnich wypałów węgla drzewnego w Bieszczadach. "Ja tu pilnuję" :-) Podczas wycieczki jednodniowej Traperska Przygoda zaglądamy na jeden z ostatnich wypałów węgla drzewnego w Bieszczadach.
Wypał węgla drzewnego zwiedzany podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadach Traperska Przygoda. Wypał węgla drzewnego zwiedzany podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadach Traperska Przygoda.
Retorty służące do wypału węgla drzewnego sfotografowane podczas wycieczki jednodniowej Traperska Przygoda po Bieszczadach. Retorty służące do wypału węgla drzewnego sfotografowane podczas wycieczki jednodniowej Traperska Przygoda po Bieszczadach.
Kłęby dymu unoszące się nad retortami służącymi do wypału węgla drzewnego w Bieszczadach - na wycieczce jednodniowej Traperska Przygoda. Kłęby dymu unoszące się nad retortami służącymi do wypału węgla drzewnego w Bieszczadach - na wycieczce jednodniowej Traperska Przygoda.
Na wycieczce jednodniowej po Bieszczadach Traperska Przygoda zwiedzamy wypał węgla drzewnego. Na wycieczce jednodniowej po Bieszczadach Traperska Przygoda zwiedzamy wypał węgla drzewnego.
Wycieczka jednodniowa Traperska Przygoda odbywa się wzdłuż torów bieszczadzkiej kolejki wąskotorowej, która jeździła tu do prawie końca XX wieku, doworząc drewno do zakładów drzewnych w Rzepedzi. Wycieczka jednodniowa Traperska Przygoda odbywa się wzdłuż torów bieszczadzkiej kolejki wąskotorowej, która jeździła tu do prawie końca XX wieku, doworząc drewno do zakładów drzewnych w Rzepedzi.
Wozy traperskiej podczas przejazdu przez rzekę Osława, będącą granicą między Bieszczadami, a Beskidem Niskim - wycieczka jednodniowa Traperska Przygoda w Bieszczadach. Wozy traperskiej podczas przejazdu przez rzekę Osława, będącą granicą między Bieszczadami, a Beskidem Niskim - wycieczka jednodniowa Traperska Przygoda w Bieszczadach.
Chyża łemkowska w Smolniku - jedna z kilkunastu, które podziwiamy podczas przejazdu wozami traperskimi na wycieczce jednodniowej Traperska Przygoda po Bieszczadach. Chyża łemkowska w Smolniku - jedna z kilkunastu, które podziwiamy podczas przejazdu wozami traperskimi na wycieczce jednodniowej Traperska Przygoda po Bieszczadach.
Dyliżansami używanymi przez Biuro Podróży Bieszczader można podróżować po Bieszczadach niezależnie od pogody, gdyż wozy posiadają nieprzemakalne plandeki z przeźroczystymi okienkami po bokach. Dyliżansami używanymi przez Biuro Podróży Bieszczader można podróżować po Bieszczadach niezależnie od pogody, gdyż wozy posiadają nieprzemakalne plandeki z przeźroczystymi okienkami po bokach.
Plandeki materiałowe na dyliżansach mieliśmy dawniej, ale się do końca nie sprawdzały podczas opadów deszczu w Bieszczadach. Plandeki materiałowe na dyliżansach mieliśmy dawniej, ale się do końca nie sprawdzały podczas opadów deszczu w Bieszczadach.
Jeden z wielu pawi, które podziwiają turyści przejeżdżając przez miejscowość Smolnik na wycieczce jednodniowej po Bieszczadach Traperska Przygoda. Jeden z wielu pawi, które podziwiają turyści przejeżdżając przez miejscowość Smolnik na wycieczce jednodniowej po Bieszczadach Traperska Przygoda.
Konie z dyliżansami przejeżdżające przez rzekę Osława, czyli granicę między Bieszczadami, a Beskidem Niskim na wycieczce jednodniowej Traperska Przygoda po Bieszczadach. Konie z dyliżansami przejeżdżające przez rzekę Osława, czyli granicę między Bieszczadami, a Beskidem Niskim na wycieczce jednodniowej Traperska Przygoda po Bieszczadach.
Zdjęcie najczęściej reklamujące wycieczkę jednodniową po Bieszczadach Traperska Przygoda - jedynym organizatorem jest Biuro Podróży Bieszczader. Zdjęcie najczęściej reklamujące wycieczkę jednodniową po Bieszczadach Traperska Przygoda - jedynym organizatorem jest Biuro Podróży Bieszczader.
Kolorowa jesień w Bieszczadach, a dokładnie w lesie bukowym przy szlaku czerwonym prowadzącym do Jeziorek Duszatyńskich w okolicach Komańczy, na wycieczce jednodniowej po Bieszczadach Traperska Przygoda. Kolorowa jesień w Bieszczadach, a dokładnie w lesie bukowym przy szlaku czerwonym prowadzącym do Jeziorek Duszatyńskich w okolicach Komańczy, na wycieczce jednodniowej po Bieszczadach Traperska Przygoda.
Największa kaskada (można by powiedzieć forma wodospadu) na potoku Olchowym zwanym również Olchowatym. Wodospad znajduje się obok szlaku czerwonego (głównego beskidzkiego) prowadzącego do Jeziorek Duszatyńskich w rezerwacje Zwiezło, czyli na zboczach góry Chryszczata. Wodospad podziwiamy podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadach - Traperska Przygoda. Największa kaskada (można by powiedzieć forma wodospadu) na potoku Olchowym zwanym również Olchowatym. Wodospad znajduje się obok szlaku czerwonego (głównego beskidzkiego) prowadzącego do Jeziorek Duszatyńskich w rezerwacje Zwiezło, czyli na zboczach góry Chryszczata. Wodospad podziwiamy podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadach - Traperska Przygoda.
Jeden z licznych bieszczadzkich potoków przepływający obok szlaku czerwonego prowadzącego do rezerwatu Zwiezło, gdzie znajdują się Jeziorka Duszatyńskie. Zdjęcie wykonane na wycieczce jednodniowej Traperska Przygoda po Bieszczadach. Jeden z licznych bieszczadzkich potoków przepływający obok szlaku czerwonego prowadzącego do rezerwatu Zwiezło, gdzie znajdują się Jeziorka Duszatyńskie. Zdjęcie wykonane na wycieczce jednodniowej Traperska Przygoda po Bieszczadach.
Do dzisiejszych czasów przetrwały 2 Jeziorka Duszatyńskie. Na zdjęciu wykonanym wiosną tzw. dolne Jeziorko Duszatyńskie. To jedna z głównych atrakcji wycieczki jednodniowej w Bieszczadach Traperska Przygoda. Do dzisiejszych czasów przetrwały 2 Jeziorka Duszatyńskie. Na zdjęciu wykonanym wiosną tzw. dolne Jeziorko Duszatyńskie. To jedna z głównych atrakcji wycieczki jednodniowej w Bieszczadach Traperska Przygoda.
Dolne Jeziorko Duszatyńskie jesienią. Zdjęcie wykonane na wycieczce jednodniowej po Bieszczadach Traperska Przygoda. Dolne Jeziorko Duszatyńskie jesienią. Zdjęcie wykonane na wycieczce jednodniowej po Bieszczadach Traperska Przygoda.
Kikuty drzew wystające z wody dolnego Jeziorka Duszatyńskiego objęte ochroną rezerwatem przyrody Zwiezło. Jeziorka Duszatyńskie powstały w wyniku największego osuwiska ziemi w Karpatach pod względem ilości przeniesionego materiału ziemno skalnego w 1907 roku. Kikuty drzew wystające z wody dolnego Jeziorka Duszatyńskiego objęte ochroną rezerwatem przyrody Zwiezło. Jeziorka Duszatyńskie powstały w wyniku największego osuwiska ziemi w Karpatach pod względem ilości przeniesionego materiału ziemno skalnego w 1907 roku.
Dolne Jeziorko Duszatyńskie przykryte naturalną kołdrą z liści bieszczadzkich buków... Zdjęcie wykonaliśmy w listopadzie, czyli już po sezonie turystycznym w Bieszczadach. Czyż nie jest pięknie? Dolne Jeziorko Duszatyńskie przykryte naturalną kołdrą z liści bieszczadzkich buków... Zdjęcie wykonaliśmy w listopadzie, czyli już po sezonie turystycznym w Bieszczadach. Czyż nie jest pięknie?
Górne Jeziorko Duszatyńskie w rezerwacje Zwiezło na stokach góry Chryszczata w okolicach Komańczy. Wędrówka do Jeziorek Duszatyńskich jest jedną z głównych atrakcji wycieczki jednodniowej po Bieszczadach Traperska Przygoda. Górne Jeziorko Duszatyńskie w rezerwacje Zwiezło na stokach góry Chryszczata w okolicach Komańczy. Wędrówka do Jeziorek Duszatyńskich jest jedną z głównych atrakcji wycieczki jednodniowej po Bieszczadach Traperska Przygoda.
Górne Jeziorko Duszatyńskie w rezerwacie Zwiezło. Ktoś chętny wybrać się z naszym przewodnikiem do Jeziorek Duszatyńskich na wycieczce jednodniowej po Bieszczadach Traperska Przygoda? Nie tylko same zdjęcia, ale czekają na Was również ciekawe opowieści przewodnika... Górne Jeziorko Duszatyńskie w rezerwacie Zwiezło. Ktoś chętny wybrać się z naszym przewodnikiem do Jeziorek Duszatyńskich na wycieczce jednodniowej po Bieszczadach Traperska Przygoda? Nie tylko same zdjęcia, ale czekają na Was również ciekawe opowieści przewodnika...
Jedno z drzew, które znalazło się pod wodą w wyniku największego osuwiska ziemi w Karpatach w 1907 roku. To już ponad 100 lat, a takie atrakcje w okolicach Komańczy można zobaczyć... Zapraszamy na wycieczkę jednodniową Traperska Przygoda po dzikich zakątkach Bieszczad! Jedno z drzew, które znalazło się pod wodą w wyniku największego osuwiska ziemi w Karpatach w 1907 roku. To już ponad 100 lat, a takie atrakcje w okolicach Komańczy można zobaczyć... Zapraszamy na wycieczkę jednodniową Traperska Przygoda po dzikich zakątkach Bieszczad!
Początek kolorowej jesieni nad Jeziorkami Duszatyńskimi. Większośc osób uważa, że jesień jest najpiękniejszą porą roku w Bieszczadach. Ach te bieszczadzkie kolorowe buki... Początek kolorowej jesieni nad Jeziorkami Duszatyńskimi. Większośc osób uważa, że jesień jest najpiękniejszą porą roku w Bieszczadach. Ach te bieszczadzkie kolorowe buki...
Rydz w lesie bukowo jodłowym tuż obok szlaku czerwonego prowadzącego do Jeziorek Duszatyńskich na zboczach góry Chryszczata w okolicach Komańczy. Rydz w lesie bukowo jodłowym tuż obok szlaku czerwonego prowadzącego do Jeziorek Duszatyńskich na zboczach góry Chryszczata w okolicach Komańczy.
Jeden z potoków, które pokonujemy idąc czerwonym szlakiem do rezerwatu Zwiezło, w którym znajdują się legendarne Jeziorka Duszatyńskie. Na wycieczkę Traperska Przygoda w dzikie zakątki Bieszczad turystów zapraszamy od kwietnia do listopada. Jeden z potoków, które pokonujemy idąc czerwonym szlakiem do rezerwatu Zwiezło, w którym znajdują się legendarne Jeziorka Duszatyńskie. Na wycieczkę Traperska Przygoda w dzikie zakątki Bieszczad turystów zapraszamy od kwietnia do listopada.
To zdjęcie wykonaliśmy 8 października 2011 roku. Wtedy w Bieszczadach niespodziewanie sypnął śnieg i złamał wiele jeszcze wtedy zielonych gałęzi drzew... To zdjęcie wykonaliśmy 8 października 2011 roku. Wtedy w Bieszczadach niespodziewanie sypnął śnieg i złamał wiele jeszcze wtedy zielonych gałęzi drzew...
Salamandra plamista lubi wilgotne poszycie bieszczadzkiego lasu jodłowo bukowego. Bardzo często salamandry spotykamy wędrując do Jeziorek Duszatyńskich podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadach Traperska Przygoda :-) Salamandra plamista lubi wilgotne poszycie bieszczadzkiego lasu jodłowo bukowego. Bardzo często salamandry spotykamy wędrując do Jeziorek Duszatyńskich podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadach Traperska Przygoda :-)
Muchomory rosnące obok szlaku turystycznego prowadzącego do Jeziorek Duszatyńskich w Bieszczadach. Muchomory rosnące obok szlaku turystycznego prowadzącego do Jeziorek Duszatyńskich w Bieszczadach.
Urok jednego z potoków prowadzącego do bieszczadzkich Jeziorek Duszatyńskich. To jedna z atrakcji Bieszczad, którą po prostu trzeba zobaczyć! Urok jednego z potoków prowadzącego do bieszczadzkich Jeziorek Duszatyńskich. To jedna z atrakcji Bieszczad, którą po prostu trzeba zobaczyć!
Największy wiadukt bieszczadzkiej kolejki leśnej - ciuchci w Duszatynie w rezerwacie przyrody Łokieć. Tu wędrujemy z grupami oraz przychodzą osoby, którym zdrowie nie pozwala wędrować do Jeziorek Duszatyńskich. Szlak wyznaczyło i regularnie oczyszcza oraz wykasza Załoga Biura Podróży Bieszczader! Największy wiadukt bieszczadzkiej kolejki leśnej - ciuchci w Duszatynie w rezerwacie przyrody Łokieć. Tu wędrujemy z grupami oraz przychodzą osoby, którym zdrowie nie pozwala wędrować do Jeziorek Duszatyńskich. Szlak wyznaczyło i regularnie oczyszcza oraz wykasza Załoga Biura Podróży Bieszczader!
Progi skalne w rzece Osława - Duszatyn, rezerwat przyrody Łokieć. Tu warto odbyć wędrówką szlakiem wyznaczonym przez Biuro Podróży Bieszczader. Progi skalne w rzece Osława - Duszatyn, rezerwat przyrody Łokieć. Tu warto odbyć wędrówką szlakiem wyznaczonym przez Biuro Podróży Bieszczader.
Największy wiadukt ciuchci - bieszczadzkiej kolejki leśnej w rezerwacie przyrody Łokieć w Duszatynie. Wiadukt ciuchci został wybudowany nad rzeką Osława. Największy wiadukt ciuchci - bieszczadzkiej kolejki leśnej w rezerwacie przyrody Łokieć w Duszatynie. Wiadukt ciuchci został wybudowany nad rzeką Osława.
Niepowtarzalne progi skalne w rezerwacie przyrody Łokieć w Duszatynie. Poza wycieczką na Jeziorka Duszatyńskie warto znaleźć troszkę sił, by po 500 metrach od zakrętu w Duszatynie dotrzeć do tej atrakcji... Niepowtarzalne progi skalne w rezerwacie przyrody Łokieć w Duszatynie. Poza wycieczką na Jeziorka Duszatyńskie warto znaleźć troszkę sił, by po 500 metrach od zakrętu w Duszatynie dotrzeć do tej atrakcji...
W rezerwacie przygody Łokieć w Duszatynie znajduje się również najgłębsze miejsca i największy wodospad na rzece Osława, która jest granicą między Bieszczadami i Beskidem Niskim. A najlepiej wybrać się do wodospadu na wycieczce jednodniowej Traperska Przygoda po Bieszczadach z Biurem Podróży Bieszczader! :-) W rezerwacie przygody Łokieć w Duszatynie znajduje się również najgłębsze miejsca i największy wodospad na rzece Osława, która jest granicą między Bieszczadami i Beskidem Niskim. A najlepiej wybrać się do wodospadu na wycieczce jednodniowej Traperska Przygoda po Bieszczadach z Biurem Podróży Bieszczader! :-)
Widok na rezerwat przygody Łokieć w Duszatynie, największy wiadukt bieszczadzkiej ciuchci - kolejki leśnej z drogi przy osuwisku. Jak widać to miejsce widokowe jest najpiękniejsze jesienią w Bieszczadach... Okolice Komańczy :-) Widok na rezerwat przygody Łokieć w Duszatynie, największy wiadukt bieszczadzkiej ciuchci - kolejki leśnej z drogi przy osuwisku. Jak widać to miejsce widokowe jest najpiękniejsze jesienią w Bieszczadach... Okolice Komańczy :-)
Jeden z bieszczadzkich potoków jesienią. Zdjęcie wykonane na szlaku prowadzącym do Jeziorek Duszatyńskich, podczas wycieczki jednodniowej Traperska Przygoda w Bieszczadach. Jeden z bieszczadzkich potoków jesienią. Zdjęcie wykonane na szlaku prowadzącym do Jeziorek Duszatyńskich, podczas wycieczki jednodniowej Traperska Przygoda w Bieszczadach.
W cenie wycieczki jednodniowej Traperska Przygoda jest ognisko z kiełbaskami na leśnej polanie. Grupy bardzo często zamawiają dodatkowo muzyka, z którym śpiewamy przy ognisku... W cenie wycieczki jednodniowej Traperska Przygoda jest ognisko z kiełbaskami na leśnej polanie. Grupy bardzo często zamawiają dodatkowo muzyka, z którym śpiewamy przy ognisku...
Po odpoczynku przy ognisku z kiełbaskami na leśnej polanie wsiadamy ponownie na dyliżanse i ciągnięci przez koniki wracamy z Duszatyna przez Mików do Smolnika. Jedziemy wozami doliną rzeki Osława, którą jeszcze 30 lat temu jeździła bieszczadzka ciuchcia... Po odpoczynku przy ognisku z kiełbaskami na leśnej polanie wsiadamy ponownie na dyliżanse i ciągnięci przez koniki wracamy z Duszatyna przez Mików do Smolnika. Jedziemy wozami doliną rzeki Osława, którą jeszcze 30 lat temu jeździła bieszczadzka ciuchcia...
Wycieczka jednodniowa Traperska Przygoda to też doskonała atrakcja i pomysł na sesję fotograficzną dla fotografów, czy sesję ślubną! Dolina rzeki Osława zachwyci każdego szukającego atrakcji na Podkarpaciu... Wycieczka jednodniowa Traperska Przygoda to też doskonała atrakcja i pomysł na sesję fotograficzną dla fotografów, czy sesję ślubną! Dolina rzeki Osława zachwyci każdego szukającego atrakcji na Podkarpaciu...
Organizując wycieczkę jednodniową Traperska Przygoda zadbaliśmy o najmniejsze szczegóły: nieprzemakalne i po prostu ładne plandeki na wozach, ubiór woźniców: koszulki polo, nieprzemakalne jeździeckie płaszcze, skórzane kapelusze oraz wynajmujemy toaletę na parkingu w Smolniku. Organizując wycieczkę jednodniową Traperska Przygoda zadbaliśmy o najmniejsze szczegóły: nieprzemakalne i po prostu ładne plandeki na wozach, ubiór woźniców: koszulki polo, nieprzemakalne jeździeckie płaszcze, skórzane kapelusze oraz wynajmujemy toaletę na parkingu w Smolniku.
Kończąc przejazd dyliżansami po Bieszczadach zatrzymujemy się na zwiedzanie cerkwi w Smolniku. Jest to jedna ze świątyń znajdujących się na Szlaku Ikon Doliny Rzeki Osława. Wchodzimy do wnętrza cerkwi. Kończąc przejazd dyliżansami po Bieszczadach zatrzymujemy się na zwiedzanie cerkwi w Smolniku. Jest to jedna ze świątyń znajdujących się na Szlaku Ikon Doliny Rzeki Osława. Wchodzimy do wnętrza cerkwi.
Wnętrze cerkwi w Smolniku pw. Św. Mikołaja. Nie tylko oglądamy, ale też turyści mogą posłuchać niezwykłych opowieści przewodnika. A wszystko na wycieczce jednodniowej po Bieszczadach - Traperska Przygoda. Wnętrze cerkwi w Smolniku pw. Św. Mikołaja. Nie tylko oglądamy, ale też turyści mogą posłuchać niezwykłych opowieści przewodnika. A wszystko na wycieczce jednodniowej po Bieszczadach - Traperska Przygoda.
Ikonostas w cerkwi w Smolniku. Musimy się pochwalić, że dzięki składkom turystów, którzy biorą udział w wycieczce jednodniowej Traperska Przygoda po Bieszczadach został wymienionych dach w cerkwi w Smolniku! A teraz zbierane pieniądze są odkładane na remont polichromii! Ikonostas w cerkwi w Smolniku. Musimy się pochwalić, że dzięki składkom turystów, którzy biorą udział w wycieczce jednodniowej Traperska Przygoda po Bieszczadach został wymienionych dach w cerkwi w Smolniku! A teraz zbierane pieniądze są odkładane na remont polichromii!
Krowy obok drewnianej cerkwi w Turzańsku z 1803 roku. Cerkiew została w 2013 roku wpisana na listę UNESCO jako jedna z dwóch cerkwi w Bieszczadach! Do Turzańska lub cerkwi w Szczawnem jeździmy z grupami, które zamówiły u nas jedną z najlepszych wycieczek po Bieszczadach - Traperską Przygodę. Krowy obok drewnianej cerkwi w Turzańsku z 1803 roku. Cerkiew została w 2013 roku wpisana na listę UNESCO jako jedna z dwóch cerkwi w Bieszczadach! Do Turzańska lub cerkwi w Szczawnem jeździmy z grupami, które zamówiły u nas jedną z najlepszych wycieczek po Bieszczadach - Traperską Przygodę.
Krowy na pastwisku obok drewnianej cerkwi w Turzańsku. Zdjęcie wykonane podczas wycieczki jednodniowej zorganizowanej na warsztatach fotograficznych po Bieszczadach. Krowy na pastwisku obok drewnianej cerkwi w Turzańsku. Zdjęcie wykonane podczas wycieczki jednodniowej zorganizowanej na warsztatach fotograficznych po Bieszczadach.
Konie ciągnące dyliżans podczas wycieczki Traperska Przygoda w Bieszczadach - Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia 2012! Konie ciągnące dyliżans podczas wycieczki Traperska Przygoda w Bieszczadach - Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia 2012!
Jeszcze jedno zdjęcie przedstawiające atrakcyjność i niepowtarzalność wycieczki jednodniowej Traperska Przygoda po Bieszczadach. Końmi można w wielu miejscach w Polsce i na świecie się przejechać, ale tak widokowego przejazdu nie ma nigdzie! Wozami pokonujemy 20 kilometrów w tym czasie przejeżdżając kilkanaście razy przez bieszczadzkie rzeki i potoki! Jeszcze jedno zdjęcie przedstawiające atrakcyjność i niepowtarzalność wycieczki jednodniowej Traperska Przygoda po Bieszczadach. Końmi można w wielu miejscach w Polsce i na świecie się przejechać, ale tak widokowego przejazdu nie ma nigdzie! Wozami pokonujemy 20 kilometrów w tym czasie przejeżdżając kilkanaście razy przez bieszczadzkie rzeki i potoki!
Pod koniec wycieczki jednodniowej Traperska Przygoda jedziemy do największego w Polsce wypasu owiec w Osławicy. Pod koniec wycieczki jednodniowej Traperska Przygoda jedziemy do największego w Polsce wypasu owiec w Osławicy.
Ser bunc odciekający z serwatki wewnątrz bacówki góralskiej w Osławicy. To obowiązkowa atrakcja wycieczki jednodniowej Traperska Przygoda po Bieszczadach przy tzw. Obwodnicy Karpackiej. Ser bunc odciekający z serwatki wewnątrz bacówki góralskiej w Osławicy. To obowiązkowa atrakcja wycieczki jednodniowej Traperska Przygoda po Bieszczadach przy tzw. Obwodnicy Karpackiej.
Sery oscypki w Bieszczadach w bacówce w Osławicy. Zaglądamy w to niepowtarzalne miejsce na wycieczce jednodniowej Traperska Przygoda. Nie zapomnijcie złożyć rezerwacji wybierając się na wakacje w Bieszczadach! Sery oscypki w Bieszczadach w bacówce w Osławicy. Zaglądamy w to niepowtarzalne miejsce na wycieczce jednodniowej Traperska Przygoda. Nie zapomnijcie złożyć rezerwacji wybierając się na wakacje w Bieszczadach!

ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY

MAPA przedstawiająca główną trasę przejazdu autokaru skąd zabieramy turystów indywidualnych na wycieczkę „TRAPERSKA PRZYGODA”:

TRAPERSKA PRZYGODA trasa nr 1 (Myczkowce – Bukowiec)

TRAPERSKA PRZYGODA trasa nr 2 (Hoczew – Bukowiec)

Poniżej oprócz powyższego rozkładu jazdy autokaru podajemy również do jakich miejscowości należy dojechać we własnym zakresie jeśli wybrane przez Państwa miejsce noclegowe w Bieszczadach, czy na Podkarpaciu znajduje się poza naszą trasą autokarową:

8:00 LESKO (klienci m.in. z Sanok, Zagórz, Huzele, Weremień, Łączki, Łukowe, Bezmiechowa, Załuż, Zahutyń oraz Komańcza, Rzepedź, Szczawne, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Morochów, Wola Sękowa, Bukowsko, Wisłok, Jaśliska, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Brzozów, Rzeszów)
UWAGA: w PIĄTKI nie będzie wyjazdów z Leska – najbliższa miejscowość wyjazdu to Uherce.

8:05 UHERCE Mineralne (Orelec, Olszanica, Ropienka, Zawadka, Ustianowa, Ustrzyki Dolne, Łodyna, Brzegi Górne, Arłamów, Trójca, Hoszów, Równia, Krasiczyn, Przemyśl)
8:15 MYCZKOWCE skrzyżowanie (Zwierzyń)
8:20 MYCZKOWCE zapora
8:30 BÓBRKA
8:30 SOLINA Grosar (Solina Jawor, Rewita, Łobozew, Teleśnica)
8:35 SOLINA zapora
8:40 MYCZKÓW (Berezka, Wola Matiaszowa, Bereżnica, Średnia Wieś, Bachlawa, Hoczew, Dziurdziów)
8:45 POLAŃCZYK (3 przystanki: uzdrowisko, skrzyżowanie, sanktuarium)

Dalsza trasa przejazdu autokaru uzależniona od większej ilości chętnych.

TRASA nr 1:
8:55 WOŁKOWYJA
9:00 BUKOWIEC
9:05 TERKA
9:10 POLANKI
9:16 BUK
9:25 DOŁŻYCA

TRASA nr 2:
8:55 WOŁKOWYJA (Bukowiec, Terka, Zawóz, Werlas, Rajskie, Olchowiec, Chrewt, Polana, Czarna, Zadwórze, Rabe, Żłobek, Lipie, Dwerniczek, Michniowiec)
9:00 GÓRZANKA
9:10 STĘŻNICA

9:15 BALIGRÓD (Hoczew, Dziurdziów, Nowosiółki, Cisowiec, Mchawa)
9:20 BYSTRE
9:25 JABŁONKI

TRASA nr 3:
8:55 BEREZKA (Wola Matiaszowa, Bereźnica Wyżna
9:00 ŚREDNIA WIEŚ
9:05 BACHLAWA
9:10 HOCZEW (Łączki, Weremień, Dziurdziów)
9:15 NOWOSIÓŁKI
9:20 MCHAWA (Cisowiec)
9:25 BALIGRÓD
9:30 BYSTRE
9:35 JABŁONKI

około 9:30 CISNA (Krzywe, Przysłup, Strzebowiska, Kalnica, Smerek, Wetlina, Ustrzyki Górne, Nasiczne, Dwernik, Chmiel, Zatwarnica, Smolnik nad Sanem, Bereżki, Pszczeliny, Muczne, Lutowiska)
9:35 MAJDAN (Liszna)
9:40 ŻUBRACZE
10:15 SMOLNIK nad Osławą (Mików, Łupków, Osławica, Maniów, Wola Michowa, Komańcza, Rzepedź, Szczawne, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Morochów, Wola Sękowa, Bukowsko, Wisłok, Jaśliska, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Brzozów, Rzeszów – klienci z wymienionych miejscowości wybierając miejsce dołączenia do grupy w Smolniku nie będą na wypale węgla oraz w bacówce).

UWAGA: organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy przejazdu na inną np. przez Orelec, Zagórz czy Komańczę, jeśli na trasie głównej nie ma klientów lub jest mniej niż 8 osób, a większa ilość jest do zabrania z innych miejscowości. Niektóre autokary wyjeżdżają już z Sanoka. Powyższe godziny mogą ulec zmianie, a dokładne są podawane dzień przed wycieczką telefonicznie.

DODATKOWA TRASA: w każdy PIĄTEK lipca i sierpnia będzie możliwy odbiór autokarem z następujących miejscowości: Ustrzyki Dolne, Ustianowa, Stefkowa i Olszanica, ale pod warunkiem zebrania z tych miejscowości minimum 10 osób.

Dowóz busem do autokaru w CISNEJ z miejscowości:
WETLINA
9:10, Smerek 9:15, Kalnica 9:20, Strzebowiska 9:25, Krzywe 9:30 za opłatą 30 zł / osoba w 2 strony, gdy biuro ma min. 8 osób z w.w. miejscowości.
Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach i na Podkarpaciu – cena od 20 zł / osoba.

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: zalecamy zabrać obuwie górskie, okrycie przeciw deszczowe, plecak z wodą i czymś energetycznym, aparat fotograficzny.

UBEZPIECZENIE: uczestników wycieczki ubezpieczamy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w TU UNIQA (ogólne warunki dostępne na UNIQA).

UWAGA: wycieczka Traperska Przygoda to połączenie ciekawego zwiedzania Bieszczad z integracją i jest przeznaczona dla każdej grupy wiekowej. Zaznaczamy, że nazwa wzięła się od wozów traperskich i prosimy jej nie wiązać z dużym wysiłkiem fizycznym, bo takiego nie ma. Wszystkich uczestników wycieczki zachęcamy do wędrówki do Jeziorek Duszatyńskich, co zajmuje około 1 h w jedną stronę (odległość 4km), a do pokonania zaledwie 200 m różnicy poziomów. Dla porównania na Połoninę Wetlińską do Chatki Puchatka trzeba pokonać 350 m różnicy poziomów… Jeziorka Duszatyńskie znajdujące się w środku lasu, na stokach góry Chryszczata 997m, a powstały w wyniku największego osuwiska ziemi w całych Karpatach!

Jednak jeśli ktoś z uczestników nie lubi, czy nie może spacerować, albo po prostu tego dnia nie chce to jest możliwość odpoczynku przy barze w Duszatynie, gdzie czekają nasi woźnice. Będzie palić się ognisko, a można też we własnym zakresie zrobić spacerek starym torowiskiem skąd podziwiamy piękny widok na rezerwat Łokieć, rzekę Osławę, osuwisko i największy wiadukt bieszczadzkiej ciuchci! Sami wykonaliśmy oznaczenia ścieżki. Uwaga: wejście na wiadukt na własną odpowiedzialność ze względu na brak remontów. Zdjęcia wykonane jesienią w tym miejscu:


Można też się wykąpać w czystej rzece. Jest co robić…

Jak grupa zamawia wycieczkę i nie chce iść nad Jeziorka Duszatyńskie lub na wycieczce organizowanej dla klientów indywidualnych pada deszcz to organizujemy spotkanie z TRADYCJAMI ŁEMKOWSKIMI w Komańczy. Spotkanie odbywa się u Pani Darii Boiwka w Komańczy. Pani urodzona w 1933 roku opowiada w tak fantastyczny sposób, że zaciekawia nawet gimnazjalistów! Przez wiele lat gromadziła stroje łemkowskie (w ilościach jakich żadne muzeum nie posiada), nadal wykonuje słynne krywulki i posiada sporo rzeczy używanych na co dzień przez Łemków. A do tego często śpiewa po łemkowsku!

Program może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, charakteru grupy, nieprzewidywalnych zdarzeń.

ROZETA KARPACKA

CZYM SIĘ WYRÓŻNIAMY

W Bieszczadach w kilku miejsca można się przejechać wozami z końmi, ale prosimy koniecznie przeczytać czym się wyróżnia wycieczka TRAPERSKA PRZYGODA i dlaczego tylko nasze biuro otrzymało nagrodę za imprezę, której jesteśmy JEDYNYM organizatorem:
1. przejazd wozami traperskimi ciągniętymi przez konie na odcinku 20 km!, a nie 3, czy 6 km i do tego po asfalcie…
2. wozami kilkanaście razy przejeżdżamy przez rzeki!
3. z pokładu wozów turyści podziwiają kilkadziesiąt chyży łemkowskich, przydrożne krzyże i kapliczki, domy wielu artystów i wyznawców Kriszny, których ponad 30 pawi chodzi po wiosce!, schronisko na szczycie góry posiadające pas startowy dla samolotów, do którego przylatują Elżbieta Dzikowska, Marek Konrad, Michał Wiśniewski i inni (nie bez powodu)…
4. wozy posiadają nieprzemakalne plandeki, a boki są przeźroczyste, więc mimo deszczu turyści nie zmokną i mogą podziwiać krajobraz i atrakcje
5. dyliżansami dojeżdżamy do Duszatyna skąd już tylko godzina spaceru do Jeziorek Duszatyńskich powstałych w wyniku największego osuwiska ziemi w Karpatach!
6. na trasie przejazdu wozami zwiedzamy cerkiew
7. wycieczka jest połączona z przejazdem autokarem, w którym przewodnik ciekawie opowiada nie tylko o atrakcjach widocznych przez szybę, ale też podpowiada co jeszcze przez najbliższy tydzień warto robić w Bieszczadach.
Każdego tygodnia mamy po kilkanaście telefonów od turystów wracających do swoich domów, podczas których klienci pytają gdzie mogą kupić kiełbasę podawaną na ognisku w Duszatynie, gdzie jest bacówka, w której kupowali sery, czy gdzie kupujemy miód pitny…

ROZETA KARPACKA

KAROL WOJTYŁA nad JEZIORKAMI DUSZATYŃSKIMI

Ksiądz Karol Wojtyła (dziś święty Jan Paweł II) przynajmniej 4-krotnie (w latach 1952, 1953, 1957 i 1960) podczas wędrówek po Bieszczadach odwiedził Jeziorka Duszatyńskie. Wspomnienie z pierwszego pobytu nad Jeziorkami Duszatyńskimi w 1953 roku odnajdujemy w dramacie zatytułowanym „Przed sklepem jubilera„, w monologu Teresy:

Nie zapomnę nigdy tych jeziorek, co zaskoczyły nas po drodze
jak gdyby dwie cysterny niezgłębionego snu.
Spał metal zmieszany z odblaskiem
jasnej sierpniowej nocy Księżyca jednak nie było
Nagle, gdy tak staliśmy wpatrzeni
– tego nie zapomnę do końca życia
– gdzieś sponad naszych głów doszło wyraźne wołanie

Było ono zresztą podobne
do zawodzenia raczej lub jęku
czy też może nawet do kwilenia.
Wszyscy wstrzymali oddech
Nie było wiadomo, czy woła człowiek,
czy też zawodzi spóźniony ptak
Ten sam głos powtórzył się raz jeszcze,
wówczas chłopcy zdecydowali się odkrzyknąć.

Przez cichy uśpiony las
przez noc bieszczadzką szedł sygnał.
Jeśli to człowiek – mógł go usłyszeć.
Jednakże tamten głos już nie odezwał się więcej.

Z drugiej wyprawy w 1953 roku przebiegającej przez Wysoki Dział od Cisnej przez Jeziorka Duszatyńskie do Komańczy znajdujemy taką notatkę:

Wtedy to (…) nocą schodziliśmy do Komańczy od strony wschodniej. Deszcz padał, wspaniale nam się śpiewało. Przed samą Komańczą mamy przejść przez Osławicę, zdejmujemy buty, podciągamy spodnie, przechodzimy. Gdy tylko wyszliśmy na brzeg, pada ostrzeżenie: „Stać!  Ręce do góry!”. Jesteśmy otoczeni przez grupę z karabinami. Prowadzą nas na posterunek (…). Tam rzecz się wyjaśnia, papiery mamy w porządku.
Byli potwornie zmęczeni. Może właśnie dlatego jeden z uczestników powiedział:

– Jak kiedyś Wujek zostanie papieżem, to za takie wędrówki odpustów będzie udzielał.

W 1957 roku ks. Karol Wojtyła nad górnym jeziorkiem ponownie odprawił mszę świętą.

ROZETA KARPACKA

PROMOCJE / ZNIŻKI na wycieczki i atrakcje

Kilkanaście lat temu zakładając biuro podróży w Bieszczadach powiedzieliśmy sobie, iż będziemy organizować wycieczki z niepowtarzalnymi programami, które będą miały najmniejszą cenę, ale jednocześnie najwyższą jakość. I to nam się udaje. Ale 4 lata temu postanowiliśmy dodatkowo podziękować naszym stałym klientom poprzez:
1. składając rezerwację na 3 wycieczki jednodniowe (podczas jednego urlopu) na trzecią i kolejną dajemy 10 zł zniżki / każda osoba
2. uczestnicząc nawet w 1 wycieczce przysługuje Państwu 10% zniżki na 3 atrakcje:
– rejs statkiem
lub na wypożyczenie sprzętu wodnego w PORT SOLINA w Solinie
warsztaty w BIESZCZADZKIEJ SZKOLE RZEMIOSŁA w Uhercach Mineralnych
zakupy w PIJALNI CZEKOLADY w Sanoku, Korczynie lub Rzeszowie.
oraz 50 zł zniżki na 2h Wyprawę UAZ-em z przewodnikiem.
Zniżki są udzielane na podstawie biletu otrzymanego podczas opłaty za wycieczkę od przewodników BP Bieszczader, na którego odwrocie są loga powyższych twórców atrakcji.

ROZETA KARPACKA

NAGRODY

Przypominamy, że w naszej ofercie mamy aż 12 wycieczek jednodniowych dla turystów nocujących w Bieszczadach i na Podkarpaciu! O jakości usług świadczą NAGRODY:
1. 2012r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę TRAPERSKA PRZYGODA
2. 2015r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę DREZYNAMI po Bieszczadach!
3. 2017r. wycieczka WODAMI rzeki San! dostała 2 nagrody:
– Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia oraz
– Najlepszy Produkt Turystyczny POLSKI – otrzymaliśmy taką nagrodę jako jedyne w historii tego konkursu biuro podróży w Polsce!
4. 2021r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia wycieczka jednodniowa BIESZCZADY W PIGUŁCE

ROZETA KARPACKA

FILM 8 min. z Traperskiej Przygody zamówionej przez grupę z muzykiem

 

JEZIORKA DUSZATYŃSKIE po Bieszczadach! Jeziorka Duszatyńskie, cerkwie w Bieszczadach, atrakcje w okolicy Komańczy

ROZETA KARPACKA

FILM 1 min. z bieszczadzką atrakcją:

Najlepsze i najciekawsze wycieczki po Bieszczadach! Bieszczady ATRAKCJE

ROZETA KARPACKA

Poniżej zdjęcia, które wykonał i udostępnił nam Pan JACEK GODOS na wycieczce TRAPERSKA PRZYGODA będąc jednym z uczestników wycieczki w lipcu 2017r.

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady?SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl