Do czasu zakończenia wojny na Ukrainie wywołanej przez Rosję wycieczki jednodniowe z Bieszczad na Ukrainę ze względów bezpieczeństwa są WSTRZYMANE. W zachodniej Ukrainie działania wojenne nie były i nie są prowadzone, więc nic nie wpłynęło na stan atrakcji, które pokazujemy na wycieczce. Maj 2024

Osoby wypoczywające w Bieszczadach i na Podkarpaciu zapraszamy na wycieczkę jednodniową na Ukrainę do Truskawca. Dlaczego? Truskawiec to jedno z najstarszych i najbardziej znanych uzdrowisk na Ukrainie. W 1820r. odkryto pierwsze źródło siarkowe, jednak już wcześniej okoliczna ludność wykorzystywała wody siarczkowe do tzw. kąpieli zdrowotnych. Jako początek uzdrowiska uznaje się rok 1827 – wtedy powstały pierwsze łazienki. O rozbudowę uzdrowiska Truskawiec dbały takie rody polskie jak Zamoyscy, Żółtowscy, Sapiehowie, a w latach II Rzeczypospolitej rodzina Jaroszów. Przed II wojną światową uzdrowisko odwiedzało 22 tysiące kuracjuszy miesięcznie, którzy mogli mieszkać w ponad 280 willach i pensjonatach. W okresie międzywojennym Truskawiec trzykrotnie otrzymał złoty medal jako najlepsze uzdrowisko Polski.

Wypoczywali tu m.in. Józef Piłsudski (który leczył tu nieżyt żołądka), gościł premier Austrii z małżonką, prezydent Estonii i prezydent Turcji. Innymi znanymi kuracjuszami byli: Leon Paweł Sapieha, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński, Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza, Julian Tuwim, Stanisław Witkiewicz, Bruno Schulz, Zofia Nałkowska i Janusz Kusociński. Gościnne przedstawienia w uzdrowisku wykonywały teatry Bagatela z Krakowa i Rygier ze Lwowa.

W Truskawcu jest 14 źródeł mineralnych posiadających unikalne w skali światowej pokłady wód mineralnych: Naftusia, Zofia, Maria, Bronisława, Edward, Józia… Klimat Truskawca oraz oferowane zabiegi pomagają w leczeniu chorób nerek (kamica), układu moczowego, chorobach wątroby, przewodu pokarmowego, trzustki, pęcherzyka żółciowego, cukrzycy, zapaleniu prostaty, chorobach ginekologicznych i innych.

MAPA przedstawiająca najczęściej realizowaną trasę przejazdu autokaru z Bieszczad na wycieczkę jednodniową na Ukrainę do Truskawca,
na której również zaznaczyliśmy inne 2 zwiedzane atrakcje (miejscowości): Kulczyce i Drohobycz:

 

Mapa przedstawiająca trasę przejazdu autokaru na wycieczkę jednodniową z Bieszczad na Ukrainę do uzdrowiska Truskawiec oraz inne atrakcje wycieczki: Kulczyce i Drohobycz.

ROZETA KARPACKA

PROGRAM WYCIECZKI jednodniowej do Truskawca z Bieszczad:

około 7-ej wyjazd autokarem z Bieszczad na wycieczkę z przewodnikiem w stronę granicy z Ukrainą w Krościenku (niezbędny PASZPORT, rozkład jazdy niżej)

• KULCZYCE – miejscowość, gdzie urodził się Jerzy Kulczycki dzięki któremu król Jan III Sobieski zwyciężył z Turkami pod Wiedniem! Przypisuje mu się, że otworzył pierwszą kawiarnię w Wiedniu (jedną z pierwszych w Europie). Jako pierwszy do kawy dolewał mleko i słodził ją miodem!

zwiedzanie DROHOBYCZA: cerkiew pw. św. Jerzego wybudowana na przełomie XV / XVI wieku z niezwykle bogatą polichromią oraz ikonostasem z lat 1659-69 (UNESCO); rynek, kościół św. Bartłomieja (tu powstało powiedzenie „ręka, noga, mózg na ścianie”), miejsca związane z Brunonem Schulzem (m.in. gdzie mieszkał i został zamordowany) oraz w miarę czasu synagoga

dla chętnych POKAZ DELFINÓW w Truskawieckim delfinarium (dodatkowo płatne około 40 zł)

• spacer po uzdrowisku TRUSKAWIEC: stare fotografie, drewniana willa, pomniki, altana koncertowa, polski kościół, pijalnia wód – możliwość spróbowania m.in. „Naftusi” i czas wolny

możliwość zakupów przed granicą za złotówki

około 21-ej zakończenie wycieczki (czas zależy od miejsca wsiadania oraz czasu odprawy granicznej)

CENA: 120 dorośli / 110 zł młodzież do 18 lat

czas trwania: 7 – 21

CENA OBEJMUJE:
– transport autokarem z klimatyzacją
zwiedzanie cerkwi w Drohobyczu
– opłaty graniczne
– usługi pilota wycieczek będącego przewodnikiem
– ubezpieczenie NNW i KL
– podatek VAT marża.

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

DNI WYJAZDÓW:
– CZWARTKI
(maj ↔ październik)
inne miesiące oraz długie weekendy dane w TERMINARZ

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA

GALERIA ZDJĘĆ wykonanych podczas wycieczek jednodniowych do Truskawca i Drohobycza organizowanych dla turystów nocujących w Bieszczadach i w Województwie Podkarpackim:

Delfinarium w Truskawcu podczas wycieczki jednodniowej z Bieszczad. Delfinarium w Truskawcu podczas wycieczki jednodniowej z Bieszczad.
Pomnik JERZY KULCZYCKI przed muzeum w Kulczycach. Walczył z Janem III Sobieskim pod Wiedniem i otworzył pierwszą kawiarnię w Europie! Pomnik JERZY KULCZYCKI przed muzeum w Kulczycach. Walczył z Janem III Sobieskim pod Wiedniem i otworzył pierwszą kawiarnię w Europie!
Pomnik Petro (Piotr) Konaszewicz, znany jako Konaszewicz-Sahajdaczny. Jeden z najwybitniejszych wodzów kozackich w XVII wieku urodzony w Kulczycach. Konaszewicz wielokrotnie występował w obronie Rzeczypospolitej przed wojskami moskiewskimi i tureckimi. Pomnik Petro (Piotr) Konaszewicz, znany jako Konaszewicz-Sahajdaczny. Jeden z najwybitniejszych wodzów kozackich w XVII wieku urodzony w Kulczycach. Konaszewicz wielokrotnie występował w obronie Rzeczypospolitej przed wojskami moskiewskimi i tureckimi.
Cerkiew pw. św. Jerzego w Drohobyczu - wpisana na listę UNESCO. Cerkiew pw. św. Jerzego w Drohobyczu - wpisana na listę UNESCO.
Ikonostas w drewnianej cerkwi św. Jerzego w Drohobyczu. Ikonostas w drewnianej cerkwi św. Jerzego w Drohobyczu.
Sklepienie w drewnianej cerkwi w Drohobyczu - UNESCO. Sklepienie w drewnianej cerkwi w Drohobyczu - UNESCO.
Niezwykłe bogactwo polichromi cerkwi w Drohobyczu. Niezwykłe bogactwo polichromi cerkwi w Drohobyczu.
Część ikonostasu w cerkwi w Drohobyczu. Część ikonostasu w cerkwi w Drohobyczu.
Drewniana cerkiew św. Jerzego w Drohobyczu. Aż chce się zwiedzić wnętrze... Drewniana cerkiew św. Jerzego w Drohobyczu. Aż chce się zwiedzić wnętrze...
W tym domu mieszkał Bruno Schulz w Drohobyczu - polski prozaik żydowskiego pochodzenia, grafik, malarz, rysownik i krytyk literacki. W tym domu mieszkał Bruno Schulz w Drohobyczu - polski prozaik żydowskiego pochodzenia, grafik, malarz, rysownik i krytyk literacki.
Tablica na domu, w którym w latach 1910-1941 mieszkał i tworzył wybitny żydowski malarz i pisarz, mistrz słowa polskiego - Bruno Schulz 1892-1942. Tablica na domu, w którym w latach 1910-1941 mieszkał i tworzył wybitny żydowski malarz i pisarz, mistrz słowa polskiego - Bruno Schulz 1892-1942.
Tablica umieszczona w chodniku, gdzie zginął Bruno Schulz w centrum Drohobycza. Tablica umieszczona w chodniku, gdzie zginął Bruno Schulz w centrum Drohobycza.
Jedna z wielu przepięknych kamienic w centrum Drohobycza. Jedna z wielu przepięknych kamienic w centrum Drohobycza.
Kościół pw. św. Bartłomieja w Drohobyczu z 1392r. z fundacji Władysława II Jagiełły. Kościół pw. św. Bartłomieja w Drohobyczu z 1392r. z fundacji Władysława II Jagiełły.
"Ręka, noga, mózg na ścianie" - to w Drohobyczu narodziło się to powiedzenie, a znajduje się na... ścianie kościoła :-) "Ręka, noga, mózg na ścianie" - to w Drohobyczu narodziło się to powiedzenie, a znajduje się na... ścianie kościoła :-)
Kolejna z wielu pięknych kamienic w Drohobyczu. Kolejna z wielu pięknych kamienic w Drohobyczu.
Przewodnicy i kierowcy podczas szkolenia przy pomniku Adama Mickiewicza w Drohobyczu. Przewodnicy i kierowcy podczas szkolenia przy pomniku Adama Mickiewicza w Drohobyczu.
Ratusz na śroku rynku w Drohobyczu. Ratusz na śroku rynku w Drohobyczu.

ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY

MAPA przedstawiająca główną trasę przejazdu autokaru skąd zabieramy turystów indywidualnych na wycieczkę jednodniową TRUSKAWIEC:

Poniżej oprócz powyższego rozkładu jazdy autokaru podajemy również do jakich miejscowości należy dojechać we własnym zakresie jeśli wybrane przez Państwa miejsce noclegowe znajduje się poza naszą trasą autokarową:

6:30 LESKO (klienci m.in. z Sanok, Zagórz, Weremień, Łukowe, Bezmiechowa, Załuż, Zahutyń, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Zagórz, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Rzepedź, Komańcza)

UWAGA: klientów nocujących w poniższych miejscowościach do czasu zakończenia remontu drogi Hoczew-Myczków odbieramy autokarem z LESKA:
6:30 HUZELE

6:35 ŁĄCZKI (Weremień)
6:40 HOCZEW (Dziurdziów, Nowosiółki, Mchawa, Żernica, Baligród, Bystre, Jabłonki)
6:40 BACHLAWA

UWAGA: klientów nocujących w poniższych miejscowościach do czasu zakończenia remontu drogi Hoczew-Myczków odbieramy autokarem z MYCZKOWA:
6:45 ŚREDNIA WIEŚ

6:50 BEREZKA (Wola Matiaszowa, Bereżnica)

7:00 POLAŃCZYK (3 przystanki: uzdrowisko, skrzyżowanie, sanktuarium – klienci z Wołkowyja, Górzanka, Stężnica, Bukowiec, Terka, Zawóz, Werlas, Rajskie, Olchowiec, Chrewt, Cisna, Majdan, Żubracze, Dołżyca, Krzywe, Przysłup, Strzebowiska, Kalnica, Smerek, Wetlina)
7:10 MYCZKÓW
7:15 SOLINA hotele
7:20 SOLINA Grosar (Solina Jawor, Rewita, Łobozew, Teleśnica)
7:25 BÓBRKA
7:30 MYCZKOWCE Andrzejówka lub ORELEC
7:40 MYCZKOWCE zapora
7:45 MYCZKOWCE skrzyżowanie (Zwierzyń)
7:50 UHERCE Mineralne (Orelec, Sanok, Zagórz, Weremień, Łukowe, Bezmiechowa, Rudenka, Załuż, Zahutyń, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Zagórz, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Rzepedź, Komańcza)
7:55 OLSZANICA (Wańkowa, Paszowa, Stańkowa, Ropienka, Zawadka, Serednica)
8:00 STEFKOWA
8:05 USTIANOWA
LUB – wybór trasy uzależniony od większej ilości klientów wsiadających w danych miejscowościach
7:35 ŁOBOZEW (Teleśnica)
7:45 USTIANOWA
8:10 / 7:50 USTRZYKI DOLNE (4 przystanki: Orlen, przy skrzyż. na Równię, rynek, szpital, dworzec – klienci z Arłamów, Bircza, Krasiczyn, Przemyśl, Równia, Krościenko, Brzegi Górne, Łodyna, Jasień, Hoszów, Zadwórze, Rabe, Żłobek, Czarna, Michniowiec, Lutowiska, Smolnik, Stuposiany, Pszczeliny, Muczne, Ustrzyki Górne, Dwernik, Chmiel, Zatwarnica, Nasiczne, Polana)

UWAGA: powyższy rozkład jazdy może ulec zmianie. Dokładne godziny i miejsce odbioru podajemy oddzwaniając do zapisanych na wycieczkę osób dzień przed wycieczką w godzinach między 9:00, a 12:00.

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach i na Podkarpaciu – cena od 15 zł / osoba.
Klienci nocujący między Cisną, a Wetliną (również Smerek, Kalnica, Strzebowiska, Krzywe, Dołżyca) dowóz do Polańczyka w cenie 30 zł / osoba (w 2 strony).
(transport busem będzie zrealizowany w podanej cenie jeśli BP Bieszczader zbierze minimum 8 osób chętnych)

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

DOKUMENTY: jedynym dokumentem umożliwiającym przekroczenie granicy Unii Europejskiej jest PASZPORT. Granicę z Ukrainą można przekraczać do terminu ważności (nie ma wymogu ważności 6 miesięcy).
Dla obywateli Unii Europejskiej oraz m.in. USA i Kanady nie są wymagane wizy.

WALUTA: na Ukrainie płaci się chrywnami (UAH). Można wymienić w Polsce niewielką ilość lub zabrać złotówki i w kantorze tuż za przejściem granicznym lub robiąc drobne zakupy w sklepach wymienić na ewentualne pamiątki, artykuły spożywcze, czy dodatkową kawę. Kurs: 1 zł = około 6 uah. Odradzamy płatności kartą (Ukraina leży poza Unią). Ceny produktów na Ukrainie są zbliżone do tych w Polsce.

WYPOSAŻENIE: jest to wycieczka rozpoczynając się około 7, a kończąca około 21-tej. Więc nawet mimo zapowiadanej słonecznej pogody warto zabrać polar na chłodne poranki i wieczory, a ponadto okrycie przeciw deszczowe, prowiant na podróż, 1,5 l wody, a wszystkie atrakcje uwiecznić aparatem 🙂

UBEZPIECZENIE: na naszej wycieczce będą Państwo ubezpieczeni od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i Kosztów Leczenia w TU UNIQA (ogólne warunki UNIQA).
Wybierającym się za granicę zachęcamy (nie ma obowiązku) zabrać kartę ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) z NFZ. Karta stanowi dowód, że dana osoba jest ubezpieczona w jednym z krajów UE oraz w razie problemów zdrowotnych uprości płatności i procedury zwrotu poniesionych kosztów.

Najważniejsze informacje przypominamy w rozmowie telefonicznej dzień przed wycieczką oraz wysyłamy w SMS-ie.

ROZETA KARPACKA

CZYM SIĘ WYRÓŻNIAMY

W Bieszczadach jest kilka biur podróży organizujących wycieczki jednodniowe, dlatego postanowiliśmy zachęcić Państwa do wyjazdu z nami zapewniając NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ i pokazując czym nasza wycieczka Kolej Zakarpacka się wyróżnia:
1. wycieczka jest realizowana wg autorskiego programu
2. zróżnicowany program wycieczki
3. wycieczki oprowadzają najlepsi przewodnicy z niespotykaną pasją
4. współpracujemy z firmami posiadającymi najnowsze autokary i busy w Bieszczadach i są rozpoznawalne dzięki dużym TABLICOM z nazwą biura na przedniej szybie
5. numerujemy miejsca, oddzwaniamy do klientów i wysyłamy sms-em informacje
6. organizujemy dojazdy busami do głównych tras przejazdu autokarów.

ROZETA KARPACKA

PROMOCJE / ZNIŻKI na wycieczki i atrakcje

Kilkanaście lat temu zakładając biuro podróży w Bieszczadach powiedzieliśmy sobie, iż będziemy organizować wycieczki z niepowtarzalnymi programami, które będą miały najmniejszą cenę, ale jednocześnie najwyższą jakość. I to nam się udaje. Ale od tego roku postanowiliśmy dodatkowo podziękować naszym stałym klientom poprzez:
1. składając rezerwację na 3 wycieczki jednodniowe (podczas jednego urlopu) na trzecią dajemy 10 zł zniżki / każda osoba
2. uczestnicząc nawet w 1 wycieczce przysługuje Państwu 10% zniżki na 3 atrakcje:
– rejs statkiem
lub na wypożyczenie sprzętu wodnego w PORT SOLINA w Solinie

warsztaty w BIESZCZADZKIEJ SZKOLE RZEMIOSŁA w Uhercach Mineralnych
– „6 całusów Wielkiej Niedźwiedzicy” w browarze URSA MAIOR w Uhercach Mineralnych, czyli degustację 6 lanych piw
3. oraz 50 zł zniżki na 2h Wyprawę UAZ-em z przewodnikiem.
Zniżki są udzielane na podstawie biletu otrzymanego podczas opłaty za wycieczkę od przewodników BP Bieszczader, na którego odwrocie są loga powyższych twórców atrakcji.

ROZETA KARPACKA

NAGRODY

Przypominamy, że w naszej ofercie mamy aż 13 wycieczek jednodniowych dla turystów nocujących w Bieszczadach i na Podkarpaciu! O jakości usług świadczą NAGRODY:
1. 2012r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę TRAPERSKA PRZYGODA
2. 2015r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę DREZYNAMI po Bieszczadach!
3. 2017r. wycieczka WODAMI rzeki San! dostała 2 nagrody:
– Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia oraz
– Najlepszy Produkt Turystyczny POLSKI – otrzymaliśmy taką nagrodę jako jedyne w historii tego konkursu biuro podróży w Polsce!

ROZETA KARPACKA

Prosimy o dokonywanie REZERWACJI przed przyjazdem w Bieszczady – jest wiele powodów dlaczego warto, które szczegółowo wypisaliśmy na:
http://bieszczader.pl/rezerwacje-wycieczek-jednodniowych-z-bieszczad-2014/

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl