Zapraszamy na wycieczkę jednodniową po najciekawszych atrakcjach Województwa Podkarpackiego zlokalizowanych wokół Krosna. Dzień rozpoczniemy od spaceru po najstarszym uzdrowisku w Polsce, czyli pokażemy IWONICZ ZDRÓJ. Następnie przemieścimy się do BÓBRKI, gdzie znajduje się najstarsza na świecie i nadal działająca KOPALNIA ROPY NAFTOWEJ. Zabierzemy Was w podróż rozpoczynającą się w 1854 roku… Warto wciąż udział w tej wycieczce również na fakt, że 2022 jest ogłoszony ROKIEM IGNACEGO ŁUKASIEWICZA! Kolejną atrakcją będzie miasteczko KROSNO nazywane „małym Krakowem”. Po czasie wolnym pojedziemy w kierunku północnym na ruiny ZAMKU KAMIENIEC, gdzie powstała prawdziwa historia jaką znamy z komedii „ZEMSTA” Aleksandra Fredry (właścicielką zamku była jego żona!). Przejedziemy obok rezerwatu skalnego PRZĄDKI, a dzień zakończymy w PIJALNI CZEKOLADY w Korczynie! Czyż program wycieczki w okolice Krosna nie zapowiada się ciekawie? Chcecie przeżyć z naszym przewodnikiem taką przygodę?

MAPA z trasą przebiegu wycieczki jednodniowej w okolice Krosna wraz z poszczególnymi atrakcjami:

Mapa wycieczki jednodniowej CZARNE ZŁOTO PODKARPACIA po najciekawszych zabytkach i atrakcjach Województwa Podkarpackiego z Bieszczad

ROZETA KARPACKA

PROGRAM wycieczki jednodniowej w okolice Krosna:

● uzdrowisko IWONICZ ZDRÓJ

Iwonicz Zdrój – perła polskich uzdrowisk, jedno z najstarszych w Polsce, z zabudową w stylu szwajcarskim. Pisał o nim już w 1578 r. w książce „Cieplice” Wojciech Oczko nadworny lekarz króla Stefana Batorego. Nazywany jest również „Książę wód jodowanych” z racji występowania bardzo rzadkich wód bogatych w w jod.

Podczas wycieczki jednodniowej zabierzemy Was na spacer po Iwoniczu Zdrój pokazując i opowiadając o najciekawszych atrakcjach uzdrowiska, a chętni udadzą się na wędrówkę aż do źródła wody Bełkotka.

● SKANSEN NAFTOWY BÓBRKA im. Ignacego Łukasiewicza

Skansen Bóbrka – to kolebka światowego przemysłu naftowego, tu powstała w 1854 r. pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej, którą kierował Ignacy Łukasiewicz. Dziś w miejscu ciągle czynnej kopalni można zapoznać się z historią wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego, zobaczyć urządzenia i maszyny służące w górnictwie od ponad 160 lat, najstarszą kopankę ropy naftowej „Franek”, Dom Łukasiewicza oraz ciekawe multimedialne prezentacje.

● KROSNO zwane „małym Krakowem”

Krosno – Rynek Starego Miasta – to miejsce wyjątkowe należące do najpiękniejszych miejsc w regionie, gdzie możemy podziwiać ciekawe renesansowe kamienice z podcieniami, które świadczą o handlowym znaczeniu miasta. Krosno od wieków nazywane jest „Parva Cracovia” czyli Małym Krakowem. Na Rynku oraz w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się wiele ciekawych zabytków godnych polecenia: Ratusz z XVIII w., Kamienica Wójtowska, kościół Franciszkanów oraz Krośnieńska Fara z monumentalną dzwonnicą, Dawny Pałac Biskup czy Muzeum Rzemiosła.

Oprócz krótkiego zwiedzania Krosna z przewodnikiem będzie tu można odpocząć w licznych kawiarniach, lodziarniach, pizzeriach czy zjeść obiad.

● ZAMEK KAMIENIEC Odrzykoń

Zamek Kamieniec – to malownicze i częściowo odbudowane pozostałości warowni obronnej wybudowanej w XIV w. w czasach króla Kazimierza Wielkiego. Zamek Kamieniec zasłynął poprzez opisanie 30-letniego sporu mającego miejsce w XVII w. pomiędzy Piotrem Firlejem i Janem Skotnickim na kartach „Zemsty” przez Aleksandra Fredrę! Zwiedzając zamek Kamieniec mamy możliwość odwiedzić kaplicę, muzeum zamkowe, salę tortur oraz podziwiać wspaniałe widoki na Krosno i Beskid Niski (przy dobrej widoczności podziwiamy stąd nawet bieszczadzkie połoniny!).

● PIJALNIA CZEKOLADY Korczyna

Pijalnia Czekolady – stworzona przez Mirosława Pelczara – dwukrotnego mistrza polski cukierników, to niebanalne miejsce na mapie Podkarpacia. To największa w Polsce i Europie wyjątkowa Pijalnia Czekolady w stylu starej fabryki czekolady. Tutaj obejrzymy razem film w kinie, największą fontannę czekolady, największy obraz z czekolady, 3 metrowe drzewko kakaowca oraz odbędziemy degustację czekolad! Będziecie mogli zakupić przepyszne lody, desery czekoladowo lodowe, praliny i oczywiście czekolady.

CENA: 160 zł dorośli / 150 zł młodzież 5-18 lat / 50 zł dzieci do 5

czas trwania wycieczki: 8 – 19

CENA OBEJMUJE (sezon 2024):
– transport autokarem z klimatyzacją
bilet do Muzeum Naftowego w Bóbrce
bilet do Zamku Kamieniec w Odrzykoniu
– bilet na zwiedzanie Pijalni Czekolady wraz z filmem i degustacją czekolady!
– usługi licencjonowanego przewodnika
– opłaty drogowe i parkingowe
– ubezpieczenie NNW
– podatek VAT marża.

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

DNI WYJAZDÓW:
– WTORKI
(lipiec i sierpień)
– inne miesiące i długie weekendy dane w TERMINARZ

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA

Galeria ZDJĘĆ z wycieczki w okolice Krosna:

Drewniana willa BAZAR - wizytówka uzdrowiska Iwonicz Zdrój. Drewniana willa BAZAR - wizytówka uzdrowiska Iwonicz Zdrój.
Piuropusz z chmur nad jedną z drewnianych willi w uzdrowisku Iwonicz Zdrój. Piuropusz z chmur nad jedną z drewnianych willi w uzdrowisku Iwonicz Zdrój.
Stylowe drewniane TĘŻNIE SOLANKOWE w centrum uzdrowiska Iwonicz Zdrój. Stylowe drewniane TĘŻNIE SOLANKOWE w centrum uzdrowiska Iwonicz Zdrój.
ŹRÓDŁO BEŁKOTKA - warto tu się wybrać na spacer podczas wypoczynku czy zwiedzania Iwonicza Zdrój. ŹRÓDŁO BEŁKOTKA - warto tu się wybrać na spacer podczas wypoczynku czy zwiedzania Iwonicza Zdrój.
Jedna z fontann w centrum uzdrowiska Iwonicz Zdrój. Jedna z fontann w centrum uzdrowiska Iwonicz Zdrój.
Drewniane wille, kwietniki, fontanny - po prostu Iwonicz Zdrój - uzdrowisko idealne do wypoczynku i odzyskania zdrowia. Drewniane wille, kwietniki, fontanny - po prostu Iwonicz Zdrój - uzdrowisko idealne do wypoczynku i odzyskania zdrowia.
Stary Pałac w centum uzdrowiska Iwonicz Zdrój. Stary Pałac w centum uzdrowiska Iwonicz Zdrój.
Po prawej drewniana willa BAZAR z charakterystyczną wieżą zegarową (1875-80), a po lewej Dom Zdrojowy w centrum uzdrowiska Iwonicz Zdrój. Po prawej drewniana willa BAZAR z charakterystyczną wieżą zegarową (1875-80), a po lewej Dom Zdrojowy w centrum uzdrowiska Iwonicz Zdrój.
PIJALNIA wód zdrojowych w Iwoniczu Zdroju. PIJALNIA wód zdrojowych w Iwoniczu Zdroju.
Jedna z najstarszych wiertnic używanych podczas wykonywania szybu naftowego - nie było to już kopanie łopatą, ale również ciężka praca... SKANSEN BÓBRKA Jedna z najstarszych wiertnic używanych podczas wykonywania szybu naftowego - nie było to już kopanie łopatą, ale również ciężka praca... SKANSEN BÓBRKA
Wieże wiernicze, dzięki którym wiercono otwory do głębokości 5000 metrów - SKANSEN BÓBRKA. Wieże wiernicze, dzięki którym wiercono otwory do głębokości 5000 metrów - SKANSEN BÓBRKA.
Jedno z pomieszczeń najnowszego budynku z ekspozycją z końca XX wieku aż do czasów współczesnych w Skansenie Naftowym w Bóbrce. Jedno z pomieszczeń najnowszego budynku z ekspozycją z końca XX wieku aż do czasów współczesnych w Skansenie Naftowym w Bóbrce.
Najstarsza na świecie KOPANKA ropy naftowej na świecie nazwana od imienia górnika Franek, który podczas pracy w niej zginął... Ropa nieustannie jest z tego źródła kopanego ręcznie wydobywana! Najstarsza na świecie KOPANKA ropy naftowej na świecie nazwana od imienia górnika Franek, który podczas pracy w niej zginął... Ropa nieustannie jest z tego źródła kopanego ręcznie wydobywana!
Stara KUŹNIA w najstarszej i nadal czynnej Kopalni Ropy Naftowej w Bóbrce. Stara KUŹNIA w najstarszej i nadal czynnej Kopalni Ropy Naftowej w Bóbrce.
Jedno z pomieszczeń Domu Łukasiewicza w Skansenie Naftowym w Bóbrce z wystawą LAMP NAFTOWYCH. Jedno z pomieszczeń Domu Łukasiewicza w Skansenie Naftowym w Bóbrce z wystawą LAMP NAFTOWYCH.
Najstarsze zabytki Krosna widziane o zachodzie słońca. Najstarsze zabytki Krosna widziane o zachodzie słońca.
Kostka brukowa, stylowe ławki, latarnie - wszystko zaplanowane ze smakiem na starówce Krosna. Kostka brukowa, stylowe ławki, latarnie - wszystko zaplanowane ze smakiem na starówce Krosna.
Starówka miasta KROSNO widziana z lotu ptaka. Starówka miasta KROSNO widziana z lotu ptaka.
Jedna z pierzei krośnieńskiego rynku wraz ze studnią w promieniach zachodzącego słońca. Jedna z pierzei krośnieńskiego rynku wraz ze studnią w promieniach zachodzącego słońca.
Krosno nazywane jest "małym Krakowem" i rzeczywiście wyróżnia się pośród miast Województwa Podkarpackiego zabytkami. Krosno nazywane jest "małym Krakowem" i rzeczywiście wyróżnia się pośród miast Województwa Podkarpackiego zabytkami.
W pobliżu rynku Krosna jest kilka kościołów i każdy z nich z niepowtarzalną architekturą oraz historią wartą poznania, a najłatwiej w towarzystwie przewodnika. W pobliżu rynku Krosna jest kilka kościołów i każdy z nich z niepowtarzalną architekturą oraz historią wartą poznania, a najłatwiej w towarzystwie przewodnika.
W zabytkach i klimacie Krosna można się zakochać... W zabytkach i klimacie Krosna można się zakochać...
KROSNO będąc w Województwie Podkarpackim warto odwiedzić. KROSNO będąc w Województwie Podkarpackim warto odwiedzić.
Jedna z wielu imprez kulturalnych, które odbywają się na rynku miasta Krosno. Jedna z wielu imprez kulturalnych, które odbywają się na rynku miasta Krosno.
Z daleka wydawać by się mogło, że to Kopernik, a to postać, której znacznie więcej zawdzięczamy w rozwoju cywilizacji na świecie - IGNACY ŁUKASIEWICZ. Z daleka wydawać by się mogło, że to Kopernik, a to postać, której znacznie więcej zawdzięczamy w rozwoju cywilizacji na świecie - IGNACY ŁUKASIEWICZ.
ZAMEK KAMIENIEC w Odrzykoniu widziany z drogi prowadzącej od strony Krosna (mamy nadzieję, że ktoś niebawem wytnie drzewa coraz bardziej zasłaniające mury zamku...). ZAMEK KAMIENIEC w Odrzykoniu widziany z drogi prowadzącej od strony Krosna (mamy nadzieję, że ktoś niebawem wytnie drzewa coraz bardziej zasłaniające mury zamku...).
Na środku MUR stanowiący granicę między 2 właścicielami zamku, 2 gminami, a jego prawdziwa historia posłużyła A. Fredrze do napisania ZEMSTY. Na środku MUR stanowiący granicę między 2 właścicielami zamku, 2 gminami, a jego prawdziwa historia posłużyła A. Fredrze do napisania ZEMSTY.
Widok z tarasu widokowego przy Zamku Kamieniec w Odrzykoniu w stronę Sanoka, a na horyzoncie aż po bieszczadzkie połoniny. Widok z tarasu widokowego przy Zamku Kamieniec w Odrzykoniu w stronę Sanoka, a na horyzoncie aż po bieszczadzkie połoniny.
ZAMEK KAMIENIEC w Odrzykoniu sfotografowany z tarasu widokowego. ZAMEK KAMIENIEC w Odrzykoniu sfotografowany z tarasu widokowego.
Widok z dolnego Zamku Kamieniec w stronę muru granicznego i Zamku Górnego w Odrzykoniu. Widok z dolnego Zamku Kamieniec w stronę muru granicznego i Zamku Górnego w Odrzykoniu.
Widok na część murów Zamku Kamieniec podczas podejścia na szczyt góry w Odrzykoniu. Widok na część murów Zamku Kamieniec podczas podejścia na szczyt góry w Odrzykoniu.
Widok z tarasu Muzeum Zamkowego w Odrzykoniu na mur i Zamek Górny. Widok z tarasu Muzeum Zamkowego w Odrzykoniu na mur i Zamek Górny.
Naturalna skała Zamku Kamieniec w obrębie murów Zamku Dolnego w Odrzykoniu. Naturalna skała Zamku Kamieniec w obrębie murów Zamku Dolnego w Odrzykoniu.
Mural na ścianie witający Gości przy schodach prowadzących do Pijalni Czekolady w Korczynie znajdującej się na piętrze. Mural na ścianie witający Gości przy schodach prowadzących do Pijalni Czekolady w Korczynie znajdującej się na piętrze.
Część pomieszczenia Pijalni / Restauracji Czekolady w Korczynie mistrza cukiernictwa Mirosława Pelczara. Część pomieszczenia Pijalni / Restauracji Czekolady w Korczynie mistrza cukiernictwa Mirosława Pelczara.
Czekolady do sprzedaży w Pijalni Czekolady w Korczynie nie tylko są pięknie wystawione na półkach, ale również posiadają NIEPOWTARZALNY smak, którego nie znajdziecie wśród czekolad w marketach... Czekolady do sprzedaży w Pijalni Czekolady w Korczynie nie tylko są pięknie wystawione na półkach, ale również posiadają NIEPOWTARZALNY smak, którego nie znajdziecie wśród czekolad w marketach...
Drzewo kakaowca, mapa występowania plantacji na których powstaje ziarno kakaowca itd. w Pijalni Czekolady w Korczynie. Drzewo kakaowca, mapa występowania plantacji na których powstaje ziarno kakaowca itd. w Pijalni Czekolady w Korczynie.
Sam Mistrz Polski wśród cukierników Mirosław Pelczar opowiadających o powstawaniu czekolad w Korczynie. Sam Mistrz Polski wśród cukierników Mirosław Pelczar opowiadających o powstawaniu czekolad w Korczynie.

ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY

MAPA przedstawiająca główną trasę przejazdu autokaru skąd zabieramy turystów indywidualnych na wycieczkę jednodniową „CZARNE ZŁOTO PODKARPACIA” w okolice Krosna:

6:50 HUZELE (Weremień)
6:55 ŁĄCZKI
7:00 HOCZEW (klienci m.in. z Dziurdziów, Nowosiółki, Mchawa, Żernica, Baligród, Bystre, Jabłonki)
7:02 BACHLAWA
7:05 ŚREDNIA WIEŚ
7:10 BEREZKA (Wola Matiaszowa, Bereżnica)
7:15 POLAŃCZYK (3 przystanki: uzdrowisko, skrzyżowanie, sanktuariumklienci z Wołkowyja, Górzanka, Stężnica, Bukowiec, Terka, Zawóz, Werlas, Rajskie, Olchowiec, Chrewt, Polana, Cisna, Majdan, Żubracze, Dołżyca, Krzywe, Przysłup, Strzebowiska, Kalnica, Smerek, Wetlina)
7:20 MYCZKÓW
7:30 SOLINA PKS przy hotelach
7:40 SOLINA Grosar (Solina Jawor, Rewita, Łobozew, Teleśnica)
7:45 BÓBRKA
7:50 MYCZKOWCE zapora lub ORELEC
7:55 MYCZKOWCE skrzyżowanie (Zwierzyń)
8:00 UHERCE Mineralne (Orelec, Olszanica, Stefkowa, Ustianowa, Ropienka, Zawadka, Ustrzyki Dolne, Arłamów, Bircza, Krasiczyn, Przemyśl, Równia, Krościenko, Brzegi Górne, Łodyna, Jasień, Hoszów, Zadwórze, Rabe, Żłobek, Czarna, Michniowiec, Lutowiska, Smolnik, Stuposiany, Pszczeliny, Muczne, Ustrzyki Górne, Dwernik, Chmiel, Zatwarnica, Nasiczne)
8:10 LESKO (Weremień, Huzele, Bezmiechowa)
8:20 ZAGÓRZ (Łukowe, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Szczawne, Płonna, Rzepedź, Komańcza)
8:30 SANOK (Załuż, Brzozów, Dynów, Rzeszów)
8:40 PISAROWCE
8:43 NOWOSIELCE
8:45 DŁUGIE
8:50 ZARSZYN
8:55 BESKO
9:05 RYMANÓW
9:15 IWONICZ (Krosno, Dukla, Chyrowa…)

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości  w Bieszczadach i na Podkarpaciu – cena od 20 zł / osoba.

Klienci nocujący między Cisną, a Wetliną (również Smerek, Kalnica, Strzebowiska, Krzywe, Dołżyca) dowóz do Polańczyka w cenie 40 zł / osoba (w 2 strony, a transport busem będzie zrealizowany w podanej cenie jeśli BP Bieszczader zbierze minimum 8 osób chętnych).

ROZETA KARPACKA

FILM wycieczki CZARNE ZŁOTO PODKARPACIA 2023, 3 min.:

CZARNE ZŁOTO PODKARPACIA - film z wycieczki jednodniowej z najciekawszymi atrakcjami Iwonicz Zdrój, skansen naftowy Bóbrka, Krosno, Zamek Kamieniec Odrzykoń, pijalnia czekolady Korczyna

ROZETA KARPACKA

FILM z wycieczki jednodniowej w okolice Krosna z najważniejszymi atrakcjami: Iwonicz Zdrój, Skansen Bóbrka, Krosno, Zamek Kamieniec Odrzykoń, rezerwat Prządki i Pijalnia Czekolady Korczyna 2022, 4 min.:

CZARNE ZŁOTO PODKARPACIA wycieczka jednodniowa po najciekawszych atrakcjach wokół Krosna: Iwonicz Zdrój, Skansen naftowy Bóbrka, Zamek Kamieniec Odrzykoń, rezerwat Prządki, Krosno, Pijalnia Czekolady Korczyna - film 3 minutowy

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: krótkie spodenki lub lekkie spodnie w zależności od prognoz pogody, wygodne obuwie (mogą być sandały), czapka z daszkiem, plecak z prowiantem, 1,5l wody, kurtka przeciw deszczowa oraz warto aparat fotograficzny.

UBEZPIECZENIE: na naszej wycieczce będą Państwo ubezpieczeni od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w T.U. UNIQA (ogólne warunki dostępne na AXA).

UWAGA: program może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, charakteru grupy, nieprzewidywalnych zdarzeń. Wszystkie powyższe informacje przypominamy w rozmowie telefonicznej dzień przed wycieczką oraz wysyłamy w SMS-ie.

ROZETA KARPACKA

PROMOCJE / ZNIŻKI na wycieczki i atrakcje

Kilkanaście lat temu zakładając biuro podróży w Bieszczadach powiedzieliśmy sobie, iż będziemy organizować wycieczki z niepowtarzalnymi programami, które będą miały najmniejszą cenę, ale jednocześnie najwyższą jakość. I to nam się udaje. Ale 4 lata temu postanowiliśmy dodatkowo podziękować naszym stałym klientom poprzez:
1. składając rezerwację na 3 wycieczki jednodniowe (podczas jednego urlopu) na trzecią i kolejną dajemy 10 zł zniżki / każda osoba
2. uczestnicząc nawet w 1 wycieczce przysługuje Państwu 10% zniżki na 3 atrakcje:
– rejs statkiem
lub na wypożyczenie sprzętu wodnego w PORT SOLINA w Solinie
warsztaty w BIESZCZADZKIEJ SZKOLE RZEMIOSŁA w Uhercach Mineralnych
zakupy w PIJALNI CZEKOLADY w Sanoku, Korczynie lub Rzeszowie.
oraz 50 zł zniżki na 2h Wyprawę UAZ-em z przewodnikiem.
Zniżki są udzielane na podstawie biletu otrzymanego podczas opłaty za wycieczkę od przewodników BP Bieszczader, na którego odwrocie są loga powyższych twórców atrakcji.

ROZETA KARPACKA

NAGRODY

Przypominamy, że w naszej ofercie mamy aż 12 wycieczek jednodniowych dla turystów nocujących w Bieszczadach i na Podkarpaciu! O jakości usług świadczą NAGRODY:
1. 2012r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę TRAPERSKA PRZYGODA
2. 2015r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę DREZYNAMI po Bieszczadach!
3. 2017r. wycieczka WODAMI rzeki San! dostała 2 nagrody:
– Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia oraz
– Najlepszy Produkt Turystyczny POLSKI – otrzymaliśmy taką nagrodę jako jedyne w historii tego konkursu biuro podróży w Polsce!
4. 2021r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia wycieczka jednodniowa BIESZCZADY W PIGUŁCE

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady?SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl