Przypominamy jakie DOKUMENTY są niezbędne do przekroczenia granicy:
1. PASZPORT z aktualnym terminem ważności
2. osoby powyżej 12 roku życia wydrukowany CERTYFIKAT potwierdzający otrzymanie pełnego cyklu szczepień szczepionką przeciw COVID-19 z listy WHO, wystawiony w języku angielskim lub z tłumaczeniem na język angielski
3. aby nie trafić na kwarantannę wracając do Polski musi minąć minimum 14 dni od szczepienia! WIĘCEJ:
4. od 15.12.2021 do 28.02.2022 każda osoba przekraczająca granicę Rzeczypospolitej Polskiej będąca granicą Schengen jest zobligowana do okazania funkcjonariuszowi Straży Granicznej negatywnego wyniku testu diagnostycznego w zakresie SARS-CoV-2 (w języku polskim lub angielskim) wykonanego przed przekroczeniem granicy, w okresie 24 godzin, licząc od momentu uzyskania wyniku tego testu.
Nie okazanie funkcjonariuszowi Straży Granicznej negatywnego wyniku takiego testu, skutkuje obowiązkiem odbycia po przekroczeniu granicy Rzeczypospolitej Polskiej 14. dniowej kwarantanny. WIĘCEJ:
Wykonanie testu covid we Lwowie kosztuje około 50 zł.

UWAGA: OZDROWIEŃCY posiadający wydrukowany certyfikat w języku angielskim mogą przekraczać granicę do okresu jego ważności i po powrocie do Polski nie będzie kwarantanny.

INSTRUKCJA pobrania świadectwa szczepienia na Covid19 jest TUTAJ
Certyfikat covid 19 koronawirus wzór niezbędny do przekroczenia granicy z Ukrainą jadąc na wycieczkę jednodniową do Lwowa z Bieszczad.

Wzór CERTYFIKATU potwierdzającego szczepienia przeciw covid 19
z tłumaczniem na język angielski

ROZETA KARPACKA

Do Lwowa warto pojechać o każdej porze roku. Jednak zimą czekają na nas wyjątkowe walory smakowe i zapachowe oraz wystrój ulic…
Na rynku Lwowa w zimie odbywa się JARMARK ŚWIĄTECZNY. W ofercie aż do 2h czasu wolnego!

MAPA wycieczki jednodniowej z Bieszczad do LWOWA na Ukrainie

PROGRAM WYCIECZKI jednodniowej do Lwowa z Bieszczad zimą:

• wyjazd na wycieczkę do Lwowa około 6 rano (rozkład jazdy poniżej) przez przejście graniczne w Krościenku

• podróż do Lwowa odbywamy autokarem z opowieściami przewodnika przez m.in. Ustrzyki Dolne (bieszczadzka stolica sportów zimowych), Chyrów (słynny konwikt ojców jezuitów), Sambor (miasto handlu), Rudki (miejsce pochówku komediopisarza Aleksandra Fredry) oraz Gródek, gdzie umarł Władysław Jagiełło (podróż jest z opowieściami przewodnika, ale bez wysiadania)

wycieczka autokarowa po Lwowie: ulica Gródecka, Dworzec Kolejowy, Kościół św. Elżbiety, katedra Św. Jerzego, Cyrk, klasztor Brygitki, Prospekt Swobody…

• zwiedzanie WNĘTRZA TEATRU OPERY I BALETU
Powyższy tekst zaznaczyliśmy kolorem czerwony, gdyż ceny wycieczek do Lwowa w różnych biurach podróży są zbliżone. Jednak trzeba zwracać uwagę głównie na „świadczenia” – co cena obejmuje. W naszym programie jest zawarte zwiedzanie Opery, bo uważamy, że nie zwiedzić wnętrza Opery we Lwowie to tak jak być w Krakowie i nie zwiedzić Wawelu…

• spacer po STARÓWCE: kamienica Radia Lwowska Fala, gdzie audycje nadawali Szczepcio i Tońcio, pomniki króla Daniela, Adama Mickiewicza i Tarasa Szewczenki, Hotel George, Katedra Ormiańska (wnętrze), Kamienica 4 Pór Roku, rynek z m.in. Czarną Kamienicą, Apteką Muzeum (z lampą I. Łukasiewicza), Kamienicą Królewską, Ratuszem i dalej pomnik Nikifora, dzielnica żydowska, Arsenał, Kaplica Boimów, Katedra Łacińska (wnętrze)…

• zwiedzanie CMENTARZA ŁYCZAKOWSKIEGO i ORLĄT LWOWSKICH

możliwość zamówienia obiadu (około 35 zł), a składającego się z przystawki, zupy, II dania, deseru, napoju

czas wolny, który warto przeznaczyć na JARMARK ŚWIĄTECZNY (do 2h) – zimą na rynku oraz na deptaku naprzeciw Opery pojawia się mnóstwo stoisk z niepowtarzalnymi ukraińskimi smakołykami. Wszędzie czuć zapach grzanego wina, czekolady, potraw z grilla, piernika, kawy, cynamonu, kasztanów jadalnych, miodu…

• zakończenie wycieczki około 22-ej (czas zależy głównie od kontroli granicznych i miejsca wsiadania)

CENA: 160 dorośli / 150 zł młodzież do 18 lat

czas trwania: 6 – 22

CENA OBEJMUJE:
» transport autokarem / busem z klimatyzacją (w zależności od liczby osób)
» BILETY WSTĘPU do następujących obiektów we Lwowie:
– katedra łacińska
– katedra ormiańska

cmentarze Łyczakowski i Orląt Lwowskich
– TEATR OPERY i BALETU

» opłaty graniczne i parkingowe
» usługi pilota wycieczek oraz przewodnika miejskiego we Lwowie (pracujemy wyłącznie z Polakami tam mieszkającymi)
» ubezpieczenie NNW i KL łącznie z dodatkowym specjalnym dotyczącym covid-19
» nasz system TOUR GUIDE, dzięki któremu turyści mogą znacznie więcej usłyszeć na gwarnej starówce Lwowa
» podatek VAT marża.

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie grupy (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

DNI WYJAZDÓW:
WTORKI (w okresie ferii zimowych, czyli od połowy stycznia do końca lutego 2022)
w okolicach świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra dane w TERMINARZ

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA

GALERIA ZDJĘĆ z wycieczek jednodniowych do Lwowa:

Pomnik Ignacego Łukasiewicza siedzącego przy restauracji Lampa Naftowa w centrum Lwowa, do której wnętrza wchodzimy na wycieczkach jednodniowych z Bieszczad zimą. Pomnik Ignacego Łukasiewicza siedzącego przy restauracji Lampa Naftowa w centrum Lwowa, do której wnętrza wchodzimy na wycieczkach jednodniowych z Bieszczad zimą.
Kawa w restauracji gruzińskiej w centrum Lwowa jest przygotowywana od kilkudziesięciu lat w tradycyjny sposób. Opowiadamy o tym na wycieczce jednodniowej z Bieszczad na Ukrainę do Lwowa. Kawa w restauracji gruzińskiej w centrum Lwowa jest przygotowywana od kilkudziesięciu lat w tradycyjny sposób. Opowiadamy o tym na wycieczce jednodniowej z Bieszczad na Ukrainę do Lwowa.
Wnętrze restauracji Lampa Naftowa, którą zwiedzamy z przewodnikiem na wycieczce jednodniowej na Ukrainę do Lwowa podczas bieszczadzkiej zimy. Wnętrze restauracji Lampa Naftowa, którą zwiedzamy z przewodnikiem na wycieczce jednodniowej na Ukrainę do Lwowa podczas bieszczadzkiej zimy.
Alkohole jakie można kupić po zwiedzaniu restauracji Lampa Naftowa, podczas wycieczki jednodniowej z przewodnikiem po starówce Lwowa, organizowanej dla turystów odpoczywających w Bieszczadach zimą. Alkohole jakie można kupić po zwiedzaniu restauracji Lampa Naftowa, podczas wycieczki jednodniowej z przewodnikiem po starówce Lwowa, organizowanej dla turystów odpoczywających w Bieszczadach zimą.
Dom Legend to jedna z naszych ulubionych restauracji w centrum Lwowa. Na każdym z 5 pięter jest zupełnie inny klimat... Ale po szczegóły zapraszamy na wycieczkę jednodniową do Lwowa z Bieszczad - o tym opowiedzą nasi przewodnicy i oprowadzą po wnętrzu... Dom Legend to jedna z naszych ulubionych restauracji w centrum Lwowa. Na każdym z 5 pięter jest zupełnie inny klimat... Ale po szczegóły zapraszamy na wycieczkę jednodniową do Lwowa z Bieszczad - o tym opowiedzą nasi przewodnicy i oprowadzą po wnętrzu...
Samochód Wartburg na szczycie restauracji Dom Legend na starówce Lwowa. Z najwyższego piętra można podziwiać miasto Lwów, czyli na najpopularniejszej wycieczce wśród turystów odwiedzających Bieszczady zimą. Samochód Wartburg na szczycie restauracji Dom Legend na starówce Lwowa. Z najwyższego piętra można podziwiać miasto Lwów, czyli na najpopularniejszej wycieczce wśród turystów odwiedzających Bieszczady zimą.
Wnętrze restauracji Kopalnia Kawy, do której można wejść bezpośrednio z rynku najpiękniejszego miasta Ukrainy, czyli Lwowa ;-) Zapraszamy na najlepszą wycieczkę jednodniową na Ukrainę do Lwowa z Biurem Podróży Bieszczader :-) Wnętrze restauracji Kopalnia Kawy, do której można wejść bezpośrednio z rynku najpiękniejszego miasta Ukrainy, czyli Lwowa ;-) Zapraszamy na najlepszą wycieczkę jednodniową na Ukrainę do Lwowa z Biurem Podróży Bieszczader :-)
Kominarz siedzący na kominie obok balkonu na najwyższym piętrze restauracji Dom Legend we Lwowie. Zapraszamy na wycieczkę jednodniową do Lwowa z Bieszczad. Kominarz siedzący na kominie obok balkonu na najwyższym piętrze restauracji Dom Legend we Lwowie. Zapraszamy na wycieczkę jednodniową do Lwowa z Bieszczad.
Plakat w jednej z restauracji lwowskich z cytatem " Kto chce żyć bez troski pije piwo lwowskie" - zapraszamy na wycieczkę jednodniową ze zwiedzaniem restauracji Lwowa w zimie. Plakat w jednej z restauracji lwowskich z cytatem " Kto chce żyć bez troski pije piwo lwowskie" - zapraszamy na wycieczkę jednodniową ze zwiedzaniem restauracji Lwowa w zimie.
Wnętrze restauracji Niebieska Flaszka. To jedna z najmniejszych klimatycznych restauracji Lwowa, ale z najlepszym grzańcem i strudlem na ciepło. Wnętrze restauracji Niebieska Flaszka. To jedna z najmniejszych klimatycznych restauracji Lwowa, ale z najlepszym grzańcem i strudlem na ciepło.
Wnętrze restauracji Pod Trzema Różami - to restaruacja żydowska, gdzie nie ma cen i trzeba się targoważ z kelnerem :-) Zapraszamy na najlepsze wycieczki jednodniowe do Lwowa z Bieszczad. Wnętrze restauracji Pod Trzema Różami - to restaruacja żydowska, gdzie nie ma cen i trzeba się targoważ z kelnerem :-) Zapraszamy na najlepsze wycieczki jednodniowe do Lwowa z Bieszczad.
Wytwórnia / Fabryka Czekolady to zarówno restauracja z niepowtarzalnym klimatem, jak i sklep. Często odwiedzamy tę restaurację podczas wycieczek jednodniowych z Bieszczad do Lwowa zimą. Wytwórnia / Fabryka Czekolady to zarówno restauracja z niepowtarzalnym klimatem, jak i sklep. Często odwiedzamy tę restaurację podczas wycieczek jednodniowych z Bieszczad do Lwowa zimą.
Główna fasada restauracji o nazwie Poczta. We wnętrzu są stare kartki pocztowe, wykonują też nowe karki ciekawą maszyną, ale też można coś zjeść i się napić. Taki klimat restauracji tylko we Lwowie! Opowiadamy o tej niepowtarzalnej restauracji na każdej wycieczce jednodniowej z Bieszczad. Główna fasada restauracji o nazwie Poczta. We wnętrzu są stare kartki pocztowe, wykonują też nowe karki ciekawą maszyną, ale też można coś zjeść i się napić. Taki klimat restauracji tylko we Lwowie! Opowiadamy o tej niepowtarzalnej restauracji na każdej wycieczce jednodniowej z Bieszczad.
W podziemiach restauracji Kopalnia Kawy w centrum Lwowa. Restaurację zwiedzamy ubrani w kaski z latarkami na głowach... Takie atrakcje na wycieczce jednodniowej po Lwowie. W podziemiach restauracji Kopalnia Kawy w centrum Lwowa. Restaurację zwiedzamy ubrani w kaski z latarkami na głowach... Takie atrakcje na wycieczce jednodniowej po Lwowie.
Najwyższe piętro w restauracji Lampa Naftowa we Lwowie - taki klimat na wycieczce jednodniowej po Lwowie z Bieszczad zimą. Najwyższe piętro w restauracji Lampa Naftowa we Lwowie - taki klimat na wycieczce jednodniowej po Lwowie z Bieszczad zimą.
Wnętrze restauracji Mięso I Sprawiedliwość - to kolejna restauracja na starówce Lwowa z niepowtarzalnym klimatym. Tu rzadziej zaglądamy na wycieczce jednodniowej z Bieszczad. Wnętrze restauracji Mięso I Sprawiedliwość - to kolejna restauracja na starówce Lwowa z niepowtarzalnym klimatym. Tu rzadziej zaglądamy na wycieczce jednodniowej z Bieszczad.
Dworzec kolejowy we Lwowie, obok którego przejeżdżamy na wycieczce jednodniowej do Lwowa z Bieszczad. Dworzec kolejowy we Lwowie, obok którego przejeżdżamy na wycieczce jednodniowej do Lwowa z Bieszczad.
Dworzec we Lwowie jest uważany za jeden z najpiękniejszych na świecie. Wnętrze dworca kolejowego zwiedzamy na wycieczkach wielodniowych oraz na zamówienie grup. Dworzec we Lwowie jest uważany za jeden z najpiękniejszych na świecie. Wnętrze dworca kolejowego zwiedzamy na wycieczkach wielodniowych oraz na zamówienie grup.
Obok kościoła pw. św. Elżbiety przejeżdżamy na wycieczce jednodniowej po Lwowie organizowanej dla turystów z Bieszczad. Obok kościoła pw. św. Elżbiety przejeżdżamy na wycieczce jednodniowej po Lwowie organizowanej dla turystów z Bieszczad.
Główna fasada dawnego kościoła pod wezwaniem świętej Elżbiety. Obecnie wewnątrz jest cerkiew greckokatolicka. To jedyny kościół we Lwowie posiadający oryginalne krzyże na wieżach. Tu też przebiega granica głównego wododziału karpackiego. Główna fasada dawnego kościoła pod wezwaniem świętej Elżbiety. Obecnie wewnątrz jest cerkiew greckokatolicka. To jedyny kościół we Lwowie posiadający oryginalne krzyże na wieżach. Tu też przebiega granica głównego wododziału karpackiego.
Cerkiew katedralną świętego Jerzego zwiedzamy na wycieczkach wielodniowych oraz jednodniowych organizowanych na zamówienie grup. Od 2019 roku jest problem z parkingiem obok katedry św. Jura... Cerkiew katedralną świętego Jerzego zwiedzamy na wycieczkach wielodniowych oraz jednodniowych organizowanych na zamówienie grup. Od 2019 roku jest problem z parkingiem obok katedry św. Jura...
Teatr Opery i Baletu we Lwowie zachwyca już z zewnątrz. To jedna z najpiękniejszych oper na świecie z jednocześnie najwyższym poziomem usług teatralnych. Operę zawsze zwiedzamy na wycieczce jednodniowej do Lwowa organizowanej dla turystów z Polski. Teatr Opery i Baletu we Lwowie zachwyca już z zewnątrz. To jedna z najpiękniejszych oper na świecie z jednocześnie najwyższym poziomem usług teatralnych. Operę zawsze zwiedzamy na wycieczce jednodniowej do Lwowa organizowanej dla turystów z Polski.
Teatr Opery i Baletu we Lwowie to główna atrakcja wycieczki jednodniowej. Operę zwiedzamy przez cały rok - zarówno w zimie, jak i latem. O ciekawostkach opery opowiadają nasi najlepszy przewodnicy, dla których ułatwieniem jest używanie najlepszego systemu tour-guide. Teatr Opery i Baletu we Lwowie to główna atrakcja wycieczki jednodniowej. Operę zwiedzamy przez cały rok - zarówno w zimie, jak i latem. O ciekawostkach opery opowiadają nasi najlepszy przewodnicy, dla których ułatwieniem jest używanie najlepszego systemu tour-guide.
Wnętrze Teatru Opery i Baletu we Lwowie z widownią na 1000 osób. Na wycieczce jednodniowej z Bieszczad zwiedzamy wnętrze opery, natomiast na wycieczkach wielodniowych organizowanych na zamówienie grup jeździmy do tego pięknego wnętrza na spektakle. Wnętrze Teatru Opery i Baletu we Lwowie z widownią na 1000 osób. Na wycieczce jednodniowej z Bieszczad zwiedzamy wnętrze opery, natomiast na wycieczkach wielodniowych organizowanych na zamówienie grup jeździmy do tego pięknego wnętrza na spektakle.
Kurtyna Henryka Siemiradzkiego na scenie Teatru Opery i Baletu we Lwowie jest wystawiana dla widowni tylko kilka razy w ciągu roku. Jest to bardzo cenna kurtyna (druga w teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie). Robiący je fotograf kurtynę Siemiradzkiego widział tylko 3 razy podczas kilkunastu lat wycieczek do Lwowa... Kurtyna Henryka Siemiradzkiego na scenie Teatru Opery i Baletu we Lwowie jest wystawiana dla widowni tylko kilka razy w ciągu roku. Jest to bardzo cenna kurtyna (druga w teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie). Robiący je fotograf kurtynę Siemiradzkiego widział tylko 3 razy podczas kilkunastu lat wycieczek do Lwowa...
Teatr Opery i Baletu we Lwowie sfotografowany podczas wycieczki jednodniowej z Bieszczad. Teatr Opery i Baletu we Lwowie sfotografowany podczas wycieczki jednodniowej z Bieszczad.
Na pierwszym planie pomnik przedstawiający najważniejsze dzieła literackie wieszcza ukraińskiego Tarasa Szewczenki, a na drugim planie wieża kościoła katolickiego - katedry lwowskiej na wycieczce jednodniowej z Bieszczad zimą. Na pierwszym planie pomnik przedstawiający najważniejsze dzieła literackie wieszcza ukraińskiego Tarasa Szewczenki, a na drugim planie wieża kościoła katolickiego - katedry lwowskiej na wycieczce jednodniowej z Bieszczad zimą.
Pomnik Adama Mickiewicza we Lwowie uważany za najpiękniejszy na świecie. Natomiast w tle katedra łacińska zwana polską. To obowiązkowa atrakcja w programie wycieczki jednodniowej do Lwowa. Pomnik Adama Mickiewicza we Lwowie uważany za najpiękniejszy na świecie. Natomiast w tle katedra łacińska zwana polską. To obowiązkowa atrakcja w programie wycieczki jednodniowej do Lwowa.
W katedrze łacińskiej we Lwowie śluby składał król Jan Kazimierz. W sumie to większość władców Polski wędrowała do Lwowa, a dziś zwiedzamy wnętrze z przewodnikiem na wycieczce jednodniowej organizowanej dla turystów z Bieszczad. W katedrze łacińskiej we Lwowie śluby składał król Jan Kazimierz. W sumie to większość władców Polski wędrowała do Lwowa, a dziś zwiedzamy wnętrze z przewodnikiem na wycieczce jednodniowej organizowanej dla turystów z Bieszczad.
Kościół katolicki będący rangi katedry we Lwowie - to obowiązkowy punkt każdej wycieczki jednodniowej. Kościół katolicki będący rangi katedry we Lwowie - to obowiązkowy punkt każdej wycieczki jednodniowej.
Urzędnicy miejscy we Lwowie swoją siedzibę mają na rynku miasta. W czasie wolnym warto wejść na wieżę zegarową, która jest najlepszym punktem widokowym na starówkę. Zawsze składamy taką propozycję turystom przyjeżdżającym do Lwowa z Bieszczad - to niepowtarzalna atrakcja miasta. Urzędnicy miejscy we Lwowie swoją siedzibę mają na rynku miasta. W czasie wolnym warto wejść na wieżę zegarową, która jest najlepszym punktem widokowym na starówkę. Zawsze składamy taką propozycję turystom przyjeżdżającym do Lwowa z Bieszczad - to niepowtarzalna atrakcja miasta.
Rząd najważniejszych kamienic we Lwowie: z kamienicą poświęconą poczcie, czarną kamienicą, kamienicą Sobieskich. O każdej z tych atrakcji opowiadają nasi przewodnicy na wycieczce jednodniowej z Bieszczad do Lwowa. Rząd najważniejszych kamienic we Lwowie: z kamienicą poświęconą poczcie, czarną kamienicą, kamienicą Sobieskich. O każdej z tych atrakcji opowiadają nasi przewodnicy na wycieczce jednodniowej z Bieszczad do Lwowa.
Kościół Dominikanów we Lwowie to przepiękna świątynia w stylu barokowym. Do wnętrza kościoła dominikanów zapraszamy turystów na wycieczkach wielodniowych. Na jednodniowych po prostu nie ma na to czasu, a dodatkowo często organizowane tam są koncerty muzyczne. Kościół Dominikanów we Lwowie to przepiękna świątynia w stylu barokowym. Do wnętrza kościoła dominikanów zapraszamy turystów na wycieczkach wielodniowych. Na jednodniowych po prostu nie ma na to czasu, a dodatkowo często organizowane tam są koncerty muzyczne.
Pomnik Nikifora nie bez powodu znajduje się we Lwowie. Został ulokowane obok Kościoła Dominikanów. A dlaczego we Lwowie? Otóż Maria Feldman urodziła się we Lwowie, ale również grała postać Nikifora Krynickiego w filmie. Rzeźbiarz postanowił uwiecznić te dwie niezwykłe osoby w jednym pomniku :-) Przewodnicy opowiadają na wycieczce jednodniowej o tej ciekawej historii... Pomnik Nikifora nie bez powodu znajduje się we Lwowie. Został ulokowane obok Kościoła Dominikanów. A dlaczego we Lwowie? Otóż Maria Feldman urodziła się we Lwowie, ale również grała postać Nikifora Krynickiego w filmie. Rzeźbiarz postanowił uwiecznić te dwie niezwykłe osoby w jednym pomniku :-) Przewodnicy opowiadają na wycieczce jednodniowej o tej ciekawej historii...
Pomnik Fiodorowa - pierwszego drukarza na terytorium obecnej Ukrainy. Pomnik został postawiony obok Kościoła Dominikanów. W tym miejscu zawsze spotkacie osoby sprzedające stare książki - starodruki. Tu docieramy z wszystkimi turystami na wycieczkach jednodniowych z Bieszczad. Pomnik Fiodorowa - pierwszego drukarza na terytorium obecnej Ukrainy. Pomnik został postawiony obok Kościoła Dominikanów. W tym miejscu zawsze spotkacie osoby sprzedające stare książki - starodruki. Tu docieramy z wszystkimi turystami na wycieczkach jednodniowych z Bieszczad.
Pabieda to samochód, który jeszcze można spotkać w wielu miastach po przekroczeniu granicy wschodniej. Starych samochodów związanych ze Związkiem Radzieckim często możemy spotkać na wycieczkach jednodniowych wędrując po Lwowie... Pabieda to samochód, który jeszcze można spotkać w wielu miastach po przekroczeniu granicy wschodniej. Starych samochodów związanych ze Związkiem Radzieckim często możemy spotkać na wycieczkach jednodniowych wędrując po Lwowie...
Baszta prochowa to pozostałość po murach miejskich, które kilka wieków temu otaczały najstarszą część Lwowa. Niedaleko od baszty prochowej parkują autokary na wycieczkach jednodniowych do Lwowa dla wypoczywających w Bieszczadach i w Województwie Podkarpackim. Baszta prochowa to pozostałość po murach miejskich, które kilka wieków temu otaczały najstarszą część Lwowa. Niedaleko od baszty prochowej parkują autokary na wycieczkach jednodniowych do Lwowa dla wypoczywających w Bieszczadach i w Województwie Podkarpackim.
Na tym zdjęciu dużo atrakcyjnych zabytków Lwowa możemy zobaczyć: Cerkiew Uspienia (Zaśnięcia Matki Bożej), Wieża zegarowa Korniakta, Kościół Dominikanów oraz pomnik Fiodorowa, a obok nich przebiegają tory, po których jeżdżą tramwaje. Czy Lwów nie ma niepowtarzalnego klimatu? Zwracamy na to uwagę na organizowanych przez Biuro Podróży Bieszczader wycieczkach jednodniowych. Na tym zdjęciu dużo atrakcyjnych zabytków Lwowa możemy zobaczyć: Cerkiew Uspienia (Zaśnięcia Matki Bożej), Wieża zegarowa Korniakta, Kościół Dominikanów oraz pomnik Fiodorowa, a obok nich przebiegają tory, po których jeżdżą tramwaje. Czy Lwów nie ma niepowtarzalnego klimatu? Zwracamy na to uwagę na organizowanych przez Biuro Podróży Bieszczader wycieczkach jednodniowych.
Wiele kamienic we Lwowie fotografujemy, ale przy Kamienicy Czterech Pór Roku zawsze się zatrzymujemy i przewodnicy opowiadają na wycieczkach jednodniowych. W jednym rzędzie możemy podziwiać 4 pory roku, a piętro wyżej znaki zodiaków. Kamienica znajduje się zaledwie 300 metrów od rynku lwowskiego. Wiele kamienic we Lwowie fotografujemy, ale przy Kamienicy Czterech Pór Roku zawsze się zatrzymujemy i przewodnicy opowiadają na wycieczkach jednodniowych. W jednym rzędzie możemy podziwiać 4 pory roku, a piętro wyżej znaki zodiaków. Kamienica znajduje się zaledwie 300 metrów od rynku lwowskiego.
Katedra Ormiańska widziana od strony cmentarza, o którym zawsze opowiadamy ze względu na piękne tradycje pochówku... To świątynia do której zawsze wchodzimy na wycieczkach jednodniowych do Lwowa z Bieszczad zarówno latem, jak i zimą. Katedra Ormiańska widziana od strony cmentarza, o którym zawsze opowiadamy ze względu na piękne tradycje pochówku... To świątynia do której zawsze wchodzimy na wycieczkach jednodniowych do Lwowa z Bieszczad zarówno latem, jak i zimą.
Wnętrze katedry ormiańskiej we Lwowie z m.in. freskami autorstwa Henryka Rosena. Katedra Ormiańska to jedna z najważniejszych atrakcji w programie wycieczki jednodniowej z Bieszczad po Lwowie. Wnętrze katedry ormiańskiej we Lwowie z m.in. freskami autorstwa Henryka Rosena. Katedra Ormiańska to jedna z najważniejszych atrakcji w programie wycieczki jednodniowej z Bieszczad po Lwowie.
Święty Odylon z Cluny, fr. Odilon de Mercœur – francuski benedyktyn i przełożony opactwa w Cluny, święty Kościoła katolickiego. Przy współudziale bł. Ryszarda z Saint-Vanne doprowadził do ustanowienia Pokoju Bożego. W 998 zapoczątkował obchody Zaduszek, jako przeciwwagę dla pogańskich obrządków czczących zmarłych. Na malowidle w Katedrze Ormiańskiej możemy zobaczyć pogrzeb świętego Odylona, którego niosą mnisi, a obok nich wędrują duchy niosący zapalone świece. Jeden z mnichów zobaczył ducha... Opowiadają o tym nasi przewodnicy lwowscy. Święty Odylon z Cluny, fr. Odilon de Mercœur – francuski benedyktyn i przełożony opactwa w Cluny, święty Kościoła katolickiego. Przy współudziale bł. Ryszarda z Saint-Vanne doprowadził do ustanowienia Pokoju Bożego. W 998 zapoczątkował obchody Zaduszek, jako przeciwwagę dla pogańskich obrządków czczących zmarłych. Na malowidle w Katedrze Ormiańskiej możemy zobaczyć pogrzeb świętego Odylona, którego niosą mnisi, a obok nich wędrują duchy niosący zapalone świece. Jeden z mnichów zobaczył ducha... Opowiadają o tym nasi przewodnicy lwowscy.
Cerkiew greckokatolicka Przemienienia Pańskiego (Preobrażenia) na starówce Lwowa. O tej świątyni opowiadamy, a z większością sympatycznych turystów na wycieczkach jednodniowych z Bieszczad wchodzimy do wnętrza. Cerkiew greckokatolicka Przemienienia Pańskiego (Preobrażenia) na starówce Lwowa. O tej świątyni opowiadamy, a z większością sympatycznych turystów na wycieczkach jednodniowych z Bieszczad wchodzimy do wnętrza.
Cerkiew Przemienienia Pańskiego (Preobrażenia) znajduje się rynek ze sztuką. Na wycieczkach jednodniowych Biura Podróży Bieszczader turyści mają zawsze minimum godzinę by dotrzeć również do tego miejsca i zrobić sobie niepowtarzalne zakupy pamiątek. Cerkiew Przemienienia Pańskiego (Preobrażenia) znajduje się rynek ze sztuką. Na wycieczkach jednodniowych Biura Podróży Bieszczader turyści mają zawsze minimum godzinę by dotrzeć również do tego miejsca i zrobić sobie niepowtarzalne zakupy pamiątek.
Po starówce Lwowa warto się przejechać karetą / powozem z koniem w czasie wolny. Życie we Lwowie płynie jakby wolniej, więc jadąc karetą możemy się poczuć jak byśmy przenieśli się w czasie... Po starówce Lwowa warto się przejechać karetą / powozem z koniem w czasie wolny. Życie we Lwowie płynie jakby wolniej, więc jadąc karetą możemy się poczuć jak byśmy przenieśli się w czasie...
Na ławeczkach na przeciw Teatru Opery i Baletu w każdy słoneczny dzień można spotkać panów grających w szachy i warcaby. Turyści mogą się dołączyć do rozgrywek. Wędrówka po Lwowie to zupełnie inna wycieczka jednodniowa niż do innych miast świata... Na ławeczkach na przeciw Teatru Opery i Baletu w każdy słoneczny dzień można spotkać panów grających w szachy i warcaby. Turyści mogą się dołączyć do rozgrywek. Wędrówka po Lwowie to zupełnie inna wycieczka jednodniowa niż do innych miast świata...
Ratusz miejski na rynku Lwowa. To tu przy jednej z fontann spotykamy się z turystami po czasie wolnym na wycieczce jednodniowej z Bieszczad. Ratusz miejski na rynku Lwowa. To tu przy jednej z fontann spotykamy się z turystami po czasie wolnym na wycieczce jednodniowej z Bieszczad.
Zdjęcie wykonaliśmy z ratusza lwowskiego - podziwialiśmy na pierwszym planie katedrę łacińską, kaplicę Boimów, a nieco dalej pomnik Adama Mickiewicza, zieloną kopułę na dawnej bibliotece Ossolineum, Hotel George, sypialnię Lwowa pohulankę i inne zabytki. Więcej opowieści o nich na wycieczkach jednodniowych z przewodnikiem organizowanych dla turystów z Bieszczad. Zdjęcie wykonaliśmy z ratusza lwowskiego - podziwialiśmy na pierwszym planie katedrę łacińską, kaplicę Boimów, a nieco dalej pomnik Adama Mickiewicza, zieloną kopułę na dawnej bibliotece Ossolineum, Hotel George, sypialnię Lwowa pohulankę i inne zabytki. Więcej opowieści o nich na wycieczkach jednodniowych z przewodnikiem organizowanych dla turystów z Bieszczad.
Lwów zachwyca i często zaskakuje - jak w restauracji znajdującej się między Kaplicą Boimów, a Katedrą Łacińską ;-) Zapraszamy na wycieczkę jednodniową z Biurem Podróży Bieszczader turystów nocujących w Bieszczadach! Lwów zachwyca i często zaskakuje - jak w restauracji znajdującej się między Kaplicą Boimów, a Katedrą Łacińską ;-) Zapraszamy na wycieczkę jednodniową z Biurem Podróży Bieszczader turystów nocujących w Bieszczadach!

ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY

MAPA przedstawiająca główną trasę przejazdu autokaru skąd zabieramy turystów indywidualnych na wycieczkę jednodniową LWÓW:

https://bieszczader.pl/crm/mapa-trasy/4

Poniżej oprócz powyższego rozkładu jazdy autokaru podajemy również do jakich miejscowości należy dojechać we własnym zakresie jeśli wybrane przez Państwa miejsce noclegowe w Bieszczadach, czy na Podkarpaciu znajduje się poza naszą trasą autokarową:

TRASA GŁÓWNA:

5:30 LESKO (klienci m.in. z Sanok, Zagórz, Weremień, Łukowe, Bezmiechowa, Załuż, Zahutyń, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Zagórz, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Rzepedź, Komańcza)
5:30 HUZELE
5:35 ŁĄCZKI
5:40 HOCZEW (Dziurdziów, Nowosiółki, Mchawa, Żernica, Baligród, Bystre, Jabłonki, Cisna, Majdan, Liszna, Roztoki Górne, Żubracze, Dołżyca, Krzywe, Przysłup, Strzebowiska)
5:40 BACHLAWA
5:45 ŚREDNIA WIEŚ
5:50 BEREZKA (Wola Matiaszowa, Bereżnica)
6:00 POLAŃCZYK (3 przystanki: uzdrowisko, skrzyżowanie, sanktuarium – klienci z Wołkowyja, Górzanka, Stężnica, Bukowiec, Terka, Zawóz, Werlas, Rajskie, Olchowiec, Chrewt, Polana)
6:05 MYCZKÓW
6:10 SOLINA hotele
6:15 SOLINA Grosar (Solina Jawor, Rewita, Łobozew, Teleśnica)
6:20 BÓBRKA
6:30 MYCZKOWCE zapora
6:35 MYCZKOWCE skrzyżowanie (Zwierzyń)
LUB – wybór trasy w zależności od większej ilości osób
6:20 ORELEC
6:30 UHERCE Mineralne (Orelec, Sanok, Zagórz, Weremień, Łukowe, Bezmiechowa, Załuż, Zahutyń, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Zagórz, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Rzepedź, Komańcza)
6:35 OLSZANICA (jeśli jest mniej niż 8 osób przez Ustrzyki D. to zabieramy tu klientów nocujących w: Ustianowa, Ustrzyki Dolne, Łodyna, Brzegi Górne, Hoszów, Równia, Czarna, Lutowiska, Smolnik po Ustrzyki Górne)
LUB – wybór trasy w zależności od większej ilości osób
6:25 ŁOBOZEW (Teleśnica)
6:50 USTIANOWA
7:00 USTRZYKI Dolne (Brzegi Górne, Dwernik, Hoszów, Równia, Czarna, Lutowiska, Nasiczne, Procisne, Smolnik, Ustrzyki Górne, Wetlina, Smerek, Kalnica, Arłamów)
7:05 BRZEGI Dolne (Łodyna)
7:10 KROŚCIENKO

Dowóz busem do autokaru w POLAŃCZYK z miejscowości:
Wetlina
5:00, Smerek 5:05, Kalnica 5:10, Strzebowiska 5:15, Krzywe 5:20, Cisna 5:30 za opłatą 30 zł / osoba w II strony, gdy biuro ma minimum 8 osób z ww. miejscowości.

UWAGA: organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy przejazdu na inną np. przez Baligród, Stężnicę, Wołkowyję, Łobozew, Orelec, czy Arłamów, jeśli na trasie głównej nie ma klientów lub jest mniej niż 8 osób, a są do zabrania z innych miejscowości. Niektóre autokary wyjeżdżają już z Sanoka. Powyższe godziny mogą ulec zmianie, a dokładne są podawane dzień przed wycieczką telefonicznie.

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach – cena od 20 zł / osoba w zależności od liczby osób i km.

Usługi za dodatkową opłatą na zamówienie grup: spektakl w operze, bankiet z występem kabaretu, panorama miasta z ratusza, zwiedzanie browaru z degustacją…

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

DOKUMENTY: jedynym dokumentem umożliwiającym przekroczenie granicy Unii Europejskiej jest PASZPORT. Granicę z Ukrainą można przekraczać do terminu ważności (nie ma wymogu ważności 6 miesięcy).
Dla obywateli Unii Europejskiej oraz m.in. USA i Kanady nie są wymagane wizy.

WALUTA: na Ukrainie płaci się chrywnami (UAH). Najkorzystniej zabrać złotówki i we Lwowie w kantorach wymienić na ewentualne pamiątki, artykuły spożywcze, czy dodatkową kawę. Kurs: 1 zł = około 6 uah. Odradzamy płatności kartą (Ukraina leży poza Unią). Ceny produktów na Ukrainie są zbliżone do tych w Polsce.

WYPOSAŻENIE: jest to jedna z dłuższych wycieczek, bo rozpoczynamy ją około 6-tej, a kończymy około 22-ej. Więc nawet mimo zapowiadanej słonecznej pogody warto zabrać kurtkę, polar, czapkę, rękawiczki, prowiant na podróż, 1,5 l wody, a wszystkie atrakcje uwiecznić aparatem 🙂

UBEZPIECZENIE: na naszej wycieczce będą Państwo ubezpieczeni od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i Kosztów Leczenia w TU UNIQA (ogólne warunki UNIQA).
Wybierającym się za granicę zachęcamy (nie ma obowiązku) zabrać kartę ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) z NFZ. Karta stanowi dowód, że dana osoba jest ubezpieczona w jednym z krajów UE oraz w razie problemów zdrowotnych uprości płatności i procedury zwrotu poniesionych kosztów.

UWAGA: BP Bieszczader informuje, iż mogą nastąpić zmiany godzin otwarcia obiektów co wpływa na kolejność oraz realizację programu. Czyli np. może nie być zwiedzania wnętrza opery jeśli obiekt zostanie nagle zamknięty, bez podania takiej informacji na stronie www opery (godziny otwarcia opery nie są stałe i podawane wyłącznie telefonicznie w godzinach porannych naszym przewodnikom). BP Bieszczader w takim wypadku proponuje np. zwiedzanie wnętrza kaplicy Boimów, Kasyna Szlacheckiego lub inną atrakcję.
Kolejność programu i oferta mogą ulec zmianie w zależności od czasu odpraw granicznych, pogody, charakteru grupy, nieprzewidywalnych zdarzeń.

Kilka informacji związanych z pandemią korona wirusa COVID-19 i wprowadzonych zasad:
» podczas przebywania w autokarze każdy musi mieć ubraną MASECZKĘ, czyli zarówno podczas jazdy, jak i postoju na granicy
» maseczki musimy ubierać wchodząc do wnętrz atrakcji we Lwowie
» rano wsiadając do autokaru kierowcy każdemu pasażerowi dezynfekują ręce
» po przekroczeniu granicy osoby w pełni zaszczepione nie obowiązuje kwarantanna
» jadąc z nami na wycieczkę w cenie jest specjalne ubezpieczenie dotyczące korona wirusa
» po Lwowie przewodnika można słuchać wyłącznie z system nagłośnieniowym TOUR-GUIDE, ten posiadamy i zapewniamy, ale zalecamy zabranie własnych słuchawek z wejściem „mały jack”
» wędrując po Lwowie należy zachowywać odstępy 2 metrowe między osobami.

ROZETA KARPACKA

FILM  1 minutowy nakręcony podczas wycieczki jednodniowej po Lwowie:

FILM ze Lwowa nakręcony na wycieczce jednodniowej z Bieszczad, 1 minuta
ROZETA KARPACKA

FILM  3 minutowy przedstawiający większość atrakcji Lwowa, a także różne szczegóły wpływające na jakość naszych usług m.in. system tour guide:

LWÓW 3 minutowy FILM z głównymi atrakcjami miasta oraz niepowtarzalnym klimatem...
ROZETA KARPACKA

CZYM SIĘ WYRÓŻNIAMY

W Bieszczadach jest kilka biur podróży organizujących wycieczki jednodniowe, dlatego postanowiliśmy zachęcić Państwa do wyjazdu z nami zapewniając NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ i pokazując czym nasza oferta WYCIECZKI do LWOWA się wyróżnia:
1. tylko z nami bilety wstępu w cenie do: katedry łacińskiej i ormiańskiej, cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich oraz TEATRU OPERY i BALETU!
2. po Lwowie wycieczki oprowadzają przewodnicy miejscy mający polskie korzenie
3. piloci jadąc do Lwowa opowiadają po trasie przejazdu z niespotykaną pasją
4. obiady zamawiamy w polskiej restauracji
5. wyjeżdżamy na wycieczkę około 6 rano, a nie w środku nocy
6. współpracujemy z firmami posiadającymi najnowsze autokary i busy w Bieszczadach i są rozpoznawalne dzięki umieszczaniu dużych TABLIC z nazwą biura na szybie
7. numerujemy miejsca, oddzwaniamy do klientów i wysyłamy SMS-em informacje
8. organizujemy dojazdy busami do głównych tras przejazdu autokarów.

Bieszczady system tour-guide Biura Podróży Bieszczader i wypożyczalnia

Na naszych wycieczkach używamy własnego SYSTEMU TOUR-GUIDE, który po licznych testach uważamy za najlepszy w Polsce.

ROZETA KARPACKA

PROMOCJE / ZNIŻKI na wycieczki i atrakcje

Kilkanaście lat temu zakładając biuro podróży w Bieszczadach powiedzieliśmy sobie, iż będziemy organizować wycieczki z niepowtarzalnymi programami, które będą miały najmniejszą cenę, ale jednocześnie najwyższą jakość. I to nam się udaje. Ale od tego roku postanowiliśmy dodatkowo podziękować naszym stałym klientom poprzez:
1. składając rezerwację na 3 wycieczki jednodniowe (podczas jednego urlopu) na trzecią dajemy 10 zł zniżki / każda osoba
2. uczestnicząc nawet w 1 wycieczce przysługuje Państwu 10% zniżki na 3 atrakcje:
– rejs statkiem
lub na wypożyczenie sprzętu wodnego w PORT SOLINA w Solinie
warsztaty w BIESZCZADZKIEJ SZKOLE RZEMIOSŁA w Uhercach Mineralnych
– „6 całusów Wielkiej Niedźwiedzicy” w browarze URSA MAIOR w Uhercach Mineralnych, czyli degustację 6 lanych piw
3. oraz 50 zł zniżki na 2h Wyprawę UAZ-em z przewodnikiem.
Zniżki są udzielane na podstawie biletu otrzymanego podczas opłaty za wycieczkę od przewodników BP Bieszczader, na którego odwrocie są loga powyższych twórców atrakcji.

ROZETA KARPACKA

NAGRODY

Przypominamy, że w naszej ofercie mamy aż 13 wycieczek jednodniowych dla turystów nocujących w Bieszczadach i na Podkarpaciu! O jakości usług świadczą NAGRODY:
1. 2012r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę TRAPERSKA PRZYGODA
2. 2015r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę DREZYNAMI po Bieszczadach!
3. 2017r. wycieczka WODAMI rzeki San! dostała 2 nagrody:
– Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia oraz
– Najlepszy Produkt Turystyczny POLSKI – otrzymaliśmy taką nagrodę jako jedyne w historii tego konkursu biuro podróży w Polsce!
4. 2021r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę
BIESZCZADY W PIGUŁCE czyli śladami filmu Wataha

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE WYCIECZEK DO LWOWA ZIMĄ

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady?SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl