Do czasu zakończenia wojny na Ukrainie wywołanej przez Rosję wycieczki jednodniowe z Bieszczad na Ukrainę ze względów bezpieczeństwa są WSTRZYMANE. W zachodniej Ukrainie działania wojenne nie były i nie są prowadzone, więc nic nie wpłynęło na stan atrakcji, które pokazujemy na wycieczce. maj 2024

Zapraszamy Państwa na wycieczkę za wschodnią granicę (na Ukrainę), gdzie obraz tej ziemi przez prawie sześćset lat współtworzyli Polacy, Rusini, Żydzi, Niemcy i inne narodowości. Pozostawili po sobie cerkwie, kościoły, synagogi, cmentarze wszystkich wyznań i żyją w pamięci tamtejszych mieszkańców. Będziemy też wielokrotnie podziwiać najwyższe szczyty bieszczadzkie – będziemy między Tarnicą 1346 m, a Pikujem 1408m!

Mapa zbierania klientów oraz trasa przebiegu wycieczki jednodniowej autokarowej KOLEJ ZAKARPACKA w Bieszczady ukraińskie.

PROGRAM WYCIECZKI jednodniowej w Bieszczady ukraińskie:

• wyjazd na wycieczkę na Ukrainę ok. 7 rano (niezbędny PASZPORT, rozkład jazdy niżej)

• XVIII-wieczna DZWONNICA OBRONNA w Jasienicy Zamkowej
Jeden z najpiękniejszych i najcenniejszych zabytków architektury drewnianej w całych Karpatach. Pierwotnie obiekt stanowił odrębną świątynię – kaplicę p.w. Opieki Matki Bożej. Jest to przykład mistrzowskiej sztuki ciesielskiej. Dzwonnica to budowla o trzech kondygnacjach. Dwie pierwsze są o konstrukcji zrębowej otoczone uroczymi podcieniami. Najwyższa, gdzie znajdują się dzwony prezentuje przykład konstrukcji słupowej. Ośmiopołaciowy dach oraz daszki okapowe pobite są gontem. Absolutnym unikatem są schody wykonane z jednego pnia drzewa.

• przejazd KOLEJĄ ZAKARPACKĄ Sianki – Wołosianka
Na długości 18 km przejedziemy przez 6 tuneli (najdłuższy 908m) i aż 27 wiaduktów! Trasa opada 18 serpentynami 370m w dół w dolinę rzeki Uż. Podróż dostarcza ogromu wrażeń i co chwilę pozwala obserwować wcześniej przebyte odcinki trasy. Wzbudza też podziw dla śmiałości projektantów i budowniczych, którzy zdecydowali się na poprowadzenie toru kolejowego w tak trudnym terenie górskim. Oprócz pociągów pasażerskich ze stacji w Siankach wyruszają w dół składy towarowe asekurowane przez 3 lokomotywy (dwie z przodu i jedną z tyłu!). Linia powstała w 1905 roku dla połączenia centrum ówczesnej monarchii austro-węgierskiej ze Lwowem. Mieczysław Orłowicz stwierdził o niej – „najpiękniejsza linia kolejowa północnych Karpat”…

• drewniana CERKIEW w UŻOKU z 1745 r. wpisana na UNESCO
Perła drewnianej architektury sakralnej reprezentująca styl zwany Bojkowskim. O wyjątkowości świątyni świadczy fakt, że w 2013r. została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Cerkiew posiada konstrukcję zrębową i charakterystyczny trójdzielny układ. Jest to najdalej na południe wysunięta bojkowska cerkiew. Uwaga: nie gwarantujemy zwiedzania wnętrza świątyni.

możliwość regionalnego obiadu (30 zł)

KOŚCIÓŁ św. Michała z 1660r. w STAREJ SOLI
Stara Sól to wyjątkowa miejscowość, która na mapie I Rzeczpospolitej stanowiła bardzo ważny ośrodek wydobycia soli. Jedną z pamiątek po Królewskim Wolnym Mieście Stara Sól jest bez wątpienia Kościół p.w. św. Michała. Świątynia powstała w wieku XVII jako rozbudowa istniejącej kaplicy ufundowanej przez Kazimierza Wielkiego. Monumentalna bryła kościoła w okresie powojennym uległa ogromnej dewastacji. Dziś robi niesłychane wrażenie i jest wyraźnym śladem czasów polskich. W latach 90 XX w. miejscowi Polacy rozpoczęli trud odbudowy i remontu kościoła, który trwa do dziś i potrwa jeszcze zapewne długo, stąd nie ma możliwości wejścia do wnętrza świątyni ze względów bezpieczeństwa.

przejazd w pobliżu unikatowego KONWIKTU OJCÓW JEZUITÓW w CHYROWIE z opowieściami przewodnika
Zakład Naukowo – Wychowawczy OO Jezuitów powstał w latach 80 XIX w. O randze i wielkości szkoły świadczą jej rozmiary i wyposażenie z 327 salami i pomieszczeniami o różnym przeznaczeniu. Ponadto budynki cegielni, pralni, szpitalik, dom dla nauczycieli, 9 boisk sportowych, 4 korty tenisowe, 4 stawy rybne, sady, ogrody, własną drukarnię, a nawet jedyny wówczas na ziemiach polskich gabinet dentystyczny. W ciągu 53 lat naukę pobierało ponad 6000 uczniów w tym Eugeniusz Kwiatkowski, Mieczysław Orłowicz, Jan Brzechwa. Uczelnia pracowała nieprzerwanie do wybuchu II wojny światowej.

możliwość zrobienia zakupów przed granicą za złotówki

• zakończenie wycieczki około 19-ej (czas zależy głównie od kontroli granicznych)

CENA: 120 zł dorośli / 110 zł młodzież do 18 lat

czas trwania: 6 – 21

CENA OBEJMUJE:
– transport autokarem z klimatyzacją
przejazd koleją
– opłaty graniczne
– usługi pilota wycieczek będącego przewodnikiem
– ubezpieczenie NNW i KL
– podatek VAT marża.

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

DNI WYJAZDÓW:
– ŚRODY
(maj ↔ październik)
PIĄTKI (lipiec i sierpień)
inne miesiące oraz długie weekendy dane w TERMINARZ

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i  dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób. A dlaczego warto zamówić zamówić wycieczkę przez nasze biuro, a nie samemu „próbować organizować”?:
– znamy aktualny rozkład jazdy kolei i zawsze dzień przed wycieczką dzwonimy do osoby pracującej na stacji z pytaniem czy nie nastąpiła jakaś awaria i czy w ogóle pociąg pojedzie (na internecie takiej informacji nie ma)
– mamy alternatywny program, gdyby wystąpiła nagła awaria (jedziemy koleją na innym odcinku, który jest jeszcze bardziej widokowy)
rezerwujemy obiady (sprawdziliśmy wszystkie restauracje po trasie wycieczki i wiemy jaką są różnice w ilościach posiłków, ich smaku oraz ile jest dosłownie krzeseł dla grupy)
– wchodzimy do wnętrza cerkwi obok dzwonnicy w Jasienicy Zamkowej, dzięki temu, że posiadamy telefon do jednej z mieszkanek
– nasze grupy zwiedzają wnętrze kościoła w Starej Soli – tu również dzwonimy do Polaków opiekujących się świątynią
– wiemy do kogo zadzwonić w razie awarii autokaru.
Tylko z Biurem Podróży Bieszczader grupa zrealizuje niepowtarzalny program, a nie tylko będzie na Ukrainie Zachodniej…

ROZETA KARPACKA

GALERIA ZDJĘĆ wykonanych na wycieczce KOLEJ Zakarpacka:

Cerkiew drewniana w miejscowości Użok z 1745 r. wpisana na UNESCO - na wycieczce jednodniowej w Bieszczady ukraińskie Kolej Zakarapcka. Cerkiew drewniana w miejscowości Użok z 1745 r. wpisana na UNESCO - na wycieczce jednodniowej w Bieszczady ukraińskie Kolej Zakarapcka.
Podczas wycieczki jednodniowej Kolej Zakarpacka prowadzącej w Bieszczady / Karpaty ukraińskie zwiedzamy drewnianą cerkiew w Użoku wpisaną na listę UNESCO. Podczas wycieczki jednodniowej Kolej Zakarpacka prowadzącej w Bieszczady / Karpaty ukraińskie zwiedzamy drewnianą cerkiew w Użoku wpisaną na listę UNESCO.
Lokomotywa elektryczna wjechała na stację kolejową w Wołosiance, więc pora wsiadać, aby przejechać się najpiękniejszą linią kolejową Karpat! Tak ją nazwał Mieczysław Orłowicz w pierwszym o Bieszczadach przewodniku. Lokomotywa elektryczna wjechała na stację kolejową w Wołosiance, więc pora wsiadać, aby przejechać się najpiękniejszą linią kolejową Karpat! Tak ją nazwał Mieczysław Orłowicz w pierwszym o Bieszczadach przewodniku.
Wiadukt na granicy między miejscowościami Wołosianka i Użok podziwiany z okien pociągu na trasie z Wołosianki do Sianek. Jest to główna atrakcja wycieczki jednodniowej w Bieszczady ukraińskie - Kolej Zakarpacka. Wiadukt na granicy między miejscowościami Wołosianka i Użok podziwiany z okien pociągu na trasie z Wołosianki do Sianek. Jest to główna atrakcja wycieczki jednodniowej w Bieszczady ukraińskie - Kolej Zakarpacka.
Wiadukt między miejsowościami Użok i Wołosianka podziwiany z pociągu jadącego w stronę Sianek. Turyści jada pociągiem, a autokar w tym czasie przemieszcza się na stację kolejową, do której pokonamy 18 km. Po prostu wycieczka jednodniowa Kolej Zakarpacka, na której poznajemy piękno Bieszczad ukraińskich. Wiadukt między miejsowościami Użok i Wołosianka podziwiany z pociągu jadącego w stronę Sianek. Turyści jada pociągiem, a autokar w tym czasie przemieszcza się na stację kolejową, do której pokonamy 18 km. Po prostu wycieczka jednodniowa Kolej Zakarpacka, na której poznajemy piękno Bieszczad ukraińskich.
Drugi pod względem wysokości wiadukt na trasie Kolei Zakarpackiej. Autokar Scania, którym najczęściej jeździmy na tę wycieczkę jednodniową w Karpaty ukraińskie, ma wysokość 4,20 metra, więc wiadukt kolejowy robi wrażenie... Drugi pod względem wysokości wiadukt na trasie Kolei Zakarpackiej. Autokar Scania, którym najczęściej jeździmy na tę wycieczkę jednodniową w Karpaty ukraińskie, ma wysokość 4,20 metra, więc wiadukt kolejowy robi wrażenie...
Na długości 18 km przejedziemy przez 6 tuneli (najdłuższy 908m) i aż 27 wiaduktów! Trasa opada 18 serpentynami 370m w dół w dolinę rzeki Uż. Wycieczka jednodniowa Kolej Zakarpacka w Bieszczady ukraińskie! Na długości 18 km przejedziemy przez 6 tuneli (najdłuższy 908m) i aż 27 wiaduktów! Trasa opada 18 serpentynami 370m w dół w dolinę rzeki Uż. Wycieczka jednodniowa Kolej Zakarpacka w Bieszczady ukraińskie!
Na trasie kolei zakarpackiej jest 6 wiaduktów, a najdłuższy ma aż 908 metrów! Zapraszamy na wycieczkę jednodniową Kolej Zakarpacka z najciekawszymi atrakcjami Ukrainy zachodniej. Na trasie kolei zakarpackiej jest 6 wiaduktów, a najdłuższy ma aż 908 metrów! Zapraszamy na wycieczkę jednodniową Kolej Zakarpacka z najciekawszymi atrakcjami Ukrainy zachodniej.
Siano w kopach na zboczach ukraińskich Karpat podziwiane na wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka, którą organizujemy dla klientów będących na wakacjach w Bieszczadach i na Podkarpaciu. Siano w kopach na zboczach ukraińskich Karpat podziwiane na wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka, którą organizujemy dla klientów będących na wakacjach w Bieszczadach i na Podkarpaciu.
Widok w stronę Beskidów Skolski z Sianek. Tu też znajduje się wyciąg narciarski i ośrodek przygotowań kadry narodowej Ukrainy narciarzy biegowych. Opowiadamy o tym na wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka z Bieszczad. Widok w stronę Beskidów Skolski z Sianek. Tu też znajduje się wyciąg narciarski i ośrodek przygotowań kadry narodowej Ukrainy narciarzy biegowych. Opowiadamy o tym na wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka z Bieszczad.
Widok na góry podczas przejazdu koleją zakarpacką między Siankami, a Wołosianką na wycieczce jednodniowej Biura Podróży Bieszczader. Widok na góry podczas przejazdu koleją zakarpacką między Siankami, a Wołosianką na wycieczce jednodniowej Biura Podróży Bieszczader.
Najwyższy wiadukt kolejowy na trasie kolei zakarpackiej między miejscowościami Sianki, a Wołosianka. Najwyższy wiadukt kolejowy na trasie kolei zakarpackiej między miejscowościami Sianki, a Wołosianka.
Inne ujęcie najwyższego wiaduktu, po którym jedzie pociąg między Siankami, a Wołosianką na wycieczce jednodniowej z Bieszczad Kolej Zakarpacka Biura Podróży Bieszczader. Inne ujęcie najwyższego wiaduktu, po którym jedzie pociąg między Siankami, a Wołosianką na wycieczce jednodniowej z Bieszczad Kolej Zakarpacka Biura Podróży Bieszczader.
Widok w stronę najwyższego szczytu Bieszczad Pikuja z pociągu jadącego między miejscowościami Sianki, a Wołosianka. Przejazd koleją jest główną atrakcją wycieczki jednodniowej Kolej Zakarpacka Biura Podróży Bieszczader. Widok w stronę najwyższego szczytu Bieszczad Pikuja z pociągu jadącego między miejscowościami Sianki, a Wołosianka. Przejazd koleją jest główną atrakcją wycieczki jednodniowej Kolej Zakarpacka Biura Podróży Bieszczader.
Widok z pociągu na wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka w stronę Bieszczad znajdujących się po polskiej stronie: Opołonek, Kińczyk Bukowski, Rozsypaniec i Halicz. Widok z pociągu na wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka w stronę Bieszczad znajdujących się po polskiej stronie: Opołonek, Kińczyk Bukowski, Rozsypaniec i Halicz.
Widok z okien autokaru w stronę Użoka i Wołosianki na wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka po Bieszczadach wschodnich na Ukrainie. Widok z okien autokaru w stronę Użoka i Wołosianki na wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka po Bieszczadach wschodnich na Ukrainie.
Jeszcze inne widoki z pociągu na trasie Sianki - Wołosianka na wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka, którą Biuro Podróży Bieszczader oferuje dla osób wypoczywających w Bieszczadach i na Podkarpaciu. Jeszcze inne widoki z pociągu na trasie Sianki - Wołosianka na wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka, którą Biuro Podróży Bieszczader oferuje dla osób wypoczywających w Bieszczadach i na Podkarpaciu.
Najwyżej położony wiadukt kolei zakarpackiej kilkaset metrów od Przełęczy Użockiej na wycieczce jednodniowej. Najwyżej położony wiadukt kolei zakarpackiej kilkaset metrów od Przełęczy Użockiej na wycieczce jednodniowej.
Wiadukt obok Przełęczy Użockiej, po którym jedzie pociąg na trasie między Siankami, a Wołosianką. Takie widoki na wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka Biura Podróży Bieszczader. Wiadukt obok Przełęczy Użockiej, po którym jedzie pociąg na trasie między Siankami, a Wołosianką. Takie widoki na wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka Biura Podróży Bieszczader.
Drewniana dzwonnica obronna w Jasienicy Zamkowej z XVIII wieku, którą zwiedzamy na wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka na Ukrainie zachodniej. Drewniana dzwonnica obronna w Jasienicy Zamkowej z XVIII wieku, którą zwiedzamy na wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka na Ukrainie zachodniej.
XVIII-wieczna DZWONNICA OBRONNA w Jasienicy Zamkowej, którą zwiedzamy podczas wycieczki jednodniowej z Bieszczad Kolej Zakarpacka. XVIII-wieczna DZWONNICA OBRONNA w Jasienicy Zamkowej, którą zwiedzamy podczas wycieczki jednodniowej z Bieszczad Kolej Zakarpacka.
Drewniana cerkiew z początku XX wieku obok drewnianej dzwonnicy obronnej w Jasienicy Zamkowej - jedna z głównych atrakcji wycieczki jednodniowej organizowanej w Bieszczadach Kolej Zakarpacka. Drewniana cerkiew z początku XX wieku obok drewnianej dzwonnicy obronnej w Jasienicy Zamkowej - jedna z głównych atrakcji wycieczki jednodniowej organizowanej w Bieszczadach Kolej Zakarpacka.
Ikonostas w cerkwi Jasienica Zamkowa - atrakcja wycieczki jednodniowej Kolej Zakarpacka. Ikonostas w cerkwi Jasienica Zamkowa - atrakcja wycieczki jednodniowej Kolej Zakarpacka.
Nowa droga przebiegająca z północy na południe przez Bieszczady ukraińskie, którą podróżujemy dojeżdżając do najważniejszych atrakcji Ukrainy Zachodniej na wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka. Nowa droga przebiegająca z północy na południe przez Bieszczady ukraińskie, którą podróżujemy dojeżdżając do najważniejszych atrakcji Ukrainy Zachodniej na wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka.
KOŚCIÓŁ św. Michała z 1660r. w STAREJ SOLI, którą odwiedzamy na wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka z Bieszczad. KOŚCIÓŁ św. Michała z 1660r. w STAREJ SOLI, którą odwiedzamy na wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka z Bieszczad.
Dzwonnica obok kościoła w Starej Soli. Ma ponad 300 lat i jak widać już dawno była nie remontowana... Zapraszamy z Biurem Podróży Bieszczader na wycieczkę jednodniową Kolej Zakarpacka. Dzwonnica obok kościoła w Starej Soli. Ma ponad 300 lat i jak widać już dawno była nie remontowana... Zapraszamy z Biurem Podróży Bieszczader na wycieczkę jednodniową Kolej Zakarpacka.
Kościół św. Michała w Starej Soli zwiedzany od strony zachodniej na wycieczce jednodniowej. Kościół św. Michała w Starej Soli zwiedzany od strony zachodniej na wycieczce jednodniowej.
Zdjęcie os strony północnej kościoła w Starej Soli. Świątynia jest czynna! Został wyremontowany dach. Teraz na remont czeka wnętrze i jest szansa, bo nasi turyści uczestniczące w wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka zawsze zostawiają sporo datków na odnowę! Zdjęcie os strony północnej kościoła w Starej Soli. Świątynia jest czynna! Został wyremontowany dach. Teraz na remont czeka wnętrze i jest szansa, bo nasi turyści uczestniczące w wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka zawsze zostawiają sporo datków na odnowę!
Najciekawsza kamienica z 1908 roku w Starej Soli, w której obecnie jest przychodnia zdrowia... Najciekawsza kamienica z 1908 roku w Starej Soli, w której obecnie jest przychodnia zdrowia...
Jedna z zabytkowych kamienic w dawnym mieście Stara Sól. Właśnie tu pozyskiwano sól kilka wieków temu i wieziono np. na stoły królów do Krakowa! Jedna z zabytkowych kamienic w dawnym mieście Stara Sól. Właśnie tu pozyskiwano sól kilka wieków temu i wieziono np. na stoły królów do Krakowa!
Kirkut w Samborze podziwiany z okien autokaru na wycieczce Kolej Zakarpacka po Ukrainie zachodniej. Kirkut w Samborze podziwiany z okien autokaru na wycieczce Kolej Zakarpacka po Ukrainie zachodniej.
Macewy na kirkucie w Starym Samborze są bogato zdobione. Opowiadamy o tej atrakcji w autokarze, ale na zwiedzanie kirkutu na tej wycieczce nie ma czasu. Innych atrakcji jest wystarczająca ilość! :-) Macewy na kirkucie w Starym Samborze są bogato zdobione. Opowiadamy o tej atrakcji w autokarze, ale na zwiedzanie kirkutu na tej wycieczce nie ma czasu. Innych atrakcji jest wystarczająca ilość! :-)
Kirkut w Starym Samborze - wycieczka jednodniowa z Bieszczad Kolej Zakarpacka. Kirkut w Starym Samborze - wycieczka jednodniowa z Bieszczad Kolej Zakarpacka.
Oprócz atrakcji wymienionych na programie wycieczki jednodniowej Kolej Zakarpacka jadąc autokarem po Ukrainie Zachodniej zwracamy uwagę na budownictwo drewniane, a w tym m.in. stare chaty. Te ze strzechą na dachu coraz trudniej sfotografować... Oprócz atrakcji wymienionych na programie wycieczki jednodniowej Kolej Zakarpacka jadąc autokarem po Ukrainie Zachodniej zwracamy uwagę na budownictwo drewniane, a w tym m.in. stare chaty. Te ze strzechą na dachu coraz trudniej sfotografować...
Cerkiew w miejscowości Wysocko Wyżne. Jest to jedna z wielu drewnianych cerkwi, które podziwiamy z okien autokaru na wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka... Cerkiew w miejscowości Wysocko Wyżne. Jest to jedna z wielu drewnianych cerkwi, które podziwiamy z okien autokaru na wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka...
Patrząc na niektóre chaty w Bieszczadach ukraińskich aż trudno uwierzyć, że ktoś wewnątrz mieszka. Ale niestety większość mieszkańców po prostu nie ma za co wyremontować swych domów... Patrząc na niektóre chaty w Bieszczadach ukraińskich aż trudno uwierzyć, że ktoś wewnątrz mieszka. Ale niestety większość mieszkańców po prostu nie ma za co wyremontować swych domów...
Wielu mieszkańców Bieszczad ukraińskich porusza się samochodami wojskowymi, które udało im się taniej kupić. Zdjęcie wykonane poniżej cerkwi w Użoku - lista UNESCO. Wielu mieszkańców Bieszczad ukraińskich porusza się samochodami wojskowymi, które udało im się taniej kupić. Zdjęcie wykonane poniżej cerkwi w Użoku - lista UNESCO.
Wóz drabiniasty ciągnięty przez konia to najczęściej spotykany transport w Bieszczadach ukraińskich w okolicach Pikuja ;-) Wóz drabiniasty ciągnięty przez konia to najczęściej spotykany transport w Bieszczadach ukraińskich w okolicach Pikuja ;-)
Pobieda - takich ciekawych samochodów na drogach Ukrainy zachodniej już coraz mniej... Pobieda - takich ciekawych samochodów na drogach Ukrainy zachodniej już coraz mniej...
Kwas chlebowy sprzedawany na rynku w Samborze prosto z samochodu cysterki. Próbował ktoś kiedyś jego smak? Warto będąc na Ukrainie! Kwas chlebowy sprzedawany na rynku w Samborze prosto z samochodu cysterki. Próbował ktoś kiedyś jego smak? Warto będąc na Ukrainie!
Cerkiew w Matkowie z dachem brogowym wielokrotnie łamanym na każdym robi wrażenie. Docenioną ją również wpisując na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obok jest sprzedawany pyszny miód... Cerkiew w Matkowie z dachem brogowym wielokrotnie łamanym na każdym robi wrażenie. Docenioną ją również wpisując na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obok jest sprzedawany pyszny miód...
Kolejny zabytkowy samochód spotkany na drogach Ukrainy zachodniej... Kolejny zabytkowy samochód spotkany na drogach Ukrainy zachodniej...
Murowana cerkiew w Boryni z początku XX wieku. W tej miejscowości był kręcony serial kryminalny Wataha... Murowana cerkiew w Boryni z początku XX wieku. W tej miejscowości był kręcony serial kryminalny Wataha...
Konwikt Ojców Jezuitów w Chyrowie, który powidziamy z okien autokaru realizując program wycieczki jednodniowej Kolej Zakarpacka. Konwikt Ojców Jezuitów w Chyrowie, który powidziamy z okien autokaru realizując program wycieczki jednodniowej Kolej Zakarpacka.
Pomnik Bogdana Chmielnickiego stojący na straży konwiktu ojców jezuitów w Chyrowie ;-) Pomnik Bogdana Chmielnickiego stojący na straży konwiktu ojców jezuitów w Chyrowie ;-)
Zdjęcia archiwalne z wnętrz konwiktu ojców jezuitów w Chyrowie. Zakład Naukowo – Wychowawczy OO Jezuitów powstał w latach 80 XIX w. Zdjęcia archiwalne z wnętrz konwiktu ojców jezuitów w Chyrowie. Zakład Naukowo – Wychowawczy OO Jezuitów powstał w latach 80 XIX w.
O randze i wielkości szkoły konwiktu ojców jezuitów w Chyrowie świadczą jej rozmiary i wyposażenie z 327 salami i pomieszczeniami o różnym przeznaczeniu. Ponadto budynki cegielni, pralni, szpitalik, dom dla nauczycieli, 9 boisk sportowych, 4 korty tenisowe, 4 stawy rybne, sady, ogrody, własną drukarnię, a nawet jedyny wówczas na ziemiach polskich gabinet dentystyczny. O randze i wielkości szkoły konwiktu ojców jezuitów w Chyrowie świadczą jej rozmiary i wyposażenie z 327 salami i pomieszczeniami o różnym przeznaczeniu. Ponadto budynki cegielni, pralni, szpitalik, dom dla nauczycieli, 9 boisk sportowych, 4 korty tenisowe, 4 stawy rybne, sady, ogrody, własną drukarnię, a nawet jedyny wówczas na ziemiach polskich gabinet dentystyczny.
W ciągu 53 lat naukę pobierało ponad 6000 uczniów w tym Eugeniusz Kwiatkowski, Mieczysław Orłowicz, Jan Brzechwa. Uczelnia w Chyrowie pracowała nieprzerwanie do wybuchu II wojny światowej. W ciągu 53 lat naukę pobierało ponad 6000 uczniów w tym Eugeniusz Kwiatkowski, Mieczysław Orłowicz, Jan Brzechwa. Uczelnia w Chyrowie pracowała nieprzerwanie do wybuchu II wojny światowej.
Droga nad Borynią prowadząca z Sianek w stronę Sambora, którą podróżujemy na wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka. Droga nad Borynią prowadząca z Sianek w stronę Sambora, którą podróżujemy na wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka.
Słońce zachodzące nad witaczem w mieście Sambor. Zapraszamy razem z Biurem Podróży Bieszczader na wycieczkę jednodniową Kolej Zakarpacka! Słońce zachodzące nad witaczem w mieście Sambor. Zapraszamy razem z Biurem Podróży Bieszczader na wycieczkę jednodniową Kolej Zakarpacka!

ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY

MAPA przedstawiająca główną trasę przejazdu autokaru skąd zabieramy turystów indywidualnych na wycieczkę KOLEJ Zakarpacka:

Poniżej oprócz powyższego rozkładu jazdy autokaru podajemy również do jakich miejscowości należy dojechać we własnym zakresie jeśli wybrane przez Państwa miejsce noclegowe znajduje się poza naszą trasą autokarową:

6:30 LESKO (klienci m.in. z Sanok, Zagórz, Weremień, Łukowe, Bezmiechowa, Załuż, Zahutyń, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Zagórz, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Rzepedź, Komańcza)

UWAGA: klientów nocujących w poniższych miejscowościach do czasu zakończenia remontu drogi Hoczew-Myczków odbieramy autokarem z LESKA:
6:30 HUZELE

6:35 ŁĄCZKI (Weremień)
6:40 HOCZEW (Dziurdziów, Nowosiółki, Mchawa, Żernica, Baligród, Bystre, Jabłonki)
6:40 BACHLAWA

UWAGA: klientów nocujących w poniższych miejscowościach do czasu zakończenia remontu drogi Hoczew-Myczków odbieramy autokarem z MYCZKOWA:
6:45 ŚREDNIA WIEŚ

6:50 BEREZKA (Wola Matiaszowa, Bereżnica)

7:00 POLAŃCZYK (3 przystanki: uzdrowisko, skrzyżowanie, sanktuarium – klienci z Wołkowyja, Górzanka, Stężnica, Bukowiec, Terka, Zawóz, Werlas, Rajskie, Olchowiec, Chrewt, Cisna, Majdan, Żubracze, Dołżyca, Krzywe, Przysłup, Strzebowiska, Kalnica, Smerek, Wetlina)
7:10 MYCZKÓW
7:15 SOLINA hotele
7:20 SOLINA Grosar (Solina Jawor, Rewita, Łobozew, Teleśnica)
7:25 BÓBRKA
7:30 MYCZKOWCE Andrzejówka lub ORELEC
7:40 MYCZKOWCE zapora
7:45 MYCZKOWCE skrzyżowanie (Zwierzyń)
7:50 UHERCE Mineralne (Orelec, Sanok, Zagórz, Weremień, Łukowe, Bezmiechowa, Rudenka, Załuż, Zahutyń, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Zagórz, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Rzepedź, Komańcza)
7:55 OLSZANICA (Wańkowa, Paszowa, Stańkowa, Ropienka, Zawadka, Serednica)
8:00 STEFKOWA
8:05 USTIANOWA
LUB – wybór trasy uzależniony od większej ilości klientów wsiadających w danych miejscowościach
7:35 ŁOBOZEW (Teleśnica)
7:45 USTIANOWA
8:10 / 7:50 USTRZYKI DOLNE (4 przystanki: Orlen, przy skrzyż. na Równię, rynek, szpital, dworzec – klienci z Arłamów, Bircza, Krasiczyn, Przemyśl, Równia, Krościenko, Brzegi Górne, Łodyna, Jasień, Hoszów, Zadwórze, Rabe, Żłobek, Czarna, Michniowiec, Lutowiska, Smolnik, Stuposiany, Pszczeliny, Muczne, Ustrzyki Górne, Dwernik, Chmiel, Zatwarnica, Nasiczne, Polana)

UWAGA: powyższy rozkład jazdy może ulec zmianie. Dokładne godziny i miejsce odbioru podajemy oddzwaniając do zapisanych na wycieczkę osób dzień przed wycieczką w godzinach między 9:00, a 12:00.

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach i na Podkarpaciu – cena od 15 zł / osoba.

Klienci nocujący między Cisną, a Wetliną (również Smerek, Kalnica, Strzebowiska, Krzywe, Dołżyca) dowóz do Polańczyka w cenie 30 zł / osoba (w 2 strony).
(transport busem będzie zrealizowany w podanej cenie jeśli BP Bieszczader zbierze minimum 8 osób chętnych)

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

DOKUMENTY: jedynym dokumentem umożliwiającym przekroczenie granicy Unii Europejskiej jest PASZPORT. Granicę z Ukrainą można przekraczać do terminu ważności (nie ma wymogu ważności 6 miesięcy).
Dla obywateli Unii Europejskiej oraz m.in. USA i Kanady nie są wymagane wizy.

WALUTA: na Ukrainie płaci się chrywnami (UAH). Można wymienić w Polsce niewielką ilość lub zabrać złotówki i w kantorze tuż za przejściem granicznym lub robiąc drobne zakupy w sklepach wymienić na ewentualne pamiątki, artykuły spożywcze, czy dodatkową kawę. Kurs: 1 zł = około 7 uah. Odradzamy płatności kartą (Ukraina leży poza Unią). Ceny produktów na Ukrainie są zbliżone do tych w Polsce.

WYPOSAŻENIE: jest to wycieczka rozpoczynając się około 7, a kończąca około 20-tej. Więc nawet mimo zapowiadanej słonecznej pogody warto zabrać polar na chłodne poranki i wieczory, a ponadto okrycie przeciw deszczowe, prowiant na podróż, 1,5 l wody, a wszystkie atrakcje uwiecznić aparatem 🙂

UBEZPIECZENIE: na naszej wycieczce będą Państwo ubezpieczeni od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i Kosztów Leczenia w TU UNIQA (ogólne warunki UNIQA).
Wybierającym się za granicę zachęcamy (nie ma obowiązku) zabrać kartę ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) z NFZ. Karta stanowi dowód, że dana osoba jest ubezpieczona w jednym z krajów UE oraz w razie problemów zdrowotnych uprości płatności i procedury zwrotu poniesionych kosztów.

UWAGA: BP Bieszczader informuje, iż mogą nastąpić zmiany godzin otwarcia obiektów i kursowania kolei. Czyli np. może nie być przejazdu koleją jeśli jest przeprowadzany remont / zdarzył się wypadek i linia jest zamknięta przez kilka godzin. Kolei nie można zarezerwować – przejazdy odbywają się pociągami kursowymi. Na realizację przejazdu koleją ma też wpływ odprawa graniczna – jeśli by trwała więcej niż 2,5h to nie zdążymy na ostatni pociąg. BP Bieszczader w takim wypadku zaproponuje alternatywne atrakcje – np. przejedziemy koleją z Sianek w stronę Lwowa (na tym odcinku możemy podziwiać połoniny znajdujące się po naszej stronie granicy!, ale nie ma wiaduktów i tuneli.
Już dziś uprzedzamy, że standard kolei w tej części Ukrainy odbiega od standardów europejskich (szyby mogą być brudne, czy nie wszystkie okna dadzą się otworzyć – jeśli komuś zależy na zrobieniu niepowtarzalnych zdjęć to trzeba po prostu przejść do innych i spróbować). Ale prosimy pamiętać, że jedziemy tam dla widoków – po naszej stronie nie ma pociągów jadących tak blisko najwyższych szczytów Bieszczad oraz podziwiamy dzieło architektów w postaci wiaduktów i tuneli wybudowanych na zboczach gór (niektóre z nich ponad 100 lat temu!). Kolejność programu i oferta mogą ulec zmianie w zależności od czasu odpraw granicznych, pogody, charakteru grupy, nieprzewidywalnych zdarzeń.

Najważniejsze informacje przypominamy w rozmowie telefonicznej dzień przed wycieczką oraz wysyłamy w SMS-ie.

ROZETA KARPACKA

FILM 3 minutowy nakręcony na wycieczce jednodniowej Kolej Zakarpacka w Bieszczadach ukraińskich:

ROZETA KARPACKA

Dla mających mało czasu nakręciliśmy 1 minutowy FILM z Kolei Zakarpackiej:

ROZETA KARPACKA

CZYM SIĘ WYRÓŻNIAMY

W Bieszczadach jest kilka biur podróży organizujących wycieczki jednodniowe, dlatego postanowiliśmy zachęcić Państwa do wyjazdu z nami zapewniając NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ i pokazując czym nasza wycieczka Kolej Zakarpacka się wyróżnia:
1. wycieczka jest realizowana wg autorskiego programu
2. zróżnicowany plan: przejazd koleją, cerkiew, dzwonnica obronna, konwikt, niepowtarzalny kościół, widoki na najwyższe szczyty Bieszczad nie zasłonięte drzewami!
3. wycieczki oprowadzają najlepsi przewodnicy z niespotykaną pasją
4. współpracujemy z firmami posiadającymi najnowsze autokary i busy w Bieszczadach i są rozpoznawalne dzięki dużym TABLICOM z nazwą biura na przedniej szybie
5. numerujemy miejsca, oddzwaniamy do klientów i wysyłamy sms-em informacje
6. organizujemy dojazdy busami do głównych tras przejazdu autokarów.

ROZETA KARPACKA

MAPA przedstawiająca trasę przejazdu KOLEJĄ z Sianek do Wołosianki:

Trasa przejazdu KOLEI ZAKARPACKIEJ na trasie Sianki - Wołosianka w Bieszczadach Ukraińskich

ROZETA KARPACKA

Poniżej zdjęcia, które wykonał i udostępnił nam Pan JACEK GODOS na wycieczce KOLEJ ZAKARPACKA będąc jednym z uczestników wycieczki w lipcu 2017r.

ROZETA KARPACKA

PROMOCJE / ZNIŻKI na wycieczki i atrakcje

Kilkanaście lat temu zakładając biuro podróży w Bieszczadach powiedzieliśmy sobie, iż będziemy organizować wycieczki z niepowtarzalnymi programami, które będą miały najmniejszą cenę, ale jednocześnie najwyższą jakość. I to nam się udaje. Ale od tego roku postanowiliśmy dodatkowo podziękować naszym stałym klientom poprzez:
1. składając rezerwację na 3 wycieczki jednodniowe (podczas jednego urlopu) na trzecią dajemy 10 zł zniżki / każda osoba
2. uczestnicząc nawet w 1 wycieczce przysługuje Państwu 10% zniżki na 3 atrakcje:
– rejs statkiem
lub na wypożyczenie sprzętu wodnego w PORT SOLINA w Solinie

warsztaty w BIESZCZADZKIEJ SZKOLE RZEMIOSŁA w Uhercach Mineralnych
– „6 całusów Wielkiej Niedźwiedzicy” w browarze URSA MAIOR w Uhercach Mineralnych, czyli degustację 6 lanych piw
3. oraz 50 zł zniżki na 2h Wyprawę UAZ-em z przewodnikiem.
Zniżki są udzielane na podstawie biletu otrzymanego podczas opłaty za wycieczkę od przewodników BP Bieszczader, na którego odwrocie są loga powyższych twórców atrakcji.

ROZETA KARPACKA

NAGRODY

Przypominamy, że w naszej ofercie mamy aż 13 wycieczek jednodniowych dla turystów nocujących w Bieszczadach i na Podkarpaciu! O jakości usług świadczą NAGRODY:
1. 2012r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę TRAPERSKA PRZYGODA
2. 2015r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę DREZYNAMI po Bieszczadach!
3. 2017r. wycieczka WODAMI rzeki San! dostała 2 nagrody:
– Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia oraz
– Najlepszy Produkt Turystyczny POLSKI – otrzymaliśmy taką nagrodę jako jedyne w historii tego konkursu biuro podróży w Polsce!

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady?SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

dni wyjazdów: poniedziałki i piątki (maj – październik)

Świadczenia: autokar, bilety wstępów, opłaty graniczne i parkingowe,

usługi pilota oraz przewodnika miejskiego, ubezpieczenie NNW i KL.


Trasa i godziny odjazdów autokaru / busa na wycieczkę jednodniową
KOLEJ ZAKARPACKA
:

TRASA: Sanok – 5:10, Zagórz – 5:25, LESKO – 5: 35, Hoczew – 5:45, Średnia Wieś – 5:50, Berezka – 5:55, POLAŃCZYK – 6:00, Myczków – 6:10, SOLINA – 6:15, Łobozew – 6:25, Bóbrka – 6:30, Myczkowce – 6:40, Uherce – 6:50

Z miejscowości: WETLINA, Smerek, Kalnica, Strzebowiska, Krzywe, Dołżyca, Cisna, Baligród, Bystre, Ustrzyki i innych dowozimy do Polańczyka do autokaru za dodatkową opłatą od 20 zł / osoba.

UWAGA: dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy państwowej jest paszport ważny min. 3 miesiące. Biuro nie ponosi odpowiedzialności za zmiany cen biletów oraz zmiany godzin otwarcia obiektów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pieniądze będzie można wymienić w sklepach po przekroczeniu przejścia granicznego. Jest to długa wycieczka więc zawsze warto zabrać: polar, okrycie przeciwdeszczowe jak i kilka kanapek.

Ubezpieczenie – naszych klientów ubezpieczamy w PZU oraz AXA. Od niedawna towarzystwa ubezpieczeniowe podpisują umowy z coraz większą liczbą placówek na Ukrainie. Jednak lepiej zawsze posiadać przy sobie pieniądze o równowartości co najmniej 100 euro (w miastach dostępne są bankomaty). Towarzystwa zwracają poniesione koszty na podstawie zebranych rachunków imiennych po wcześniejszym zgłoszeniu szkody. Więcej szczegółów – prosimy o kontakt tel.

ZGŁOSZENIA na wycieczki najlepiej wysyłać do nas drogą @-mailową podając dane każdego z uczestników: imię, nazwisko, kod pocztowy i miasto, ulica, PESEL, miejsce noclegowe (nazwa i miejscowość), telefon kontaktowy. Poza tym dzień przed wycieczką w godzinach między 15:00 a 19:00 oddzwaniamy do osób zgłaszających potwierdzając godzinę odjazdu, podając jaki będzie transport, kontakt do przewodnika i te informacje wysyłamy dodatkowo sms-em.

Na bieszczadzkim rynku turystycznym jest kilka biur podróży zajmujących się organizacją wycieczek 1-dniowych, dlatego postanowiliśmy zachęcić Państwa do wyjazdu z nami zapewniając NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ i pokazując czym nasza oferta w BIESZCZADY UKRAIŃSKIE się wyróżnia:

– jesteśmy jedynym organizatorem tej wycieczki o autorskim programie

– dbamy o zamawianie najlepszych przewodników i pilotów oprowadzających z niespotykaną pasją

– współpracujemy z firmami posiadającymi najnowsze autokary i busy w Bieszczadach i są rozpoznawalne dzięki umieszczaniu dużych TABLIC z nazwą biura na przedniej szybie

numerujemy miejsca, oddzwaniamy do klientów i dodatkowo wysyłamy smsem najważniejsze informacje

organizujemy dojazdy busami do głównych tras przejazdu autokarów.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl