PRZEMYŚL ze Szwejkiem!

PRZEMYŚL ze Szwejkiem!

Pogranicze dwóch narodów… Kraina burzliwej historii i niepewnej teraźniejszości, kraina opuszczonych wiosek, dzikich lasów, zapomnianych cerkiewek. To tu napotkasz dwie najstarsze cerkwie w Polsce, tu znajduje się jedna z dwóch najsłynniejszych w naszym kraju kalwarii, nieźle zachowana jedna z największych twierdz obronnych na świecie i jeden z najpiękniejszych zamków. Tu w zagubionym w przygranicznej puszczy Arłamowie polowali PRL-owscy dygnitarze.

ZAMEK W KRASICZYNIE – PRZEMYŚL – FORT
KALWARIA PACŁAWSKA – ARŁAMÓW

MAPA wycieczki oraz trasa zbierania klientów na wycieczkę 1-dniową PRZEMYŚL ze Szwejkiem! po Pogórzu Przemyskim.

PROGRAM wycieczki PRZEMYŚL ze Szwejkiem!:

● wyjazd na wycieczkę w okolice Przemyśla około 8 rano

● zwiedzanie ZAMKU w KRASICZYNIE oraz spacer po parku
Zamek w Krasiczynie to jeden z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo – manierystycznej w Polsce. Należy również do najpiękniejszych zamków w Europie. Został zbudowany na przełomie XVI i XVII wieku przez Stanisława Krasickiego i jego syna Marcina. Dwie ściany parawanowe Zamku zdobione są piękną ażurową attyką. W narożach znajdują się cztery okrągłe baszty – Boska, Papieska, Królewska i Szlachecka (ich nazwy symbolizują aprobowaną przez fundatorów hierarchię świata, obejmującą doczesność i wieczność). Z dziedzińca zamkowego, okolonego arkadowymi podcieniami, podziwiać można niezwykle rzadko spotykane przepiękne sgraffitowe dekoracje przedstawiające sceny biblijne, medaliony z popiersiami cesarzy, wizerunki polskich królów oraz sceny myśliwskie.

● tajemnice WIELKIEJ TWIERDZY PRZEMYSKIEJ w jednym z fortów ze Szwejkiem!

● zwiedzanie PRZEMYŚLA: dworzec kolejowy (jeden z najpiękniejszych w Europie), rynek, katedra łacińska i greckokatolicka, zamek i inne, czas wolny z możliwością zamówienia obiadu oraz spróbowania słynnych lodów, a w miarę czasu panorama miasta i okolic z Kopca Tatarskiego

● wizyta w KALWARII PACŁAWSKIEJ z cudownym obrazem Matki Boskiej pochodzącym z Kamieńca Podolskiego
Kalwaria Pacławska została ufundowana przez rodzinę Fredrów w 2 poł. XVII wieku na szczycie góry 465m. Nad osadą góruje zespół klasztorny, składający się z barokowego kościoła, zabudowań klasztoru, domu pielgrzyma. Natomiast zespół kalwaryjski tworzą 43 kaplice (38 murowanych i 5 drewnianych), malowniczo rozrzucone na znacznej przestrzeni w lasach i na stokach wzgórz.

● przejazd przez ARŁAMÓW znany z miejsca wypoczynku i polowań rządu oraz dygnitarzy, a także internowania Lecha Wałęsy
Obecnie Hotel Arłamów**** składa się ze starej części oraz wielokrotnie większej nowej posiadającej 213 komfortowych pokoi, 3 poziomową strefę SPA & Wellness (14 gabinetów zabiegowych, basen wewnętrzny z torami pływackimi i brodzikiem dla dzieci, zewnętrzny basen termalny, groty śnieżne i lodowe, różnego rodzaju sauny, banię ruską, jacuzzi, łaźnie parowe, aloesowe, osmańskie i aromatyczne), 3 restauracje o różnym menu i wystroju, kawiarnia, lobby bar, klub nocny, 2 karczmy do organizacji imprez, boiska do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, piłkę nożną halową oraz piłkę siatkową o powierzchni 1400 m2 z trybuną dla publiczności, kryte i odkryte korty tenisowe, korty do squash’a, ścianę wspinaczkową, siłownię, salę fitness, dwie strzelnice, stadninę koni, pole golfowe, boiska wielofunkcyjne, park linowy, kompleks narciarski, salę do tenisa stołowego, boiska do gry w badmintona.

● zakończenie wycieczki około 20-tej

 CENA: 90 zł / 80 zł młodzież do 18 lat ………. 2018r.

czas trwania: 8 – 20

CENA OBEJMUJE: autokar / bus, bilety wstępu na zamek w Krasiczynie, opłaty parkingowe, usługi Szwejka i przewodnika górskiego oraz ubezpieczenie NNW.

DNI WYJAZDÓW - piątki (od maja do października)
…………………..…………inne miesiące oraz długie weekendy dane w TERMINARZ

ROZETA KARPACKA

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

Prosimy o dokonywanie REZERWACJI przed przyjazdem w Bieszczady
– jest wiele powodów dlaczego warto, które szczegółowo wypisaliśmy na:
http://bieszczader.pl/rezerwacje-wycieczek-jednodniowych-z-bieszczad-2014/

Dla grup każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie
i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

FILM prezentujący wycieczkę i panujący klimat (2,20min.):

FILM z wycieczki PRZEMYŚL ze SZWEJKIEM! po POGÓRZU PRZEMYSKIM

Galeria ZDJĘĆ z wycieczki 1-dniowej po Pogórzu Przemyskim:

Inne propozycje wzbogacenia / zmiany programu wycieczki realizowanego dla grup:

KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH przebywających na wypoczynku w Bieszczadach lub okolicach zapraszamy na organizowane przez nas wyjątkowe WYCIECZKI jednodniowe, na które zabieramy do autokarów z określonych poniżej tras przejazdu:

Trasa i godziny odjazdów autokaru / busa na wycieczkę 1-dniową Przemyśl:

Sanok 6:55, Zagórz 7:05, LESKO 7:15, Łączki 7:20 (klienci z Weremień), HOCZEW 7:25 (klienci z Nowosiółki, Baligród, Stężnica, Jabłonki, Cisna), Bachlawa 7:25, Średnia Wieś 7:30, Berezka 7:35 (klienci z Bereżnica, Wola Matiaszowa)POLAŃCZYK kościół 7:40 (klienci z Wołkowyja, Bukowiec, Zawóz, Rajskie, Olchowiec, Krzywe, Przysłup, Smerek, Wetlina), POLAŃCZYK uzdrowisko 7:45, POLAŃCZYK skrzyżowanie 7:50,  Myczków 7:55, SOLINA zapora 8:00, SOLINA Grosar 8:05 (klienci z Jawor, DW Rewita, Łobozew, Teleśnica), Bóbrka 8:10, MYCZKOWCE 8:20, Uherce Mineralne 8:30, OLSZANICA 8:35, Stefkowa 8:40, Ustianowa 8:45, USTRZYKI DOLNE 8:50 (klienci z  Równia, Zadwórze, Rabe, Czarna, Smolnik, Ustrzyki G.), Brzegi Dolne 8:55, Krościenko 9:00, Wojtkowa 9:10, (klienci z Arłamowa).

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości
w Bieszczadach i na Podkarpaciu – cena od 10 zł / osoba
(pod warunkiem zebrania przez biuro BP Bieszczader minimum 8 osób chętnych).

ROZETA KARPACKA

SYSTEM REZERWACJI wycieczek 1-dniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: suchy prowiant, napoje, kurtka przeciwdeszczowa, wygodne obuwie, mały plecak.

UBEZPIECZENIE – uczestników wycieczek krajowych ubezpieczamy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w TU AXA (ogólne warunki dostępne na AXA).

ROZETA KARPACKA

Na bieszczadzkim rynku turystycznym jest kilka biur podróży zajmujących się organizacją wycieczek 1-dniowych, dlatego postanowiliśmy zachęcić Państwa do wyjazdu z nami zapewniając NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ i pokazując czym nasza oferta POGÓRZE PRZEMYSKIE się wyróżnia:
1. to autorska wycieczka i jesteśmy jej jedynym organizatorem
2. zróżnicowany program: Zamek Krasiczyn, Fort, Przemyśl, legenda PRL-u!
3. wycieczki oprowadzają najlepsi przewodnicy z niespotykaną pasją
4. współpracujemy z firmami posiadającymi najnowsze autokary i busy w Bieszczadach i są rozpoznawalne dzięki umieszczaniu dużych TABLIC z nazwą biura na przedniej szybie
5. numerujemy miejsca, oddzwaniamy do klientów i wysyłamy smsem informacje
6. organizujemy dojazdy busami do głównych tras przejazdu autokarów.

ROZETA KARPACKA

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie
są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.

Na wycieczki jednodniowe tylko z Biurem Podróży BIESZCZADER!
DREZYNAMI po Bieszczadach!, Traperska Przygoda, LWÓW, Węgry,
KOLEJ Zakarpacka, a także PRZEMYŚL ze Szwejkiem! i wyprawy UAZ-ami!

Na sam koniec jeszcze jeden FILM (4,30min.)
- dla tych, którzy chcą posłuchać niezwykłego humoru Szwejka i Felbfedra!

FILM PRZEMYŚL i Wielka Twierdza ze Szwejkiem!