Sarospatak – kąpiele w jaskiniach Miszkolca w basenach termalnych – degustacja win i golonki w chlebach

„Lengyel Magyar két jó barát, eggyütt harcol s issza borát” – Polak Węgier dwa bratanki i do bitki i do szklanki. Tym cytatem zachęcamy do wędrówki historycznym szlakiem bursztynowym, wprost do krainy win białych – Tokaju. Na pierwszy rzut oka widać jak jest urozmaicona, ale dopiero z bliska dostrzec można jej prawdziwe wartości – piwnice należące do UNESCO, narodowe tradycje, spokój wiosek… Sercem krainy jest Sarospatak – Ateny nad brzegiem rzeki Bodrog. Prosimy nie zapomnieć o zabraniu na wycieczkę jednodniową na Węgry strojów kąpielowych, gdyż tego dnia będziemy pływać w jaskiniach w Miszkolcu!

Mapa wycieczki jednodniowej z Bieszczad na Węgry MISZKOLC z basenami termalnymi - degustacją win i atrakcjami

PROGRAM wycieczki jednodniowej WĘGRY MISZKOLC z Bieszczad:

● około 6-tej wyjazd na wycieczkę autokarem z opowiadaniem przewodnikiem przez Bieszczady i Słowację m.in. Medzilaborce
(z jedynym w Europie muzeum Endiego Warchola), Humenne (kasztel, skansen), Trebisov, Sátoraljaújhely…

● spacer po SAROSPATAKU: zamek Rakoczych położony nad rzeką Bodrog (z zewnątrz) i kościół z relikwiami św. Elżbiety

● kąpiel w jedynych w Europie GROTACH WAPIENNYCH w Miszkolcu
Kompleks składa się z kilku basenów wydrążonych w skałach i na zewnątrz, groty miłości, rwącej rzeki z wodą od 25 do 35 stopni. Ponadto można doznać relaksu dzięki różnym formom jacuzzi i biczów wodnych. Woda kąpieliska termalnego Barlangfurdo posiada właściwości lecznicze: związki wapnia, magnezu, jodu, bromu i potasu w niej zawarte przynoszą ulgę w reumatyzmie, zaburzeniach krążenia, nerwicach, nadciśnieniu i innych schorzeniach! Na wygłodniałych po kąpielach czeka restauracja.

● DEGUSTACJA 4 gatunków WIN w oryginalnej piwnicy!
To spotkanie zostanie na długo w pamięci i kubkach smakowych… Rozpoczyna się od spaceru po piwnicy z leżakującymi tam dziesiątkami beczek pełnych wina tokajskiego. Dowiemy się i zobaczymy co to jest „putoń”. Jak smaki się zaostrzą zasiądziemy na ławach za stołami i się zacznie degustacja skarbów tokajskich piwnic wzbogacana opowiadaniem. Wychodząc z piwnicy można zakupić butelkowane degustowane wina za złotówki!

GOLONKI peklowane i zapiekane w chlebach!!! podawane podczas degustacji w piwnicy!
Jest to punkt programu, którym oprócz znakomitych win i przeprowadzonej na najwyższym poziomie degustacji się wyróżniamy. W jednym półmetrowym chlebie znajduje się kilka golonek, co sprawia, że nawet 4 górników najada się takim jednym chlebem! I taki schemat zamawiania stosujemy nie pytając o możliwości żywieniowe klientów 😉 Takich smakołyków nigdzie nie ma i wszyscy – od małych dzieci aż po osoby starsze – są z naszej propozycji zachwyceni!

● około 23-ej zakończenie wycieczki w Bieszczadach w miejscu wsiadania

CENA: 210 zł dorośli / 195 zł młodzież 5-18 lat / 100 zł dzieci do 5 lat

czas trwania wycieczki: 6 – 23

CENA OBEJMUJE (sezon 2024):
– transport autokarem z klimatyzacją
degustacja 4 lub 5 gatunków win
GOLONKI W CHLEBACH
– usługi pilota wycieczek będącego również przewodnikiem
– opłaty drogowe i parkingowe
– ubezpieczenie NNW i KL
– podatek VAT marża.

Cena nie zawiera: biletów wstępu na baseny w Miszkolc Tapolca Barlangfurdo – około 60 zł (jest to cena dla grupy bez podziału na dzieci, dorosłych i emerytów).

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie grupy liczącej 4 i więcej osób prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

DNI WYJAZDÓW:
– ŚRODY
(lipiec i sierpień)
CZWARTKI (od maja do października, a w lipcu i sierpniu tego dnia trasa od Ustrzyk Dolnych)
– inne miesiące oraz długie weekendy dane w TERMINARZ

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 20 osób.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA

GALERIA ZDJĘĆ wykonywanych podczas wycieczek jednodniowych WĘGRY MISZKOLC:

Zamek Rakoczego w Sarospataku / Szaroszpotoku , od którego zaczynamy zwiedzanie Węgier na wycieczce jednodniowej do Miszkolca z Bieszczad. Zamek Rakoczego w Sarospataku / Szaroszpotoku , od którego zaczynamy zwiedzanie Węgier na wycieczce jednodniowej do Miszkolca z Bieszczad.
Słońce nad tzw. basztą czerwoną - najstarsza część Zamku Rakoczego w Sarospataku / Szaroszpotoku. To pierwsza atrakcja na wycieczce jednodniowej na Węgry do Miszkolca. Słońce nad tzw. basztą czerwoną - najstarsza część Zamku Rakoczego w Sarospataku / Szaroszpotoku. To pierwsza atrakcja na wycieczce jednodniowej na Węgry do Miszkolca.
Zamek Rakoczego w Sarospataku / Szaroszpotoku położony jest nad rzeką Bodrog. Zwiedzanie na zewnątrz podczas wycieczki jednodniowej na Węgry z Bieszczad. Zamek Rakoczego w Sarospataku / Szaroszpotoku położony jest nad rzeką Bodrog. Zwiedzanie na zewnątrz podczas wycieczki jednodniowej na Węgry z Bieszczad.
Pomnik Jerzego Rakoczego przez zamkiem w Sarospataku / Szaroszpotoku. To najczęściej przedstawiany na pomnikach bohater Węgrów. Pomnik Jerzego Rakoczego przez zamkiem w Sarospataku / Szaroszpotoku. To najczęściej przedstawiany na pomnikach bohater Węgrów.
Kościół gotycki z relikwiami świętej Elżbiety węgierskiej w Sarospataku / Szaroszpotoku. To druga główna atrakcja wycieczki jednodniowej na Węgry z Bieszczad. Kościół gotycki z relikwiami świętej Elżbiety węgierskiej w Sarospataku / Szaroszpotoku. To druga główna atrakcja wycieczki jednodniowej na Węgry z Bieszczad.
Pomnik świętej Elżbiety węgierskiej przed kościołem w Sarospataku / Szaroszpotoku. To piękna atrakcja, o której w formie legendy opowiadają nasi przewodnicy na wycieczce jednodniowej na Węgry... Pomnik świętej Elżbiety węgierskiej przed kościołem w Sarospataku / Szaroszpotoku. To piękna atrakcja, o której w formie legendy opowiadają nasi przewodnicy na wycieczce jednodniowej na Węgry...
Wnętrze gotyckiego kościoła z relikwiami świętej Elżbiety węgierskiej w Szaroszpotoku / Sarospataku na Węgrzech. Wnętrze gotyckiego kościoła z relikwiami świętej Elżbiety węgierskiej w Szaroszpotoku / Sarospataku na Węgrzech.
Zdjęcie basenów zewnętrznych w Miszkolc Tapolca - Barlangfürdő / Barlang Furdo. To atrakcja dla której większość klientów wybiera długą podróż z Bieszczad biorąc udział w wycieczce jednodniowej. Zdjęcie basenów zewnętrznych w Miszkolc Tapolca - Barlangfürdő / Barlang Furdo. To atrakcja dla której większość klientów wybiera długą podróż z Bieszczad biorąc udział w wycieczce jednodniowej.
Basen pływacki i muszla - zewnętrzna część basenów w Miszkolcu / Barlangfürdő / Barlang Furdo na wycieczce jednodniowej z Bieszczad na Węgry. Basen pływacki i muszla - zewnętrzna część basenów w Miszkolcu / Barlangfürdő / Barlang Furdo na wycieczce jednodniowej z Bieszczad na Węgry.
Małe dzieci na basenach w Miszkolcu nie mają zbyt dużo atrakcji - widoczny na zdjęciu basen z płytką wodą i 2 zjeżdżalnie. Dla rodzin z dziećmi bardziej polecamy naszą wycieczkę Węgry Tokaj z basenami w Sosto Furdo. Małe dzieci na basenach w Miszkolcu nie mają zbyt dużo atrakcji - widoczny na zdjęciu basen z płytką wodą i 2 zjeżdżalnie. Dla rodzin z dziećmi bardziej polecamy naszą wycieczkę Węgry Tokaj z basenami w Sosto Furdo.
Drugi basen dla małych dzieci w Miszkolc Tapolca - Barlangfürdő / Barlang Furdo. Zdjęcie wykonane na wycieczce jednodniowej na Węgry z Bieszczad. Drugi basen dla małych dzieci w Miszkolc Tapolca - Barlangfürdő / Barlang Furdo. Zdjęcie wykonane na wycieczce jednodniowej na Węgry z Bieszczad.
Basen pływacki w Miszkolc Tapolca z najchłodniejszą wodą jest w kształcie tęczy - półkola. Aby znaleźć więcej informacji o basenach w Miszkolcu na węgierskich stronach należy wpisywać na internecie Barlangfürdő lub Barlang Furdo. Basen pływacki w Miszkolc Tapolca z najchłodniejszą wodą jest w kształcie tęczy - półkola. Aby znaleźć więcej informacji o basenach w Miszkolcu na węgierskich stronach należy wpisywać na internecie Barlangfürdő lub Barlang Furdo.
Największą atrakcją basenów w Miszkolc Tapolca nie są baseny zewnętrze, ale wewnętrze, bo zostały wykonane wewnątrz skał wapiennych. Na zdjęciu na pierwszym planie jakuzzi, a obok rwąca rzeka. Zapraszamy na wycieczkę jednodniową do Miszkolca z  basenami Barlangfürdő / Barlang Furdo. Największą atrakcją basenów w Miszkolc Tapolca nie są baseny zewnętrze, ale wewnętrze, bo zostały wykonane wewnątrz skał wapiennych. Na zdjęciu na pierwszym planie jakuzzi, a obok rwąca rzeka. Zapraszamy na wycieczkę jednodniową do Miszkolca z  basenami Barlangfürdő / Barlang Furdo.
Baseny w grotach wapiennych Miszkolc Tapolca - Barlangfürdő są podświetlone i zmieniają kolory... Baseny w grotach wapiennych Miszkolc Tapolca - Barlangfürdő są podświetlone i zmieniają kolory...
Wejście do grot wapiennych, czyli basenów termalnych w Miszkolc Tapolca Barlangfürdő na wycieczce jednodniowej z Bieszczad. Wejście do grot wapiennych, czyli basenów termalnych w Miszkolc Tapolca Barlangfürdő na wycieczce jednodniowej z Bieszczad.
Kolejne zakamarki basenów termalnych w Miszkolcu - dzielnicy wypoczynkowej Tapolca Barlangfürdő. Zdjęcie organizatora wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader. Kolejne zakamarki basenów termalnych w Miszkolcu - dzielnicy wypoczynkowej Tapolca Barlangfürdő. Zdjęcie organizatora wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader.
Widok z rwącej rzeki w stronę jakuzzi na basenach termalnych w Miszkolc Tapolca Węgry. Widok z rwącej rzeki w stronę jakuzzi na basenach termalnych w Miszkolc Tapolca Węgry.
Rwąca rzeka wewnątrz grót wapiennych, czyli basenów termalnych Miszkolc Tapolca Barlangfürdő. Rwąca rzeka wewnątrz grót wapiennych, czyli basenów termalnych Miszkolc Tapolca Barlangfürdő.
Najbardziej gorąca woda na basenach termalnych w Miszkolc Tapolca jest w basenach, które zostały obłożone płytkami. Tu temperatura sięga aż do 35 stopni. Najbardziej gorąca woda na basenach termalnych w Miszkolc Tapolca jest w basenach, które zostały obłożone płytkami. Tu temperatura sięga aż do 35 stopni.
Jedna część basenów termalnych w Miszkolc Tapolca Barlangfürdő została nazwana grotą zakochanych. Zostało tam założone światło ultrafioletowe, a na suficie umieszczone gwiazdy. Należy tam szeptać... Jedna część basenów termalnych w Miszkolc Tapolca Barlangfürdő została nazwana grotą zakochanych. Zostało tam założone światło ultrafioletowe, a na suficie umieszczone gwiazdy. Należy tam szeptać...
Udało się wykonać zdjęcie rwącej rzeki wewnątrz basenów grót wapiennych w Miszkolc Tapolca Barlangfürdő bez turystów... Było to trudne, bo na wycieczkę jednodniową na Węgry z Bieszczad wyjeżdża po kilka autokarów chętnych dziennie... Udało się wykonać zdjęcie rwącej rzeki wewnątrz basenów grót wapiennych w Miszkolc Tapolca Barlangfürdő bez turystów... Było to trudne, bo na wycieczkę jednodniową na Węgry z Bieszczad wyjeżdża po kilka autokarów chętnych dziennie...
Pierwszy basen wewnątrz grót wapiennych basenów w Miszkolcu po wyjściu z szatni. To jedyne baseny termalne w jaskiniach wapiennych w Europie. Pierwszy basen wewnątrz grót wapiennych basenów w Miszkolcu po wyjściu z szatni. To jedyne baseny termalne w jaskiniach wapiennych w Europie.
Zdjęcie z balkonu na jakuzzi w kompleksie basenów termalnych w Miszkolc Tapolca Barlangfürdő. Jakuzzi jest włączany przez 15 minut jeden raz na godzinę..., więc lepiej korzystać z innych atrakcji basenów w Miszkolcu. Zdjęcie z balkonu na jakuzzi w kompleksie basenów termalnych w Miszkolc Tapolca Barlangfürdő. Jakuzzi jest włączany przez 15 minut jeden raz na godzinę..., więc lepiej korzystać z innych atrakcji basenów w Miszkolcu.
Baseny termalne / groty wapienne w Miszkolcu, a dokładnie ściana skał i woda widziane od strony jakuzzi Barlangfürdő. Baseny termalne / groty wapienne w Miszkolcu, a dokładnie ściana skał i woda widziane od strony jakuzzi Barlangfürdő.
Po basenach w Miszkolcu można spacerować wodą lub suchą stopą po alejkach i mostach nad wodą. Zapraszamy do jedynych w Europie jaskiń grót wapiennych udostępnionych do kąpieli na wycieczkę jednodniową na Węgry z Bieszczad. Po basenach w Miszkolcu można spacerować wodą lub suchą stopą po alejkach i mostach nad wodą. Zapraszamy do jedynych w Europie jaskiń grót wapiennych udostępnionych do kąpieli na wycieczkę jednodniową na Węgry z Bieszczad.
Jeszcze inne podświetlenie skał wapiennych na basenach termalnych Miszkolc Tapolca Barlangfürdő. Zapraszamy na wyjątkową wycieczkę jednodniową na Węgry! Jeszcze inne podświetlenie skał wapiennych na basenach termalnych Miszkolc Tapolca Barlangfürdő. Zapraszamy na wyjątkową wycieczkę jednodniową na Węgry!
Brama przy drodze pokazująca, że wjeżdżamy do regionu win tokajskich, który został wpisany na listę UNESCO. Zdjęcie wykonane przez szybę autokaru na wycieczce jednodniowej na Węgry. Brama przy drodze pokazująca, że wjeżdżamy do regionu win tokajskich, który został wpisany na listę UNESCO. Zdjęcie wykonane przez szybę autokaru na wycieczce jednodniowej na Węgry.
Korytarz jednej z piwnic z beczkami, w której organizujemy degustację win tokajskich. Słodkie wina węgierskie uważamy za najlepsze na świecie! Zapraszamy do spróbowania na wycieczce jednodniowej z Bieszczad. Korytarz jednej z piwnic z beczkami, w której organizujemy degustację win tokajskich. Słodkie wina węgierskie uważamy za najlepsze na świecie! Zapraszamy do spróbowania na wycieczce jednodniowej z Bieszczad.
Właściciele jednej z piwnic, do której przyjeżdżamy na degustację win węgierskich na wycieczce jednodniowej z Bieszczad. Właściciele jednej z piwnic, do której przyjeżdżamy na degustację win węgierskich na wycieczce jednodniowej z Bieszczad.
To piekarz, którego namówiliśmy na wykonywanie dla grup Biura Podróży Bieszczader niepowtarzalnej potrawy - golonek peklowanych i zapiekanych w pół metrowych chlebach. Takie smakołyki podajemy podczas degustacji win na wycieczce jednodniowej na Węgry organizowanej dla turystów z Bieszczad i ogólnie Podkarpacia. To piekarz, którego namówiliśmy na wykonywanie dla grup Biura Podróży Bieszczader niepowtarzalnej potrawy - golonek peklowanych i zapiekanych w pół metrowych chlebach. Takie smakołyki podajemy podczas degustacji win na wycieczce jednodniowej na Węgry organizowanej dla turystów z Bieszczad i ogólnie Podkarpacia.
Wino tokajskie i golonki w chlebach to idelane połączenie smaków. Możecie je spróbować na wycieczce jednodniowej z Bieszczad na Węgry. Wino tokajskie i golonki w chlebach to idelane połączenie smaków. Możecie je spróbować na wycieczce jednodniowej z Bieszczad na Węgry.
Piekarz przecinający pół metrowej wielkości chleby, w których wnętrzu są ukryte wcześniej peklowane golonki. Zapraszamy na niepowtarzalne smaki na wycieczkę jednodniową z Bieszczad na Węgry! Piekarz przecinający pół metrowej wielkości chleby, w których wnętrzu są ukryte wcześniej peklowane golonki. Zapraszamy na niepowtarzalne smaki na wycieczkę jednodniową z Bieszczad na Węgry!
Golonki wewnątrz chlebów - pieką się razem. Więc smak chleba jest przesiąknięty golonkami. A jak do tego dodamy wino... To trzeba spróbować na wycieczce jednodniowej na Węgry z Bieszczad :-) Golonki wewnątrz chlebów - pieką się razem. Więc smak chleba jest przesiąknięty golonkami. A jak do tego dodamy wino... To trzeba spróbować na wycieczce jednodniowej na Węgry z Bieszczad :-)
Jeden chleb z golonkami zamawiamy na 4 osoby podczas degustacji win. Jest to bardzo duża ilość - jeszcze nie mieliśm grupy, która dałaby radę zjeść wszystko... A takie atrakcje na wycieczce jednodniowej na Węgry z Bieszczad. Jeden chleb z golonkami zamawiamy na 4 osoby podczas degustacji win. Jest to bardzo duża ilość - jeszcze nie mieliśm grupy, która dałaby radę zjeść wszystko... A takie atrakcje na wycieczce jednodniowej na Węgry z Bieszczad.
Wnętrze drugiej z piwnic w rejonie tokajskim, w którym organizujemy degustacje win na wycieczkach jednodniowych na Węgry z Bieszczad. Wnętrze drugiej z piwnic w rejonie tokajskim, w którym organizujemy degustacje win na wycieczkach jednodniowych na Węgry z Bieszczad.
To wnętrze trzeciej piwnicy, którą pokazujemy turystom wybierającym się na wycieczkę jednodniową na Węgry oraz degustujemy wino. To wnętrze trzeciej piwnicy, którą pokazujemy turystom wybierającym się na wycieczkę jednodniową na Węgry oraz degustujemy wino.
Klimatyczna piwnica z dwoma korytarzami. Na początek zwiedzamy razem z przewodnikiem podziemne zakamarki, a następnie zasiadamy za stołami i odbywa się degustacja win połączona z golonkami w chlebach. Takie atrakcje na wycieczce jednodniowej na Węgry z Biurem Podróży Bieszczader :-) Klimatyczna piwnica z dwoma korytarzami. Na początek zwiedzamy razem z przewodnikiem podziemne zakamarki, a następnie zasiadamy za stołami i odbywa się degustacja win połączona z golonkami w chlebach. Takie atrakcje na wycieczce jednodniowej na Węgry z Biurem Podróży Bieszczader :-)
Czyż jest ktoś kto nie chciałbym zobaczyć takiego niepowtarzalnego wnętrza piwnic z beczkami na wino? To jedna z głównych atrakcji wycieczki jednodniowej na Węgry z Podkarpacia. Czyż jest ktoś kto nie chciałbym zobaczyć takiego niepowtarzalnego wnętrza piwnic z beczkami na wino? To jedna z głównych atrakcji wycieczki jednodniowej na Węgry z Podkarpacia.
Najbardziej odważni mogą spróbować wina podawanego przez winiarza bezpośrednio do buzi! Winiarz specjalną pipetą pobiera wino z beczki. Smak - niepowtarzalny. A to wszystko na wycieczce jednodniowej na Węgry z Bieszczad! Najbardziej odważni mogą spróbować wina podawanego przez winiarza bezpośrednio do buzi! Winiarz specjalną pipetą pobiera wino z beczki. Smak - niepowtarzalny. A to wszystko na wycieczce jednodniowej na Węgry z Bieszczad!
Po degustacji win z golonkami można zakupić za złotówki wina, które wcześniej próbowaliśmy. Zapraszamy na najlepszą wycieczkę jednodniową na Węgry z Bieszczad. Po degustacji win z golonkami można zakupić za złotówki wina, które wcześniej próbowaliśmy. Zapraszamy na najlepszą wycieczkę jednodniową na Węgry z Bieszczad.

ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY

MAPA przedstawiająca główną trasę przejazdu autokaru skąd zabieramy turystów indywidualnych na wycieczkę „Węgry MISZKOLC”:

Węgry MISZKOLC trasa nr 1 (Bukowiec – Cisna), CZWARTKI i w SOBOTY (wakacje):

Poniżej oprócz powyższej mapy podajemy rozkład jazdy autokarów w formie tekstu oraz w nawiasach do jakich miejscowości należy dojechać we własnym zakresie jeśli wybrane przez Państwa miejsce noclegowe w Bieszczadach, czy na Podkarpaciu znajduje się poza naszą trasą autokarową:
5:00 LESKO (klienci m.in. z Sanok, Zagórz, Huzele, Weremień, Łączki, Łukowe, Bezmiechowa, Załuż, Zahutyń)
UWAGA: odbiór z Leska w ŚRODY i SOBOTY (w czwartki odbiór z Uherzec).

5:05 UHERCE Mineralne (Orelec, Olszanica, Ropienka, Zawadka, Ustianowa, Ustrzyki Dolne, Łodyna, Brzegi Górne, Arłamów, Trójca, Hoszów, Równia, Krasiczyn, Przemyśl)
5:15 MYCZKOWCE skrzyżowanie (Zwierzyń)
5:20 MYCZKOWCE zapora
5:30 BÓBRKA
5:30 SOLINA Grosar (Solina Jawor, Rewita, Łobozew, Teleśnica)
5:35 SOLINA zapora
5:40 MYCZKÓW (Berezka, Wola Matiaszowa, Bereżnica, Średnia Wieś, Bachlawa, Hoczew, Dziurdziów)
5:45 POLAŃCZYK (3 przystanki: uzdrowisko, skrzyżowanie, sanktuarium)
5:55 WOŁKOWYJA (Bukowiec, Terka, Zawóz, Werlas, Rajskie, Olchowiec, Chrewt, Polana, Czarna, Zadwórze, Rabe, Żłobek, Lipie, Dwerniczek, Michniowiec)
6:00 BUKOWIEC
6:10 TERKA

6:20 POLANKI
6:25 BUK
6:25 DOŁŻYCA

6:40 CISNA (Krzywe, Przysłup, Strzebowiska, Kalnica, Smerek, Wetlina, Ustrzyki Górne, Nasiczne, Dwernik, Chmiel, Zatwarnica, Smolnik nad Sanem, Bereżki, Pszczeliny, Muczne, Lutowiska)
6:45 MAJDAN (Liszna)
6:50 ŻUBRACZE
7:00 MANIÓW
7:05 WOLA MICHOWA
7:10 SMOLNIK nad Osławą (Mików)
7:15 ŁUPKÓW
7:20 OSŁAWICA
7:25 RADOSZYCE (Komańcza, Rzepedź, Szczawne, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Morochów, Wola Sękowa, Bukowsko, Wisłok, Jaśliska, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Brzozów, Rzeszów)

ROZETA KARPACKA

Węgry MISZKOLC trasa nr 2 (Komańcza)

Węgry MISZKOLC trasa nr 3 (Baligród)

Poniżej oprócz powyższego rozkładu jazdy autokaru podajemy również do jakich miejscowości należy dojechać we własnym zakresie jeśli wybrane przez Państwa miejsce noclegowe w Bieszczadach, czy na Podkarpaciu znajduje się poza naszą trasą autokarową:

Dalsza trasa przejazdu autokaru uzależniona od większej ilości chętnych.
UWAGA: jeśli w Systemie Rezerwacji są wprowadzone autokary nr 1 i 2 to przejazd odbywa się obydwoma trasami!

TRASA nr 2
5:55 BEREZKA (Wola Matiaszowa, Bereźnica Wyżna
6:00 ŚREDNIA WIEŚ
6:05 BACHLAWA
6:10 HOCZEW (Łączki, Weremień, Dziurdziów)
6:15 NOWOSIÓŁKI
6:20 MCHAWA (Cisowiec)
6:25 BALIGRÓD (Hoczew, Dziurdziów, Nowosiółki, Cisowiec, Mchawa)
6:30 BYSTRE
6:35 JABŁONKI

UWAGA: organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy przejazdu na inną np. przez Orelec, Zagórz czy Komańczę, jeśli na trasie głównej nie ma klientów lub jest mniej niż 8 osób, a większa ilość jest do zabrania z innych miejscowości. Niektóre autokary wyjeżdżają już z Sanoka.
Powyższe godziny mogą ulec zmianie, a dokładne wraz z innymi powyższymi informacjami są podawane dzień przed wycieczką telefonicznie w godzinach między 9:00, a 12:00. Ponadto wysyłamy SMS z najważniejszymi danymi.

DODATKOWA TRASA: w każdy CZWARTEK lipca i sierpnia będzie możliwy odbiór autokarem z następujących miejscowości: Ustrzyki Dolne, Ustianowa, Stefkowa i Olszanica, ale pod warunkiem zebrania z tych miejscowości minimum 10 osób.

Dowóz busem do autokaru w CISNEJ z miejscowości:
WETLINA
6:10, Smerek 6:15, Kalnica 6:20, Strzebowiska 6:25, Krzywe 6:30 za opłatą 30 zł / osoba w 2 strony, gdy biuro ma min. 8 osób z w.w. miejscowości.
Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach – cena od 20 zł / osoba w zależności od liczby osób i km.

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: dowód osobisty lub paszport (ich brak grozi mandatem oraz zatrzymaniem w celu wyjaśnienia do 72h), złotówki, a także: polar (degustacja połączona z jedzeniem golonki w chlebach odbywa się w piwnicy, gdzie jest 11 stopni), okrycie przeciwdeszczowe, wygodne obuwie, strój kąpielowy, ręcznik, klapki jak i suchy prowiant, dużo napoi (przydają się w szczególności po basenach i degustacji!).

WALUTA: na terenie Węgier obowiązującą walutą jest forint (100 forintów to około 1,30 zł). Wymianę złotówek na forinty można dokonać podczas wycieczki na postoju w Michalovcach lub Sátoraljaújhely. W czasie wycieczki forinty mogą się przydać na: zakup drobnych pamiątek, napoje i przekąski na terenie basenów termalnych. Degustowane wina sprzedawane za złotówki (od 15zł). Ceny produktów na Węgrzech są zbliżone do cen w Polsce.

UBEZPIECZENIE: uczestników wycieczek ubezpieczamy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i Kosztów Leczenia w TU UNIQA (ogólne warunki na UNIQA).
Wybierającym się za granicę zachęcamy (nie ma obowiązku) zabrać kartę ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) z NFZ. Karta stanowi dowód, że dana osoba jest ubezpieczona w jednym z krajów UE oraz uprości płatności i procedury zwrotu poniesionych kosztów.

UWAGA: program wycieczki może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, charakteru grupy, nieprzewidywalnych zdarzeń. BP Bieszczader nie odpowiada za czas oczekiwania na wejście na baseny, gdyż nie ma możliwości składania rezerwacji.

ROZETA KARPACKA

FILM 1 minutowy z wycieczki jednodniowej Węgry Miszkolc z Bieszczad

1 minutowy film z wycieczki jednodniowej na WĘGRY MISZKOLC z Bieszczad.

Staraliśmy się na filmie zawrzeć najważniejsze atrakcje realizowane podczas wycieczki jednodniowej na Węgry, ale również różne szczegóły, które wyróżniają naszą wycieczkę spośród innych biur podróży jak np. niepowtarzalny posiłek, wygląd piwnicy, ubiór przewodników, a kończąc na MUZYKU grającym podczas degustacji win w piwnicy!

ROZETA KARPACKA

FILM 3 minutowy z wycieczki jednodniowej z Bieszczad na Węgry

FILM z wycieczki jednodniowej z Bieszczad - WĘGRY Miszkolc Biura Podróży Bieszczader

ROZETA KARPACKA

CZYM SIĘ WYRÓŻNIAMY

W Bieszczadach jest kilka biur podróży zajmujących się organizacją wycieczek 1-dniowych, dlatego postanowiliśmy zachęcić Państwa do wyjazdu z nami zapewniając NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ i pokazując czym nasza oferta WYCIECZKI na WĘGRY się wyróżnia:
1. Węgry wyróżniają się ogromną ilością basenów termalnych – my wybraliśmy unikatowe, bo kąpiele w jaskiniach Miszkolca! (nie jeździmy do Sarospataku mimo położenia przy granicy, gdyż tam jest zaledwie kilka basenów zlokalizowanych na otwartej przestrzeni co jest problemem podczas niepogody)
2. degustację win organizujemy w piwnicy z dojrzewającymi w ogromnych drewnianych beczkach winami!

3. jedna z piwnic, w której degustujemy wina tokajskie, znajduje się na zboczu Gómbos-hegyi (Guzikowej Góry), w regionie tokajskim wpisanym na listę UNESCO w 2002r.
4. do degustacji wina zamawiamy GOLONKI peklowane i zapiekane W pół metrowych CHLEBACH!
5. zatrudniamy najlepszych przewodników – jeden z nich śpiewa z grupą w piwnicy, a drugi nie tylko śpiewa, ale też gra na gitarze!
6. współpracujemy z firmami posiadającymi najnowsze autokary w Bieszczadach i są rozpoznawalne dzięki umieszczaniu dużych TABLIC z nazwą biura na przedniej szybie
7. numerujemy miejsca, oddzwaniamy do klientów i wysyłamy SMS-em informacje
8. organizujemy dojazdy busami do głównych tras przejazdu autokarów.

ROZETA KARPACKA

Wycieczka jednodniowa na Węgry TOKAJ czy MISZKOLC – którą lepiej wybrać…

Jako jedyne biuro podróży w Bieszczadach wśród ofert wycieczek jednodniowych mamy 2 różne wycieczki na Węgry. Często turyści pytają nas którą lepiej wybrać.
Poniżej zestawienie, które Państwo lepiej uzmysłowi walory i atrakcje poszczególnych wycieczek:
1. BASENY:

MISZKOLC

TOKAJ

Są to wyjątkowe baseny, bo kąpiele są w jedynych w Europie grotach wapiennych (jaskiniach).

Ale niestety w okresie wakacji są tam dosłownie tłumy ludzi. Ta niedogodność zaczyna się już w staniu w kolejce do kupna biletów (nie mamy możliwości złożenia rezerwacji dla grup), trwa w szukaniu wolej przebieralni, w znalezieniu wolnej szafki na ubrania, a na szukaniu wolnego miejsca na rozłożenie ręcznika na trawie kończąc. Aby zamknąć szafkę trzeba posiadać monetę 100 forint i pasek ubiera się na rękę. Nasi przewodnicy zawsze „wypożyczają” turystom monety, więc to akurat nie jest kłopotem.

Na basenie jest 1 mały bar również z dużymi kolejkami i aby coś zjeść trzeba posiadać przy sobie forinty.

Jest jedna 3-metrowa zjeżdżalnia dla małych dzieci, a jacuzzi jest jedno na 10 osób i działa przez 15 minut w ciągu godziny.

Turyści, którzy nie idą na baseny mogą pospacerować po zadbanym parku. Są tam 2 małe stawiki oraz tor saneczkowy (jak na Gubałówce).

W Miszkolc Tapolca jesteśmy 3h. Na basenach w Sosto 4h.

 

 

 

 

Baseny są w dzielnicy wypoczynkowej Nigerhazy – Sosto Furdo. Są to 5 pod względem wielkości na Węgrzech, które są 3x większe od tych w Miszkolcu.

Składają się zarówno z basenów całorocznych, jak i otwartej w okresie wakacji części parkowej. Dlatego tę wycieczkę organizujemy przez 2 miesiące.

Łącznie do dyspozycji turystów: 25 basenów i kilkanaście zjeżdżalni.

W okresie wakacji jest kilka barów oraz restauracji, a w 3 z nich żeby w nich zapłacić nie trzeba posiadać pieniędzy przy sobie – otrzymywane przy kasie elektroniczne zegarki służą zarówno do zamykania szafek, jak i do płacenia za jedzenie. Reguluje się rachunek wychodząc z kompleksu. Są też inne bary – tam trzeba płacić gotówką.

Jest tu kilkanaście zjeżdżalni, a przede wszystkim różnych form relaksujących w formie jacuzzi, biczów wodnych cały czas działających oraz bardzo dużo atrakcji dla małych dzieci.

Turyści jadący na tę wycieczkę mają duży dylemat, bo mają do wyboru 2 atrakcje. Obydwie są tak wielkie, że byłoby trudno skorzystać z jednej i drugiej.

Ogród zoologiczny jest największym na Węgrzech z m.in. oceanarium, gdzie wchodzi się w tunel, a nad głową pływają rekiny, z pokazami zwierząt, potężnym wodospadem…. Wybiegi dla zwierząt są bardzo duże. Posiadają też kilka gatunków niespotykanych w innych ZOO.

2. ZWIEDZANIE:

MISZKOLC

TOKAJ

Zwiedzamy miasteczko Sarospatak, a szczegółowo:

– wchodzimy do wnętrza kościoła z relikwiami św. Elżbiety

– wchodzimy na dziedziniec Zamku Rakoczego (nie zwiedzamy wnętrza).

Zwiedzamy miasteczko Tokaj wchodząc na punkt widokowy skąd podziwiamy jego cudowne położenie w widłach 2 rzek: Bodrog i świętej rzeki Węgrów – rzeki Cisa.

Następnie idziemy pięknie ukwieconą główną ulicą spacerową miasta (oczywiście w okresie wakacji) do placu, na którym jest pomnik boga rozpusty Bachusa oraz kościół z Czarną Madonną. To tu powstało legendarne wino Tokaj…

Jeden i drugi program identycznie dobrze się kończy, bo degustacją win połączoną z golonkami peklowanymi i zapiekanymi w pół metrowych chlebach. To atrakcja, którą jeszcze do niedawna mieliśmy jako jedyni w ofercie. Niestety innym udało się „odnaleźć piekarza” i teraz – jak to większość naszych pomysłów – jest kopiowana. Przykro nam, bo ciekawych dań na Węgrzech jest więcej i warto by było, aby się wyróżniać…

Musimy też dodać informację, że wycieczka jest z przewodnikiem, który opowiada nie tylko w wybranych punktach programu, ale również po trasie przejazdu! A po drodze miejsc wartych odwiedzenia jest znacznie więcej. Podsumowując: wycieczkę Węgry TOKAJ uważamy za 100% bardziej atrakcyjną od Miszkolca.

ROZETA KARPACKA

PROMOCJE / ZNIŻKI na wycieczki i atrakcje

Kilkanaście lat temu zakładając biuro podróży w Bieszczadach powiedzieliśmy sobie, iż będziemy organizować wycieczki z niepowtarzalnymi programami, które będą miały najmniejszą cenę, ale jednocześnie najwyższą jakość. I to nam się udaje. Ale 4 lata temu postanowiliśmy dodatkowo podziękować naszym stałym klientom poprzez:
1. składając rezerwację na 3 wycieczki jednodniowe (podczas jednego urlopu) na trzecią i kolejną dajemy 10 zł zniżki / każda osoba
2. uczestnicząc nawet w 1 wycieczce przysługuje Państwu 10% zniżki na 3 atrakcje:
– rejs statkiem
lub na wypożyczenie sprzętu wodnego w PORT SOLINA w Solinie
warsztaty w BIESZCZADZKIEJ SZKOLE RZEMIOSŁA w Uhercach Mineralnych
zakupy w PIJALNI CZEKOLADY w Sanoku, Korczynie lub Rzeszowie.
oraz 50 zł zniżki na 2h Wyprawę UAZ-em z przewodnikiem.
Zniżki są udzielane na podstawie biletu otrzymanego podczas opłaty za wycieczkę od przewodników BP Bieszczader, na którego odwrocie są loga powyższych twórców atrakcji.

ROZETA KARPACKA

NAGRODY

Przypominamy, że w naszej ofercie mamy aż 12 wycieczek jednodniowych dla turystów nocujących w Bieszczadach i na Podkarpaciu! O jakości usług świadczą NAGRODY:
1. 2012r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę TRAPERSKA PRZYGODA
2. 2015r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę DREZYNAMI po Bieszczadach!
3. 2017r. wycieczka WODAMI rzeki San! dostała 2 nagrody:
– Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia oraz
– Najlepszy Produkt Turystyczny POLSKI – otrzymaliśmy taką nagrodę jako jedyne w historii tego konkursu biuro podróży w Polsce!
4. 2021r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia wycieczka jednodniowa BIESZCZADY W PIGUŁCE

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady?SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

🙂     😉     🙂

Na wycieczki jednodniowe tylko z Biurem Podróży BIESZCZADER!
Bieszczady, Lwów, Węgry, Słowacja,
a na zamówienie również Pikuj 1408m, Okolice Krosna, Pogórze Przemyskie.

🙂     😉     🙂

Na bieszczadzkim rynku turystycznym jest kilka biur podróży zajmujących się organizacją wycieczek 1-dniowych, dlatego postanowiliśmy zachęcić Państwa do wyjazdu z nami zapewniając NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ i pokazując czym nasza oferta WYCIECZKI do LWOWA się wyróżnia:

– jako jedyni pragniemy naszych klientów zapoznać podczas podróży do Lwowa również z naszym pięknym regionem dlatego od 2010 roku do Lwowa jeździmy przez przejście graniczne w Medyce, a wracamy przez Krościenko!

bilety wstępu w cenie do: katedry łacińskiej i ormiańskiej, cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, kaplicy Boimów i wnętrza TEATRU OPERY i BALETU!

– wycieczki oprowadzają przewodnicy miejscy mający polskie korzenie

obiady zamawiamy w polskiej restauracji przy rynku

– dbamy o zamawianie najlepszych przewodników i pilotów oprowadzających z niespotykaną pasją

– współpracujemy z firmami posiadającymi najnowsze autokary i busy w Bieszczadach i są rozpoznawalne dzięki umieszczaniu dużych TABLIC z nazwą biura na przedniej szybie

numerujemy miejsca, oddzwaniamy do klientów i dodatkowo wysyłamy smsem najważniejsze informacje

organizujemy dojazdy busami do głównych tras przejazdu autokarów.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl