LWÓW jednodniowy z Bieszczad

LWÓW miasto wspomnień i kontrastów

LWÓW był i nadal pozostaje ważną częścią polskiej tradycji historycznej i kulturowej. W tym pięknym mieście zachowało się wiele śladów polskiego dziedzictwa. Nasza wycieczka 1-dniowa do Lwowa wprowadzi Państwa w niepowtarzalny klimat oraz pozwoli obejrzeć prace sławnych artystów i architektów. Mamy nadzieję, że urok Lwowa zachęci również do podróży wielodniowych na Ukrainę – Kresy Wschodnie oraz góry!

PROGRAM WYCIECZKI do LWOWA:

• wyjazd na wycieczkę do Lwowa około 6 rano (rozkład jazdy poniżej)

• podróż do Lwowa odbywamy autokarem najczęściej przez malownicze Góry Słonne, obok zamku w Krasiczynie, miasto – twierdza Przemyśl, Gródek, gdzie umarł Władysław Jagiełło (z opowieściami przewodnika, ale bez wysiadania)

przejazd obok dworca kolejowego (wzorowany na dworcu wiedeńskim!)

wycieczka autokarowa – Politechnika, dawny Uniwersytet Jana Kazimierza, biblioteka Ossolineum, Galeria Obrazów, pałace, ulice Gródecka, Akademicka, Piekarska, Łyczakowska, pomnik króla Daniela, cerkiew katedralna św. Jura…

zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich

czas wolny w centrum miasta, możliwość zamówienia obiadu (25 zł)

spacer po starówce: Baszta Prochowa, Rynek z m.in. Czarną Kamienicą i Kamienicą Sobieskich, Apteka (z lampą I. Łukasiewicza), Katedra Ormiańska (wnętrze), Kaplica Boimów, Katedra Łacińska (wnętrze), pomnik A. Mickiewicza, Hotel George, cudowna figura Matki Bożej, Prospekt Swobody z pomnikiem Tarasa Szewczenki, Cerkiew Przemienienia Pańskiego (wnętrze)

zwiedzanie WNĘTRZA Teatru OPERY i Baletu z kurtyną H. Siemiradzkiego, salą lustrzaną, widownią na 1000 osób!

możliwość zrobienia zakupów w centrum Lwowa
(nie zatrzymujemy się przed granicą w Medyce ze względu na niekorzystny kurs walut przeliczany przez sprzedawców)

zakończenie wycieczki około 22-ej (czas zależy głównie od kontroli granicznych)

CENA: 120 / 110 zł  młodzież do 18 lat …….. 2017r.

czas trwania: 6 – 22

CENA OBEJMUJE: autokar / bus z klimatyzacją, BILETY WSTĘPÓW: katedry, cmentarze i Opera, opłaty graniczne i parkingowe, usługi pilota oraz  przewodnika miejskiego, ubezpieczenie NNW i KL.

DNI WYJAZDÓWwtorki (cały rok)
………………………………….………… czwartki i soboty (lipiec – sierpień)
(jeśli jest więcej chętnych to czasami jeździmy nawet 6 dni w tygodniu – od poniedziałku do soboty!)

………………..…..………… inne miesiące oraz długie weekendy dane w TERMINARZ

ROZETA KARPACKA

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o zaliczkę.

Prosimy o dokonywanie REZERWACJI przed przyjazdem w Bieszczady
– jest wiele powodów dlaczego warto, które szczegółowo wypisaliśmy na:
http://bieszczader.pl/rezerwacje-wycieczek-jednodniowych-z-bieszczad-2014/

Dla grup każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie
i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH przebywających w Bieszczadach lub Podkarpaciu zapraszamy na wycieczkę jednodniową LWÓW wg poniższych orientacyjnych godzin na przystankach PKS:

I TRASA (WTORKI – Baligród):
Sanok
4:15 (zachęcamy do wyjazdu z Leska), Zagórz 4:30 (zachęcamy do wyjazdu z Leska), Jabłonki 5:10, Bystre 5:20, BALIGRÓD 5:25, Nowosiółki* 5:40, Hoczew 5:45, Bachlawa 5:45 Średnia Wieś 5:50, Berezka 5:55 (klienci z Bereżnica, Wola Matiaszowa), POLAŃCZYK 6:00 (klienci z Wołkowyja, Bukowiec, Zawóz, Rajskie, Olchowiec, Krzywe, Przysłup, Smerek, Wetlina), Myczków 6:10, SOLINA 6:15, SOLINA Grosar 6:20 (klienci z Jawor, DW Rewita, Łobozew, Teleśnica), Bóbrka 6:20, Myczkowce 6:30, Uherce 6:40 (klienci z Olszanica, Ustianowa, Ustrzyki Dolne, Równia, Łodyna, Arłamów, Hoszów, Zadwórze, Rabe, Czarna, Smolnik, Ustrzyki G.), LESKO 6:50, Tyrawa Wołoska 7:15, Kuźmina 7:20 (klienci z Arłamowa), Bircza 7:30, KRASICZYN 7:45, PRZEMYŚL 7:55.

II TRASA (CZWARTKI – Olszanica i Ustrzyki Dolne):
Sanok 5:10, Zagórz 5:20, LESKO 5:30, Łączki 5:35 (klienci z Weremień), HOCZEW 5:40, Bachlawa 5:40, Średnia Wieś 5:45, Berezka 5:50 (klienci z Bereżnica, Wola Matiaszowa)POLAŃCZYK 6:00 (klienci z Wołkowyja, Bukowiec, Zawóz, Rajskie, Olchowiec, Krzywe, Przysłup, Smerek, Wetlina), Myczków 6:10, SOLINA 6:15, SOLINA Grosar 6:20 (klienci z Jawor, DW Rewita, Łobozew, Teleśnica), Bóbrka 6:20, MYCZKOWCE 6:30, Uherce Mineralne 6:40, OLSZANICA 6:45, Stefkowa 6:50, Ustianowa 6:55, USTRZYKI DOLNE 7:00 (klienci z Równia, Zadwórze, Rabe, Czarna, Lutowiska, Smolnik, Ustrzyki G.), Brzegi Dolne 7:05, Krościenko 7:10, Wojtkowa 7:20*, Kuźmina 7:30, Bircza 7:40, KRASICZYN 7:55, PRZEMYŚL 8:05.

III TRASA (SOBOTY – Bukowiec):
Sanok 4:15 (zachęcamy do wyjazdu z Leska), Zagórz 4:30 (zachęcamy do wyjazdu z Leska), Łączki 4:40 (klienci z Weremień), Hoczew 4:45, Średnia Wieś 4:50, Berezka 4:55 (klienci z Bereżnica, Wola Matiaszowa), Rajskie 5:20, Zawóz 5:30, BUKOWIEC 5:40, Wołkowyja* 5:50 (klienci z Olchowiec, Krzywe, Przysłup, Smerek, Wetlina), POLAŃCZYK 6:00, Myczków 6:10, SOLINA 6:15, SOLINA Grosar 6:20 (klienci z Jawor, DW Rewita, Łobozew, Teleśnica), Bóbrka 6:20, Myczkowce 6:30, Uherce 6:40 (klienci z Olszanica, Ustianowa, Ustrzyki Dolne, Równia, Łodyna, Arłamów, Hoszów, Zadwórze, Rabe, Czarna, Smolnik, Ustrzyki G.), LESKO 6:50, Tyrawa Wołoska 7:15, Kuźmina 7:20 (klienci z okolic Arłamowa), Bircza 7:30, KRASICZYN 7:45, PRZEMYŚL 7:55.

*Z miejscowości Jabłonki, Bystre, BALIGRÓD, Nowosiółki – Rajskie, Zawóz, BUKOWIEC, Wołkowyja – Olszanica – Stefkowa, Ustianowa, USTRZYKI DOLNE, Brzegi Dolne, Krościenko, Wojtkowa klienci są zabierani pod warunkiem rezerwacji minimum 8 osób z wymienionych miejscowości. Jeśli mamy mniejszą liczbę osób to prosimy o dojazd do miejscowości położonych na trasie przejazdu autokaru najbliżej od miejsca zakwaterowania.

Z miejscowości: WETLINA, Smerek, Kalnica, Strzebowiska, Krzywe, Dołżyca, Cisna w głębi Bieszczadów jak biuro posiada zapisanych minimum 8 osób dowozimy do Polańczyka do autokaru za dodatkową opłatą 10 zł / osoba w jedną stronę.
Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd również z innych miejscowości.

Usługi za dodatkową opłatą na zamówienie grup: spektakl w operze, bankiet z występem kabaretu, panorama miasta z ratusza, zwiedzanie browaru z degustacją…

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE

Po złożeniu REZERWACJI dzień przed wycieczką między 12:00 a 15:00 ODDZWANIAMY do osoby zgłaszającej grupę na wycieczkę, aby podać:
1. dokładną godzinę odjazdu z najbliższego przystanku PKS
2. dla klientów mieszkających poza trasą doradzamy gdzie bezpiecznie zaparkować auto, którą drogą najlepiej jechać i ile czasu zajmie dojazd lub organizujemy dojazd za dopłatą
3. podajemy jaki przyjedzie autokar / bus (w zależności od liczby zapisanych osób)
4. podajemy kontakt do przewodnika
5. przypominamy jakie rzeczy należy zabrać („wyposażenie”).

Po oddzwonieniu do klientów najważniejsze informacje dodatkowo wysyłamy SMS-em!

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: paszport z aktualnym terminem ważności, złotówki, a także: polar, okrycie przeciwdeszczowe, wygodne obuwie, suchy prowiant i napoje.
Od obywateli Polski i Unii Europejskiej nie są wymagane wizy.

WALUTA: na terenie Ukrainy obowiązującą walutą jest hrywna (1 hrywna to około 40 groszy / 1 zł to około 2,50 ua). Wymianę złotówek na hrywny polecamy dokonać podczas wycieczki we Lwowie, gdzie kurs jest lepszy niż w Polsce. Hrywny mogą się przydać na: zakup pamiątek (jednak w wielu miejscach można płacić złotówkami po takim samym kursie jak w kantorze) i opłaty za toalety. Chęć zjedzenia obiadu mogą Państwo zgłosić u przewodnika, który rezerwuje i zbiera złotówki (25zł). Ceny produktów na Ukrainie są zbliżone do cen w Polsce.

UBEZPIECZENIE: uczestników wycieczek zagranicznych ubezpieczamy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i Kosztów Leczenia w TU AXA (ogólne warunki na AXA).
Wybierającym się za granicę zachęcamy (nie ma obowiązku) zabrać kartę ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) z NFZ. Karta stanowi dowód, że dana osoba jest ubezpieczona w jednym z krajów UE oraz uprości płatności i procedury zwrotu poniesionych kosztów.

BP Bieszczader nie ponosi odpowiedzialności za zmiany godzin otwarcia obiektów.
Kolejność programu może ulec zmianie w zależności od granicy, pogody, grupy…

ROZETA KARPACKA

W Bieszczadach jest kilka biur podróży organizujących wycieczki jednodniowe, dlatego postanowiliśmy zachęcić Państwa do wyjazdu z nami zapewniając NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ i pokazując czym nasza oferta WYCIECZKI do LWOWA się wyróżnia:
1. tylko z nami bilety wstępu w cenie do: katedry łacińskiej i ormiańskiej, cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich oraz TEATRU OPERY i BALETU!
2. po Lwowie wycieczki oprowadzają przewodnicy miejscy mający polskie korzenie
3. piloci jadąc do Lwowa opowiadają po trasie przejazdu z niespotykaną pasją
4. obiady zamawiamy w polskiej restauracji w pobliżu rynku

5. wyjeżdżamy na wycieczkę około 6 rano, a nie w środku nocy
6. współpracujemy z firmami posiadającymi najnowsze autokary i busy w Bieszczadach i są rozpoznawalne dzięki umieszczaniu dużych TABLIC z nazwą biura na przedniej szybie
7. numerujemy miejsca, oddzwaniamy do klientów i wysyłamy smsem informacje
8. organizujemy dojazdy busami do głównych tras przejazdu autokarów.

ROZETA KARPACKA

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie
są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.

Na wycieczki jednodniowe tylko z Biurem Podróży BIESZCZADER!
DREZYNAMI po Bieszczadach!, Traperska Przygoda, LWÓW, Węgry,
KOLEJ Zakarpacka, a także PRZEMYŚL ze Szwejkiem! i wyprawy UAZ-ami!