Wycieczka jednodniowa na Słowację została stworzona pod oczekiwania osób przyjeżdżających na urlop w Bieszczady i ogólnie na teren Województwa Podkarpackiego, którzy chcą skorzystać z bliskiego sąsiedztwa Polski ze Słowacją i udać się na baseny termalne. Jest to wycieczka krótsza niż organizowane przez nas dotychczas na baseny na Węgrzech. Wycieczka Słowacja Baseny jest oparta o 3 główne atrakcje: wypoczynek na BASENACH TERMALNYCH przepięknie położonych nad jeziorem Zemplínska šírava, zwiedzanie ZAMKU BREKOV, a zakończymy ją przysłowiową „wisieńką”, czyli DEGUSTACJĄ WIN. Warto też wiedzieć, że jest to wycieczka z opowieściami przewodnika jadąc przez Bieszczady i Słowację, więc dużo więcej będzie się działo…

MAPA z trasą przebiegu wycieczki jednodniowej na Słowację wraz z poszczególnymi atrakcjami:

MAPA wycieczki jednodniowej z Bieszczad na Słowację z basenami termalnymi nad jeziorem Zemplinska Sirava, zamkiem Brekov i degustacją win z przewodnikiem

ROZETA KARPACKA

PROGRAM WYCIECZKI jednodniowej na Słowację z Bieszczad:

♦ wyjazd na wycieczkę z przewodnikiem około 8 rano (w zależności od miejsca wsiadania)

♦ pobyt na BASENACH TERMALNYCH posiadających właściwości lecznicze THERMAL ŠÍRAVA SPA położonych nad jeziorem Zemplinska Sirava
(dodatkowo płatne: dorośli i młodzież od 12 lat 70 zł, dzieci 3-12 lat 45 zł, do 3 lat za darmo)

Wodny świat Thermal ŠÍRAVA składa się z 4 krytych basenów (relaks, masaż, basen ze sztuczną falą, basen dla dzieci) i 4 basenów zewnętrznych (dwa baseny termalne, basen do masażu, basen relaksacyjny). Baseny wewnętrzne i zewnętrzne z biczami wodnymi i powietrznymi oraz dyszami masującymi.

Warto wiedzieć, że baseny termalne w miejscowości Kaluža posiadają właściwości zdrowotne. Pierwszy odwiert wód geotermalnych z głębokości 960 metrów nastąpił w 2012 roku. Wynik badania: „Jest to naturalna woda mineralna, bardzo wysoko zmineralizowana, neutralna typu chlorkowo-sodowego, o podwyższonej zawartości wodorowęglanów, fluorków, jodków, sód, lit i bor. To woda termalna (32-39C) i siarka.”

Właściwości lecznicze: przy kąpieli całego ciała w temperaturze wody 38°C – 40°C i czasie trwania kąpieli 20 minut można osiągnąć znaczne rozluźnienie mięśni i ogólne przekrwienie. Działanie kąpieli hipertermalnej wykorzystuje się leczniczo przede wszystkim w chorobach narządu ruchu, którym towarzyszy zwiększone napięcie mięśniowe i ból. Kąpiel hipertermalna ma również korzystny wpływ na przewlekłe choroby ginekologiczne i stany po operacjach na żeńskich narządach płciowych oraz w leczeniu bezpłodności u kobiet.

♦ wędrówka do ruin ZAMKU BREKOV

Zamek / Hrad / Castle Brekov to zamek z epoki gotycko-renesansowej powstały w II połowie XIII wieku. Zamek położony jest na szczycie wzgórza o wysokości około 480m n.p.m. na wapiennych skałach ponad miejscowością Brekov (kilka kilometrów na południowy-zachód od miasta Humenne). Został postanowiony głównie dla obrony i straży ważnego szlaku handlowego. Początkowo drewniano-ziemna twierdza została w XV wieku przekształcona w kamienną. Zamek Brekov był wielokrotnie najeżdżany i niszczony przez wojska Rakoczego i Thokolyego. W końcu ostatni właściciele zamku końcem XVII wieku zdecydowali się opuścić chylącą się ku ruinie warownię. W ostatnich latach były prowadzone prace archeologiczne. Na zamek warto się udać przede wszystkim dla przepięknego widoku na okoliczne góry, pola rolne w dolinach i zabudowania okolic Humennego.

Wędrówka: do przejścia około 1,2km, pokonując około 120m różnicy poziomów, co zajmuje około 20-30 minut.

DEGUSTACJA WIN dla dorosłych i możliwość zakupów

♦ zakończenie wycieczki w miejscu wsiadania około 19-tej (w zależności od miejsca)

CENA: 170 zł dorośli / 160 zł młodzież 5-18 lat / 100 zł dzieci do 5

czas trwania wycieczki: 8 – 19

CENA OBEJMUJE (sezon 2024):
– transport autokarem
degustacja win
– usługi pilota wycieczek będącego przewodnikiem
– opłaty drogowe i parkingowe
– ubezpieczenie NNW i KL
– podatek VAT marża.

DNI WYJAZDÓW:
– czwartki
(lipiec i sierpień)
– inne miesiące i długie weekendy dane w TERMINARZ

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA

GALERIA ZDJĘĆ z wycieczek jednodniowych Słowacja baseny:

Baseny termalne nad jeziorem Zemplinska Sirava w Kaluzy w pobliżu miasta Michalowca. Baseny termalne nad jeziorem Zemplinska Sirava w Kaluzy w pobliżu miasta Michalowca.
Baseny termalne Thermal Zemplinska Sirava w pobliżu Michalowiec na Słowacji. Baseny termalne Thermal Zemplinska Sirava w pobliżu Michalowiec na Słowacji.
Fontanna nad jednym z basenów termalnych nad jeziorem Zemplinska Sirava, Słowacja wycieczka. Fontanna nad jednym z basenów termalnych nad jeziorem Zemplinska Sirava, Słowacja wycieczka.
Baseny termalne Thermal Sirava w Kaluza położone są na półwyspie nazwanym Góra Niedźwiedź - Zemplínska šírava. Baseny termalne Thermal Sirava w Kaluza położone są na półwyspie nazwanym Góra Niedźwiedź - Zemplínska šírava.
Rwąca rzeka na basenach Zemplinska Sirava w miejscowości Kaluza na Słowacji. Rwąca rzeka na basenach Zemplinska Sirava w miejscowości Kaluza na Słowacji.
Jezioro Zemplinska Sirava jest położona u podnóża wulkanu - Sninskiego Kamienia. Jezioro Zemplinska Sirava jest położona u podnóża wulkanu - Sninskiego Kamienia.
Basen z przeciw falą i wodą termalną nad jeziorem Zemplinska Sirava Słowacja. Basen z przeciw falą i wodą termalną nad jeziorem Zemplinska Sirava Słowacja.
Beczka i jedna ze zjeżdżalni na basenach termalnych Zemplinska Sirava Słowacja. Beczka i jedna ze zjeżdżalni na basenach termalnych Zemplinska Sirava Słowacja.

ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY

MAPA przedstawiająca główną trasę przejazdu autokaru skąd zabieramy turystów indywidualnych na wycieczkę „Słowacja Baseny”:

Poniżej oprócz powyższej mapy podajemy rozkład jazdy autokarów w formie tekstu oraz w nawiasach do jakich miejscowości należy dojechać we własnym zakresie jeśli wybrane przez Państwa miejsce noclegowe w Bieszczadach, czy w innym miejscu Województwa Podkarpackiego znajduje się poza naszą trasą autokarową:
7:05 LESKO (klienci m.in. z Sanok, Zagórz, Huzele, Weremień, Łączki, Łukowe, Bezmiechowa, Załuż, Zahutyń)
7:15 UHERCE Mineralne (Orelec, Olszanica, Ropienka, Zawadka, Ustianowa, Ustrzyki Dolne, Łodyna, Brzegi Górne, Arłamów, Trójca, Hoszów, Równia, Krasiczyn, Przemyśl)
7:20 MYCZKOWCE skrzyżowanie (Zwierzyń)
7:25 MYCZKOWCE zapora
7:35 BÓBRKA
7:40 SOLINA Grosar (Solina Jawor, Rewita, Łobozew, Teleśnica)
7:45 SOLINA zapora
7:55 MYCZKÓW (Berezka, Wola Matiaszowa, Bereżnica, Średnia Wieś, Bachlawa, Hoczew, Dziurdziów)
8:00 POLAŃCZYK (3 przystanki: uzdrowisko, skrzyżowanie, sanktuarium)
8:10 WOŁKOWYJA (Bukowiec, Terka, Zawóz, Werlas, Rajskie, Olchowiec, Chrewt, Polana, Czarna, Zadwórze, Rabe, Żłobek, Lipie, Dwerniczek, Michniowiec)
8:15 BUKOWIEC
8:20 TERKA
8:30 POLANKI
8:35 BUK
8:45 DOŁŻYCA
8:50 CISNA (Krzywe, Przysłup, Strzebowiska, Kalnica, Smerek, Wetlina, Ustrzyki Górne, Nasiczne, Dwernik, Chmiel, Zatwarnica, Smolnik nad Sanem, Bereżki, Pszczeliny, Muczne, Lutowiska)
8:55 MAJDAN (Liszna)
9:00 ŻUBRACZE
9:10 MANIÓW
9:15 WOLA MICHOWA
9:20 SMOLNIK nad Osławą (Mików)
9:25 ŁUPKÓW
9:30 OSŁAWICA
9:35 RADOSZYCE (Komańcza, Rzepedź, Szczawne, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Morochów, Wola Sękowa, Bukowsko, Wisłok, Jaśliska, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Brzozów, Rzeszów oraz Sanok, Zagórz)

UWAGA: organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy przejazdu na inną np. przez Orelec, Zagórz czy Komańczę, jeśli na trasie głównej nie ma klientów lub jest mniej niż 8 osób, a większa ilość jest do zabrania z innych miejscowości. Niektóre autokary wyjeżdżają z Sanoka i Ustrzyk Dolnych.
Powyższe godziny mogą ulec zmianie, a dokładne wraz z innymi powyższymi informacjami są podawane dzień przed wycieczką telefonicznie w godzinach między 9:00, a 12:00. Ponadto wysyłamy SMS z najważniejszymi danymi.

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach – cena od 20 zł / osoba w zależności od liczby osób i km.

Dowóz busem do autokaru w CISNEJ z miejscowości:
WETLINA
6:10, Smerek 6:15, Kalnica 6:20, Strzebowiska 6:25, Krzywe 6:30 za opłatą 30 zł / osoba w 2 strony, gdy biuro ma min. 8 osób z w.w. miejscowości.

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: dowód osobisty lub paszport (ich brak grozi mandatem oraz zatrzymaniem w celu wyjaśnienia do 72h), euro na własne wydatki np. obiad, a także: polar, wygodne obuwie, suchy prowiant i napoje.
Osoby wybierające się na BASENY: strój kąpielowy, ręcznik, kosmetyki, można klapki.

WALUTA na Słowacji: euro (za bilety na baseny zbieramy w złotówkach).

UBEZPIECZENIE: uczestników wycieczek ubezpieczamy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i Kosztów Leczenia w TU UNIQA (warunki na UNIQA).
Wybierającym się za granicę zachęcamy (nie ma obowiązku) zabrać kartę ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) z NFZ. Karta stanowi dowód, że dana osoba jest ubezpieczona w jednym z krajów UE oraz uprości płatności i procedury zwrotu poniesionych kosztów.

UWAGA: program wycieczki może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, charakteru grupy, nieprzewidywalnych zdarzeń.

ROZETA KARPACKA

FILM przedstawiający ruiny ZAMKU BREKOV (jedna z atrakcji wycieczki na Słowację):

FILM Zamek Hrad BREKOV Słowacja Slovakia najlepsze atrakcje na wycieczce jednodniowej z Bieszczad z przewodnikiem

ROZETA KARPACKA

PROMOCJE / ZNIŻKI na wycieczki i atrakcje

Kilkanaście lat temu zakładając biuro podróży w Bieszczadach powiedzieliśmy sobie, iż będziemy organizować wycieczki z niepowtarzalnymi programami, które będą miały najmniejszą cenę, ale jednocześnie najwyższą jakość. I to nam się udaje. Ale od 2018 roku postanowiliśmy dodatkowo podziękować naszym stałym klientom poprzez:
1. składając rezerwację na 3 wycieczki jednodniowe (podczas jednego urlopu) na trzecią dajemy 10 zł zniżki / każda osoba
2. uczestnicząc nawet w 1 wycieczce przysługuje Państwu 10% zniżki na 3 atrakcje:
– rejs statkiem
lub na wypożyczenie sprzętu wodnego w PORT SOLINA w Solinie
warsztaty w BIESZCZADZKIEJ SZKOLE RZEMIOSŁA w Uhercach Mineralnych
zakupy w PIJALNI CZEKOLADY mistrza Mirosława Pelczara w Sanoku, Korczynie lub Rzeszowie
3. oraz 50 zł zniżki na 2h Wyprawę UAZ-em z przewodnikiem.
Zniżki są udzielane na podstawie biletu otrzymanego podczas opłaty za wycieczkę od przewodników BP Bieszczader, na którego odwrocie są loga powyższych twórców atrakcji.

ROZETA KARPACKA

NAGRODY

Przypominamy, że w naszej ofercie mamy aż 13 wycieczek jednodniowych dla turystów nocujących w Bieszczadach i na terenie Województwa Podkarpackiego! O jakości świadczonych usług świadczą NAGRODY:
1. 2012r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę TRAPERSKA PRZYGODA
2. 2015r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę DREZYNAMI po Bieszczadach!
3. 2017r. wycieczka WODAMI rzeki San! ma 2 nagrody:
Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia oraz
Najlepszy Produkt Turystyczny POLSKIotrzymaliśmy taką nagrodę jako jedyne w historii tego konkursu biuro podróży w Polsce!
4. 2021r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę jednodniową BIESZCZADY W PIGUŁCE

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady?SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl