TRAPERSKA PRZYGODA w Bieszczadach – NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY 2012!

Biuro Podróży BIESZCZADER za wycieczkę
TRAPERSKA PRZYGODA

dostało statuetkę i dyplom w konkursie na

NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY

WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

organizowanym w 2012 roku przez
Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną

Przedstawiamy Państwu propozycję wycieczki w prawdziwe Dzikie Bieszczady. Poznawać je będziemy częściowo z pokładu dyliżansów, dzięki którym kilkukrotnie pokonamy górską rzekę Osława, będziemy podziwiać prawdziwe budownictwo tej krainy – łemkowskie chyże i cerkiew z 1806r. Woźnice jak i przewodnik będą snuli mrożące krew w żyłach opowieści o zbójach i współczesnych oryginalnych mieszkańcach. Na wozach dojedziemy do miejsca skąd już tylko godzinka do jednej z największych osobliwości przyrodniczych w  całych Karpatach – Jeziorek Duszatyńskich!

MAPA wycieczki TRAPERSKA PRZYGODA po Bieszczadach: wypał węgla drzewnego, dyliżanse i przeprawy przez rzeki!, Jeziorka Duszatyńskie, cerkiew, bacówka z serami owczymi... Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia 2012!

PROGRAM wycieczki TRAPERSKA PRZYGODA:

● wycieczka po Bieszczadach autokarem z przewodnikiem na trasie: Lesko – Myczkowce – Solina – Polańczyk – Cisna – Smolnik

wizyta na WYPALE WĘGLA DRZEWNEGO (chwilowo niemożliwa realizacja)

● przejazd DYLIŻANSAMI doliną Osławy bezdrożami i rzekami na trasie Smolnik – Mików – Duszatyn pokonując w obie strony prawie 20km!

● „niedźwiedzi przysmak” dla dorosłych

wędrówka z miejscowości Duszatyn (482m) utwardzaną drogą oraz szlakiem turystycznym do rezerwatu Zwiezło z JEZIORKAMI DUSZATYŃSKIMI (dolne położone na 683, a górne na 701m n.p.m.) i powrót tym samym szlakiem, czas przejścia: około 2 godz., różnica poziomów: 219m

UWAGA: ta wycieczka to połączenie ciekawego zwiedzania Bieszczad z integracją i przeznaczona dla każdej grupy wiekowej. Zaznaczamy, że nazwa wzięła się od wozów traperskich i proszę jej nie wiązać z dużym wysiłkiem fizycznym, bo takiego nie ma. Wszystkich uczestników wycieczki zachęcamy do wędrówki do Jeziorek Duszatyńskich, bo nie jest to trudne. Jednak jeśli ktoś z uczestników nie lubi, czy nie może spacerować, albo po prostu tego dnia nie chce to jest możliwość odpoczynku przy barze w Duszatynie, gdzie też czekają nasi woźnice. Będzie palić się ognisko, a można też we własnym zakresie zrobić spacerek do osuwiska skąd można podziwiać piękny widok na rezerwat Łokieć, rzekę Osławę i największy wiadukt bieszczadzkiej ciuchci! Jest co robić…

Jeziorka Duszatyńskie znajdujące się w środku lasu na stokach góry Chryszczata 997m powstały w wyniku największego osuwiska ziemi w całych Karpatach!

Nad Jeziorkami Duszatyńskimi kilkukrotnie bywał Karol Wojtyła (dziś święty Jan Paweł II) – piszemy o tym na samym dole tej strony.

OGNISKO Z KIEŁBASKAMI na leśnej polanie, a na zamówienie grup z towarzystwem muzykanta

● zwiedzanie kamiennej CERKWI w Smolniku z 1806r. pw. Przeniesienia Relikwii św. Mikołaja

BACÓWKA góralska z owczymi serami i „ognistą niespodzianką
.

CENA : 99 zł / 90 zł młodzież do 18 lat …… 2016r.

czas trwania wycieczki: 9 – 19

CENA OBEJMUJE: autokar / bus z klimatyzacją, przejazd wozami 20 km!!!, ognisko z kiełbaskami, niedźwiedzi przysmak, usługi przewodnika oraz ubezpieczenie.

DNI WYJAZDÓW środy (maj ↔ październik)
……………………………….….………… piątki i niedziele (lipiec, sierpień)
……………………..………… inne miesiące oraz długie weekendy dane w TERMINARZ

ROZETA KARPACKA

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.

Prosimy o dokonywanie REZERWACJI przed przyjazdem w Bieszczady
– jest wiele powodów dlaczego warto, które szczegółowo wypisaliśmy na:
http://bieszczader.pl/rezerwacje-wycieczek-jednodniowych-z-bieszczad-2014/

Dla grup każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie
i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH przebywających na wypoczynku w Bieszczadach lub okolicach zapraszamy na organizowane przez nas wyjątkowe WYCIECZKI jednodniowe, na które zabieramy do autokarów z określonych poniżej tras przejazdu:

Trasa i godziny odjazdów autokaru / busa na wycieczkę po BIESZCZADACH:

ŚRODY: Sanok 7:55, Zagórz 8:05, Lesko 8:15, Uherce Min. 8:25 (klienci z Olszanica), Myczkowce 8:30, Bóbrka 8:40, Solina Grosar 8:45 (klienci z Jawor, DW Rewita, Łobozew, Teleśnica, Ustrzyki Dolne, Równia, Łodyna, Arłamów, Hoszów, Zadwórze, Rabe, Czarna, Lutowiska), Solina zapora 8:50, Polańczyk kościół 9:00, Polańczyk uzdrowisko 9:05, Polańczyk skrzyżowanie 9:10, Myczków 9:15, Berezka 9:20, Średnia Wieś 9:25,  Bachlawa 9:30, Hoczew 9:30, Nowosiółki 9:35, Baligród 9:45, Bystre 9:50, Jabłonki 9:55, Cisna 10:00 (klienci z Smolnik, Dwernik, Zatwarnica, Ustrzyki Górne, Wetlina, Smerek, Przysłup, Strzebowiska, Krzywe), Majdan 10:05, Żubracze 10:10, Maniów 10:40

PIĄTKI i NIEDZIELE: Sanok 7:55, Zagórz 8:05, Lesko 8:15, Uherce Min. 8:25 (klienci z Olszanica), Myczkowce 8:30, Bóbrka 8:40, Solina Grosar 8:45 (klienci z Jawor, DW Rewita, Łobozew, Teleśnica, Ustrzyki Dolne, Równia, Łodyna, Arłamów, Hoszów, Zadwórze, Rabe, Czarna, Lutowiska), Solina zapora 8:50, Myczków 8:55 (klienci z Berezka, Średnia Wieś, Bachlawa), Polańczyk uzdrowisko 9:00, Polańczyk skrzyżowanie 9:05, Polańczyk kościół 9:10, Wołkowyja 9:15, Bukowiec 9:25, Terka 9:30, Dołżyca 9:35, Cisna 9:40 (klienci z Smolnik, Dwernik, Zatwarnica, Ustrzyki Górne, Wetlina, Smerek, Przysłup, Strzebowiska, Krzywe), Majdan 9:45, Żubracze 9:50, Maniów 10:20

Wycieczka TRAPERSKA PRZYGODA jest przede wszystkim zwiedzaniem Bieszczad, na której jedną z atrakcji jest przejazd wozami na trasie liczącej prawie 20 km Smolnik – Duszatyn – Smolnik! Dlatego, aby w pełni skorzystać z wycieczki i opowieści przewodnika zachęcamy wszystkich klientów nocujących poza wymienionymi wyżej miejscowościami do wsiadania w: Lesku / Uhercach / Solinie / Polańczyku. Doradzamy w znalezieniu bezpiecznego i darmowego miejsca parkingowego. Prosimy o punktualność.

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości
w Bieszczadach i na Podkarpaciu – cena od 10 zł / osoba
(pod warunkiem zebrania przez biuro BP Bieszczader minimum 8 osób chętnych).

REZERWACJE

Po złożeniu REZERWACJI dzień przed wycieczką między 12:00 a 15:00 ODDZWANIAMY do osoby zgłaszającej grupę na wycieczkę, aby podać:
1. dokładną godzinę odjazdu z najbliższego przystanku PKS
2. dla klientów mieszkających poza trasą zbierania do autokaru doradzamy gdzie bezpiecznie zaparkować auto, którą drogą najlepiej jechać i ile czasu zajmie dojazd lub organizujemy dojazd za dopłatą
3. podajemy jaki przyjedzie autokar / bus (w zależności od liczby zapisanych osób)
4. podajemy kontakt do przewodnika
5. przypominamy jakie rzeczy należy zabrać („wyposażenie”).

Po oddzwonieniu do klientów najważniejsze informacje dodatkowo wysyłamy SMS-em!

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: zalecamy zabrać obuwie górskie, okrycie przeciw deszczowe, plecak z wodą i czymś energetycznym.

UBEZPIECZENIE:uczestników wycieczek krajowych ubezpieczamy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w TU AXA (ogólne warunki dostępne na AXA).

ROZETA KARPACKA

Na bieszczadzkim rynku turystycznym jest kilka biur podróży zajmujących się organizacją wycieczek 1-dniowych, dlatego postanowiliśmy zachęcić Państwa do wyjazdu z nami zapewniając NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ i pokazując czym nasza oferta TRAPERSKA PRZYGODA się wyróżnia:

- to autorska wycieczka i jesteśmy jedynym organizatorem

- zróżnicowany program: wycieczka autokarowa jedną z obwodnic, przejazd dyliżansami na odcinku prawie 20 km, wędrówka do jeziorek górskich, ognisko z muzykantem, bacówka

- wszystko w cenie: przejazd wozami, usługi muzykanta, jedzenie i niespodzianki dla dorosłych!

- po tej wycieczce będzie Państwo mieli pomysłów na dalsze 2-tygodniowe zwiedzanie Bieszczad ;-)

- dbamy o zamawianie najlepszych przewodników i pilotów oprowadzających z niespotykaną pasją

- współpracujemy z firmami posiadającymi najnowsze autokary i busy w Bieszczadach i są rozpoznawalne dzięki umieszczaniu dużych TABLIC z nazwą biura na przedniej szybie

- numerujemy miejsca, oddzwaniamy do klientów i dodatkowo wysyłamy smsem najważniejsze informacje

- organizujemy dojazdy busami do głównych tras przejazdu autokarów


KAROL WOJTYŁA nad JEZIORKAMI DUSZATYŃSKIMI

Ksiądz Karol Wojtyła (dziś święty Jan Paweł II) przynajmniej 4-krotnie (w latach 1952, 1953, 1957 i 1960) podczas wędrówek po Bieszczadach odwiedził Jeziorka Duszatyńskie. Wspomnienie z pierwszego pobytu nad Jeziorkami Duszatyńskimi w 1953 roku odnajdujemy w dramacie zatytułowanym „Przed sklepem jubilera„, w monologu Teresy:

Nie zapomnę nigdy tych jeziorek, co zaskoczyły nas po drodze
jak gdyby dwie cysterny niezgłębionego snu.
Spał metal zmieszany z odblaskiem
jasnej sierpniowej nocy Księżyca jednak nie było
Nagle, gdy tak staliśmy wpatrzeni
- tego nie zapomnę do końca życia
- gdzieś sponad naszych głów doszło wyraźne wołanie

Było ono zresztą podobne
do zawodzenia raczej lub jęku
czy też może nawet do kwilenia.
Wszyscy wstrzymali oddech
Nie było wiadomo, czy woła człowiek,
czy też zawodzi spóźniony ptak
Ten sam głos powtórzył się raz jeszcze,
wówczas chłopcy zdecydowali się odkrzyknąć.

Przez cichy uśpiony las
przez noc bieszczadzką szedł sygnał.
Jeśli to człowiek – mógł go usłyszeć.
Jednakże tamten głos już nie odezwał się więcej.

Z drugiej wyprawy w 1953 roku przebiegającej przez Wysoki Dział od Cisnej przez Jeziorka Duszatyńskie do Komańczy znajdujemy taką notatkę:

Wtedy to (…) nocą schodziliśmy do Komańczy od strony wschodniej. Deszcz padał, wspaniale nam się śpiewało. Przed samą Komańczą mamy przejść przez Osławicę, zdejmujemy buty, podciągamy spodnie, przechodzimy. Gdy tylko wyszliśmy na brzeg, pada ostrzeżenie: „Stać!  Ręce do góry!”. Jesteśmy otoczeni przez grupę z karabinami. Prowadzą nas na posterunek (…). Tam rzecz się wyjaśnia, papiery mamy w porządku.
Byli potwornie zmęczeni. Może właśnie dlatego jeden z uczestników powiedział:
- Jak kiedyś Wujek zostanie papieżem, to za takie wędrówki odpustów będzie udzielał.

Natomiast podczas swojego pobytu nad jeziorkami w 1957 roku ks. Karol Wojtyła odprawił tu mszę świętą.

ROZETA KARPACKA

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie
są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.

Na wycieczki jednodniowe tylko z Biurem Podróży BIESZCZADER!
DREZYNAMI po Bieszczadach!, Traperska Przygoda, LWÓW, Węgry,
PERŁY Podkarpacia, a także PRZEMYŚL ze Szwejkiem! i wyprawy UAZ-ami!

ROZETA KARPACKA

FILM nakręcony na jednej z wycieczek
Traperska Przygoda zamówionej przez grupę – maj 2015:

JEZIORKA DUSZATYŃSKIE po Bieszczadach! Jeziorka Duszatyńskie, cerkwie w Bieszczadach, atrakcje w okolicy Komańczy
ROZETA KARPACKA

Dla osób mających mało czasu przygotowaliśmy 1 minutowy film z Bieszczadzką atrakcją:

Najlepsze i najciekawsze wycieczki po Bieszczadach! Bieszczady ATRAKCJE