WĘGRY Szaroszpotok i Miszkolc

WĘGRY na ostro i na słodko

Sarospatak – jaskinie Miszkolca – wino

„Lengyel Magyar két jó barát, eggyütt harcol s issza borát” – Polak Węgier dwa bratanki i do bitki i do szklanki. Tym cytatem zachęcamy do wędrówki historycznym szlakiem bursztynowym, wprost do krainy win białych – Tokaju. Na pierwszy rzut oka widać jak jest urozmaicona, ale dopiero z bliska dostrzec można jej prawdziwe wartości – piwnice należące do UNESCO, narodowe tradycje, spokój wiosek… Sercem krainy jest Sarospatak – Ateny nad brzegiem rzeki Bodrog. Prosimy nie zapomnieć o zabraniu na wycieczkę jednodniową na Węgry strojów kąpielowych, gdyż tego dnia będziemy pływać w jaskiniach w Miszkolcu!

PROGRAM wycieczki WĘGRY MISZKOLC:

około 6-tej wyjazd na wycieczkę autokarem z opowiadaniem przewodnikiem przez Bieszczady i Słowację m.in. Medzilaborce (z jedynym w Europie muzeum Endiego Warchola), Humenne (kasztel, skansen), Trebisov, Sátoraljaújhely…

spacer po SAROSPATAKU: zamek Rakoczych położony nad rzeką Bodrog (z zewnątrz) i kościół z relikwiami św. Elżbiety

kąpiel w jedynych w Europie GROTACH WAPIENNYCH w Miszkolcu
Kompleks składa się z kilku basenów wydrążonych w skałach i na zewnątrz, groty miłości, rwącej rzeki z wodą od 25 do 35 stopni. Ponadto można doznać relaksu dzięki różnym formom jacuzzi i biczów wodnych. Woda kąpieliska termalnego Barlangfurdo posiada właściwości lecznicze: związki wapnia, magnezu, jodu, bromu i potasu w niej zawarte przynoszą ulgę w reumatyzmie, zaburzeniach krążenia, nerwicach, nadciśnieniu i innych schorzeniach! Na wygłodniałych po kąpielach czeka restauracja.

DEGUSTACJA 4 gatunków WIN w oryginalnej piwnicy!
To spotkanie zostanie na długo w pamięci i kubkach smakowych… Rozpoczyna się od spaceru po piwnicy z leżakującymi tam dziesiątkami beczek pełnych wina tokajskiego. Dowiemy się i zobaczymy co to jest „putoń”. Jak smaki się zaostrzą zasiądziemy na ławach za stołami i się zacznie degustacja skarbów tokajskich piwnic wzbogacana opowiadaniem. Wychodząc z piwnicy można zakupić butelkowane degustowane wina za złotówki!

GOLONKI peklowane i zapiekane w chlebach!!! podawane podczas degustacji w piwnicy!
Jest to punkt programu, którym oprócz znakomitych win i przeprowadzonej na najwyższym poziomie degustacji się wyróżniamy. W jednym półmetrowym chlebie znajduje się kilka golonek, co sprawia, że nawet 4 górników najada się takim jednym chlebem! I taki schemat zamawiania stosujemy nie pytając o możliwości żywieniowe klientów ;-) Takich smakołyków nigdzie nie ma i wszyscy – od małych dzieci aż po osoby
starsze – są z naszej propozycji zachwyceni!

około 23-ej zakończenie wycieczki w Bieszczadach w miejscu wsiadania

CENA: 140 / 130 zł młodzież do 18 lat …….. 2017r.

czas trwania wycieczki: 6 – 23

CENA OBEJMUJE: autokar / bus z klimatyzacją, degustacja 4 gatunków win  i GOLONKI W CHLEBACH, opłaty drogowe i parkingowe, usługi pilota / przewodnika, opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz ubezpieczenie NNW i KL.

Cena nie zawiera: biletów wstępu na baseny około 35 zł.

DNI WYJAZDÓWczwartki (cały rok)
………………………….……….………… soboty (lipiec, sierpień)
…………………………………inne miesiące oraz długie weekendy dane w TERMINARZ

ROZETA KARPACKA

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.

Prosimy o dokonywanie REZERWACJI przed przyjazdem w Bieszczady
– jest wiele powodów dlaczego warto, które szczegółowo wypisaliśmy na:
http://bieszczader.pl/rezerwacje-wycieczek-jednodniowych-z-bieszczad-2014/

Dla grup każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie
i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH przebywających na wypoczynku w Bieszczadach zapraszamy na wycieczkę 1-dniową na WĘGRY MISZKOLCorientacyjne godziny odjazdu autokaru z przystanków PKS:

CZWARTKI: Lesko 5:10, Uherce 5:20 (klienci z Olszanica), Myczkowce 5:25, Bóbrka 5:30, SOLINA zapora 5:30 (klienci z Jawor, DW Rewita, Łobozew, Teleśnica, Ustrzyki Dolne, Równia, Łodyna, Arłamów, Hoszów, Zadwórze, Rabe, Czarna, Lutowiska), SOLINA 5:35,  Myczków 5:40 (klienci z Berezka, Średnia Wieś, Bachlawa), POLAŃCZYK 5:45, Wołkowyja 5:50, BUKOWIEC 5:55, Dołżyca 6:15, CISNA 6:20 (klienci z Smolnik, Dwernik, Zatwarnica, Ustrzyki Górne, Wetlina, Smerek, Przysłup, Strzebowiska, Krzywe)Majdan 6:25, Żubracze, Maniów 6:40, Wola Michowa, Smolnik 6:45, Nowy Łupków, Osławica, Radoszyce 6:55.

SOBOTY: Lesko 5:00, Uherce 5:10 (klienci z Olszanica), Myczkowce 5:20, Bóbrka 5:25, SOLINA zapora 5:25 (klienci z Jawor, DW Rewita, Łobozew, Teleśnica, Ustrzyki Dolne, Równia, Łodyna, Arłamów, Hoszów, Zadwórze, Rabe, Czarna, Lutowiska) SOLINA 5:30, Polańczyk kościół 5:40 (klienci z Wołkowyja, Bukowiec), Polańczyk uzdrowisko 5:45, Polańczyk skrzyżowanie 5:50, Myczków 5:55, Berezka 6:00, Średnia Wieś 6:05, Bachlawa 6:10, Hoczew 6:15, Nowosiółki 6:20, BALIGRÓD 6:30 (klienci ze Stężnicy), Bystre 6:35, Jabłonki 6:45, Cisna 7:00 (klienci z Smolnik, Dwernik, Zatwarnica, Ustrzyki Górne, Wetlina, Smerek, Przysłup, Strzebowiska, Krzywe), Majdan 7:05, Żubracze, Maniów 7:15, Wola Michowa, Smolnik 7:20, Nowy Łupków, Osławica, Radoszyce 7:30.

Dowóz busem do autokaru w Cisnej z miejscowości:
WETLINA
5:55, Smerek 6:00, Kalnica 6:10, Strzebowiska 6:15, Krzywe 6:20
za opłatą 5 zł / osoba w I stronę, gdy biuro ma min. 8 osób z w.w. miejscowości.

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości
w Bieszczadach i na Podkarpaciu – cena od 10 zł / osoba w zależności od liczby osób i km.

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE

Po złożeniu REZERWACJI dzień przed wycieczką między 12:00 a 15:00 ODDZWANIAMY do osoby zgłaszającej grupę na wycieczkę, aby podać:
1. dokładną godzinę odjazdu z najbliższego przystanku PKS
2. dla klientów mieszkających poza trasą doradzamy gdzie bezpiecznie zaparkować auto, którą drogą najlepiej jechać i ile czasu zajmie dojazd lub organizujemy dojazd za dopłatą
3. podajemy jaki przyjedzie autokar / bus (w zależności od liczby zapisanych osób)
4. podajemy kontakt do przewodnika
5. przypominamy jakie rzeczy należy zabrać („wyposażenie”).

Po oddzwonieniu do klientów najważniejsze informacje dodatkowo wysyłamy SMS-em!

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: dowód osobisty lub paszport (ich brak grozi mandatem oraz zatrzymaniem w celu wyjaśnienia do 72), złotówki, a także: polar (degustacja połączona z jedzeniem golonki w chlebach odbywa się w piwnicy, gdzie jest 11 stopni), okrycie przeciwdeszczowe, wygodne obuwie, strój kąpielowy, ręcznik, klapki jak i suchy prowiant, dużo napoi (przydają się w szczególności po basenach i degustacji!).

WALUTA: na terenie Węgier obowiązującą walutą jest forint (100 forintów to około 1,50 zł). Wymianę złotówek na forinty można dokonać podczas wycieczki na postoju w Michalovcach lub Sátoraljaújhely. W czasie wycieczki forinty mogą się przydać na: zakup drobnych pamiątek, napoje i przekąski na terenie basenów termalnych. Degustowane wina sprzedawane za złotówki (od 15zł). Ceny produktów na Węgrzech są zbliżone do cen w Polsce.

UBEZPIECZENIE: uczestników wycieczek ubezpieczamy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i Kosztów Leczenia w TU AXA (ogólne warunki dostępne na AXA).
Wybierającym się za granicę zachęcamy (nie ma obowiązku) zabrać kartę ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) z NFZ. Karta stanowi dowód, że dana osoba jest ubezpieczona w jednym z krajów UE oraz uprości płatności i procedury zwrotu poniesionych kosztów.

ROZETA KARPACKA

W Bieszczadach jest kilka biur podróży zajmujących się organizacją wycieczek 1-dniowych, dlatego postanowiliśmy zachęcić Państwa do wyjazdu z nami zapewniając NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ i pokazując czym nasza oferta WYCIECZKI na WĘGRY się wyróżnia:
1. Węgry wyróżniają się ogromną ilością basenów termalnych – my wybraliśmy unikatowe, bo kąpiele w jaskiniach Miszkolca! (nie jeździmy do Sarospataku mimo położenia przy granicy, gdyż tam jest zaledwie kilka basenów zlokalizowanych na otwartej przestrzeni co jest problemem podczas niepogody)
2. degustację win organizujemy w piwnicy z dojrzewającymi w ogromnych drewnianych beczkach winami, gdzie z Bieszczad przyjeżdżają tylko nasi klienci
3. jedna z piwnic, w której degustujemy wina tokajskie, znajduje się na zboczu Gómbos-hegyi (Guzikowej Góry), w regionie tokajskim wpisanym na listę UNESCO w 2002 roku
4. jako jedyni do degustacji wina zamawiamy GOLONKI peklowane i zapiekane W pół metrowych CHLEBACH!
5. zatrudniamy najlepszych przewodników - jeden z nich śpiewa z grupą w piwnicy, a drugi nie tylko śpiewa, ale też gra na gitarze!
6. współpracujemy z firmami posiadającymi najnowsze autokary w Bieszczadach i są rozpoznawalne dzięki umieszczaniu dużych TABLIC z nazwą biura na przedniej szybie
7. numerujemy miejsca, oddzwaniamy do klientów i wysyłamy smsem informacje
8. organizujemy dojazdy busami do głównych tras przejazdu autokarów.

ROZETA KARPACKA

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie
są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.

Na wycieczki jednodniowe tylko z Biurem Podróży BIESZCZADER!
DREZYNAMI po Bieszczadach!, Traperska Przygoda, LWÓW, Węgry,
KOLEJ Zakarpacka, a także PRZEMYŚL ze Szwejkiem! i wyprawy UAZ-ami!

:-)     ;-)     :-)

Na wycieczki jednodniowe tylko z Biurem Podróży BIESZCZADER!
Bieszczady, Lwów, Węgry, Słowacja,
a na zamówienie również Pikuj 1408m, Okolice Krosna, Pogórze Przemyskie.

:-)     ;-)     :-)

Na bieszczadzkim rynku turystycznym jest kilka biur podróży zajmujących się organizacją wycieczek 1-dniowych, dlatego postanowiliśmy zachęcić Państwa do wyjazdu z nami zapewniając NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ i pokazując czym nasza oferta WYCIECZKI do LWOWA się wyróżnia:

- jako jedyni pragniemy naszych klientów zapoznać podczas podróży do Lwowa również z naszym pięknym regionem dlatego od 2010 roku do Lwowa jeździmy przez przejście graniczne w Medyce, a wracamy przez Krościenko!

- bilety wstępu w cenie do: katedry łacińskiej i ormiańskiej, cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, kaplicy Boimów i wnętrza TEATRU OPERY i BALETU!

- wycieczki oprowadzają przewodnicy miejscy mający polskie korzenie

- obiady zamawiamy w polskiej restauracji przy rynku

- dbamy o zamawianie najlepszych przewodników i pilotów oprowadzających z niespotykaną pasją

- współpracujemy z firmami posiadającymi najnowsze autokary i busy w Bieszczadach i są rozpoznawalne dzięki umieszczaniu dużych TABLIC z nazwą biura na przedniej szybie

- numerujemy miejsca, oddzwaniamy do klientów i dodatkowo wysyłamy smsem najważniejsze informacje

- organizujemy dojazdy busami do głównych tras przejazdu autokarów.