Kamerę z poniższym widokiem umieściliśmy na zboczach góry Jawor, kilkaset metrów poniżej wieży widokowej KOLEI GONDOLOWEJ SOLINA. A dokładnie na balkonie noclegów i restauracji Sztygarka Hetmańska. Pełen obrót kamery z widokiem od połonin po zaporę w Solinie zajmuje 3 minuty i 8 sekund.

Na obrazie z kamery można zobaczyć aktualne warunki pogodowe i sprawdzić z prognozami pogody dla Bieszczad. Główny obraz przedstawia widok na Zalew Soliński zwany przez niektórych Jeziorem Solińskim. Poza tym wykonaliśmy zbliżenia kamery i je podpisaliśmy! (od lewej): na POŁONINĘ WETLIŃSKĄ z górą Smerek 1222m, a „u jej podnóża” 😉 Werlas, WYSPĘ MAŁĄ zwaną Wyspą Zajęczą, cukiernię Słodki Domek Szelców (zielony dach), Półwysep Cypel w POLAŃCZYKU, a głównie na ZAPORĘ WODNĄ w Solinie i najnowszą atrakcję w Bieszczadach – GONDOLE  zawieszone nad zaporą wodną w Solinie.

 

Kolej linowa w Solinie to inwestycja POLSKICH KOLEI LINOWYCH. Podróż gondolą kolei będzie zapewniała spektakularne widoki na Zalew Soliński (Jezioro Solińskie), zaporę wodną go tworzącą, okoliczne miejscowości: Solina, Bóbrka, Łobozew, Myczków, Polańczyk i Werlas. Tę podróż koleją gondolową można by nazwać „widokiem z lotu ptaka”.

Początek podróży będzie na górze Płasza, tuż nad deptakiem prowadzącym do zapory wodnej w Solinie, a koniec na zboczach góry Jawor. Do pokonania 1,5 kilometra siedząc w przeszklonych gondolkach!

Na stacji górnej (na zboczach góry Jawor) czeka na Was wieża widokowa z otwartym tarasem, z którego będzie można podziwiając zapierające dech w piersiach widoki na 2 jeziora: Zalew Soliński i Zalew Myczkowiecki. Ponadto inwestor PKL wybudował zewnętrzny tzw. „skywalk” oraz przeszkloną kawiarnię. Będzie tam można również zjeść desery, a jak ktoś wybierze się w to miejsce o zachodzie słońca… to czego chcieć więcej 😉

Ponadto u podnóża wieży widokowej będzie Karczma Jawor z kuchnią regionalną i świeżym, zdrowym wydaniu. Wszystko po to by czerpać niezwykłe Bieszczady wszystkimi zmysłami…

OTWARCIE kolei gondolowej planowane jest na lipiec 2022 roku. Jak poznamy dokładny termin to się z Wami podzielimy 🙂

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl