LWÓW miasto wspomnień i kontrastów

Do czasu zakończenia wojny na Ukrainie wywołanej przez Rosję wycieczki jednodniowe z Bieszczad na Ukrainę ze względów bezpieczeństwa są WSTRZYMANE. W zachodniej Ukrainie działania wojenne nie były i nie są prowadzone, więc nic nie wpłynęło na stan atrakcji, które pokazujemy na wycieczce. Maj 2024

ROZETA KARPACKA

LWÓW był i nadal pozostaje ważną częścią polskiej tradycji historycznej i kulturowej. W tym pięknym mieście zachowało się wiele śladów polskiego dziedzictwa. Nasza wycieczka 1-dniowa do Lwowa wprowadzi Państwa w niepowtarzalny klimat oraz pozwoli obejrzeć prace sławnych artystów i architektów. Mamy nadzieję, że urok Lwowa zachęci również do podróży wielodniowych na Ukrainę – Kresy Wschodnie oraz w góry Karpaty!
Do Lwowa jeździmy głównie przez przejście graniczne w Krościenku ze względu na mniejsze kolejki na granicy w szczycie sezonu turystycznego. Poniższa mapa przedstawia przede wszystkim odległość z Bieszczad do Lwowa. Powrót przez tę samą granicę.

MAPA wycieczki jednodniowej z Bieszczad do LWOWA na Ukrainie

PROGRAM WYCIECZKI jednodniowej do LWOWA z Bieszczad:

• wyjazd na wycieczkę do Lwowa około 6 rano (rozkład jazdy poniżej), obowiązek posiadania PASZPORTU z aktualnym termin ważności

podróż do Lwowa odbywamy autokarem z opowieściami przewodnika przez m.in. Ustrzyki Dolne (bieszczadzka stolica sportów zimowych), Chyrów (słynny konwikt ojców jezuitów), Sambor (miasto handlu), Rudki (miejsce pochówku komediopisarza Aleksandra Fredry) oraz Gródek, gdzie umarł Władysław Jagiełło
(podróż jest z opowieściami przewodnika, ale bez wysiadania)

wycieczka autokarowa – Politechnika, dawny Uniwersytet Jana Kazimierza, biblioteka Ossolineum, Galeria Obrazów, pałace, ulice Gródecka, Akademicka, Piekarska, Łyczakowska, pomnik króla Daniela, cerkiew katedralna św. Jura i inne

• zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich

• czas wolny w centrum miasta,
możliwość zamówienia obiadu składającego się z przystawki, zupy, II dania, deseru, kawy lub herbaty! za około 30 zł

• zwiedzanie WNĘTRZA TEATRU OPERY I BALETU
Powyższy tekst zaznaczyliśmy kolorem czerwony, gdyż ceny wycieczek do Lwowa w różnych biurach podróży są zbliżone. Jednak trzeba zwracać uwagę głównie na „świadczenia” – co cena obejmuje. W naszym programie jest zawarte zwiedzanie Opery, bo uważamy, że nie zwiedzić wnętrza Opery we Lwowie to tak jak być w Krakowie i nie zwiedzić Wawelu…

• spacer po starówce: Baszta Prochowa, Rynek z m.in. Czarną Kamienicą i Kamienicą Sobieskich, Apteka (z lampą I. Łukasiewicza), Katedra Ormiańska (wnętrze), Kaplica Boimów, Katedra Łacińska (wnętrze), pomnik A. Mickiewicza, Hotel George, cudowna figura Matki Bożej, Prospekt Swobody z pomnikiem Tarasa Szewczenki, Cerkiew Przemienienia Pańskiego (wnętrze), Teatr Opery i Baletu (z zewnątrz) i wiele innych

możliwość zakupów w centrum Lwowa lub przed granicą w Krościenku

• zakończenie wycieczki około 22-ej (czas zależy głównie od kontroli granicznych i miejsca wsiadania)

CENA: 160 dorośli / 150 zł młodzież do 18 lat

czas trwania: 6 – 22

CENA OBEJMUJE:
» transport autokarem / busem z klimatyzacją (w zależności od liczby osób)
» BILETY WSTĘPU do następujących obiektów we Lwowie:
– katedra łacińska
– katedra ormiańska

cmentarze Łyczakowski i Orląt Lwowskich
– TEATR OPERY i BALETU

» opłaty graniczne i parkingowe
» usługi pilota wycieczek oraz przewodnika miejskiego we Lwowie
» ubezpieczenie NNW i KL łącznie z dodatkowym specjalnym dotyczącym covid-19
» nasz system TOUR GUIDE, dzięki któremu turyści mogą znacznie więcej usłyszeć na gwarnej starówce Lwowa
» podatek VAT marża.

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

DNI WYJAZDÓW:
WTORKI i SOBOTY (od maja do października)
– CZWARTKI (lipiec i sierpień)
Jeśli jest więcej chętnych to czasami jeździmy nawet 6 dni w tygodniu zwłaszcza w miesiące wakacyjne – prosimy zwrócić uwagę na terminarz)
– inne miesiące oraz długie weekendy dane w TERMINARZ

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA

GALERIA ZDJĘĆ z wycieczek jednodniowych do Lwowa:

Dworzec kolejowy we Lwowie, obok którego przejeżdżamy na wycieczce jednodniowej do Lwowa. Dworzec kolejowy we Lwowie, obok którego przejeżdżamy na wycieczce jednodniowej do Lwowa.
Lwów dworzec kolejowy. Do jego wnętrza wchodzimy na wycieczkach wielodniowych. Na jednodniowych przejeżdżamy autokarem obok z opowieściami przewodnika. Lwów dworzec kolejowy. Do jego wnętrza wchodzimy na wycieczkach wielodniowych. Na jednodniowych przejeżdżamy autokarem obok z opowieściami przewodnika.
Neogotycki dawny kościół pw. św. Elżbiety we Lwowie. Tu jest granica wododziału - Morza Czarnego i Morza Bałtyckiego. Kościół podziwiamy z zewnątrz podczas wycieczki jednodniowej do Lwowa z Bieszczad. Neogotycki dawny kościół pw. św. Elżbiety we Lwowie. Tu jest granica wododziału - Morza Czarnego i Morza Bałtyckiego. Kościół podziwiamy z zewnątrz podczas wycieczki jednodniowej do Lwowa z Bieszczad.
Główna fasada kościoła św. Elżbiety we Lwowie. To jedyna świątynia we Lwowie, która posiada oryginalne krzyże na wieżach... Lwów - wycieczka jednodniowa. Główna fasada kościoła św. Elżbiety we Lwowie. To jedyna świątynia we Lwowie, która posiada oryginalne krzyże na wieżach... Lwów - wycieczka jednodniowa.
Katedra greckokatolicka św. Jerzego we Lwowie - to jedna z trzech katedr we Lwowie. Jej wnętrza na wycieczce jednodniowej do Lwowa nie zwiedzamy. Katedra greckokatolicka św. Jerzego we Lwowie - to jedna z trzech katedr we Lwowie. Jej wnętrza na wycieczce jednodniowej do Lwowa nie zwiedzamy.
Główny gmach Politechniki Lwowskiej, obok której przejeżdżamy na wycieczce jednodniowej do Lwowa. Wewnątrz znajdują się freski wg szkiców Jana Matejki. Główny gmach Politechniki Lwowskiej, obok której przejeżdżamy na wycieczce jednodniowej do Lwowa. Wewnątrz znajdują się freski wg szkiców Jana Matejki.
Najstarsze lwy we Lwowie przy fontannie, obok których przejeżdżamy na wycieczce jednodniowej po Lwowie, jadąc w stronę Łyczakowa. Najstarsze lwy we Lwowie przy fontannie, obok których przejeżdżamy na wycieczce jednodniowej po Lwowie, jadąc w stronę Łyczakowa.
Dawna biblioteka Ossolińskich, czyli potocznie mówiąc Ossolineum, które znamy z okładek dawnych książek... Dziś zbiory biblioteczne znajdują się we Wrocławiu. Obok tego budynku przejeżdżamy autokarem na wycieczce jednodniowej z Bieszczad. Dawna biblioteka Ossolińskich, czyli potocznie mówiąc Ossolineum, które znamy z okładek dawnych książek... Dziś zbiory biblioteczne znajdują się we Wrocławiu. Obok tego budynku przejeżdżamy autokarem na wycieczce jednodniowej z Bieszczad.
Pomnik Marii Konopnickiej jest najczęściej odwiedzanym na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie. Tu też stoi zawsze najwięcej zniczy... Maria Konopnicka przyjechała do Lwowa w celu podratowania zdrowia, ale już tu została na zawsze... Pomnik Marii Konopnickiej jest najczęściej odwiedzanym na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie. Tu też stoi zawsze najwięcej zniczy... Maria Konopnicka przyjechała do Lwowa w celu podratowania zdrowia, ale już tu została na zawsze...
Gabriela Zapolska również jest pochowana na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie - to jedna z głównych atrakcji podczas wycieczki jednodniowej do Lwowa. Gabriela Zapolska również jest pochowana na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie - to jedna z głównych atrakcji podczas wycieczki jednodniowej do Lwowa.
Kto Ty jesteś - Polak mały. Jaki znak Twój - orzeł biały... To fragment Katechizmu Dziecka Polskiego, którego autorem jest pochowany na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie. Kto Ty jesteś - Polak mały. Jaki znak Twój - orzeł biały... To fragment Katechizmu Dziecka Polskiego, którego autorem jest pochowany na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie.
Krzyże na Cmentarzu Orląt Lwowskich - to obowiązkowy sentymentalny punkt wycieczki jednodniowej do Lwowa... Krzyże na Cmentarzu Orląt Lwowskich - to obowiązkowy sentymentalny punkt wycieczki jednodniowej do Lwowa...
Ostatnie promienie słońca na krzyżami na Cmentarzu Orląt Lwowskich... Ostatnie promienie słońca na krzyżami na Cmentarzu Orląt Lwowskich...
Teatr Opery i Baletu we Lwowie to obowiązkowy punkt organizowanych przez nas wycieczek jednodniowych do Lwowa. Z nami zawsze wejdziecie do wnętrza opery! Teatr Opery i Baletu we Lwowie to obowiązkowy punkt organizowanych przez nas wycieczek jednodniowych do Lwowa. Z nami zawsze wejdziecie do wnętrza opery!
Już główna fasada Teatru Opery i Baletu zachęca do wejścia do wnętrza, a to najlepiej zrobić na wycieczce jednodniowej z Biurem Podróży Bieszczader! :-) Już główna fasada Teatru Opery i Baletu zachęca do wejścia do wnętrza, a to najlepiej zrobić na wycieczce jednodniowej z Biurem Podróży Bieszczader! :-)
Wnętrze Teatru Opery i Baletu we Lwowie z widownią na 1000 osób. Wnętrze Teatru Opery i Baletu we Lwowie z widownią na 1000 osób.
Kurtyna Henryka Siemiradzkiego pokazywana jest tylko kilka razy w roku - na najważniejszych premierach w Teatrze Opery i Baletu. Druga kurtyna autorstwa Siemiradzkiego znajduje się w Teatrze w Krakowie. Kurtyna Henryka Siemiradzkiego pokazywana jest tylko kilka razy w roku - na najważniejszych premierach w Teatrze Opery i Baletu. Druga kurtyna autorstwa Siemiradzkiego znajduje się w Teatrze w Krakowie.
Jeszcze jedno zdjęcie Teatru Opery i Baletu we Lwowie, które fotografujemy o różnach porach roku podczas wycieczek jednodniowych do Lwowa... Jeszcze jedno zdjęcie Teatru Opery i Baletu we Lwowie, które fotografujemy o różnach porach roku podczas wycieczek jednodniowych do Lwowa...
Pomnik w kształcie fali, na którym zostały przedstawione najważniejsze dzieła wieszcza narodowego Ukrainy Tarasa Szewczenki. Chyba nie ma miasta na Ukrainie bez jego pomnika... Ten zawsze pokazujemy na wycieczce jednodniowej w centrum Lwowa. Pomnik w kształcie fali, na którym zostały przedstawione najważniejsze dzieła wieszcza narodowego Ukrainy Tarasa Szewczenki. Chyba nie ma miasta na Ukrainie bez jego pomnika... Ten zawsze pokazujemy na wycieczce jednodniowej w centrum Lwowa.
Pomnik Adama Mickiewicza we Lwowie, który przez wielu jest uważany za najpiękniejszy na świecie. To obowiązkowy punkt programu naszej wycieczki jednodniowej. Pomnik Adama Mickiewicza we Lwowie, który przez wielu jest uważany za najpiękniejszy na świecie. To obowiązkowy punkt programu naszej wycieczki jednodniowej.
Katedra łacińska zwana przez wielu katedrą polską to jedna z głównych atrakcji podczas wycieczki jednodniowej z Bieszczad do Lwowa. Tu Jan Kazimierz składał swoje śluby... Katedra łacińska zwana przez wielu katedrą polską to jedna z głównych atrakcji podczas wycieczki jednodniowej z Bieszczad do Lwowa. Tu Jan Kazimierz składał swoje śluby...
Katedra łacińska / polska podziwiana od strony Kaplicy Boimów - obiekt jako pierwszy wpisany na listę UNESCO we Lwowie. Katedra łacińska / polska podziwiana od strony Kaplicy Boimów - obiekt jako pierwszy wpisany na listę UNESCO we Lwowie.
Ratusz we Lwowie znajduje się na samym środku rynku. Na nim odbywa się mnóstwo imprez w ciągu roku, a w zimie niepowtarzalny jarmark świąteczny, na który zapraszamy od grudnia do lutego na wycieczkach jednodniowych z Bieszczad. Ratusz we Lwowie znajduje się na samym środku rynku. Na nim odbywa się mnóstwo imprez w ciągu roku, a w zimie niepowtarzalny jarmark świąteczny, na który zapraszamy od grudnia do lutego na wycieczkach jednodniowych z Bieszczad.
Rząd najważniejszych kamienic przy rynku we Lwowie z tzw. Czarną Kamienicą i Kamienicą Sobieskich. Rząd najważniejszych kamienic przy rynku we Lwowie z tzw. Czarną Kamienicą i Kamienicą Sobieskich.
Barokowy Kościół Dominikanów we Lwowie - to jedna z piękniejszych świątyń we Lwowie. Barokowy Kościół Dominikanów we Lwowie - to jedna z piękniejszych świątyń we Lwowie.
Pomnik Nikifora we Lwowie obok Kościoła Dominikanów. Dlaczego we Lwowie? Otóż we Lwowie urodziła się Maria Feldman, czyli aktorka grająca Nikifora w filmie o nim... Więc patrząc na pomnik myślimy tak naprawdę o 2 osobach... Taka ciekawostka na wycieczce jednodniowej z Biurem Podróży Bieszczader! :-) : Pomnik Nikifora we Lwowie obok Kościoła Dominikanów. Dlaczego we Lwowie? Otóż we Lwowie urodziła się Maria Feldman, czyli aktorka grająca Nikifora w filmie o nim... Więc patrząc na pomnik myślimy tak naprawdę o 2 osobach... Taka ciekawostka na wycieczce jednodniowej z Biurem Podróży Bieszczader! :-) :
Podczas wycieczki jednodniowej do Lwowa podchodzimy również do ciekawego pomnika Fiodorowa - pierwszego drukarza na terytorium obecnej Ukrainy. Podczas wycieczki jednodniowej do Lwowa podchodzimy również do ciekawego pomnika Fiodorowa - pierwszego drukarza na terytorium obecnej Ukrainy.
Spacerując ulicami Lwowa można jeszcze dostrzec sporo starych pojazdów, które tworzą niepowtarzalny klimat, a większość z nich jeździ kostką bazaltową po starówce... Spacerując ulicami Lwowa można jeszcze dostrzec sporo starych pojazdów, które tworzą niepowtarzalny klimat, a większość z nich jeździ kostką bazaltową po starówce...
Baszta prochowa to jedna z pozostałych wież strzegących starego miasta Lwów pamiętająca jeszcze czasy średniowiecza... Tuż obok parkujemy nasze autokary na wycieczkach jednodniowych do Lwowa. Baszta prochowa to jedna z pozostałych wież strzegących starego miasta Lwów pamiętająca jeszcze czasy średniowiecza... Tuż obok parkujemy nasze autokary na wycieczkach jednodniowych do Lwowa.
Wieża Korniakta przy Cerkwi Uspienia, czyli Zaśnięcia Matki Bożej oraz Kościół Dominikanów w centrum Lwowa. Wieża Korniakta przy Cerkwi Uspienia, czyli Zaśnięcia Matki Bożej oraz Kościół Dominikanów w centrum Lwowa.
Starych pięknych kamienic we Lwowie jest setki. Ale przy kamienicy 4 pór doku oraz znaków zodiaku zatrzymujemy się obowiązkowo podczas zwiedzania Lwowa na wycieczce jednodniowej. Starych pięknych kamienic we Lwowie jest setki. Ale przy kamienicy 4 pór doku oraz znaków zodiaku zatrzymujemy się obowiązkowo podczas zwiedzania Lwowa na wycieczce jednodniowej.
Ignacy Łukasiewicz siedzi Ignacy Łukasiewicz siedzi
Katedra Ormiańska we Lwowie od zewnątrz nie wygląda jakoś wyjątkowo, ale wewnątrz to perła architektury... To miejsce obowiązkowe wycieczek jednodniowych. Katedra Ormiańska we Lwowie od zewnątrz nie wygląda jakoś wyjątkowo, ale wewnątrz to perła architektury... To miejsce obowiązkowe wycieczek jednodniowych.
Wnętrze katedry ormiańskiej we Lwowie. Ormianie to pierwszy naród chrześcijański na świecie. To miejsce na wycieczce do Lwowa trzeba zobaczyć... Wnętrze katedry ormiańskiej we Lwowie. Ormianie to pierwszy naród chrześcijański na świecie. To miejsce na wycieczce do Lwowa trzeba zobaczyć...
Malowidło ścienne wewnątrz katedry ormiańskiej we Lwowie przedstawiające pogrzeb św. Odylona. To patron dnia Wszystkich Świętych. Dobre oko dojrzy kontury duchów oraz świecę... O tym opowiadamy szczegółowo na wycieczce jednodniowej... Malowidło ścienne wewnątrz katedry ormiańskiej we Lwowie przedstawiające pogrzeb św. Odylona. To patron dnia Wszystkich Świętych. Dobre oko dojrzy kontury duchów oraz świecę... O tym opowiadamy szczegółowo na wycieczce jednodniowej...
Cerkiew Przemienienia Pańskiego w centrum Lwowa z przepięknym ikonostasem. Znajduje się w połowie drogi między Operą, a Katedrą Ormiańską. Cerkiew Przemienienia Pańskiego w centrum Lwowa z przepięknym ikonostasem. Znajduje się w połowie drogi między Operą, a Katedrą Ormiańską.
W czasie wolnym na wycieczce jednodniowej po Lwowie warto pójść na rynek ze sztuką znajdujący się pomiędzy Cerkwią Przemienienia Pańskiego, a Operą. Nasi przewodnicy podczas wycieczek jednodniowych podpowiadają jaką pamiątkę warto przywieźć z Ukrainy, ze Lwowa... W czasie wolnym na wycieczce jednodniowej po Lwowie warto pójść na rynek ze sztuką znajdujący się pomiędzy Cerkwią Przemienienia Pańskiego, a Operą. Nasi przewodnicy podczas wycieczek jednodniowych podpowiadają jaką pamiątkę warto przywieźć z Ukrainy, ze Lwowa...
W czasie wolnym po starówce Lwowa można przejechać się dorożką ciągniętą przez konie. W czasie wolnym po starówce Lwowa można przejechać się dorożką ciągniętą przez konie.
Panowie w różnym wieku grający w szachy na deptaku prowadzącym do Teatru Opery i Baletu, czyli głównej atrakcji Lwowa, to częsty widok ;-) Panowie w różnym wieku grający w szachy na deptaku prowadzącym do Teatru Opery i Baletu, czyli głównej atrakcji Lwowa, to częsty widok ;-)
W czasie wolnym warto wejść na wieżę ratuszową, aby popatrzeć na starówkę Lwowa oraz niemal całe miasto. Ale to nie jest atrakcja dla wszystkich - trzeba pokonać prawie 400 stromych drewnianych schodów... W czasie wolnym warto wejść na wieżę ratuszową, aby popatrzeć na starówkę Lwowa oraz niemal całe miasto. Ale to nie jest atrakcja dla wszystkich - trzeba pokonać prawie 400 stromych drewnianych schodów...
Katedra Łacińska (polska), Kaplica Boimów i inne zabytki w centrum Lwowa widziane z wieży zegarowej nad ratuszem Lwowa. Katedra Łacińska (polska), Kaplica Boimów i inne zabytki w centrum Lwowa widziane z wieży zegarowej nad ratuszem Lwowa.
Znak obok kaplicy Boimów we Lwowie :-) Znak obok kaplicy Boimów we Lwowie :-)
W czasie wolnym warto zjeść obiad, a ten na wycieczce jednodniowej do Lwowa zamawiamy wyłącznie w sprawdzonej restauracji, gdzie nie trzeba czekać godzinami na posiłek... W czasie wolnym warto zjeść obiad, a ten na wycieczce jednodniowej do Lwowa zamawiamy wyłącznie w sprawdzonej restauracji, gdzie nie trzeba czekać godzinami na posiłek...

ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY

MAPA przedstawiająca główną trasę przejazdu autokaru skąd zabieramy turystów indywidualnych na wycieczkę „LWÓW”:

LWÓW trasa nr 1 i 2 (Lesko – Hoczew – Polańczyk – Solina)

Poniżej oprócz powyższego rozkładu jazdy autokaru podajemy również do jakich miejscowości należy dojechać we własnym zakresie jeśli wybrane przez Państwa miejsce noclegowe w Bieszczadach, czy na Podkarpaciu znajduje się poza naszą trasą autokarową:

TRASA GŁÓWNA we wtorki, a w wakacje również czwartki:

5:30 LESKO (klienci m.in. z Sanok, Zagórz, Weremień, Łukowe, Bezmiechowa, Załuż, Zahutyń, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Zagórz, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Rzepedź, Komańcza)

UWAGA: klientów nocujących w poniższych miejscowościach do czasu zakończenia remontu drogi Hoczew-Myczków odbieramy autokarem z LESKA:
5:30 HUZELE

5:35 ŁĄCZKI
5:40 HOCZEW (Dziurdziów, Nowosiółki, Mchawa, Żernica, Baligród, Bystre, Jabłonki, Cisna, Majdan, Liszna, Roztoki Górne, Żubracze, Dołżyca, Krzywe, Przysłup, Strzebowiska)
5:40 BACHLAWA

UWAGA: klientów nocujących w poniższych miejscowościach do czasu zakończenia remontu drogi Hoczew-Myczków odbieramy autokarem z MYCZKOWA:
5:45 ŚREDNIA WIEŚ

5:50 BEREZKA (Wola Matiaszowa, Bereżnica)

6:00 POLAŃCZYK (3 przystanki: uzdrowisko, skrzyżowanie, sanktuarium – klienci z Wołkowyja, Górzanka, Stężnica, Bukowiec, Terka, Zawóz, Werlas, Rajskie, Olchowiec, Chrewt, Polana)
6:05 MYCZKÓW
6:10 SOLINA hotele
6:15 SOLINA Grosar (Solina Jawor, Rewita, Łobozew, Teleśnica)
6:20 BÓBRKA
6:30 MYCZKOWCE zapora
6:35 MYCZKOWCE skrzyżowanie (Zwierzyń)
LUB – wybór trasy w zależności od większej ilości osób
6:20 ORELEC
6:30 UHERCE Mineralne (Orelec, Sanok, Zagórz, Weremień, Łukowe, Bezmiechowa, Załuż, Zahutyń, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Zagórz, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Rzepedź, Komańcza)
6:35 OLSZANICA (jeśli jest mniej niż 8 osób przez Ustrzyki D. to zabieramy tu klientów nocujących w: Ustianowa, Ustrzyki Dolne, Łodyna, Brzegi Górne, Hoszów, Równia, Czarna, Lutowiska, Smolnik po Ustrzyki Górne)
LUB – wybór trasy w zależności od większej ilości osób
6:25 ŁOBOZEW (Teleśnica)
6:50 USTIANOWA
7:00 USTRZYKI Dolne (Brzegi Górne, Dwernik, Hoszów, Równia, Czarna, Lutowiska, Nasiczne, Procisne, Smolnik, Ustrzyki Górne, Wetlina, Smerek, Kalnica, Arłamów)
7:05 BRZEGI Dolne (Łodyna)
7:10 KROŚCIENKO

Dowóz busem do autokaru w POLAŃCZYK z miejscowości:
Wetlina
5:00, Smerek 5:05, Kalnica 5:10, Strzebowiska 5:15, Krzywe 5:20, Cisna 5:30
za opłatą 30 zł / osoba w II strony, gdy biuro ma minimum 8 osób z ww. miejscowości.

W lipcu i sierpniu klientów z ww., którzy nie chcą dojeżdżać samochodem do Hoczwi, czy Ustrzyk Dolnych zapraszamy do autokaru nr 3. Koszt mniejszy niż z doliczoną opłatą za dowóz busem i bez przesiadek.

UWAGA: organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy przejazdu na inną np. przez Baligród, Stężnicę, Wołkowyję, Łobozew, Orelec, czy Arłamów, jeśli na trasie głównej nie ma klientów lub jest mniej niż 8 osób, a są do zabrania z innych miejscowości. Niektóre autokary wyjeżdżają już z Sanoka. Powyższe godziny mogą ulec zmianie, a dokładne są podawane dzień przed wycieczką telefonicznie.

ROZETA KARPACKA
LWÓW trasa nr 3 (Baligród – Cisna – Wetlina – Lutowiska – Czarna)
WTORKI w lipcu i sierpniu, cena wyższa o 10 zł / osoba:

Poniżej oprócz powyższego rozkładu jazdy autokaru podajemy również do jakich miejscowości należy dojechać we własnym zakresie jeśli wybrane przez Państwa miejsce noclegowe w Bieszczadach, czy na Podkarpaciu znajduje się poza naszą trasą autokarową:

5:00 NOWOSIÓŁKI
5:05 MCHAWA (Łukowe, Średnie Wielkie)
5:10 BALIGRÓD (Stężnica)
5:15 BYSTRE
5:20 JABŁONKI
5:30 CISNA (Majdan, Roztoki, Żubracze, Mików, Wola Michowa, Smolnik nad Osławą, Łupków)
5:35 DOŁŻYCA
5:40 KRZYWE
5:40 PRZYSŁUP
5:45 STRZEBOWISKA
5:45 KALNICA
5:50 SMEREK
5:55 WETLINA
Dalszy przejazd autokaru w zależności od większej liczby chętnych:
6:15 USTRZYKI GÓRNE
6:20 BEREŻKI
6:20 WIDEŁKI
6:20 PSZCZELINY

6:25 STUPOSIANY (Muczne)
LUB – wybór trasy w zależności od większej ilości klientów
6:15 NASICZNE
6:20 DWERNIK (Chmiel, Zatwarnica)
6:25 DWERNICZEK
6:30 PROCISNE
6:30 SMOLNIK (Chmiel, Zatwarnica, Muczne)

6:35 LUTOWISKA
6:45 CZARNA (Lipie, Michniowiec, Polana, Chrewt)
6:50 ŻŁOBEK
6:50 RABE
6:55 ZADWÓRZE
6:55 HOSZÓW

UWAGA: organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy przejazdu na inną. Powyższe godziny mogą ulec zmianie, a dokładne podajemy dzień przed wycieczką telefonicznie.

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach – cena od 15 zł / osoba w zależności od liczby osób i km.

Usługi za dodatkową opłatą na zamówienie grup: spektakl w operze, bankiet z występem kabaretu, panorama miasta z ratusza, zwiedzanie browaru z degustacją…

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

DOKUMENTY: jedynym dokumentem umożliwiającym przekroczenie granicy Unii Europejskiej jest PASZPORT. Granicę z Ukrainą można przekraczać do terminu ważności (nie ma wymogu ważności 6 miesięcy). Dla obywateli Unii Europejskiej oraz m.in. USA i Kanady nie są wymagane wizy.

WALUTA: na Ukrainie płaci się chrywnami (UAH). Najkorzystniej zabrać złotówki i we Lwowie w kantorach wymienić na ewentualne pamiątki, artykuły spożywcze, czy dodatkową kawę. Kurs: 1 zł = około 7 uah. Odradzamy płatności kartą (Ukraina leży poza Unią). Ceny produktów na Ukrainie są zbliżone do tych w Polsce.

WYPOSAŻENIE: jest to jedna z dłuższych wycieczek, bo rozpoczynamy ją około 6-tej, a kończymy około 22-ej. Więc nawet mimo zapowiadanej słonecznej pogody warto zabrać polar na chłodne poranki i wieczory, a ponadto okrycie przeciw deszczowe, prowiant na podróż, 1,5 l wody, a wszystkie atrakcje uwiecznić aparatem 🙂

UBEZPIECZENIE: na naszej wycieczce będą Państwo ubezpieczeni od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i Kosztów Leczenia w TU UNIQA (ogólne warunki UNIQA).
Wybierającym się za granicę zachęcamy (nie ma obowiązku) zabrać kartę ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) z NFZ. Karta stanowi dowód, że dana osoba jest ubezpieczona w jednym z krajów UE oraz w razie problemów zdrowotnych uprości płatności i procedury zwrotu poniesionych kosztów.

UWAGA: BP Bieszczader informuje, iż mogą nastąpić zmiany godzin otwarcia obiektów co wpływa na kolejność oraz realizację programu. Czyli np. może nie być zwiedzania wnętrza opery jeśli obiekt zostanie nagle zamknięty, bez podania takiej informacji na stronie www opery (godziny otwarcia opery nie są stałe i podawane wyłącznie telefonicznie w godzinach porannych naszym przewodnikom). BP Bieszczader w takim wypadku proponuje np. zwiedzanie wnętrza kaplicy Boimów, Kasyna Szlacheckiego lub inną atrakcję.
Kolejność programu i oferta mogą ulec zmianie w zależności od czasu odpraw granicznych, pogody, charakteru grupy, nieprzewidywalnych zdarzeń.

ROZETA KARPACKA

Kilka informacji związanych z pandemią korona wirusa COVID-19 i wprowadzonych zasad:
✅ podczas przebywania w autokarze każdy musi mieć ubraną MASECZKĘ, czyli zarówno podczas jazdy, jak i postoju na granicy
✅ maseczki musimy ubierać wchodząc do wnętrz atrakcji we Lwowie
✅ rano wsiadając do autokaru kierowcy każdemu pasażerowi dezynfekują ręce
✅ po przekroczeniu granicy osoby w pełni zaszczepione nie obowiązuje kwarantanna
✅ jadąc z nami na wycieczkę w cenie jest specjalne ubezpieczenie dotyczące korona wirusa
✅ po Lwowie przewodnika można słuchać wyłącznie z system nagłośnieniowym TOUR-GUIDE, ten posiadamy i zapewniamy, ale zalecamy zabranie własnych słuchawek z wejściem „mały jack”
✅ wędrując po Lwowie należy zachowywać odstępy 2 metrowe między osobami.

ROZETA KARPACKA

FILM  1 minutowy nakręcony podczas wycieczki jednodniowej po Lwowie:

FILM ze Lwowa nakręcony na wycieczce jednodniowej z Bieszczad, 1 minuta

ROZETA KARPACKA

FILM  3 minutowy przedstawiający większość atrakcji Lwowa, a także różne szczegóły wpływające na jakość naszych usług m.in. system tour guide:

LWÓW 3 minutowy FILM z głównymi atrakcjami miasta oraz niepowtarzalnym klimatem...

ROZETA KARPACKA

CZYM SIĘ WYRÓŻNIAMY

W Bieszczadach jest kilka biur podróży organizujących wycieczki jednodniowe, dlatego postanowiliśmy zachęcić Państwa do wyjazdu z nami zapewniając NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ i pokazując czym nasza oferta WYCIECZKI do LWOWA się wyróżnia:
1. tylko z nami bilety wstępu w cenie do: katedry łacińskiej i ormiańskiej, cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich oraz TEATRU OPERY i BALETU!
2. po Lwowie wycieczki oprowadzają przewodnicy miejscy mający polskie korzenie
3. piloci jadąc do Lwowa opowiadają po trasie przejazdu z niespotykaną pasją
4. obiady zamawiamy w polskiej restauracji w pobliżu rynku
5. wyjeżdżamy na wycieczkę około 6 rano, a nie w środku nocy
6. współpracujemy z firmami posiadającymi najnowsze autokary i busy w Bieszczadach i są rozpoznawalne dzięki umieszczaniu dużych TABLIC z nazwą biura na szybie
7. numerujemy miejsca, oddzwaniamy do klientów i wysyłamy smsem informacje
8. organizujemy dojazdy busami do głównych tras przejazdu autokarów.

Na naszych wycieczkach używamy własnego SYSTEMU TOUR-GUIDE, który po licznych testach uważamy za najlepszy w Polsce.

Bieszczady system tour-guide Biura Podróży Bieszczader i wypożyczalnia

ROZETA KARPACKA

PROMOCJE / ZNIŻKI na wycieczki i atrakcje

Kilkanaście lat temu zakładając biuro podróży w Bieszczadach powiedzieliśmy sobie, iż będziemy organizować wycieczki z niepowtarzalnymi programami, które będą miały najmniejszą cenę, ale jednocześnie najwyższą jakość. I to nam się udaje. Ale od tego roku postanowiliśmy dodatkowo podziękować naszym stałym klientom poprzez:
1. składając rezerwację na 3 wycieczki jednodniowe (podczas jednego urlopu) na trzecią dajemy 10 zł zniżki / każda osoba
2. uczestnicząc nawet w 1 wycieczce przysługuje Państwu 10% zniżki na 3 atrakcje:
– rejs statkiem
lub na wypożyczenie sprzętu wodnego w PORT SOLINA w Solinie

warsztaty w BIESZCZADZKIEJ SZKOLE RZEMIOSŁA w Uhercach Mineralnych
– „6 całusów Wielkiej Niedźwiedzicy” w browarze URSA MAIOR w Uhercach Mineralnych, czyli degustację 6 lanych piw
3. oraz 50 zł zniżki na 2h Wyprawę UAZ-em z przewodnikiem.
Zniżki są udzielane na podstawie biletu otrzymanego podczas opłaty za wycieczkę od przewodników BP Bieszczader, na którego odwrocie są loga powyższych twórców atrakcji.

ROZETA KARPACKA

NAGRODY

Przypominamy, że w naszej ofercie mamy aż 13 wycieczek jednodniowych dla turystów nocujących w Bieszczadach i na Podkarpaciu! O jakości usług świadczą NAGRODY:
1. 2012r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę TRAPERSKA PRZYGODA
2. 2015r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę DREZYNAMI po Bieszczadach!
3. 2017r. wycieczka WODAMI rzeki San! dostała 2 nagrody:
– Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia oraz
Najlepszy Produkt Turystyczny POLSKI – otrzymaliśmy taką nagrodę jako jedyne w historii tego konkursu biuro podróży w Polsce!

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady?SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl