Kamerę Live z poniższym widokiem na żywo umieściliśmy na zboczach góry Jawor, kilkaset metrów poniżej wieży widokowej KOLEI GONDOLOWEJ SOLINA. A dokładnie na balkonie noclegów i restauracji Sztygarka Hetmańska. Pełen obrót kamery z widokiem od połonin po zaporę w Solinie zajmuje 3 minuty.

Na obrazie z kamery można zobaczyć aktualne warunki pogodowe i sprawdzić z prognozami pogody dla Bieszczad. Główny obraz przedstawia widok na Zalew Soliński zwany mylnie przez niektórych Jeziorem Solińskim. Poza tym wykonaliśmy zbliżenia kamery i je podpisaliśmy! (od lewej): na POŁONINĘ WETLIŃSKĄ z górą Smerek 1222m, a „u jej podnóża” 😉 Werlas, WYSPĘ MAŁĄ zwaną Wyspą Zajęczą, cukiernię Słodki Domek Szelców (zielony dach), Półwysep Cypel w POLAŃCZYKU, a głównie na ZAPORĘ WODNĄ w Solinie i najnowszą atrakcję w Bieszczadach – GONDOLE  zawieszone nad zaporą wodną w Solinie.

 

Kolej linowa gondolowa w Solinie to inwestycja Polskich Kolei Linowych. Podczas podróży gondolą podziwiacie widoki na Zalew Soliński (Jezioro Solińskie), zaporę wodną go tworzącą, Zalew Myczkowiecki, okoliczne miejscowości: Solina, Bóbrka, Łobozew, Myczków, Polańczyk i Werlas. Tę podróż koleją gondolową można by nazwać „widokiem z lotu ptaka”. WIĘCEJ o gondolach w Solinie przeczytacie na PKL SOLINA GONDOLE.

Początek podróży jest na górze Płasza, tuż nad deptakiem prowadzącym do zapory wodnej w Solinie, a koniec na zboczach góry Jawor. Do pokonania 1,5 kilometra siedząc w przeszklonych gondolkach.

Na stacji górnej (na zboczach góry Jawor) czeka na Was wieża widokowa z otwartym tarasem, z którego można podziwiać widoki na 2 jeziora: Zalew Soliński i Zalew Myczkowiecki. Ponadto inwestor PKL wybudował zewnętrzny tzw. „skywalk(dodatkowo płatny w automacie na szczycie wieży widokowej) oraz przeszkloną kawiarnię (jest na 9 piętrze, czyli piętro niżej niż taras widokowy). W kawiarni można zjeść desery, napić się kawy, drinka…

ROZETA KARPACKA

UWAGA: koleją linową gondolową wybudowaną przez Polskie Koleje Linowe można przejechać się samemu, ale jeśli:
1. nie chcecie stać w korkach i kolejkach do kolejki gondolowej
2. nie chcecie szukać wolnego miejsca na parkingu i iść z niego do kolei pod górę nawet 1,5km
3. nie chcecie płacić za najdroższe parkingi w Polsce
4. nie chcecie składać rezerwacji internetowych i płacić za nie z góry niezależnie od tego czy z tej atrakcji skorzystacie, bo pada deszcz, czy jest mgła i nic z tej atrakcji na Bieszczady nie zobaczycie… A podczas silnego wiatru gondola jest zatrzymywana…
5. chcecie zwiedzić WNĘTRZE zapory wodnej w Solinie
6. chcielibyście móc posłuchać przewodnika i po prostu tylko zachwycać się podziwianymi z gondolek widokami

to zapraszamy na wycieczkę jednodniową, którą nazwaliśmy KOLEJ na GONDOLE

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl