BIESZCZADY W PIGUŁCE - nagroda za wycieczkę jednodniową na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podkarpackiego

Zapraszamy na wycieczkę jednodniową z najbardziej popularnymi atrakcjami Bieszczad. Jest to wycieczka, którą realizujemy od początku powstania naszego biura podróży dla grup, jakie chcą poświęcić na zwiedzanie Bieszczad tylko jeden dzień i zobaczyć najważniejsze atrakcje. Ponieważ każdego dnia odbieraliśmy telefony od różnych osób z pytaniami o godziny odjazdu ciuchci, jak zakupić bilety oraz problemach z komunikacją publiczną w Bieszczadach, aby tam dojechać bez samochodu, że w końcu postanowiliśmy tę wycieczkę zacząć organizować również dla klientów indywidualnych.
Nasi przewodnicy realizują program wycieczki na trasie Wielkiej Obwodnicy. Przybliżą Wam w ciekawej formie informacje o podanych niżej atrakcjach, ale również podpowiedzą co jeszcze we własnym zakresie warto zobaczyć, o jakiej porze dnia, gdzie zaparkować samochód, ile czasu zajmie przejście widokowego szlaku itd.

Wycieczka „Bieszczady w pigułce” będzie też podróżą po miejscach, które wiele osób poznało przez kilka lat na ekranach swoich telewizorów oglądając serial kryminalny WATAHA. Przewodnik na wycieczce wskaże różne charakterystyczne miejsca związane z filmem Wataha, przypomni różne wątki oraz zachęci do odwiedzania innych miejsc. Podstawą wycieczki jest realizacja wymienionych atrakcji, a o serialu będziemy wielokrotnie wspominać. Większość miejsc, gdzie był kręcony serial Wataha wymieniamy na dole tej strony, bo nie sposób je zobaczyć w ciągu jednego dnia…

Serial kryminalny Wataha Bieszczady - miejsca, które pojawiły się na filmie

Uważamy, że powinna to być OBOWIĄZKOWA WYCIECZKA jednodniowa dla wszystkich osób przyjeżdżających w Bieszczady, bo dzięki opowieściom naszych przewodników będziecie potrafili sobie zaplanować i właściwie wypełnić czas wypoczynku w Bieszczadach, a przypomnijmy, że to największy obszar turystyczny w Polsce! Większość osób jeździ po Bieszczadach własnymi samochodami w poszukiwaniu miejsc, o których coś tam słyszeli, a najczęściej nie są to najpiękniejsze atrakcje i śpiesząc się, tracąc czas na poszukiwanie miejsca na parkingu, czy stolika w restauracji, pomija i nie dociera do znacznie ciekawszych miejsc… My Wam pomożemy – zapraszamy szczególnie na tę wycieczkę jednodniową oraz inne przez nas organizowane, bo każda jest z niepowtarzalnym programem…

MAPA przedstawiająca trasę przebiegu wycieczki jednodniowej wraz z zaznaczeniem poszczególnych atrakcji:

Mapa wycieczki jednodniowej po Bieszczadach z najważniejszymi atrakcjami, od której powinno się rozpocząć zwiedzanie Bieszczad: kolejka leśna, park narodowy, wodospad, zapora wodna w Solinie i rejs statkiem, a wszystko z opowieściami przewodnika.
ROZETA KARPACKA

PROGRAM WYCIECZKI jednodniowej po Bieszczadach z atrakcjami:

» około 8-ej wyjazd autokarem na wycieczkę z przewodnikiem (poniżej szczegółowy rozkład jazdy)

» przejazd BIESZCZADZKĄ KOLEJKĄ LEŚNĄ
To atrakcja najbardziej oblegana przez turystów w Bieszczadach, którą i my uważamy za punkt obowiązkowy podczas wycieczek po Województwie Podkarpackim. Historia ciuchci bieszczadzkiej rozpoczęła się w 1890 roku, gdy rozpoczęto budowę odcinka z Łupkowa w stronę Cisnej. Pierwszy pociąg ruszył na tory 8 lat później. Przejazd 26 kilometrów zajmował 4,5 godziny i dostarczał turyście niezapomnianych wrażeń… Więcej o historii ciuchci warto przeczytać na stronie Fundacji Kolejki Leśnej.
Dziś pociągi jeżdżą w 2 kierunkach: do Przysłupia (w stronę Wetliny) i do Balnicy – na ten odcinek będziemy głównie Państwa zabierać na około 2h by pokazać dzikie Bieszczady…

» czas wolny w Cisnej i możliwość zamówienia dań regionalnych
Do jedzenia proponujemy zupę borowikową wykonywaną wg przepisu z 1650 roku z dużymi kawałami bieszczadzkich borowików oraz pieroga olbrzyma z ziemniakami, kawałkami sera, opiekanego i polewanego sosem czosnkowym…

» wędrówka po BIESZCZADZKIM PARKU NARODOWYM z widokami na najwyższe szczyty Bieszczad, 1h
Zabierzemy Państwa na spacer z Przełęczy Wyżniańskiej 855m do schroniska Pod Małą Rawką 930m, czyli do pokonania będzie zaledwie 75 metrów różnicy poziomów, a do tego na prawie całym odcinku utwardzaną drogą (2,6 km łącznie). Wybraliśmy taką opcję, aby każdy niezależnie od wieku i sprawności fizycznej mógł podziwiać widoki na Tarnicę 1346m (czasami jest widoczny Pikuj 1408m- najwyższy szczyt Bieszczad po stronie ukraińskiej), w bliskiej odległości Połoninę Caryńską i Wetlińską oraz inne góry, o których będzie opowiadać przewodnik. Podpowiemy również na jakie wędrówki warto się samemu wybrać, w jakim kierunku iść, gdzie zaparkować samochód itd.

» spacer po ZAPORZE WODNEJ w Solinie z opowieściami przewodnika i czas wolny
Historia budowy bieszczadzkich zapór wodnych sięga okresu międzywojennego. Zaczęło się od budowy zapory wodnej w Myczkowcach, która została dokończona w latach 1956-60 (opowiemy o jej bardzo ciekawym położeniu i zastosowanych tam rozwiązaniach…). Natomiast zapora wodna w Solinie powstała w latach 1961-68 i ma wymiary: 664m długości, 82m wysokości. Długość Zalewu Solińskiego w dolinie rzeki San wynosi 27 km, a w dolinie rzeki Solinka 14 km. Linia brzegowa około 150 km. Na naszej wycieczce jednodniowej zostaną Państwo zapoznani przede wszystkim z różnymi ciekawostkami związanymi z bieszczadzkimi jeziorami!

» REJS STATKIEM po Zalewie Solińskim
Ktoś mógłby powiedzieć, że statkiem może się przepłynąć sam… Ale prosimy pamiętać, że nasi przewodnicy opowiadają nie tylko historię, ale też co w danym momencie widać. Kupując bilet na statek samodzielnie nie dowiecie się różnych ciekawostek i najczęściej nawet nie ma kogo się zapytać na co patrzycie – na jaką górkę, miejscowość, strzeżoną plażę, kogo dom (a może to Krzyśka Brosa / króla zakapiorów Julka Spod Dębu / perkusisty zespołu Dżem…), jaką wyspę, czy plener, na którym był kręcony film Wataha…

» około 1900 zakończenie wycieczki (czas zależy od miejsca wsiadania)

CENA: 165 zł dorośli / 155 zł młodzież 5-18 lat / 50 zł dzieci do 5 lat

czas trwania: 9 – 19

CENA OBEJMUJE (sezon 2024):
– transport autokarem z klimatyzacją
przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną
– wstęp do Bieszczadzkiego Parku Narodowego
– rejs statkiem po Zalewie Solińskim
– usługi licencjonowanego przewodnika bieszczadzkiego
– opłaty parkingowe
– ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w T.U. UNIQA
– podatek VAT marża.

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

DNI WYJAZDÓW:
WTORKI (od maja do października)
PONIEDZIAŁKI, CZWARTKI, PIĄTKI i NIEDZIELE (lipiec i sierpień)
inne miesiące oraz długie weekendy dane w TERMINARZ

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.
W niedziele lipca i sierpnia program realizujemy w odwrotnej kolejności ze względu na problem z parkingiem w Solinie, a wycieczkę zaczynamy około godzinę wcześniej.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA

GALERIA ZDJĘĆ przedstawiająca najważniejsze atrakcje wycieczki jednodniowej BIESZCZADY W PIGUŁCE o różnych porach roku (najstarsze z 2005r.):

Przejazd bieszczadzką kolejką leśną pośród gór - to jedna z największych atrakcji Bieszczad zlokalizowana w okolicach Cisnej. Przejazd bieszczadzką kolejką leśną pośród gór - to jedna z największych atrakcji Bieszczad zlokalizowana w okolicach Cisnej.
Parowóz przygotowywany do wyruszenia w trasę po Bieszczadach na stacji głównej w Majdanie koło Cisnej - to obowiązkowa atrakcja dla każdego wybierającego się w Bieszczady, a najlepiej na wycieczkę jednodniową Bieszczady w pigułce, czyli śladami serialu Wataha. Parowóz przygotowywany do wyruszenia w trasę po Bieszczadach na stacji głównej w Majdanie koło Cisnej - to obowiązkowa atrakcja dla każdego wybierającego się w Bieszczady, a najlepiej na wycieczkę jednodniową Bieszczady w pigułce, czyli śladami serialu Wataha.
Bieszczadzka ciuchcia obok przejazdu kolejowego w miejscowości Żubracze między Cisną, a Komańczą - tą trasą najczęściej jeździmy na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami serialu kryminalnego Wataha. Bieszczadzka ciuchcia obok przejazdu kolejowego w miejscowości Żubracze między Cisną, a Komańczą - tą trasą najczęściej jeździmy na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami serialu kryminalnego Wataha.
Tu najczęściej ustawiają się fotografowie w zimie by zrobić spektakularne zdjęcie przejeżdżającej bieszczadzkiej kolejki leśnej, a zlokalizowane jest nad potokiem przepływającym między górami Matragona i Hyrlata, wzdłuż którego jedzie ciuchcia. Tu najczęściej ustawiają się fotografowie w zimie by zrobić spektakularne zdjęcie przejeżdżającej bieszczadzkiej kolejki leśnej, a zlokalizowane jest nad potokiem przepływającym między górami Matragona i Hyrlata, wzdłuż którego jedzie ciuchcia.
Bieszczadzka kolejka leśna zwana poprostu ciuchcią w Przysłupiu z widokiem na Połoninę Wetlińską i Połoninę Caryńską. Bieszczadzka kolejka leśna zwana poprostu ciuchcią w Przysłupiu z widokiem na Połoninę Wetlińską i Połoninę Caryńską.
Jedna z lokomotyw parowych bieszczadzkiej kolejki leśnej na stacji kolejowej w Majdanie - to jedna z najciekawszych i najlepszych atrakcji turystycznych w Bieszczadach. Jedna z lokomotyw parowych bieszczadzkiej kolejki leśnej na stacji kolejowej w Majdanie - to jedna z najciekawszych i najlepszych atrakcji turystycznych w Bieszczadach.
Jadąc bieszczadzką kolejką leśną podziwiamy przede wszystkim widoki na góry, przejeżdżamy przez lasy i nad potokami - to jedna z głównych atrakcji turystycznych wycieczki jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha. Jadąc bieszczadzką kolejką leśną podziwiamy przede wszystkim widoki na góry, przejeżdżamy przez lasy i nad potokami - to jedna z głównych atrakcji turystycznych wycieczki jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha.
Zachęcamy do wycieczki w Bieszczady zimą, gdy najczęściej jest odpalany parowóz i turyści mogą w takiej górskiej zimowej scenerii podróżować do Balnicy, czyli na granicę między Słowacją, a Polską - tu też wielokrotnie gościli aktorzy serialu kryminalnego Wataha. Zachęcamy do wycieczki w Bieszczady zimą, gdy najczęściej jest odpalany parowóz i turyści mogą w takiej górskiej zimowej scenerii podróżować do Balnicy, czyli na granicę między Słowacją, a Polską - tu też wielokrotnie gościli aktorzy serialu kryminalnego Wataha.
3 lokomotywy na stacji głównej bieszczadzkiej ciuchci w Majdanie koło Cisnej - dwie parowe i jedna spalinowa - czy ktoś nie chciałbym wybrać się na wycieczkę jednodniową taką atrakcją bieszczadzką? 3 lokomotywy na stacji głównej bieszczadzkiej ciuchci w Majdanie koło Cisnej - dwie parowe i jedna spalinowa - czy ktoś nie chciałbym wybrać się na wycieczkę jednodniową taką atrakcją bieszczadzką?
Bieszczadzka kolejka leśna podczas zimowego kursu w miejscowości Żubracze - wtedy niektórzy tę największą atrakcję Bieszczad nazywają kuligiem zimowym :-) Bieszczadzka kolejka leśna podczas zimowego kursu w miejscowości Żubracze - wtedy niektórzy tę największą atrakcję Bieszczad nazywają kuligiem zimowym :-)
Turyści jeżdżący bieszczadzką kolejką leśną najczęściej siedzą w tzw. otwartych wagonach, dzięki którym lepiej chłoną bieszczadzką przyrodę i łatwiej im wykonać zdjęcia - w chłodne dni najczęściej jeżdżą wagony z szybami widoczne na zdjęciu, a wykonanym w okolicach Cisnej. Turyści jeżdżący bieszczadzką kolejką leśną najczęściej siedzą w tzw. otwartych wagonach, dzięki którym lepiej chłoną bieszczadzką przyrodę i łatwiej im wykonać zdjęcia - w chłodne dni najczęściej jeżdżą wagony z szybami widoczne na zdjęciu, a wykonanym w okolicach Cisnej.
Bieszczadzka kolejka leśna u podnóża potężnej góry Matragona, czyli na trasie w stronę Balnicy, a ciuchcia kursuje również w drugą stronę do Przysłupia. Bieszczadzka kolejka leśna u podnóża potężnej góry Matragona, czyli na trasie w stronę Balnicy, a ciuchcia kursuje również w drugą stronę do Przysłupia.
Bar Siekierezada w centrum miejscowości Cisna - to obowiązkowa atrakcja będąc w Bieszczadach, a możecie tu wejść na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha. Bar Siekierezada w centrum miejscowości Cisna - to obowiązkowa atrakcja będąc w Bieszczadach, a możecie tu wejść na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha.
W barze Siekierezada w Cisnej zamiast stołów są wozy, a w nich wbite siekiery, natomiast na ścianach diabły bieszczadzkie - oczywiście biesy i czasy - to restauracja, do której warto wejść podczas wycieczki jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha. W barze Siekierezada w Cisnej zamiast stołów są wozy, a w nich wbite siekiery, natomiast na ścianach diabły bieszczadzkie - oczywiście biesy i czasy - to restauracja, do której warto wejść podczas wycieczki jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha.
Malowidła na oknach w barze Siekierezada w Cisnej - to jedna z najczęściej odwiedzanych restauracji w Bieszczadach. Malowidła na oknach w barze Siekierezada w Cisnej - to jedna z najczęściej odwiedzanych restauracji w Bieszczadach.
Część zdjęć bieszczadzkich zakapiorów, którzy przesiadywali w barze Siekierezada w Cisnej - to legendarny bieszczadzkich bar, który można odwiedzić na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce. Część zdjęć bieszczadzkich zakapiorów, którzy przesiadywali w barze Siekierezada w Cisnej - to legendarny bieszczadzkich bar, który można odwiedzić na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce.
Drzwi kowbojskie w barze Siekierezada w Cisnej z postaciami diabłów bieszczadzkich pijących piwo - to jedna z atrakcji na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami serialu kryminalnego Wataha. Drzwi kowbojskie w barze Siekierezada w Cisnej z postaciami diabłów bieszczadzkich pijących piwo - to jedna z atrakcji na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami serialu kryminalnego Wataha.
Widok na Połoninę Caryńską z Przełęczy Wyżnej, gdzie w barze U Górala były kręcone odcinki Watahy i budynek został wysadzony - wycieczka jednodniowa Bieszczady w pigułce. Widok na Połoninę Caryńską z Przełęczy Wyżnej, gdzie w barze U Górala były kręcone odcinki Watahy i budynek został wysadzony - wycieczka jednodniowa Bieszczady w pigułce.
Widok ze szlaku prowadzącego z Przełęczy Wyżniańskiej do schroniska Pod Małą Rawką na najwyższe szczyty Bieszczad: Tarnicę, Krzemień, Halicz, Bukowe Berdo, a w oddali również Pikuj - zdjęcie wykonane na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha. Widok ze szlaku prowadzącego z Przełęczy Wyżniańskiej do schroniska Pod Małą Rawką na najwyższe szczyty Bieszczad: Tarnicę, Krzemień, Halicz, Bukowe Berdo, a w oddali również Pikuj - zdjęcie wykonane na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha.
Widok z Przełęczy Wyżniańskiej na Połoninę Wetlińską podczas wycieczki jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami serialu kryminalnego Wataha. Widok z Przełęczy Wyżniańskiej na Połoninę Wetlińską podczas wycieczki jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami serialu kryminalnego Wataha.
Widok na Połoninę Caryńską zjeżdżając z Przełęczy Wyżnej w kierunku Przełęczy Wyżniańskiej na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli po Wielkiej Obwodnicy z opowieściami przewodnika. Widok na Połoninę Caryńską zjeżdżając z Przełęczy Wyżnej w kierunku Przełęczy Wyżniańskiej na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli po Wielkiej Obwodnicy z opowieściami przewodnika.
Sympatyczna grupa młodzieży z Sanoka idąca z noclegu w schronisku Pod Małą Rawką w stronę Połoniny Caryńskiej. Sympatyczna grupa młodzieży z Sanoka idąca z noclegu w schronisku Pod Małą Rawką w stronę Połoniny Caryńskiej.
Połonina Caryńska w Bieszczadzkim Parku Narodowym podziwiana ze szlaku obok Przełęczy Wyżnej - zapraszamy do podziwiania takich niepowtarzalnych widoków na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha. Połonina Caryńska w Bieszczadzkim Parku Narodowym podziwiana ze szlaku obok Przełęczy Wyżnej - zapraszamy do podziwiania takich niepowtarzalnych widoków na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha.
Jarzębina rosnąca przy szlaku turystycznym z Przełęczy Wyżniańskiej do schroniska Pod Małą Rawką, którym chodzimy na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce. Jarzębina rosnąca przy szlaku turystycznym z Przełęczy Wyżniańskiej do schroniska Pod Małą Rawką, którym chodzimy na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce.
Restauracja Zajazd U Górala na Przełęczy Wyżnej kilkukrotnie był prezentowany w filmie Wataha - tu żołnierze Straży Granicznej spotkali się po pracy i został on wysadzony w powietrze razem z Miłością Wiktora Rebrowa... Restauracja Zajazd U Górala na Przełęczy Wyżnej kilkukrotnie był prezentowany w filmie Wataha - tu żołnierze Straży Granicznej spotkali się po pracy i został on wysadzony w powietrze razem z Miłością Wiktora Rebrowa...
Czy spacer do schroniska Pod Małą Rawką jest trudny najlepiej obrazuje to zdjęcie - to szlak w Bieszczadzkim Parku Narodowym, który wybieramy m.in. dla osób niepełnosprawnych, którym chcemy pokazać jedne z najpiękniejszych widoków na najwyższe szczyty Bieszczad - jedna z atrakcji wycieczki jednodniowej Bieszczady w pigułce. Czy spacer do schroniska Pod Małą Rawką jest trudny najlepiej obrazuje to zdjęcie - to szlak w Bieszczadzkim Parku Narodowym, który wybieramy m.in. dla osób niepełnosprawnych, którym chcemy pokazać jedne z najpiękniejszych widoków na najwyższe szczyty Bieszczad - jedna z atrakcji wycieczki jednodniowej Bieszczady w pigułce.
O każdej porze roku jest pięknie w Bieszczadach, ale jesień uważana jest za najpiękniejszą - zobaczcie kolorową ścianę buków, którą podziwiamy idąc z Przełęczy Wyżniańskiej do schroniska Pod Małą Rawką na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami serialu kryminalnego Wataha. O każdej porze roku jest pięknie w Bieszczadach, ale jesień uważana jest za najpiękniejszą - zobaczcie kolorową ścianę buków, którą podziwiamy idąc z Przełęczy Wyżniańskiej do schroniska Pod Małą Rawką na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami serialu kryminalnego Wataha.
Statek przepływający obok cypla obok Ośrodka Wypoczynkowego Rewita w Solinie - zapraszamy na wycieczkę jednodniową Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha, który tu również był kręcony. Statek przepływający obok cypla obok Ośrodka Wypoczynkowego Rewita w Solinie - zapraszamy na wycieczkę jednodniową Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha, który tu również był kręcony.
Ośrodek Wypoczynkowy Rewita (dawny Jawor) i zapora wodna w Solinie - tu było bardzo dużo kręconych ujęć dla filmu Wataha z m.in. posterunkiem policji - obok przepływamy statkiem na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce. Ośrodek Wypoczynkowy Rewita (dawny Jawor) i zapora wodna w Solinie - tu było bardzo dużo kręconych ujęć dla filmu Wataha z m.in. posterunkiem policji - obok przepływamy statkiem na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce.
Zalew Soliński i chmurki przed burzą, które podziwialiśmy wiosną z punktu widokowego w Polańczyku - przez tę miejscowość przejeżdżamy na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha. Zalew Soliński i chmurki przed burzą, które podziwialiśmy wiosną z punktu widokowego w Polańczyku - przez tę miejscowość przejeżdżamy na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha.
Statek na żaglach oraz żaglówka, które sfotografowaliśmy podczas standardowego rejsu statkiem po Zalewie Solińskim na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha. Statek na żaglach oraz żaglówka, które sfotografowaliśmy podczas standardowego rejsu statkiem po Zalewie Solińskim na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha.
Żaglówka płynąca po Zalewie Solińskim w tle zaporą wodną w Solinie - tędy płyniemy statkiem na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, którą nazwaliśmy również śladami serialu kryminalnego Wataha. Żaglówka płynąca po Zalewie Solińskim w tle zaporą wodną w Solinie - tędy płyniemy statkiem na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, którą nazwaliśmy również śladami serialu kryminalnego Wataha.
Łódź wiosłową na wodach Zalewu Solińskiego coraz trudniej spotkać, a to jest jedyne zdjęcie, które udało nam się wykonać, w tle z zaporą wodną w Solinie - zapraszamy na wycieczkę jednodniową Bieszczady w pigułce, czyli śladami serialu Wataha. Łódź wiosłową na wodach Zalewu Solińskiego coraz trudniej spotkać, a to jest jedyne zdjęcie, które udało nam się wykonać, w tle z zaporą wodną w Solinie - zapraszamy na wycieczkę jednodniową Bieszczady w pigułce, czyli śladami serialu Wataha.
Widok na zaporę wodną w Solinie i Zalew Soliński z miejscowości Werlas - zachęcamy wybrać się do tego widokowego miejsca w Bieszczadach. Widok na zaporę wodną w Solinie i Zalew Soliński z miejscowości Werlas - zachęcamy wybrać się do tego widokowego miejsca w Bieszczadach.
Nad Zalewem Solińskim mieszka dużo ciekawych osób, a z nich najczęściej spotykamy Krzysztofa Brosa, który postanowił zamieszkać w nieistniejącej wsi Teleśnica Oszwarowa - obok jego domu przepływamy statkiem na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami serialu kryminalnego Wataha. Nad Zalewem Solińskim mieszka dużo ciekawych osób, a z nich najczęściej spotykamy Krzysztofa Brosa, który postanowił zamieszkać w nieistniejącej wsi Teleśnica Oszwarowa - obok jego domu przepływamy statkiem na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami serialu kryminalnego Wataha.
Widok na wody Zalewu Solińskiego oraz cumujące żaglówki - to jezioro przyciąga każdego turystę i my włączyliśmy go do programu wycieczki jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha. Widok na wody Zalewu Solińskiego oraz cumujące żaglówki - to jezioro przyciąga każdego turystę i my włączyliśmy go do programu wycieczki jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha.
Wędkarze przepływający obok cypla w pobliżu miejscowości Werlas z widokiem na Ośrodek Wypoczynkowy Rewita / dawny Jawor, gdzie był kręcony serial kryminalny Wataha w Bieszczadach. Wędkarze przepływający obok cypla w pobliżu miejscowości Werlas z widokiem na Ośrodek Wypoczynkowy Rewita / dawny Jawor, gdzie był kręcony serial kryminalny Wataha w Bieszczadach.
Krzysztof Bros płynący motorówką obok Wyspy Skalistej - tu dopływamy na rejsie statkiem po Zalewie Solińskim na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha. Krzysztof Bros płynący motorówką obok Wyspy Skalistej - tu dopływamy na rejsie statkiem po Zalewie Solińskim na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha.
Zatoka utworzona przez Potok Czarny w miejscowości Olchowiec - zachęcamy wybrać się w to przepiękne miejsce, gdzie w Karczmie było sporo ujęć w filmie Wataha z Rebrowem i Panią prokurator... - będziemy o tym wspominać na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce. Zatoka utworzona przez Potok Czarny w miejscowości Olchowiec - zachęcamy wybrać się w to przepiękne miejsce, gdzie w Karczmie było sporo ujęć w filmie Wataha z Rebrowem i Panią prokurator... - będziemy o tym wspominać na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce.
Rewita, czyli dawny Ośrodek Wypoczynkowy Jawor bardzo często pojawiał się na filmie Wataha, bo tu m.in. był umiejsowiony posterunek policji - obok przepływamy na rejsie statkiem podczas wycieczki jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha. Rewita, czyli dawny Ośrodek Wypoczynkowy Jawor bardzo często pojawiał się na filmie Wataha, bo tu m.in. był umiejsowiony posterunek policji - obok przepływamy na rejsie statkiem podczas wycieczki jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha.
Czy ktoś z Was nie chciałby podziwiać takiego widoku na Zalew Soliński i góry jesienią - to zdjęcie wykonaliśmy z jednego z widokowych wzgórz w Polańczyku, przez który przejeżdżamy na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha. Czy ktoś z Was nie chciałby podziwiać takiego widoku na Zalew Soliński i góry jesienią - to zdjęcie wykonaliśmy z jednego z widokowych wzgórz w Polańczyku, przez który przejeżdżamy na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha.
Zalew Soliński i ciężkie chmury podziwiane z najczęściej odwiedzanego punktu widokowego w Polańczyku - tam gdzie czerwone dachy to Hotel Rewita, gdzie był m.in. kręcony film Wataha i obok przepływamy statkiem na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce. Zalew Soliński i ciężkie chmury podziwiane z najczęściej odwiedzanego punktu widokowego w Polańczyku - tam gdzie czerwone dachy to Hotel Rewita, gdzie był m.in. kręcony film Wataha i obok przepływamy statkiem na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce.
Hotel Rewita u podnóża góry Jawor i wody Zalewu Solińskiego podziwiane z Polańczyka, po którym pływamy statkami na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce - tu też był kręcony film Wataha. Hotel Rewita u podnóża góry Jawor i wody Zalewu Solińskiego podziwiane z Polańczyka, po którym pływamy statkami na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce - tu też był kręcony film Wataha.
U podnóża zapory wodnej w Solinie zostały umieszczone turbiny, które pracowały wewnątrz zapory od 1968 roku - widać je spacerując z przewodnikiem po koronie zapory wodnej w Solinie podczas wycieczki Bieszczady w pigułce - tu też był kręcony film Wataha... U podnóża zapory wodnej w Solinie zostały umieszczone turbiny, które pracowały wewnątrz zapory od 1968 roku - widać je spacerując z przewodnikiem po koronie zapory wodnej w Solinie podczas wycieczki Bieszczady w pigułce - tu też był kręcony film Wataha...
Jak woda Zalewu Solińskiego jest spokojna to z korony zapory wodnej widać potężne karpie - na zaporę wodną w Solinie turystów prowadzi i opowiada o różnych ciekawostkach przewodnik na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce. Jak woda Zalewu Solińskiego jest spokojna to z korony zapory wodnej widać potężne karpie - na zaporę wodną w Solinie turystów prowadzi i opowiada o różnych ciekawostkach przewodnik na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce.
Zapora wodna w Solinie i otaczające Zalew Soliński góry - takiego widoku i dobrej pogody życzymy Wam na każdej wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce - tu też były ujęcia na filmie Wataha... Zapora wodna w Solinie i otaczające Zalew Soliński góry - takiego widoku i dobrej pogody życzymy Wam na każdej wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce - tu też były ujęcia na filmie Wataha...
Po zachodzie słońca, gdy woda jest cieplejsza od powietrza nad rzeką San, która w tym miejscu jest nazwana Zalewem Myczkowieckim powstają mgły... - zapraszamy na wycieczkę jednodniową Bieszczady w pigułce, na której wspominamy miejsca gdzie był kręcony film Wataha. Po zachodzie słońca, gdy woda jest cieplejsza od powietrza nad rzeką San, która w tym miejscu jest nazwana Zalewem Myczkowieckim powstają mgły... - zapraszamy na wycieczkę jednodniową Bieszczady w pigułce, na której wspominamy miejsca gdzie był kręcony film Wataha.
Tak kolorowe zdjęcie możeci wykonać tylko jesienią, gdy nad Zalewem Solińskim jest najbardziej kolorowo - zapraszamy do składania rezerwacji na wycieczkę jednodniową Bieszczady w pigułce, na której pokazujemy miejsca, gdzie był kręcony film Wataha. Tak kolorowe zdjęcie możeci wykonać tylko jesienią, gdy nad Zalewem Solińskim jest najbardziej kolorowo - zapraszamy do składania rezerwacji na wycieczkę jednodniową Bieszczady w pigułce, na której pokazujemy miejsca, gdzie był kręcony film Wataha.
Mamy nadzieję, że to zdjęcie już niedługo będzie archiwalnym i w tym miejscu powstanie kolej linowa gondolowa zawieszona w pobliżu zapory wodnej w Solinie - na koronę wchodzimy z przewodnikiem na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce - stąd też były kręcone ujęcia na filmie Wataha... Mamy nadzieję, że to zdjęcie już niedługo będzie archiwalnym i w tym miejscu powstanie kolej linowa gondolowa zawieszona w pobliżu zapory wodnej w Solinie - na koronę wchodzimy z przewodnikiem na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce - stąd też były kręcone ujęcia na filmie Wataha...
Aby zdjęcie przedstawiające Zalew Myczkowiecki wykonać należy skręcić w drogę prowadzącą do Hotelu Rewita położonego bezpośrednio nad Zalewem Solińskim. Aby zdjęcie przedstawiające Zalew Myczkowiecki wykonać należy skręcić w drogę prowadzącą do Hotelu Rewita położonego bezpośrednio nad Zalewem Solińskim.
Zapora wodna w Solinie tworząca Zalew Soliński, na którą wchodzimy na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha. Zapora wodna w Solinie tworząca Zalew Soliński, na którą wchodzimy na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha.
Zapora wodna w Solinie widziana z mostu nad Zalewem Myczkowieckim - takie zdjęcie możecie wykonać wieczorem niemal codziennie, a my zapraszamy na wycieczkę jednodniową Bieszczady w pigułce. Zapora wodna w Solinie widziana z mostu nad Zalewem Myczkowieckim - takie zdjęcie możecie wykonać wieczorem niemal codziennie, a my zapraszamy na wycieczkę jednodniową Bieszczady w pigułce.
Na tym zdjęciu można zobaczyć 2 zapory wodne: w Solinie i w Myczkowcach, czyli tworzące duży Zalew Soliński i mały Zalew Myczkowiecki - zapraszamy do udziału w wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami serialu kryminalnego Wataha. Na tym zdjęciu można zobaczyć 2 zapory wodne: w Solinie i w Myczkowcach, czyli tworzące duży Zalew Soliński i mały Zalew Myczkowiecki - zapraszamy do udziału w wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami serialu kryminalnego Wataha.
Zapora wodna w Solinie widziana z miejscowości Bóbrka - tę drogą przejeżdżamy kierując się na rejs statkiem oraz spacer z przewodnikiem po koronie zapory wodnej w Solinie na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce. Zapora wodna w Solinie widziana z miejscowości Bóbrka - tę drogą przejeżdżamy kierując się na rejs statkiem oraz spacer z przewodnikiem po koronie zapory wodnej w Solinie na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce.
Wyspa Mała zwana Zajęczą widziana ze zboczy góry Jawor - obok tej wyspy przepływamy statkiem na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami serialu kryminalnego Wataha. Wyspa Mała zwana Zajęczą widziana ze zboczy góry Jawor - obok tej wyspy przepływamy statkiem na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami serialu kryminalnego Wataha.
Kolory jesienią wokół zapory wodnej w Solinie - zapraszamy na wycieczkę jednodniową Bieszczady w pigułce, po której spacerujemy z przewodnikiem opowiadając różne ciekawostki oraz wspominając miejsca gdzie był kręcony film Wataha. Kolory jesienią wokół zapory wodnej w Solinie - zapraszamy na wycieczkę jednodniową Bieszczady w pigułce, po której spacerujemy z przewodnikiem opowiadając różne ciekawostki oraz wspominając miejsca gdzie był kręcony film Wataha.
To zdjęcie wykonaliśmy podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami, a główne zdjęcia wykonaliśmy nad Zalewem Solińskim - zapraszamy w to piękne miejsce na wycieczce Bieszczady w pigułce, czyli śladami serialu kryminalnego Wataha. To zdjęcie wykonaliśmy podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami, a główne zdjęcia wykonaliśmy nad Zalewem Solińskim - zapraszamy w to piękne miejsce na wycieczce Bieszczady w pigułce, czyli śladami serialu kryminalnego Wataha.
Zapora wodna w Solinie podziwiana podczas lotu na paralotni - po koronie zapory turyści wędrują i sluchają opowieści przewodnika na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli wycieczce na której pokazujemy również gdzie był kręcony film Wataha. Zapora wodna w Solinie podziwiana podczas lotu na paralotni - po koronie zapory turyści wędrują i sluchają opowieści przewodnika na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli wycieczce na której pokazujemy również gdzie był kręcony film Wataha.
Zdjęcie z lotu paralotnią, a przedstawia po lewej cypel, na którym położone jest uzdrowisko Polańczyk, na środku Wyspa Mała zwana Zajęczą, po prawej półwysype na którym jest Hotel Rewita, wyżej góra Jawor, na środku zapora wodna w Solinie i początek Zalewu Myczkowieckiego - zapraszamy na wycieczkę jednodniową Bieszczady w pigułce. Zdjęcie z lotu paralotnią, a przedstawia po lewej cypel, na którym położone jest uzdrowisko Polańczyk, na środku Wyspa Mała zwana Zajęczą, po prawej półwysype na którym jest Hotel Rewita, wyżej góra Jawor, na środku zapora wodna w Solinie i początek Zalewu Myczkowieckiego - zapraszamy na wycieczkę jednodniową Bieszczady w pigułce.
Wyspa Mała zwana Zajęczą sfotografowana przez nas podczas lotu na paralotni nad Zalewem Solińskim - obok wyspy przepływamy statkiem na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha. Wyspa Mała zwana Zajęczą sfotografowana przez nas podczas lotu na paralotni nad Zalewem Solińskim - obok wyspy przepływamy statkiem na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha.
Zdjęcie wykonane podczas lotu paralotnią z nad Myczkowiec, a przedstawia miejscowość Bóbrka, zaporę wodną w Solinie i ogólnie Zalew Soliński aż po bieszczadzkie połoniny - zapraszamy do składania rezerwacji na wycieczkę jednodniową Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha. Zdjęcie wykonane podczas lotu paralotnią z nad Myczkowiec, a przedstawia miejscowość Bóbrka, zaporę wodną w Solinie i ogólnie Zalew Soliński aż po bieszczadzkie połoniny - zapraszamy do składania rezerwacji na wycieczkę jednodniową Bieszczady w pigułce, czyli śladami filmu Wataha.
Zapora wodna w Solinie widziana od strony południowej podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami - po zaporze wędrujemy z przewodnikiem, a po jeziorze pływamy na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce,. Zapora wodna w Solinie widziana od strony południowej podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami - po zaporze wędrujemy z przewodnikiem, a po jeziorze pływamy na wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce,.
To zdjęcie wykonane od strony miejscowości Myczków na cały Zalew Soliński z 3 wyspami i miejscowościami położonymi nad jego brzegami: Polańczyk, Wołkowyja, Bukowiec, Teleśnica, Werlas, Zawóz, Olchowiec, Chrewt - zapraszamy na wycieczkę jednodniową Bieszczady w pigułce z przewodnikiem. To zdjęcie wykonane od strony miejscowości Myczków na cały Zalew Soliński z 3 wyspami i miejscowościami położonymi nad jego brzegami: Polańczyk, Wołkowyja, Bukowiec, Teleśnica, Werlas, Zawóz, Olchowiec, Chrewt - zapraszamy na wycieczkę jednodniową Bieszczady w pigułce z przewodnikiem.
Tym zdjęciem wykonanym podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami, a wykonanym od strony Polańczyka na Zalew Soliński, zapraszamy do udziału w wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, na której wspominamy i pokazujemy gdzie był kręcony w Bieszczadach film Wataha... Tym zdjęciem wykonanym podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami, a wykonanym od strony Polańczyka na Zalew Soliński, zapraszamy do udziału w wycieczce jednodniowej Bieszczady w pigułce, na której wspominamy i pokazujemy gdzie był kręcony w Bieszczadach film Wataha...

ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY

 MAPA przedstawiająca główną trasę przejazdu autokaru skąd zabieramy turystów indywidualnych na wycieczkę jednodniową „BIESZCZADY W PIGUŁCE”:

Poniżej oprócz powyższego rozkładu jazdy autokaru podajemy również do jakich miejscowości należy dojechać we własnym zakresie jeśli wybrane przez Państwa miejsce noclegowe w Bieszczadach, czy na Podkarpaciu znajduje się poza naszą trasą autokarową:

7:40 LESKO (klienci m.in. z Sanok, Zagórz, Huzele, Weremień, Łączki, Łukowe, Bezmiechowa, Załuż, Zahutyń oraz Komańcza, Rzepedź, Szczawne, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Morochów, Wola Sękowa, Bukowsko, Wisłok, Jaśliska, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Brzozów, Rzeszów)
UWAGA: we WTORKI nie wyjeżdżamy z Leska – najbliższe miejsce to Uherce.

7:50 UHERCE Mineralne (Orelec, Olszanica, Ropienka, Zawadka, Ustianowa, Ustrzyki Dolne, Łodyna, Brzegi Górne, Arłamów, Trójca, Hoszów, Równia, Krasiczyn, Przemyśl, a także: Ustrzyki Górne, Nasiczne, Dwernik, Chmiel, Zatwarnica, Smolnik nad Sanem, Bereżki, Pszczeliny, Muczne, Lutowiska)
7:55 MYCZKOWCE skrzyżowanie (Zwierzyń)
8:00 MYCZKOWCE zapora
8:10 BÓBRKA
8:15 SOLINA stacja paliw Grosar (Solina Jawor, Rewita, Łobozew, Teleśnica)
8:20 SOLINA zapora (obok hoteli)
8:25 MYCZKÓW
8:30 POLAŃCZYK na 3 przystankach: uzdrowisko, skrzyżowanie, sanktuarium
(klienci z: Wołkowyja, Bukowiec, Górzanka, Zawóz, Werlas, Rajskie, Chrewt, Polana oraz Dołżyca, Krzywe, Przysłup, Strzebowiska, Kalnica, Smerek, Wetlina)
8:45 BEREZKA (Wola Matiaszowa, Bereźnica Wyżna)
8:50 ŚREDNIA WIEŚ
8:55 BACHLAWA
9:00 HOCZEW (Łączki, Weremień, Dziurdziów, Nowosiółki, Baligród, Bystre, Jabłonki, Cisna, Majdan, Żubracze)

DODATKOWA TRASA: w każdy WTOREK lipca i sierpnia będzie możliwy odbiór autokarem z następujących miejscowości: Ustrzyki Dolne, Ustianowa, Stefkowa i Olszanica, ale pod warunkiem zebrania z tych miejscowości minimum 10 osób.

UWAGA: organizator zastrzega prawo zmiany trasy przejazdu na inną np. nie przez Myczkowce, a przez Orelec, jeśli na trasie głównej nie ma klientów lub jest mniej niż 8 osób, a większa ilość jest do zabrania z innych miejsc. Niektóre autokary wyjeżdżają z Sanoka. Powyższe godziny mogą ulec zmianie, a dokładne są podawane dzień przed wycieczką telefonicznie.

Dowóz busem do autokaru w CISNEJ oraz odbiór z POLAŃCZYKA po zakończeniu wycieczki z miejscowości:
WETLINA
…, Smerek …, Kalnica …, Strzebowiska …, Krzywe … za opłatą 40 zł / osoba w 2 strony, gdy biuro ma min. 8 osób z w.w. miejscowości.
Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach i na Podkarpaciu – cena od 20 zł / osoba.

ROZETA KARPACKA

3 minutowy FILM nakręcony w 2022 podczas wycieczki jednodniowej Bieszczady w Pigułce z najważniejszymi atrakcjami:

BIESZCZADY w PIGUŁCE najlepsza wycieczka jednodniowa, od której warto rozpocząć wypoczynek w Bieszczadach - 4 najciekawsze atrakcje

ROZETA KARPACKA

4 minutowy FILM z 2021 roku z atrakcjami realizowanymi na wycieczce jednodniowej BIESZCZADY w PIGUŁCE:

 

BIESZCZADY w PIGUŁCE film z wycieczki jednodniowej po Bieszczadach z najważniejszymi atrakcjami: bieszczadzka kolejka leśna, wędrówka po Bieszczadzkim Parku Narodowym, rejs statkiem, zapora wodna w Solinie i przejazd trasą Wielkiej Obwodnicy z przewodnikiem.

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: krótkie spodenki lub lekkie spodnie w zależności od prognoz pogody, polar chroniący od wiatru wiejącego na odkrytych wagonach ciuchci oraz na rejsie statkiem, wygodne obuwie (mogą być sandały), czapka z daszkiem, plecak z prowiantem, 1,5l wody, kurtka przeciw deszczowa oraz warto aparat fotograficzny.

UBEZPIECZENIE: na naszej wycieczce będą Państwo ubezpieczeni od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w T.U. UNIQA (ogólne warunki dostępne na AXA).

UWAGA: program może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, charakteru grupy, nieprzewidywalnych zdarzeń. Wszystkie powyższe informacje przypominamy w rozmowie telefonicznej dzień przed wycieczką oraz wysyłamy w SMS-ie.

ROZETA KARPACKA

CZYM SIĘ WYRÓŻNIAMY

W Bieszczadach jest kilka biur podróży zajmujących się organizacją wycieczek jednodniowych, dlatego postanowiliśmy zachęcić Państwa pokazując czym nasza oferta BIESZCZADY W PIGUŁCE się wyróżnia:
1. to autorska wycieczka i jesteśmy jedynym organizatorem
2. zróżnicowany program: kolejka wąskotorowa, spacer z widokami, rejs statkiem, zapora wodna i pokazywanie miejsc gdzie był kręcony film Wataha!
3. po tej wycieczce będziecie mieli pomysłów na dalszy tydzień zwiedzania Bieszczad!
4. wycieczki oprowadzają najlepsi przewodnicy z niespotykaną pasją
5. współpracujemy z firmami mającymi najnowsze autokary w Bieszczadach i są rozpoznawalne dzięki dużym TABLICOM z nazwą biura na przodzie
6. numerujemy miejsca, oddzwaniamy do klientów i wysyłamy smsem informacje
7. organizujemy dojazdy busami do głównych tras przejazdu autokarów.

ROZETA KARPACKA

PROMOCJE / ZNIŻKI na wycieczki i atrakcje

Kilkanaście lat temu zakładając biuro podróży w Bieszczadach powiedzieliśmy sobie, iż będziemy organizować wycieczki z niepowtarzalnymi programami, które będą miały najmniejszą cenę, ale jednocześnie najwyższą jakość. I to nam się udaje. Ale 4 lata temu postanowiliśmy dodatkowo podziękować naszym stałym klientom poprzez:
1. składając rezerwację na 3 wycieczki jednodniowe (podczas jednego urlopu) na trzecią i kolejną dajemy 10 zł zniżki / każda osoba
2. uczestnicząc nawet w 1 wycieczce przysługuje Państwu 10% zniżki na 3 atrakcje:
– rejs statkiem
lub na wypożyczenie sprzętu wodnego w PORT SOLINA w Solinie
warsztaty w BIESZCZADZKIEJ SZKOLE RZEMIOSŁA w Uhercach Mineralnych
zakupy w PIJALNI CZEKOLADY w Sanoku, Korczynie lub Rzeszowie.
oraz 50 zł zniżki na 2h Wyprawę UAZ-em z przewodnikiem.
Zniżki są udzielane na podstawie biletu otrzymanego podczas opłaty za wycieczkę od przewodników BP Bieszczader, na którego odwrocie są loga powyższych twórców atrakcji.

ROZETA KARPACKA

NAGRODY

Przypominamy, że w naszej ofercie mamy aż 12 wycieczek jednodniowych dla turystów nocujących w Bieszczadach i na Podkarpaciu! O jakości usług świadczą NAGRODY:
1. 2012r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę TRAPERSKA PRZYGODA
2. 2015r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę DREZYNAMI po Bieszczadach!
3. 2017r. wycieczka WODAMI rzeki San! dostała 2 nagrody:
– Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia oraz
– Najlepszy Produkt Turystyczny POLSKI – otrzymaliśmy taką nagrodę jako jedyne w historii tego konkursu biuro podróży w Polsce!
4. 2021r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia wycieczka jednodniowa BIESZCZADY W PIGUŁCE

ROZETA KARPACKA

SERIAL KRYMINALNY WATAHA w Bieszczadach

To film, dzięki któremu wiele osób postanowiło wybrać się w Bieszczady, czy wrócić na Podkarpacie po wielu latach… Sami oglądaliśmy Watahę dosłownie z aparatem w ręce, wypatrując plenerów, znanych gór, budowli, atrakcji, rzek itd. Poniżej podajemy te miejsca, które udało nam się dostrzec. Zapewne niektórych miejsc mogliśmy nie rozpoznać, a poza tym film był wyświetlany w 3 sezonach przez 3 lata, więc coś mogło nam uciec z pamięci… Miejsca związane z filmem Wataha przedstawiamy alfabetycznie wg bieszczadzkich miejscowości:

Serial kryminalny Wataha Bieszczady - miejsca, które pojawiły się na filmie

BÓBRKA – nieczynny kamieniołom, w którym straż graniczna znalazła ciała uchodźców w retortach służących do wypału węgla drzewnego (retortów nigdy tam nie było i obecnie nie ma – zostały postawione na potrzeby filmu).

CISNA – jest ujęcie na którym za stacją paliw Grosar przejeżdża bieszczadzka kolejka leśna…

CZARNA – w każdym sezonie Watahy były kręcone różne ujęcia w kamieniołomie. To miejsce, w którym rzeczywiście jest czynna kopalnia, a znajduje się mniej więcej w połowie drogi między Czarną, a Lutowiskami.

DWERNIK – a dokładnie drewniany most (jeszcze przed remontem) nad rzeką San, obok którego dołącza Potok Dwernik. Tam były nocne ujęcia z Rebrowem i… pamięć uciekła 😉

GÓRZANKA – tu odbył się pogrzeb obok cerkwi, wewnątrz której jest 3 ikonostasy, a jeden z nich płaskorzeźbiony (unikat w skali świata!). Wokół rosną potężne dęby…

KULASZNE – samochody policji i straży granicznej mijające się na serpentynach obok cerkwi (tamtędy Rebrow często przejeżdżał jadąc do mieszkania w naszym bloku w Szczawnem :-)).

KROŚCIENKO – przejście graniczne, gdy akcja filmu przenosiła się na Ukrainę do Boryni, Turki, Rozłucza, Sianek czy na przejazd pociągiem – Koleją Zakarpacką.

LESKO – dworzec autobusowy i rynek handlowy.

ŁUPKÓWpotoki płynące pomiędzy polami w Łupkowie służyły jako sceneria do granicy państwowej między Polską, a Ukrainą, gdzie w rzeczywistości przepływa rzeka San i ma swoje źródła.
Poza tym przypominamy, że filmowi funkcjonariusze Straży Granicznej odnaleźli uchodźców wewnątrz tunelu kolejowego na granicy między Polską, a Słowacją (długość 642m, a położony jest na wysokości 640m n.p.m.).
Stacja kolejowa w Łupkowie również pojawia się na filmie…
Poza tym niezwykły stary cmentarz i skład drewna między Łupkowem, a Zubeńskiem.

MAJDANBieszczadzka Kolejka Leśna była kilkukrotnie prezentowana na Watasze – zarówno jak przejeżdżała przez różne wioski, czy lasy, ale także ujęcia z wagonów i rozmów Rebrowa…

MUCZNE – a dokładniej pomiędzy Mucznem, a Tarnawą Niżną znajduje się „chata Rebrowa„, którą znamy z drugiego sezonu, gdy ukrywał się w lesie. Przez pewien czas Wiktor Rebrow (aktor Leszek Lichota) miał tam towarzystwo Alsu z jej synem. Dojście choć dość łatwe technicznie jest słabo oznaczone i chatka powoli się rozpada…

OLCHOWIEC – karczma i domek w Ostoi Spokoju, gdzie Rebrow prowadził rozmowy z Panią prokurator i nie tylko… 😉

ORELEC – w pierwszym odcinku można było zobaczyć sporo ujęć kręconych w Zagrodzie Magija, gdzie też filmowcy nocowali.
Poza tym musimy wspomnieć, że muzyka zespołu TOŁHAJE, założonego przez m.in. właściciela Zagrody Magija, była słyszana w każdym odcinku serialu! To zespół założony w 2000 roku, który gra „muzykę Karpat”…

PRZEŁĘCZ BUKOWSKA – tu odbyło się aresztowanie Szefowej Mafii Ukraińskiej z udziałem helikoptera i niesamowitymi widokami z lotu ptaka na Rozsypaniec, Halicz, Tarnicę, Krzemień, Bukowe Berdo…

PRZEŁĘCZ WYŻNA – tu w „Zajeździe U Górala” odbyło się spotkanie pograniczników, które kończy się wybuchem / wysadzeniem restauracji w powietrze. Tam ginie „Miłość” Rebrowa, której szuka i wraca wspomnieniami we wszystkich częściach serialu Wataha… Znajduje się ona w jednym z najpiękniejszych miejsc widokowych, skąd większość turystów rozpoczynało wędrówkę do schroniska Chatka Puchatka.

PRZEMYŚL – ujęcia starówki z drona oraz wnętrza Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej z uroczystości państwowych, na których Rebrow spotkał po raz pierwszy szefową mafii ukraińskiej.

SEREDNIE MAŁEkonie biegające po ogromnych łąkach na zboczach i szczytach gór oraz zakończenie filmu, gdy Rebrow zaczyna budować swój dom, to ujęcia ze stadniny koni huculskich SEREDNIE. To miejsce, gdzie można nauczyć się jazdy konnej, odbyć rajd w terenie, ale również przenocować i to wszystko w towarzystwie tylko 1 rodziny mieszkającej w miejscowości Serednie Małe!

SMOLNIK – restauracja Wilcza Jama została sobie upodobana przez twórców Watahy, bo ujęcia z niepowtarzalnego wnętrza restauracji, która również serwuje bardzo dobre potrawy oparte głównie o dziczyznę, były na filmie kilkanaście razy.

SOLINA – była prezentowana w różnych miejscach, bo zarówno sama zapora, różne ujęcia zatoczek Zalewu Solińskiego z drona, a przede wszystkim ujęcia z „komendy policji”, która była na filmie zlokalizowana w Ośrodku Wypoczynkowym Rewita (dawny Jawor). Będziemy obok przepływać statkiem 🙂

SZCZAWNE – blok o numerze 28 obity deskami, w którym Rebrow w III serii Watahy miał mieszkanie i zostało mu podpalone. Mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze, a dokładnie o piętro wyżej mieszkają nasi rodzice. Również nasz garaż „wystąpił” w filmie – reżyser postanowił na nim zawiesić lampę, a przed jego drzwiami Rebrow parkował samochód Subaru 🙂

USTRZYKI GÓRNE – rzeczywisty budynek Straży Granicznej znajdujących się kilka metrów od skrzyżowania prowadzącego w stronę Wołosatego (Tarnicy 1346m) służył jako budynek filmowej Straży Granicznej.

ZAGÓRZ – tory przy głównej stacji kolejowej.

Bardzo prosimy, że jeśli ktoś z czytających te słowa przypomina sobie gdzie jeszcze film Wataha był kręcony, by zadzwonił do nas i dopiszemy inne miejsca. Podzielmy się naszymi wrażeniami z innymi, którzy pragną przybyć w Bieszczady i poszukać śladów serialu kryminalnego Wataha…

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady?SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl