Zapraszamy na wycieczkę jednodniową po Bieszczadach, której główną atrakcją będzie zwiedzanie WNĘTRZA zapory wodnej w Solinie, przejazd koleją gondolową nad zaporą wodną w Solinie oraz widoki z wieży widokowej w Solinie – to najnowsza atrakcja Województwa Podkarpackiego. Oprócz tego nasi przewodnicy zapoznają Was z ciekawostkami związanymi z zaporami wodnymi w Solinie i Myczkowcach oraz podpowiedzą co robić we własnym zakresie w następnych dniach. Wycieczkę zakończymy spotkaniem z niepowtarzalną twórczością Artysty Od Koryt Świńskich… Jak widzicie to wycieczka z różnorodnymi bieszczadzkimi atrakcjami, na których realizację zajmiemy Wam czas od około 9 do 16-tej Waszego urlopu 🙂

MAPA przedstawiająca trasę przebiegu wycieczki jednodniowej po atrakcjach Zalewu Solińskiego:

MAPA wycieczki jednodniowej po Bieszczadach KOLEJ na GONDOLE z najważniejszymi atrakcjami w okolicach Zalewu Solińskiego - Solina, Solina Gondola PKL, zwiedzanie wnętrza zapory wodnej w Solinie, zapora wodna w Myczkowcach i spotkanie z twórczością artysty od koryt świńskich.

PROGRAM wycieczki jednodniowej KOLEJ na GONDOLE po Bieszczadach:

● wyjazd na wycieczkę autokarem około 9-tej z przewodnikiem

zwiedzanie WNĘTRZA ZAPORY WODNEJ w Solinie tworzącej Zalew Soliński

Chcecie się dowiedzieć jak powstała zapora wodna w Solinie? Pragniecie zobaczyć zdjęcia z budowy zapory tworzącej Zalew Soliński? Interesuje Was jak zbudowana jest zapora w Solinie i co jest w jej wnętrzu? Zastanawia Was co by się stało gdyby zapora wodna w Solinie pękła? Chcecie dowiedzieć się jak powstaje prąd z wody? Na wszystkie powyższe pytania uzyskacie odpowiedź na naszej wycieczce jednodniowej po najciekawszych atrakcjach Soliny.
UWAGA: niezbędny dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem (nie w telefonie).

przejazd KOLEJĄ GONDOLOWĄ nad zaporą wodną w Solinie

Z gondoli będziemy podziwiać widoki od zapór wodnych w Solinie i Myczkowcach, na Zalew Soliński i Zalew Myczkowiecki, przez okoliczne miejscowości: Solina, Bóbrka, Łobozew, Myczków, Polańczyk, Werlas, przez Wyspy: Okresową, Małą i Dużą, aż po bieszczadzkie połoniny! Podróż koleją gondolową rozpoczniemy w Solinie na zboczach góry Plasza / Płasza na wysokości 456,60m. Po pokonaniu 1540 metrów dotrzemy gondolami na zbocza góry Jawor 561,80m. Więcej:

● wejście na WIEŻĘ WIDOKOWĄ z otwartym tarasem

Z wieży widokowej w Solinie rozpościerają się widoki na kolej gondolową, Zalewy Soliński i Myczkowiecki itd. Jest również przeszklony chodnik tzw. „skywalk” dodatkowo płaty i widokowa kawiarnia.

Jeśli chcecie obejrzeć WIDOK NA ŻYWO na gondole, Zalew Soliński i aż po bieszczadzkie połoniny to zapraszamy na naszą KAMERĘ

● spacer z opowieściami przewodnika po koronie ZAPORY WODNEJ w SOLINIE i czas wolny

Podczas spaceru po zaporze posłuchacie o historii i ciekawostkach związanych z powstaniem Zalewu Solińskiego zwanego Bieszczadzkim Morzem (664m długości i 82m wysokości).

ZAPORA WODNA w Myczkowcach

Spacer z przewodnikiem po najstarszej zaporze w Bieszczadach, której budowa została rozpoczęta 101 lat temu! Opowiemy m.in. o podziemnej sztolni w środku góry do dziś wykorzystywanej… (460m długości i 17,5 m wysokości).

spotkanie z twórczością ARTYSTY OD KORYT ŚWIŃSKICH

Zdzisław Pękalski to artysta urodzony we Lwowie, ale to w Bieszczadach znalazł swoją miłość i tu zamieszkał. Zawsze lubił malować i rzeźbić, jednak największą sławę przyniosły mu prace wykonywane na starych deskach i kawałkach drewna, z których każde ma swoją historię. Zobaczymy w jego pracowni m.in. świętych malowanych w korytach świńskich, kapliczki w pustych pniach drzew i wiele innych, a każdy będzie sobie mógł zrobić zdjęcie z wiedźmą…

zakończenie wycieczki około 16-tej w zależności od miejsca położenia hotelu

CENA: wycieczka realizowana na zamówienie grup

czas trwania: 9 – 16

CENA OBEJMUJE:
możliwość transportu autokarem z klimatyzacją
zwiedzanie WNĘTRZA ZAPORY WODNEJ w Solinie
przejazd GONDOLAMI nad zaporą wodną w Solinie
– wejście na WIEŻĘ widokową
– zwiedzanie Galerii w Piwnicy
– usługi licencjonowanego przewodnika bieszczadzkiego
– opłaty parkingowe
– ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w T.U. UNIQA
– podatek VAT marża.

ROZETA KARPACKA

GALERIA ZDJĘĆ przedstawiająca najważniejsze atrakcje wycieczki jednodniowej KOLEJ na GONDOLE

Wieża widokowa na końcu kolei gondolowej na zboczach góry Jawor nad Soliną i zaporą wodną. Wieża widokowa na końcu kolei gondolowej na zboczach góry Jawor nad Soliną i zaporą wodną.
Gondolki ponad zaporą wodną w Solinie tworzącą Zalew Soliński. Gondolki ponad zaporą wodną w Solinie tworzącą Zalew Soliński.
Gondole i wieża widokowa najnowszej bieszczadzkiej atrakcji w Gminie Solina. Gondole i wieża widokowa najnowszej bieszczadzkiej atrakcji w Gminie Solina.
Widok na zaporę wodną w Solinie i kolej gondolową ponad zaporą tworzącą Zalew Soliński. Widok na zaporę wodną w Solinie i kolej gondolową ponad zaporą tworzącą Zalew Soliński.
Najnowsza atrakcja w Bieszczadach i jedna z najlepszych atrakcji w Polsce jest nad zaporą wodną w Solinie - kolej gondolowa PKL. Najnowsza atrakcja w Bieszczadach i jedna z najlepszych atrakcji w Polsce jest nad zaporą wodną w Solinie - kolej gondolowa PKL.
Ciężkie chmury nad Bieszczadami, koleją gondolową i zaporą wodną w Solinie. Ciężkie chmury nad Bieszczadami, koleją gondolową i zaporą wodną w Solinie.
Zalew Soliński i uśmiechająca się rzeka San tworząca również Zalew Myczkowiecki - zdjęcie wykonaliśmy nad Bóbrką. Zalew Soliński i uśmiechająca się rzeka San tworząca również Zalew Myczkowiecki - zdjęcie wykonaliśmy nad Bóbrką.
Zapora wodna w Solinie widziana ze zbocza góry Plasza, na której zaczyna się jazda koleją gondolową PKL. Zapora wodna w Solinie widziana ze zbocza góry Plasza, na której zaczyna się jazda koleją gondolową PKL.
Zapora wodna w Solinie i Zalew Myczkowiecki widziany w całej okazałości sponad szczytu góry Jawor w Solinie. Zapora wodna w Solinie i Zalew Myczkowiecki widziany w całej okazałości sponad szczytu góry Jawor w Solinie.
Z miejsca, w którym wykonaliśmy zdjęcie na górze Plasza wyruszają gondole, by po pokonaniu prawie 1600m dotrzeć na zbocza góry Jawor. Z miejsca, w którym wykonaliśmy zdjęcie na górze Plasza wyruszają gondole, by po pokonaniu prawie 1600m dotrzeć na zbocza góry Jawor.
Część Zalewu Myczkowieckiego, serce, Zalew Soliński oraz części Bóbrki i Soliny widoczne sponad góry Koziniec. Część Zalewu Myczkowieckiego, serce, Zalew Soliński oraz części Bóbrki i Soliny widoczne sponad góry Koziniec.
Widok na Zalew Myczkowiecki, nieczynny kamioniołom w Bóbrce, SERCE, a oddali zaporę wodną w Myczkowcach. Widok na Zalew Myczkowiecki, nieczynny kamioniołom w Bóbrce, SERCE, a oddali zaporę wodną w Myczkowcach.
Zapora wodna w Myczkowcach i Zalew Myczkowiecki widziane od strony Caritasu i skałek myczkowieckich. Zapora wodna w Myczkowcach i Zalew Myczkowiecki widziane od strony Caritasu i skałek myczkowieckich.
Serce w Solinie otoczone mgłą o poranku, a w oddali Zalew Soliński. Serce w Solinie otoczone mgłą o poranku, a w oddali Zalew Soliński.
Czyż Zalew Myczkowiecki nie wije się niemal jak wąż? Poranne mgły w bieszczadzkich dolinach w oddali... Czyż Zalew Myczkowiecki nie wije się niemal jak wąż? Poranne mgły w bieszczadzkich dolinach w oddali...
Większość turystów jedzie nad Zalew Soliński, a czy Zalew Myczkowiecki nie jest równie atrakcyjny i piękny? Większość turystów jedzie nad Zalew Soliński, a czy Zalew Myczkowiecki nie jest równie atrakcyjny i piękny?
Zapora wodna w Myczkowcach pod chmurami nadciągającymi nad Bieszczady. Zapora wodna w Myczkowcach pod chmurami nadciągającymi nad Bieszczady.
Zapora wodna w Myczkowcach tworząca Zalew Myczkowiecki widziana z lotu ptaka. Zapora wodna w Myczkowcach tworząca Zalew Myczkowiecki widziana z lotu ptaka.
Historia zapory wodnej w Myczkowcach ma początki w 1921 roku, czyli ponad 100 lat temu... Historia zapory wodnej w Myczkowcach ma początki w 1921 roku, czyli ponad 100 lat temu...
Mgła o poranku nad zaporą wodną w Myczkowcach. Mgła o poranku nad zaporą wodną w Myczkowcach.
Zakole rzeki San w Zwierzyniu poniżej zapory wodnej w Myczkowcach - tu rozpoczynamy spływ pontonami... Zakole rzeki San w Zwierzyniu poniżej zapory wodnej w Myczkowcach - tu rozpoczynamy spływ pontonami...
Artysta Zdzisław Pękalski w swojej Galerii w Piwnicy grający na rogu wołu. Artysta Zdzisław Pękalski w swojej Galerii w Piwnicy grający na rogu wołu.
Narodzony Chrystus namalowany w korytku dla jednej świnki (Chrystus również urodził się w stajni wśród zwierząt...). Narodzony Chrystus namalowany w korytku dla jednej świnki (Chrystus również urodził się w stajni wśród zwierząt...).
W Galerii W Piwnicy w Hoczwi każdy może na chwilę być diabłem lub aniołem... W Galerii W Piwnicy w Hoczwi każdy może na chwilę być diabłem lub aniołem...
Waga przedstawiająca równowagę między dobre i złem, między sakrum, a profanum. Waga przedstawiająca równowagę między dobre i złem, między sakrum, a profanum.
Zdzisław Pękalski w Galerii W Piwnicy z zapalonymi świecami wśród turystów na wycieczce jednodniowej po Bieszczadach... Zdzisław Pękalski w Galerii W Piwnicy z zapalonymi świecami wśród turystów na wycieczce jednodniowej po Bieszczadach...

ROZETA KARPACKA

FILM z wycieczki jednodniowej po Bieszczadach „KOLEJ na GONDOLE” ze zwiedzaniem wnętrza zapory wodnej w Solinie, przejazdem koleją gondolową, wejściem na wieżę widokową, zwiedzaniem zapory wodnej w Myczkowcach:

Wycieczka jednodniowa po Bieszczadach i najciekawszych atrakcjach nad Zalewem Solińskim oraz w Solinie - po prostu KOLEJ na GONDOLE

ROZETA KARPACKA

FILM z przejazdu GONDOLAMI w Solinie PKL (tuż przed otwarciem):

SOLINA GONDOLA PKL - film przedstawiający najnowszą atrakcję w Bieszczadach i pomysł na przygodę w Województwie Podkarpackim, a dokładnie w Gminie Solina.

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: DOWÓD OSOBISTY lub inny dokument ze zdjęciem (obowiązuje każdego, a jeśli rodzice będący z małymi dziećmi nie posiadają dokumentu to mogą na miejscu wypisać oświadczenie), krótkie spodenki lub lekkie spodnie w zależności od prognoz pogody, polar (we wnętrzu zapory wodnej w Solinie jest temperatura około 7 stopni), wygodne obuwie (mogą być sandały), plecak z prowiantem, 1,5l wody oraz warto aparat fotograficzny.

UBEZPIECZENIE: na naszej wycieczce będą Państwo ubezpieczeni od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w T.U. UNIQA (ogólne warunki AXA).

UWAGA: program może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, charakteru grupy, nieprzewidywalnych zdarzeń. Wszystkie powyższe informacje przypominamy w rozmowie telefonicznej dzień przed wycieczką oraz wysyłamy w SMS-ie.

ZWIEDZANIE ZAPORY WODNEJ Solina – regulamin:

Wejście na teren Elektrowni Wodnej w Solinie osób pełnoletnich, odbywa się wyłącznie z ważnym dokumentem tożsamości (ze zdjęciem). Informujemy, iż na terenie elektrowni wodnej Solina obowiązują bezwzględne zakazy:
1. Zakaz filmowania oraz robienia zdjęć.
2. Wnoszenia broni palnej.
3. Wnoszenia materiałów niebezpiecznych, źródeł i odpadów promieniotwórczych, materiałów toksycznych, odurzających, wybuchowych bądź chemicznych o dużej podatności pożarowej lub wybuchowej.
4. Wnoszenia niebezpiecznych i ostrych przedmiotów.
5. Wnoszenia przedmiotów mogących zakłócić pracę urządzeń elektrowni, w tym włączonych telefonów komórkowych, smartfonów itp.
6. Prowadzenia rozmów telefonicznych z użyciem urządzeń mobilnych.
7. Wnoszenia walizek, plecaków, toreb, siatek i innego rodzaju bagaży. Organizator zwiedzania udostępnia (bez ponoszenia odpowiedzialności) szafki depozytowe.
8. Wprowadzania i wnoszenia zwierząt (z wyłączeniem psa przewodnika).
9. Wnoszenia, posiadania i spożywania alkoholu lub innych środków odurzających.
10. Wejścia na teren elektrowni po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających.
11. Palenia tytoniu i używania papierosów elektronicznych oraz korzystania z jakiegokolwiek źródła otwartego ognia.
12. Samowolnego opuszczania trasy zwiedzania lub oddalania się od grupy.
13. Zbliżania się, dotykania, naciskania przycisków czy przełączników w urządzeniach znajdujących się na trasie zwiedzania.

Wszyscy uczestnicy wycieczki zobowiązani są do poruszania się na terenie elektrowni wodnej Solina w kaskach ochronnych, które zostaną wypożyczone w cenie biletu. Całkowity czas zwiedzania do 75 minut.

Uwaga: temperatura w zaporze około 7ºC.

ROZETA KARPACKA

CZYM SIĘ WYRÓŻNIAMY

W Bieszczadach jest kilka biur podróży zajmujących się organizacją wycieczek jednodniowych, dlatego postanowiliśmy zachęcić Państwa pokazując czym nasza wycieczka KOLEJ na GONDOLE się wyróżnia:
1. to autorska wycieczka i jesteśmy jedynym organizatorem
2. zróżnicowany program: przejazd gondolą, wieża widokowa, 2 zapory wodne, artysta od koryt, proziaki lub pontony!
3. po tej wycieczce będziecie mieli pomysłów na dalszy tydzień zwiedzania Bieszczad!
4. wycieczki oprowadzają najlepsi przewodnicy z niespotykaną pasją
5. współpracujemy z firmami mającymi najnowsze autokary w Bieszczadach i są rozpoznawalne dzięki dużym TABLICOM z nazwą biura na przodzie
6. numerujemy miejsca, oddzwaniamy do klientów i wysyłamy smsem informacje
7. organizujemy dojazdy busami do głównych tras przejazdu autokarów.

UWAGA: pamiętajcie, że jadąc z nami nie musicie szukać miejsc na zatłoczonych parkingach i za nie płacić, nie musicie składać rezerwacji na poszczególne atrakcje czy płacić za nie przez internet, nie musicie kupować map i przewodników papierowych, bo jedzie z Wami „żywy” przewodnik 😉

ROZETA KARPACKA

FILM z wycieczki jednodniowej „KOLEJ na GONDOLE” realizowanej na zamówienie grup z dopasowanym do oczekiwań programem m.in. ze SPŁYWEM PONTONAMI i Bieszczadzką Szkołą Rzemiosł:

KOLEJ na GONDOLE - film nakręcony podczas realizacji wycieczki po najciekawszych atrakcjach w Bieszczadach w pobliżu Zalewu Solińskiego z 2 zaporami wodnymi w Solinie i Myczkowcach, gondolami, pontonami, szkołą rzemiosł

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl