Zapraszamy na wycieczkę jednodniową po Bieszczadach, której główną atrakcją będzie zwiedzanie WNĘTRZA zapory wodnej w Solinie, przejazd koleją gondolową nad zaporą wodną w Solinie oraz widoki z wieży widokowej w Solinie – to najnowsza atrakcja Województwa Podkarpackiego. Oprócz tego nasi przewodnicy zapoznają Was z ciekawostkami związanymi z zaporami wodnymi w Solinie i Myczkowcach oraz podpowiedzą co robić we własnym zakresie w następnych dniach. Wycieczkę zakończymy spotkaniem z niepowtarzalną twórczością Artysty Od Koryt Świńskich… Jak widzicie to wycieczka z różnorodnymi bieszczadzkimi atrakcjami, na których realizację zajmiemy Wam czas od około 9 do 16-tej Waszego urlopu 🙂

MAPA przedstawiająca trasę przebiegu wycieczki jednodniowej po atrakcjach Zalewu Solińskiego:

MAPA wycieczki jednodniowej po Bieszczadach KOLEJ na GONDOLE z najważniejszymi atrakcjami w okolicach Zalewu Solińskiego - Solina, Solina Gondola PKL, zwiedzanie wnętrza zapory wodnej w Solinie, zapora wodna w Myczkowcach i spotkanie z twórczością artysty od koryt świńskich.

PROGRAM wycieczki jednodniowej KOLEJ na GONDOLE po Bieszczadach:

● wyjazd na wycieczkę autokarem około 9-tej (orientacyjny rozkład jazdy poniżej)

zwiedzanie WNĘTRZA ZAPORY WODNEJ w Solinie tworzącej Zalew Soliński

Chcecie się dowiedzieć jak powstała zapora wodna w Solinie? Pragniecie zobaczyć zdjęcia z budowy zapory tworzącej Zalew Soliński? Interesuje Was jak zbudowana jest zapora w Solinie i co jest w jej wnętrzu? Zastanawia Was co by się stało gdyby zapora wodna w Solinie pękła? Chcecie dowiedzieć się jak powstaje prąd z wody? Na wszystkie powyższe pytania uzyskacie odpowiedź na naszej wycieczce jednodniowej po najciekawszych atrakcjach Soliny.
UWAGA: niezbędny dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem (nie w telefonie).

przejazd KOLEJĄ GONDOLOWĄ nad zaporą wodną w Solinie

Z gondoli będziemy podziwiać widoki od zapór wodnych w Solinie i Myczkowcach, na Zalew Soliński i Zalew Myczkowiecki, przez okoliczne miejscowości: Solina, Bóbrka, Łobozew, Myczków, Polańczyk, Werlas, przez Wyspy: Okresową, Małą i Dużą, aż po bieszczadzkie połoniny! Podróż koleją gondolową rozpoczniemy w Solinie na zboczach góry Plasza / Płasza na wysokości 456,60m. Po pokonaniu 1540 metrów dotrzemy gondolami na zbocza góry Jawor 561,80m. Więcej:

● wejście na WIEŻĘ WIDOKOWĄ z otwartym tarasem

Z wieży widokowej w Solinie rozpościerają się widoki na kolej gondolową, Zalewy Soliński i Myczkowiecki itd. Jest również przeszklony chodnik tzw. „skywalk” i widokowa kawiarnia.

Jeśli chcecie obejrzeć WIDOK NA ŻYWO na gondole, Zalew Soliński i aż po bieszczadzkie połoniny to zapraszamy na naszą KAMERĘ

● spacer z opowieściami przewodnika po koronie ZAPORY WODNEJ w SOLINIE i czas wolny

Podczas spaceru po zaporze posłuchacie o historii i ciekawostkach związanych z powstaniem Zalewu Solińskiego zwanego Bieszczadzkim Morzem (664m długości i 82m wysokości).

ZAPORA WODNA w Myczkowcach

Spacer z przewodnikiem po najstarszej zaporze w Bieszczadach, której budowa została rozpoczęta 101 lat temu! Opowiemy m.in. o podziemnej sztolni w środku góry do dziś wykorzystywanej… (460m długości i 17,5 m wysokości).

spotkanie z twórczością ARTYSTY OD KORYT ŚWIŃSKICH

Zdzisław Pękalski to artysta urodzony we Lwowie, ale to w Bieszczadach znalazł swoją miłość i tu zamieszkał. Zawsze lubił malować i rzeźbić, jednak największą sławę przyniosły mu prace wykonywane na starych deskach i kawałkach drewna, z których każde ma swoją historię. Zobaczymy w jego pracowni m.in. świętych malowanych w korytach świńskich, kapliczki w pustych pniach drzew i wiele innych, a każdy będzie sobie mógł zrobić zdjęcie z wiedźmą…

zakończenie wycieczki około 16-tej w zależności od miejsca wsiadania

CENA: 195 zł dorośli / 180 zł młodzież 5-18 lat / 50 zł dzieci do 5 lat

czas trwania: 9 – 16

CENA OBEJMUJE:
– transport autokarem z klimatyzacją
zwiedzanie WNĘTRZA ZAPORY WODNEJ w Solinie
przejazd GONDOLAMI nad zaporą wodną w Solinie
– wejście na WIEŻĘ widokową
– zwiedzanie Galerii w Piwnicy
– usługi licencjonowanego przewodnika bieszczadzkiego
– opłaty parkingowe
– ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w T.U. UNIQA
– podatek VAT marża.

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie grupy liczące 4 osoby i więcej prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

BON TURYSTYCZNY na krajowe wycieczki jednodniowe po Bieszczadach i Województwie Podkarpackim Biura Podróży Bieszczader

DNI WYJAZDÓW:
CZWARTKI (od maja do października)
inne miesiące oraz długie weekendy dane w TERMINARZ
PS. Miały też być PONIEDZIAŁKI, ale Dyrektor Oddziału zapory Solina poinformował nas mailem 27.06.2023, że ten dzień będzie wolnym od zwiedzania…

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA

GALERIA ZDJĘĆ przedstawiająca najważniejsze atrakcje wycieczki jednodniowej KOLEJ na GONDOLE

Wieża widokowa na końcu kolei gondolowej na zboczach góry Jawor nad Soliną i zaporą wodną. Wieża widokowa na końcu kolei gondolowej na zboczach góry Jawor nad Soliną i zaporą wodną.
Gondolki ponad zaporą wodną w Solinie tworzącą Zalew Soliński. Gondolki ponad zaporą wodną w Solinie tworzącą Zalew Soliński.
Gondole i wieża widokowa najnowszej bieszczadzkiej atrakcji w Gminie Solina. Gondole i wieża widokowa najnowszej bieszczadzkiej atrakcji w Gminie Solina.
Widok na zaporę wodną w Solinie i kolej gondolową ponad zaporą tworzącą Zalew Soliński. Widok na zaporę wodną w Solinie i kolej gondolową ponad zaporą tworzącą Zalew Soliński.
Najnowsza atrakcja w Bieszczadach i jedna z najlepszych atrakcji w Polsce jest nad zaporą wodną w Solinie - kolej gondolowa PKL. Najnowsza atrakcja w Bieszczadach i jedna z najlepszych atrakcji w Polsce jest nad zaporą wodną w Solinie - kolej gondolowa PKL.
Ciężkie chmury nad Bieszczadami, koleją gondolową i zaporą wodną w Solinie. Ciężkie chmury nad Bieszczadami, koleją gondolową i zaporą wodną w Solinie.
Zalew Soliński i uśmiechająca się rzeka San tworząca również Zalew Myczkowiecki - zdjęcie wykonaliśmy nad Bóbrką. Zalew Soliński i uśmiechająca się rzeka San tworząca również Zalew Myczkowiecki - zdjęcie wykonaliśmy nad Bóbrką.
Zapora wodna w Solinie widziana ze zbocza góry Plasza, na której zaczyna się jazda koleją gondolową PKL. Zapora wodna w Solinie widziana ze zbocza góry Plasza, na której zaczyna się jazda koleją gondolową PKL.
Zapora wodna w Solinie i Zalew Myczkowiecki widziany w całej okazałości sponad szczytu góry Jawor w Solinie. Zapora wodna w Solinie i Zalew Myczkowiecki widziany w całej okazałości sponad szczytu góry Jawor w Solinie.
Z miejsca, w którym wykonaliśmy zdjęcie na górze Plasza wyruszają gondole, by po pokonaniu prawie 1600m dotrzeć na zbocza góry Jawor. Z miejsca, w którym wykonaliśmy zdjęcie na górze Plasza wyruszają gondole, by po pokonaniu prawie 1600m dotrzeć na zbocza góry Jawor.
Część Zalewu Myczkowieckiego, serce, Zalew Soliński oraz części Bóbrki i Soliny widoczne sponad góry Koziniec. Część Zalewu Myczkowieckiego, serce, Zalew Soliński oraz części Bóbrki i Soliny widoczne sponad góry Koziniec.
Widok na Zalew Myczkowiecki, nieczynny kamioniołom w Bóbrce, SERCE, a oddali zaporę wodną w Myczkowcach. Widok na Zalew Myczkowiecki, nieczynny kamioniołom w Bóbrce, SERCE, a oddali zaporę wodną w Myczkowcach.
Zapora wodna w Myczkowcach i Zalew Myczkowiecki widziane od strony Caritasu i skałek myczkowieckich. Zapora wodna w Myczkowcach i Zalew Myczkowiecki widziane od strony Caritasu i skałek myczkowieckich.
Serce w Solinie otoczone mgłą o poranku, a w oddali Zalew Soliński. Serce w Solinie otoczone mgłą o poranku, a w oddali Zalew Soliński.
Czyż Zalew Myczkowiecki nie wije się niemal jak wąż? Poranne mgły w bieszczadzkich dolinach w oddali... Czyż Zalew Myczkowiecki nie wije się niemal jak wąż? Poranne mgły w bieszczadzkich dolinach w oddali...
Większość turystów jedzie nad Zalew Soliński, a czy Zalew Myczkowiecki nie jest równie atrakcyjny i piękny? Większość turystów jedzie nad Zalew Soliński, a czy Zalew Myczkowiecki nie jest równie atrakcyjny i piękny?
Zapora wodna w Myczkowcach pod chmurami nadciągającymi nad Bieszczady. Zapora wodna w Myczkowcach pod chmurami nadciągającymi nad Bieszczady.
Zapora wodna w Myczkowcach tworząca Zalew Myczkowiecki widziana z lotu ptaka. Zapora wodna w Myczkowcach tworząca Zalew Myczkowiecki widziana z lotu ptaka.
Historia zapory wodnej w Myczkowcach ma początki w 1921 roku, czyli ponad 100 lat temu... Historia zapory wodnej w Myczkowcach ma początki w 1921 roku, czyli ponad 100 lat temu...
Mgła o poranku nad zaporą wodną w Myczkowcach. Mgła o poranku nad zaporą wodną w Myczkowcach.
Zakole rzeki San w Zwierzyniu poniżej zapory wodnej w Myczkowcach - tu rozpoczynamy spływ pontonami... Zakole rzeki San w Zwierzyniu poniżej zapory wodnej w Myczkowcach - tu rozpoczynamy spływ pontonami...
Artysta Zdzisław Pękalski w swojej Galerii w Piwnicy grający na rogu wołu. Artysta Zdzisław Pękalski w swojej Galerii w Piwnicy grający na rogu wołu.
Narodzony Chrystus namalowany w korytku dla jednej świnki (Chrystus również urodził się w stajni wśród zwierząt...). Narodzony Chrystus namalowany w korytku dla jednej świnki (Chrystus również urodził się w stajni wśród zwierząt...).
W Galerii W Piwnicy w Hoczwi każdy może na chwilę być diabłem lub aniołem... W Galerii W Piwnicy w Hoczwi każdy może na chwilę być diabłem lub aniołem...
Waga przedstawiająca równowagę między dobre i złem, między sakrum, a profanum. Waga przedstawiająca równowagę między dobre i złem, między sakrum, a profanum.
Zdzisław Pękalski w Galerii W Piwnicy z zapalonymi świecami wśród turystów na wycieczce jednodniowej po Bieszczadach... Zdzisław Pękalski w Galerii W Piwnicy z zapalonymi świecami wśród turystów na wycieczce jednodniowej po Bieszczadach...

ROZETA KARPACKA

FILM z wycieczki jednodniowej po Bieszczadach „KOLEJ na GONDOLE” ze zwiedzaniem wnętrza zapory wodnej w Solinie, przejazdem koleją gondolową, wejściem na wieżę widokową, zwiedzaniem zapory wodnej w Myczkowcach:

Wycieczka jednodniowa po Bieszczadach i najciekawszych atrakcjach nad Zalewem Solińskim oraz w Solinie - po prostu KOLEJ na GONDOLE

ROZETA KARPACKA

FILM z przejazdu GONDOLAMI w Solinie PKL (tuż przed otwarciem):

SOLINA GONDOLA PKL - film przedstawiający najnowszą atrakcję w Bieszczadach i pomysł na przygodę w Województwie Podkarpackim, a dokładnie w Gminie Solina.

ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY

MAPA przedstawiająca główną trasę przejazdu autokaru skąd zabieramy turystów indywidualnych na wycieczkę jednodniową „KOLEJ na GONDOLE”:

Poniżej oprócz powyższej mapy podajemy orientacyjny godzinowy rozkład jazdy autokaru oraz do jakich miejscowości należy dojechać we własnym zakresie jeśli wybrane przez Państwa miejsce noclegowe znajduje się poza trasą przejazdu autokaru:

8:10 LESKO (klienci m.in. z Sanok, Zagórz, Weremień, Łukowe, Bezmiechowa, Załuż, Zahutyń, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Zagórz, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Rzepedź, Komańcza oraz Sanok, Zagórz, Weremień, Łukowe, Bezmiechowa, Załuż, Zahutyń, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Zagórz, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Rzepedź, Komańcza oraz Olszanica, Stefkowa, Ustianowa, Ropienka, Zawadka, Ustrzyki Dolne, Arłamów, Bircza, Krasiczyn, Przemyśl, Równia, Krościenko, Brzegi Górne, Łodyna, Jasień)
8:12 HUZELE
8:15 ŁĄCZKI (Weremień)
8:20 HOCZEW (Dziurdziów, Nowosiółki, Mchawa, Żernica, Baligród, Bystre, Jabłonki)
8:20 BACHLAWA
8:25 ŚREDNIA WIEŚ
8:30 BEREZKA (Wola Matiaszowa, Bereżnica)
8:40 POLAŃCZYK (3 przystanki: uzdrowisko, skrzyżowanie, sanktuarium – klienci z Wołkowyja, Górzanka, Stężnica, Bukowiec, Terka, Zawóz, Werlas, Rajskie, Olchowiec, Chrewt, Polana oraz Cisna, Majdan, Żubracze, Dołżyca, Krzywe, Przysłup, Strzebowiska, Kalnica, Smerek, Wetlina, a także Hoszów, Zadwórze, Rabe, Żłobek, Czarna, Michniowiec, Lutowiska, Smolnik, Stuposiany, Pszczeliny, Muczne, Ustrzyki Górne, Dwernik, Chmiel, Zatwarnica, Nasiczne)
8:45 MYCZKÓW
8:55 SOLINA Grosar (Solina Jawor, Rewita, Łobozew, Teleśnica, Bóbrka, Myczkowce, Orelec, Zwierzyń, Uherce)
9:00 SOLINA hotele

UWAGA: powyższy rozkład jazdy może ulec zmianie. Dokładne godziny i miejsce odbioru podajemy oddzwaniając do zapisanych na wycieczkę osób dzień przed wycieczką w godzinach między 9:00, a 12:00.

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach i na Podkarpaciu – cena od 20 zł / osoba.
Klienci nocujący między Cisną, a Wetliną dowóz w cenie 40 zł (w 2 strony, ale pod warunkiem zebrania przez biuro BP Bieszczader minimum 8 osób chętnych).

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: DOWÓD OSOBISTY lub inny dokument ze zdjęciem (obowiązuje każdego, a jeśli rodzice będący z małymi dziećmi nie posiadają dokumentu to mogą na miejscu wypisać oświadczenie), krótkie spodenki lub lekkie spodnie w zależności od prognoz pogody, polar (we wnętrzu zapory wodnej w Solinie jest temperatura około 7 stopni), wygodne obuwie (mogą być sandały), plecak z prowiantem, 1,5l wody oraz warto aparat fotograficzny.

UBEZPIECZENIE: na naszej wycieczce będą Państwo ubezpieczeni od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w T.U. UNIQA (ogólne warunki AXA).

UWAGA: program może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, charakteru grupy, nieprzewidywalnych zdarzeń. Wszystkie powyższe informacje przypominamy w rozmowie telefonicznej dzień przed wycieczką oraz wysyłamy w SMS-ie.

ZWIEDZANIE ZAPORY WODNEJ Solina – regulamin:

Wejście na teren Elektrowni Wodnej w Solinie osób pełnoletnich, odbywa się wyłącznie z ważnym dokumentem tożsamości (ze zdjęciem). Informujemy, iż na terenie elektrowni wodnej Solina obowiązują bezwzględne zakazy:
1. Zakaz filmowania oraz robienia zdjęć.
2. Wnoszenia broni palnej.
3. Wnoszenia materiałów niebezpiecznych, źródeł i odpadów promieniotwórczych, materiałów toksycznych, odurzających, wybuchowych bądź chemicznych o dużej podatności pożarowej lub wybuchowej.
4. Wnoszenia niebezpiecznych i ostrych przedmiotów.
5. Wnoszenia przedmiotów mogących zakłócić pracę urządzeń elektrowni, w tym włączonych telefonów komórkowych, smartfonów itp.
6. Prowadzenia rozmów telefonicznych z użyciem urządzeń mobilnych.
7. Wnoszenia walizek, plecaków, toreb, siatek i innego rodzaju bagaży. Organizator zwiedzania udostępnia (bez ponoszenia odpowiedzialności) szafki depozytowe.
8. Wprowadzania i wnoszenia zwierząt (z wyłączeniem psa przewodnika).
9. Wnoszenia, posiadania i spożywania alkoholu lub innych środków odurzających.
10. Wejścia na teren elektrowni po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających.
11. Palenia tytoniu i używania papierosów elektronicznych oraz korzystania z jakiegokolwiek źródła otwartego ognia.
12. Samowolnego opuszczania trasy zwiedzania lub oddalania się od grupy.
13. Zbliżania się, dotykania, naciskania przycisków czy przełączników w urządzeniach znajdujących się na trasie zwiedzania.

Wszyscy uczestnicy wycieczki zobowiązani są do poruszania się na terenie elektrowni wodnej Solina w kaskach ochronnych, które zostaną wypożyczone w cenie biletu. Całkowity czas zwiedzania do 75 minut.

Uwaga: temperatura w zaporze około 7ºC.

ROZETA KARPACKA

CZYM SIĘ WYRÓŻNIAMY

W Bieszczadach jest kilka biur podróży zajmujących się organizacją wycieczek jednodniowych, dlatego postanowiliśmy zachęcić Państwa pokazując czym nasza wycieczka KOLEJ na GONDOLE się wyróżnia:
1. to autorska wycieczka i jesteśmy jedynym organizatorem
2. zróżnicowany program: przejazd gondolą, wieża widokowa, 2 zapory wodne, artysta od koryt, proziaki lub pontony!
3. po tej wycieczce będziecie mieli pomysłów na dalszy tydzień zwiedzania Bieszczad!
4. wycieczki oprowadzają najlepsi przewodnicy z niespotykaną pasją
5. współpracujemy z firmami mającymi najnowsze autokary w Bieszczadach i są rozpoznawalne dzięki dużym TABLICOM z nazwą biura na przodzie
6. numerujemy miejsca, oddzwaniamy do klientów i wysyłamy smsem informacje
7. organizujemy dojazdy busami do głównych tras przejazdu autokarów.

UWAGA: pamiętajcie, że jadąc z nami nie musicie szukać miejsc na zatłoczonych parkingach i za nie płacić, nie musicie składać rezerwacji na poszczególne atrakcje czy płacić za nie przez internet, nie musicie kupować map i przewodników papierowych, bo jedzie z Wami „żywy” przewodnik 😉

ROZETA KARPACKA

PROMOCJE / ZNIŻKI na wycieczki i atrakcje

Kilkanaście lat temu zakładając biuro podróży w Bieszczadach powiedzieliśmy sobie, iż będziemy organizować wycieczki z niepowtarzalnymi programami, które będą miały najmniejszą cenę, ale jednocześnie najwyższą jakość. I to nam się udaje. Ale 4 lata temu postanowiliśmy dodatkowo podziękować naszym stałym klientom poprzez:
1. składając rezerwację na 3 wycieczki jednodniowe (podczas jednego urlopu) na trzecią i kolejną dajemy 10 zł zniżki / każda osoba
2. uczestnicząc nawet w 1 wycieczce przysługuje Państwu 10% zniżki na 3 atrakcje:
– rejs statkiem
lub na wypożyczenie sprzętu wodnego w PORT SOLINA w Solinie
warsztaty w BIESZCZADZKIEJ SZKOLE RZEMIOSŁA w Uhercach Mineralnych
zakupy w PIJALNI CZEKOLADY w Sanoku, Korczynie lub Rzeszowie.
oraz 50 zł zniżki na 2h Wyprawę UAZ-em z przewodnikiem.
Zniżki są udzielane na podstawie biletu otrzymanego podczas opłaty za wycieczkę od przewodników BP Bieszczader, na którego odwrocie są loga powyższych twórców atrakcji.

ROZETA KARPACKA

NAGRODY

Przypominamy, że w naszej ofercie mamy aż 12 wycieczek jednodniowych dla turystów nocujących w Bieszczadach i na Podkarpaciu! O jakości usług świadczą NAGRODY:
1. 2012r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę TRAPERSKA PRZYGODA
2. 2015r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę DREZYNAMI po Bieszczadach!
3. 2017r. wycieczka WODAMI rzeki San! dostała 2 nagrody:
– Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia oraz
Najlepszy Produkt Turystyczny POLSKI – otrzymaliśmy taką nagrodę jako jedyne w historii tego konkursu biuro podróży w Polsce!
4. 2021r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia wycieczka jednodniowa BIESZCZADY W PIGUŁCE

ROZETA KARPACKA

FILM z wycieczki jednodniowej „KOLEJ na GONDOLE” realizowanej na zamówienie grup z dopasowanym do oczekiwań programem m.in. ze SPŁYWEM PONTONAMI i Bieszczadzką Szkołą Rzemiosł:

KOLEJ na GONDOLE - film nakręcony podczas realizacji wycieczki po najciekawszych atrakcjach w Bieszczadach w pobliżu Zalewu Solińskiego z 2 zaporami wodnymi w Solinie i Myczkowcach, gondolami, pontonami, szkołą rzemiosł

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady?SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl