Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć, które wykonaliśmy podczas wycieczki górskiej na BUKOWE BERDO w ostatni poniedziałek. Na wycieczkę po Bieszczadzkim Parku Narodowym wybraliśmy się do Mucznego. Na Bukowe Berdo prowadzi szlak koloru żółtego. Pierwszy odcinek jest przez las, w którym dominują jodły, tworzące przepiękne tunele wzdłuż szlaku. Następnie wchodzimy w las bukowy – szare pnie i przepięknie intensywnie zielone liście na gałęziach… Mniej więcej w połowie szlaku jest bardzo dużo powalonych w lesie świerków, które tu w latach 60-tych zostały sztucznie zasadzone. To drzewo ma słabe korzenie, które nie nadają się w teren górzysty, gdzie wieje silny wiatr i dodatkowo chorują pożerane przez różne pasożyty. Gdy powalone drzewa się skończą zaczyna się przepiękny las bukowy. W miarę pokonywania różnicy poziomów drzewa robią się coraz mniejsze, aż do karłowatych na połoninach. Odpocząć można w wielu miejscach na ławeczkach oraz na pniach starych drzew. Jednak podejście w porównaniu do innych szlaków w Bieszczadzkim Parku Narodowym jest łagodne.

Skała na Bukowym Berdzie w kształcie twarzy człowieka, a w tle widok na Połoninę Caryńską. Zdjęcie wykonaliśmy podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadzkim Parku Narodowym, który właściciele Biura Podróży Bieszczader zorganizowali dla siebie. Sfotografowaliśmy atrakcje, które warto zobaczyć w Bieszczadach wybierając się na wycieczki indywidualne. Skała na Bukowym Berdzie w kształcie twarzy człowieka, a w tle widok na Połoninę Caryńską. Zdjęcie wykonaliśmy podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadzkim Parku Narodowym, który właściciele Biura Podróży Bieszczader zorganizowali dla siebie. Sfotografowaliśmy atrakcje, które warto zobaczyć w Bieszczadach wybierając się na wycieczki indywidualne.
Tuż za tabliczką oznaczającą wjazd do miejscowości Muczne jest hotel i muzeum przyrodnicze zarządzane przez Centrum Promocji Leśnictwa i zaczyna się szlak górski prowadzący na Bukowe Berdo. Tuż za tabliczką oznaczającą wjazd do miejscowości Muczne jest hotel i muzeum przyrodnicze zarządzane przez Centrum Promocji Leśnictwa i zaczyna się szlak górski prowadzący na Bukowe Berdo.
Jeden z tuneli utworzonych przez drzewa - głównie jodły z pięknym zapachem - przy szlaku górskim prowadzącym na Bukowe Berdo w Bieszczadzkim Parku Narodowym wychodząc z Mucznego. Jeden z tuneli utworzonych przez drzewa - głównie jodły z pięknym zapachem - przy szlaku górskim prowadzącym na Bukowe Berdo w Bieszczadzkim Parku Narodowym wychodząc z Mucznego.
Po wyjściu ze szlaku prowadzącego wzdłuż gęsto rosnących jodeł wchodzimy do lasu bukowego - w końcu szlak prowadzący na Bukowe Berdo :-) Po wyjściu ze szlaku prowadzącego wzdłuż gęsto rosnących jodeł wchodzimy do lasu bukowego - w końcu szlak prowadzący na Bukowe Berdo :-)
W lasach bieszczadzkich można odnaleźć oznaki miłości. Liść przy szlaku górskim prowadzącym na Bukowe Berdo w Bieszczadach. W lasach bieszczadzkich można odnaleźć oznaki miłości. Liść przy szlaku górskim prowadzącym na Bukowe Berdo w Bieszczadach.
Na szlaku prowadzącym na Bukowe Berdo wśród pni i korzeni buków. To jeden z najpiękniejszych szlaków górskich w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Na szlaku prowadzącym na Bukowe Berdo wśród pni i korzeni buków. To jeden z najpiękniejszych szlaków górskich w Bieszczadzkim Parku Narodowym.
Przepiękne kolory liści buków wiosną - dla takich widoków warto się wybrać w Bieszczady wiosną na wycieczkę jednodniową. Przepiękne kolory liści buków wiosną - dla takich widoków warto się wybrać w Bieszczady wiosną na wycieczkę jednodniową.
Jedno z drzew powalonych z korzeniami przez wiatr przy szlaku górskim prowadzącym na Bukowe Berdo z Mucznego w Bieszczadzkim Parku Narodowym. To świetny pomysł na wycieczkę w Bieszczadach. Jedno z drzew powalonych z korzeniami przez wiatr przy szlaku górskim prowadzącym na Bukowe Berdo z Mucznego w Bieszczadzkim Parku Narodowym. To świetny pomysł na wycieczkę w Bieszczadach.
Jeden z ostatnich zawilców tej wiosny przy szlaku prowadzącym z Mucznego na Bukowe Berdo w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Jeden z ostatnich zawilców tej wiosny przy szlaku prowadzącym z Mucznego na Bukowe Berdo w Bieszczadzkim Parku Narodowym.
Czy ten kawałek buka nie przypomina Wam smoka? Różne nietypowe kształty buków najwięcej można spotkać w górnych partiach gór Bieszczadzkiego Parku Narodowego, gdzie wiatr najmnocniej wieje. Czy ten kawałek buka nie przypomina Wam smoka? Różne nietypowe kształty buków najwięcej można spotkać w górnych partiach gór Bieszczadzkiego Parku Narodowego, gdzie wiatr najmnocniej wieje.
Po wyjściu z lasu na szlaku prowadzącym z Mucznego na Bukowe Berdo na północnym stoku spotkaliśmy jeszcze odrobinę śniegu - mimo, że w kalendarzu już 10 maj, a w Bieszczadzkim Parku Narodowym jeszcze odrobina zimy. Po wyjściu z lasu na szlaku prowadzącym z Mucznego na Bukowe Berdo na północnym stoku spotkaliśmy jeszcze odrobinę śniegu - mimo, że w kalendarzu już 10 maj, a w Bieszczadzkim Parku Narodowym jeszcze odrobina zimy.
Kolory Bieszczad wiosną podziwiane tuż po wyjściu z lasu na szlaku prowadzącym z Mucznego na Bukowe Berdo. Warto wybrać się na wycieczkę jednodniową po Bieszczadzach o każdej porze roku. Ale wiosna i jesień są najbardziej kolorowe. Kolory Bieszczad wiosną podziwiane tuż po wyjściu z lasu na szlaku prowadzącym z Mucznego na Bukowe Berdo. Warto wybrać się na wycieczkę jednodniową po Bieszczadzach o każdej porze roku. Ale wiosna i jesień są najbardziej kolorowe.
Pierwszy punkt widokowy po wyjściu z bukowego lasu idąc szlakiem z Mucznego na Bukowe Berdo w Bieszczadzkim Parku Narodowym w okolicach Ustrzyk Górnych. Pierwszy punkt widokowy po wyjściu z bukowego lasu idąc szlakiem z Mucznego na Bukowe Berdo w Bieszczadzkim Parku Narodowym w okolicach Ustrzyk Górnych.
Szlak górski na Bukowym Berdzie po wyjściu z Mucznego w Bieszczadzki Park Narodowy. Szlak górski na Bukowym Berdzie po wyjściu z Mucznego w Bieszczadzki Park Narodowy.
Widok z Bukowego Berda w kierunku Połoniny Caryńskiej. Wszystkie góry w obrębie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. To najpiękniejsze miejsce na wycieczki jednodniowe w Bieszczadach. Widok z Bukowego Berda w kierunku Połoniny Caryńskiej. Wszystkie góry w obrębie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. To najpiękniejsze miejsce na wycieczki jednodniowe w Bieszczadach.
Porywisty i bardzo silny wiatr powodował, że większość turystów zawracała na szlaku po Bukowym Berdzie i wracało do Mucznego. Nieliczni - jak my wykonujący zdjęcia - wędrowaliśmy dalej po szlaku Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Porywisty i bardzo silny wiatr powodował, że większość turystów zawracała na szlaku po Bukowym Berdzie i wracało do Mucznego. Nieliczni - jak my wykonujący zdjęcia - wędrowaliśmy dalej po szlaku Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
Bardzo silny wiatr spowodował, że turystka musiała usiąść na szlaku, aby ją wiatr nie powalił. Taką pogodę mieliśmy na Bukowym Berdzie 10 maja w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Bardzo silny wiatr spowodował, że turystka musiała usiąść na szlaku, aby ją wiatr nie powalił. Taką pogodę mieliśmy na Bukowym Berdzie 10 maja w Bieszczadzkim Parku Narodowym.
Nieliczni turyści wędrujący po szlaku na Bukowym Berdzie i piękne chmurki nad Bieszczadami. Zdjęcie wykonane w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Nieliczni turyści wędrujący po szlaku na Bukowym Berdzie i piękne chmurki nad Bieszczadami. Zdjęcie wykonane w Bieszczadzkim Parku Narodowym.
Pierwsze zetknięcie z silnym wiatrem wiejącym na Bukowym Berdzie spowodował, że Madzia musiała usiąść na kamieniach, aby nie zostać porwaną przez wiatr... Zdjęcie wykonane podczas wycieczki pieszej w Bieszczadach. Pierwsze zetknięcie z silnym wiatrem wiejącym na Bukowym Berdzie spowodował, że Madzia musiała usiąść na kamieniach, aby nie zostać porwaną przez wiatr... Zdjęcie wykonane podczas wycieczki pieszej w Bieszczadach.
Widok ze skał na Bukowym Berdzie w kierunku Połoniny Caryńskiej i w oddali Połoniny Wetlińskiej. Takie widoki mieliśmy podczas wycieczki jednodniowej na Bukowe Berdo w ostatni poniedziałek. Widok ze skał na Bukowym Berdzie w kierunku Połoniny Caryńskiej i w oddali Połoniny Wetlińskiej. Takie widoki mieliśmy podczas wycieczki jednodniowej na Bukowe Berdo w ostatni poniedziałek.
Widok z Bukowego Berda w kierunku Tarnicy i Szerokiego Wierchu, gdzie początkiem maja jeszcze zalega śnieg na północnych zboczach w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Widok z Bukowego Berda w kierunku Tarnicy i Szerokiego Wierchu, gdzie początkiem maja jeszcze zalega śnieg na północnych zboczach w Bieszczadzkim Parku Narodowym.
Madzia schowana za skałą na Bukowym Berdzie schowana od porywistego wiatru wiejącego na szczytach Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Pogoda piękna na wycieczkę po Bieszczadach, ale wiatr zbyt mocny... Madzia schowana za skałą na Bukowym Berdzie schowana od porywistego wiatru wiejącego na szczytach Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Pogoda piękna na wycieczkę po Bieszczadach, ale wiatr zbyt mocny...
Turyści wędrujący po szlaku na Bukowym Berdzie - czy ktoś z Was nie chciałby się wybrać na taką wycieczkę w Bieszczady? Turyści wędrujący po szlaku na Bukowym Berdzie - czy ktoś z Was nie chciałby się wybrać na taką wycieczkę w Bieszczady?
Widok z Bukowego Berda na Krzemień, Przełęcz Goprowców, Tarnicę i Szeroki Wierch. To pomysł na wycieczkę w najwyższe partie Bieszczad znajdujących się po stronie polskiej. Widok z Bukowego Berda na Krzemień, Przełęcz Goprowców, Tarnicę i Szeroki Wierch. To pomysł na wycieczkę w najwyższe partie Bieszczad znajdujących się po stronie polskiej.
Turystka próbująca złapać równowagę na silnym wietrze wiejącym na Bukowym Berdzie w Bieszczadzkim Parku Narodowym - to był świetny pomysł na wycieczkę jednodniową po regionie Bieszczad. Turystka próbująca złapać równowagę na silnym wietrze wiejącym na Bukowym Berdzie w Bieszczadzkim Parku Narodowym - to był świetny pomysł na wycieczkę jednodniową po regionie Bieszczad.
Widok ze zboczy Bukowego Berda na Krzemień w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Wycieczkę jednodniową zorganizowaliśmy 10 maja, a w niektórych miejscach jeszcze zalega śnieg... Widok ze zboczy Bukowego Berda na Krzemień w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Wycieczkę jednodniową zorganizowaliśmy 10 maja, a w niektórych miejscach jeszcze zalega śnieg...
Samotna turystka wędrująca po szlaku na Bukowym Berdzie - tu nie ma schodów, drutów i taśm ograniczających wolność, a turystów jest niewielu - polecamy takie wycieczki jednodniowe po Bieszczadach. Samotna turystka wędrująca po szlaku na Bukowym Berdzie - tu nie ma schodów, drutów i taśm ograniczających wolność, a turystów jest niewielu - polecamy takie wycieczki jednodniowe po Bieszczadach.
Zapytanie skierowane do wędrowca na szlaku na Bukowym Berdzie w Bieszczadzkim Parku Narodowym skierowane podczas silnego wiatru... ;-) Zapytanie skierowane do wędrowca na szlaku na Bukowym Berdzie w Bieszczadzkim Parku Narodowym skierowane podczas silnego wiatru... ;-)
Chmury na bieszczadzkim niebie nad pasmem Bukoweg Berdo sfotografowane podczas silnego wiatru 10 maja. Chmury na bieszczadzkim niebie nad pasmem Bukoweg Berdo sfotografowane podczas silnego wiatru 10 maja.
Chmurki nad Bukowym Berdzie w słoneczny dzień w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Chmurki nad Bukowym Berdzie w słoneczny dzień w Bieszczadzkim Parku Narodowym.
Bukowe Berdo, Kopa Bukowska, Krzemień i Przełęcz Goprowców - zdjęcie wykonane podczas wycieczki jednodniowej w najpiękniejsze zakątki Bieszczad początkiem maja. Bukowe Berdo, Kopa Bukowska, Krzemień i Przełęcz Goprowców - zdjęcie wykonane podczas wycieczki jednodniowej w najpiękniejsze zakątki Bieszczad początkiem maja.
Wędrowiec na Bukowym Berdzie w tle z Kopą Bukowską i Krzemieniem - wszystkie góry w Bieszczadzkim Parku Narodowym podczas wycieczki jednodniowej. Wędrowiec na Bukowym Berdzie w tle z Kopą Bukowską i Krzemieniem - wszystkie góry w Bieszczadzkim Parku Narodowym podczas wycieczki jednodniowej.
Chmury nad Bukowym Berdem podczas wycieczki jednodniowej po szlakach Bieszczadzkiego Parku Narodowego 10 maja były piękne... Chmury nad Bukowym Berdem podczas wycieczki jednodniowej po szlakach Bieszczadzkiego Parku Narodowego 10 maja były piękne...
Samotny wędrowca na szlaku przebiegającym przez Bukowe Berdo w Bieszczadzkim Parku Narodowym i te chmurki na niebie... Samotny wędrowca na szlaku przebiegającym przez Bukowe Berdo w Bieszczadzkim Parku Narodowym i te chmurki na niebie...
Wędrowiec schowany między skałami na szlaku prowadzącym po Bukowym Berdzie schowany między skałami przed podmuchami silnego wiatru podczas słonecznej pogody. Najbardziej polecamy wycieczki wiosną i jesienią po Bieszczadzkim Parku Narodowym. Wędrowiec schowany między skałami na szlaku prowadzącym po Bukowym Berdzie schowany między skałami przed podmuchami silnego wiatru podczas słonecznej pogody. Najbardziej polecamy wycieczki wiosną i jesienią po Bieszczadzkim Parku Narodowym.
Widoki ze szlaku na Bukowym Berdzie na Kopę Bukowską, Krzemień, Przełęcz Goprowców i najwyższy szczyt Bieszczad Tarnicę - wszystko podczas łatwej wycieczki jednodniowej z Mucznego. Widoki ze szlaku na Bukowym Berdzie na Kopę Bukowską, Krzemień, Przełęcz Goprowców i najwyższy szczyt Bieszczad Tarnicę - wszystko podczas łatwej wycieczki jednodniowej z Mucznego.
Widok z Bukowego Berda na Muczne, a kolory lasów wiosną są zaskakujące, dlatego zachęcamy do wycieczek jednodniowych po Bieszczadach o tej porze roku. Widok z Bukowego Berda na Muczne, a kolory lasów wiosną są zaskakujące, dlatego zachęcamy do wycieczek jednodniowych po Bieszczadach o tej porze roku.
Szlak prowadzący przez Bukoweg Berdo z widokiem na Halicz, Kopa Bukowska, Krzemień, Tarnica - tu nie ma schodów, drutów i barierek obok szlaku - tu jest prawdziwe piękne Bieszczad, a na szlak wyszliśmy z Mucznego. Szlak prowadzący przez Bukoweg Berdo z widokiem na Halicz, Kopa Bukowska, Krzemień, Tarnica - tu nie ma schodów, drutów i barierek obok szlaku - tu jest prawdziwe piękne Bieszczad, a na szlak wyszliśmy z Mucznego.
Widok z Bukowego Berda na Centrum Promocji Leśnictwa i inne hotele oraz noclegi w Mucznem - to idealne miejsce na wycieczki piesze, rowerowe i narciarskie o każdej porze roku, zarówno w lasy, jak i do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Widok z Bukowego Berda na Centrum Promocji Leśnictwa i inne hotele oraz noclegi w Mucznem - to idealne miejsce na wycieczki piesze, rowerowe i narciarskie o każdej porze roku, zarówno w lasy, jak i do Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
Zdjęcie Połoniny Caryńskiej podziwianej w pochmurny dzień z Bukowego Berda podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadach. Zdjęcie Połoniny Caryńskiej podziwianej w pochmurny dzień z Bukowego Berda podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadach.
Płaty śniegu na północnych zboczach Szerokiego Wierchu obok szlaku czerwonego prowadzącego z Tarnicy w kierunku Ustrzyk Górnych. Płaty śniegu na północnych zboczach Szerokiego Wierchu obok szlaku czerwonego prowadzącego z Tarnicy w kierunku Ustrzyk Górnych.
Zdjęcie jednego zbocza Połoniny Caryńskiej, a przede wszystkim widok na Połoninę Wetlińską, podziwianą z pochmurny dzień z wycieczki pieszej po Bieszczadzkim Parku Narodowym na Bukowe Berdo. Zdjęcie jednego zbocza Połoniny Caryńskiej, a przede wszystkim widok na Połoninę Wetlińską, podziwianą z pochmurny dzień z wycieczki pieszej po Bieszczadzkim Parku Narodowym na Bukowe Berdo.
Samotny wędrowca na szlaku Bieszczadzkiego Parku Narodowego przebiegającego przez Bukowe Berdo - pogoda na wycieczkę górską była słoneczna, ale wiał bardzo silny wiatr... Samotny wędrowca na szlaku Bieszczadzkiego Parku Narodowego przebiegającego przez Bukowe Berdo - pogoda na wycieczkę górską była słoneczna, ale wiał bardzo silny wiatr...
Połonina Caryńska i zbocze Bukowego Berda schodzące do Widełek - zdjęcie wykonaliśmy 10 maja podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadach szukając najpiękniejszych atrakcji. Połonina Caryńska i zbocze Bukowego Berda schodzące do Widełek - zdjęcie wykonaliśmy 10 maja podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadach szukając najpiękniejszych atrakcji.
Wędrowca schowany pośród traw połonin podczas wędrówki po Bieszczadzkim Parku Narodowym - silny wiatr na Bukowym Berdzie. Wędrowca schowany pośród traw połonin podczas wędrówki po Bieszczadzkim Parku Narodowym - silny wiatr na Bukowym Berdzie.
Skała przypominająca twarz człowieka na zboczach Bukowego Berda z widokiem na Połoninę Caryńską - czyż to nie jedno z najpiękniejszych miejsc w Bieszczadach i najlepszy pomysł na wycieczkę jednodniową po Bieszczadach, czy Bieszczadzkim Parku Narodowym? Skała przypominająca twarz człowieka na zboczach Bukowego Berda z widokiem na Połoninę Caryńską - czyż to nie jedno z najpiękniejszych miejsc w Bieszczadach i najlepszy pomysł na wycieczkę jednodniową po Bieszczadach, czy Bieszczadzkim Parku Narodowym?
Przepiękny widok z Bukowego Berda w stronę Tarnicy, Krzemienia, Kopy Bukowskiej, a na północnych zboczach resztki śniegu po zimie... Przepiękny widok z Bukowego Berda w stronę Tarnicy, Krzemienia, Kopy Bukowskiej, a na północnych zboczach resztki śniegu po zimie...
Widok z Bukowego Berda na Połoninę Caryńską i cień chmur na lasach w dolinach - poniżej łąk górskich. Widok z Bukowego Berda na Połoninę Caryńską i cień chmur na lasach w dolinach - poniżej łąk górskich.
Kształty gór w Bieszczadzkim Parku Narodowym... Kształty gór w Bieszczadzkim Parku Narodowym...
Na bieszczadzkich bukach powoli pojawiają się liście początkiem maja - uroku temu zdjęciu dodają cienie chmur na dole i górze zdjęcia :-) Na bieszczadzkich bukach powoli pojawiają się liście początkiem maja - uroku temu zdjęciu dodają cienie chmur na dole i górze zdjęcia :-)
Bukowe Berdo, Halicz, Kopa Bukowska i Krzemień podziwiane w pochmurny dzień podczas wycieczki górskiej po najpiękniejszych szlakach Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Bukowe Berdo, Halicz, Kopa Bukowska i Krzemień podziwiane w pochmurny dzień podczas wycieczki górskiej po najpiękniejszych szlakach Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
Wędrowcy na szlaku przebiegającym po szczycie Bukowego Berda w Bieszczadzkim Parku Narodowym - na tym zdjęciu wyglądają jak by wybrali się na wycieczkę w chmury... Wędrowcy na szlaku przebiegającym po szczycie Bukowego Berda w Bieszczadzkim Parku Narodowym - na tym zdjęciu wyglądają jak by wybrali się na wycieczkę w chmury...
Kopa Bukowska i Krzemień podziwiane z Bukowego Berda - w kalendarzu 10 maj, a na północnych zboczach jeszcze resztki śniegu pozostałego po zimie... Kopa Bukowska i Krzemień podziwiane z Bukowego Berda - w kalendarzu 10 maj, a na północnych zboczach jeszcze resztki śniegu pozostałego po zimie...
Kolory Bieszczad w słońcu i w cieniu chmur - zdjęcie wykonane z Bukowego Berda w Bieszczadzkim Parku Narodowym podczas wycieczki jednodniowej po górach. Kolory Bieszczad w słońcu i w cieniu chmur - zdjęcie wykonane z Bukowego Berda w Bieszczadzkim Parku Narodowym podczas wycieczki jednodniowej po górach.
Widok ze szlaku na Bukowym Berdzie w kierunku półnoncym - w stronę Lutowisk podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadzkim Parku Narodowym. Widok ze szlaku na Bukowym Berdzie w kierunku półnoncym - w stronę Lutowisk podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadzkim Parku Narodowym.
Kształty gór podziwiane z Bukowego Berda w stronę Otrytu podczas wycieczki jednodniowej z Mucznego po Bieszczadzkim Parku Narodowym. Kształty gór podziwiane z Bukowego Berda w stronę Otrytu podczas wycieczki jednodniowej z Mucznego po Bieszczadzkim Parku Narodowym.
Wędrowcy niemal wśród chmur podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadzkim Parku Narodowym. Wędrowcy niemal wśród chmur podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadzkim Parku Narodowym.
Widok z Bukowego Berda na Połoniny Caryńską i Wetlińską - wszystkie góry w granicach Bieszczadzkiego Parku Narodowego i doskonałe na wycieczki piesze. Widok z Bukowego Berda na Połoniny Caryńską i Wetlińską - wszystkie góry w granicach Bieszczadzkiego Parku Narodowego i doskonałe na wycieczki piesze.
Skały na Bukowym Berdzie w Bieszczadzkim Parku Narodowym - to nasz ulubiony szlak i pomysł na wycieczkę po Bieszczadach. Skały na Bukowym Berdzie w Bieszczadzkim Parku Narodowym - to nasz ulubiony szlak i pomysł na wycieczkę po Bieszczadach.
Chmury nad Bieszczadami, a dokładnie nad szlakiem prowadzącym po Bukowym Berdzie - to jedna z najpiękniejszych wycieczek, na którą warto wybrać się z Mucznego. Chmury nad Bieszczadami, a dokładnie nad szlakiem prowadzącym po Bukowym Berdzie - to jedna z najpiękniejszych wycieczek, na którą warto wybrać się z Mucznego.
Wspaniały szlak prowadzący przez Bukowe Berdo z Mucznego w stronę Kopy Bukowskiej, Krzemienia i Tarnicy po Bieszczadzkim Parku Narodowym - to jedno z najpiękniejszych miejsc w Województwie Podkarpackim i oczywiście w Bieszczadach. Wspaniały szlak prowadzący przez Bukowe Berdo z Mucznego w stronę Kopy Bukowskiej, Krzemienia i Tarnicy po Bieszczadzkim Parku Narodowym - to jedno z najpiękniejszych miejsc w Województwie Podkarpackim i oczywiście w Bieszczadach.
Tarnica podglądana z Bukowego Berda dzięki dużemu obiektywowi aparatu fotograficznego w pochmurny dzień. Tarnica podglądana z Bukowego Berda dzięki dużemu obiektywowi aparatu fotograficznego w pochmurny dzień.
Biegaczowate – rodzina owadów z rzędu chrząszczy obejmująca ponad 30 tys. gatunków, z czego w Polsce występuje ponad 500. Chrząszcz sfotografowany na szlaku przebiegającym po Bukowym Berdzie w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Biegaczowate – rodzina owadów z rzędu chrząszczy obejmująca ponad 30 tys. gatunków, z czego w Polsce występuje ponad 500. Chrząszcz sfotografowany na szlaku przebiegającym po Bukowym Berdzie w Bieszczadzkim Parku Narodowym.
Połonina Caryńska na pierwszym planie, a Połonina Wetlińska na drugim planie, podziwiane ze szlaku prowadzącego przez Bukowe Berdo - z Tarnicy w stronę Widełek lub Mucznego. Połonina Caryńska na pierwszym planie, a Połonina Wetlińska na drugim planie, podziwiane ze szlaku prowadzącego przez Bukowe Berdo - z Tarnicy w stronę Widełek lub Mucznego.
Wybierając się na wycieczkę jednodniową po górach Bieszczadzkiego Parku Narodowego zachęcamy wybrać wędrówkę z Mucznego na Bukowe Berdo z widokami na najwyższe szczyty Województwa Podkarpackiego. Wybierając się na wycieczkę jednodniową po górach Bieszczadzkiego Parku Narodowego zachęcamy wybrać wędrówkę z Mucznego na Bukowe Berdo z widokami na najwyższe szczyty Województwa Podkarpackiego.
Bieszczady wyglądają pięknie niezależnie od tego czy świeci słońce czy pada deszcz - po prostu kształty gór uchwycone dużym obiektywem... Bieszczady wyglądają pięknie niezależnie od tego czy świeci słońce czy pada deszcz - po prostu kształty gór uchwycone dużym obiektywem...
Radość wędrowcy Madzi na szlaku na Bukowym Berdzie podczas silnego wiatru - większość turystów zrezygnowało z wycieczki jednodniowej po Bieszczadzkim Parku Narodowym i wrócili do Mucznego... Radość wędrowcy Madzi na szlaku na Bukowym Berdzie podczas silnego wiatru - większość turystów zrezygnowało z wycieczki jednodniowej po Bieszczadzkim Parku Narodowym i wrócili do Mucznego...
Czyż szlak przebiegający przez Bukowego Berdo w Bieszczadzkim Parku Narodowym nie jest piękny? Polecamy to miejsce na wycieczkę jednodniową po Bieszczadach - najpiękniejszych atrakcjach Województwa Podkarpackiego. Czyż szlak przebiegający przez Bukowego Berdo w Bieszczadzkim Parku Narodowym nie jest piękny? Polecamy to miejsce na wycieczkę jednodniową po Bieszczadach - najpiękniejszych atrakcjach Województwa Podkarpackiego.
Szlak turystyczny prowadzący z Bukowego Berda w kierunku Kopy Bukowskiej, a przechodzący przez Krzemień, Przełęcz Goprowców i dalej na Tarnicę, który pokonaliśmy podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadach zorganizowanej dla nas - właścicieli Biura Podróży Bieszczader ;-) Szlak turystyczny prowadzący z Bukowego Berda w kierunku Kopy Bukowskiej, a przechodzący przez Krzemień, Przełęcz Goprowców i dalej na Tarnicę, który pokonaliśmy podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadach zorganizowanej dla nas - właścicieli Biura Podróży Bieszczader ;-)
Widok z Bukowego Berda na pasmo graniczne między Tarnicą, a Wielką Rawką - po prostu kształty gór... Widok z Bukowego Berda na pasmo graniczne między Tarnicą, a Wielką Rawką - po prostu kształty gór...
Zdjęcie z Bukowego Berda w stronę Dwernik Kamień i innych gór wokół Nasicznego, Dwernika, Wetliny, Zatwarnicy - zdjęcie wykonaliśmy 10 maja podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadach. Zdjęcie z Bukowego Berda w stronę Dwernik Kamień i innych gór wokół Nasicznego, Dwernika, Wetliny, Zatwarnicy - zdjęcie wykonaliśmy 10 maja podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadach.
Resztki śniegu na północnych zboczach Kopy Bukowskiej w Bieszczadzkim Parku Narodowym - widok ze szlaku prowadzącego od strony Mucznego. Resztki śniegu na północnych zboczach Kopy Bukowskiej w Bieszczadzkim Parku Narodowym - widok ze szlaku prowadzącego od strony Mucznego.
Pierwszy widok po wyjściu z bukowego lasu na szlaku w Bieszczadzkim Parku Narodowym - widok na Wołowy, Kopa Bukowska, Krzemień i początek Bukowego Berda - wszystko wychodząc z Mucznego. Pierwszy widok po wyjściu z bukowego lasu na szlaku w Bieszczadzkim Parku Narodowym - widok na Wołowy, Kopa Bukowska, Krzemień i początek Bukowego Berda - wszystko wychodząc z Mucznego.
Oznaczenia szlaków w Bieszczadzkim Parku Narodowym - ten prowadzący z Mucznego na Bukowe Berdo. Te zielone roślinki to szczaw alpejski. Oznaczenia szlaków w Bieszczadzkim Parku Narodowym - ten prowadzący z Mucznego na Bukowe Berdo. Te zielone roślinki to szczaw alpejski.
Widok z Bukowego Berda w kierunku wschodnim, czyli w stronę Ukrainy. Kolory wiosną w Bieszczadzkim Parku Narodowym są cudowne... Widok z Bukowego Berda w kierunku wschodnim, czyli w stronę Ukrainy. Kolory wiosną w Bieszczadzkim Parku Narodowym są cudowne...
Na szczycie Bukowego Berda zaczął wiać bardzo mocny wiatr z kierunku zachodniego, ale szliśmy dalej po szlaku w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Na szczycie Bukowego Berda zaczął wiać bardzo mocny wiatr z kierunku zachodniego, ale szliśmy dalej po szlaku w Bieszczadzkim Parku Narodowym.
POŁONINA CARYŃSKA podziwiana ze szlaku na Bukowym Berdzie - to doskonały pomysł na wycieczkę jednodniową po Bieszczadzkim Parku Narodowym w Województwie Podkarpackim. POŁONINA CARYŃSKA podziwiana ze szlaku na Bukowym Berdzie - to doskonały pomysł na wycieczkę jednodniową po Bieszczadzkim Parku Narodowym w Województwie Podkarpackim.
Chmury nad Bukowym Berdzie, czyli w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Chmury nad Bukowym Berdzie, czyli w Bieszczadzkim Parku Narodowym.
Na Bukowym Berdzie tak wiał wiatr, że chciał zdjąć kaptur i wywiać czapkę z daszkiem, ale widoki w Bieszczadzkim Parku Narodowym wychodząc z Mucznego, czyli w okolicach Ustrzyk Górnych były piękne. Na Bukowym Berdzie tak wiał wiatr, że chciał zdjąć kaptur i wywiać czapkę z daszkiem, ale widoki w Bieszczadzkim Parku Narodowym wychodząc z Mucznego, czyli w okolicach Ustrzyk Górnych były piękne.
Widok ze szlaku niebieskiego przebiegającego przez Bukowe Berdo w Bieszczadzkim Parku Narodowym na Połoninę Caryńską, a z tyłu na Połoninę Wetlińską. Ktoś chętny na tak piękną widokowo wycieczkę jednodniową po Bieszczadach? Widok ze szlaku niebieskiego przebiegającego przez Bukowe Berdo w Bieszczadzkim Parku Narodowym na Połoninę Caryńską, a z tyłu na Połoninę Wetlińską. Ktoś chętny na tak piękną widokowo wycieczkę jednodniową po Bieszczadach?
Zdjęcie wykonane z Bukowego Berda nad Mucznem w kierunku Kopy Bukowskiej, Krzemienia, Tarnicy i Szerokiego Wierchu - to najpiękniejsze atrakcje i widoki w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Zdjęcie wykonane z Bukowego Berda nad Mucznem w kierunku Kopy Bukowskiej, Krzemienia, Tarnicy i Szerokiego Wierchu - to najpiękniejsze atrakcje i widoki w Bieszczadzkim Parku Narodowym.
Piękne chmury nad Bukowym Berdem w Bieszczadzkim Parku Narodowym podziwiane podczas wycieczki jednodniowe po najpiękniejszych zakątkach południowo wschodniej części Województwa Podkarpackiego. Piękne chmury nad Bukowym Berdem w Bieszczadzkim Parku Narodowym podziwiane podczas wycieczki jednodniowe po najpiękniejszych zakątkach południowo wschodniej części Województwa Podkarpackiego.
Skały na Bukowym Berdzie i widoki w stronę najwyższych szczytów Bieszczad po stronie Polski - Krzemień, Kopa Bukowska, Przełęcz Goprowców, Tarnica i Szeroki Wierch, skąd można zejść do Wołosatego lub Ustrzyk Górnych. Skały na Bukowym Berdzie i widoki w stronę najwyższych szczytów Bieszczad po stronie Polski - Krzemień, Kopa Bukowska, Przełęcz Goprowców, Tarnica i Szeroki Wierch, skąd można zejść do Wołosatego lub Ustrzyk Górnych.
Kolory wiosny w Bieszczadzkim Parku Narodowym sfotografowane podczas wycieczki jednodniowej górskiej na Bukowe Berdo z Mucznego. Kolory wiosny w Bieszczadzkim Parku Narodowym sfotografowane podczas wycieczki jednodniowej górskiej na Bukowe Berdo z Mucznego.
Chmury nad Bieszczadami, a dokładnie nad Bukowym Berdem i między miejscowościami Muczne oraz Ustrzyki Górne 10 maja były piękne... Chmury nad Bieszczadami, a dokładnie nad Bukowym Berdem i między miejscowościami Muczne oraz Ustrzyki Górne 10 maja były piękne...
Zdjęcie szlaku na części Bukowego Berda w kierunku najwyższych szczytów Bieszczadzkich: Krzemienia, Halicza i Tarnicy, a wykonane podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadach. Zdjęcie szlaku na części Bukowego Berda w kierunku najwyższych szczytów Bieszczadzkich: Krzemienia, Halicza i Tarnicy, a wykonane podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadach.
Zdjęcie wykonaliśmy na Bukowym Berdzie z widokiem w stronę połonin: Połoniny Caryńskiej i Połoniny Wetlińskiej na drugim planie - czy to nie jest wspaniały pomysł na wycieczkę jednodniową po najciekaszych miejscach Bieszczad i Województwa Podkarpackiego? Zdjęcie wykonaliśmy na Bukowym Berdzie z widokiem w stronę połonin: Połoniny Caryńskiej i Połoniny Wetlińskiej na drugim planie - czy to nie jest wspaniały pomysł na wycieczkę jednodniową po najciekaszych miejscach Bieszczad i Województwa Podkarpackiego?
Chmury i pogoda na szlaku w Bieszczadzkim Parku Narodowym, a dokładnie podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadach z Mucznego na Bukowe Berdo, skąd można pójść na Tarnicę, do Wołosatego, czy do Ustrzyk Górnych. Chmury i pogoda na szlaku w Bieszczadzkim Parku Narodowym, a dokładnie podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadach z Mucznego na Bukowe Berdo, skąd można pójść na Tarnicę, do Wołosatego, czy do Ustrzyk Górnych.
Szlak turystyczny prowadzący przez Bukowe Berdo - wszędzie w Bieszczadzkim Parku Narodowym jest pięknie, ale nam najbardziej się podoba na Bukowym Berdzie - to miejsce najczęściej odwiedzamy na krótkich wycieczkach jednodniowych. Szlak turystyczny prowadzący przez Bukowe Berdo - wszędzie w Bieszczadzkim Parku Narodowym jest pięknie, ale nam najbardziej się podoba na Bukowym Berdzie - to miejsce najczęściej odwiedzamy na krótkich wycieczkach jednodniowych.
To zdjęcie wykonaliśmy wędrując po Bukowym Berdzie w stronę Ukrainy, czyli w kierunku wschodnim, gdzie organizujemy wycieczki jednodniowe do Lwowa, na Kolej Zakarpacką i Pikuja. To zdjęcie wykonaliśmy wędrując po Bukowym Berdzie w stronę Ukrainy, czyli w kierunku wschodnim, gdzie organizujemy wycieczki jednodniowe do Lwowa, na Kolej Zakarpacką i Pikuja.
Na szlaku prowadzącym przez Bukowe Berdo nie ma schodów, drutów i barierek z taśm z napisem Bieszczadzki Park Narodowy, które naszym zdaniem ograniczają wolność i psują widoki... ;-) Na szlaku prowadzącym przez Bukowe Berdo nie ma schodów, drutów i barierek z taśm z napisem Bieszczadzki Park Narodowy, które naszym zdaniem ograniczają wolność i psują widoki... ;-)
Kolory wiosną w Bieszczadzkim Parku Narodowym, gdy jeszcze na północnych zboczach leży śnieg po zimie - czyż to nie jest idealny moment na wycieczkę jednodniową po Bieszczadach? Kolory wiosną w Bieszczadzkim Parku Narodowym, gdy jeszcze na północnych zboczach leży śnieg po zimie - czyż to nie jest idealny moment na wycieczkę jednodniową po Bieszczadach?
Malownicze skały będące przy szlaku na Bukowym Berdzie z widokiem na najwyższe szczyty Bieszczadów: Krzemień, Tarnicę, Halicz, Szeroki Wierch i inne - w to miejsce doszliśmy z Mucznego, a można z Ustrzyk Górnych, czy Wołosatego oraz z Widełek. Malownicze skały będące przy szlaku na Bukowym Berdzie z widokiem na najwyższe szczyty Bieszczadów: Krzemień, Tarnicę, Halicz, Szeroki Wierch i inne - w to miejsce doszliśmy z Mucznego, a można z Ustrzyk Górnych, czy Wołosatego oraz z Widełek.
Próba ustania na jednej nodze podczas bardzo silnego wiatru wiejącego w Bieszczadzkim Parku Narodowym na Bukowym Berdzie. Jak widać można się dobrze bawić podczas wycieczek po Bieszczadach nawet podczas nie do końca niesprzyjających warunków pogodowych ;-) Próba ustania na jednej nodze podczas bardzo silnego wiatru wiejącego w Bieszczadzkim Parku Narodowym na Bukowym Berdzie. Jak widać można się dobrze bawić podczas wycieczek po Bieszczadach nawet podczas nie do końca niesprzyjających warunków pogodowych ;-)
Widoki z Bukowego Berda na najwyższe szczyty w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Tę część Województwa Podkarpackiego polecamy na wycieczki jednodniowe... Widoki z Bukowego Berda na najwyższe szczyty w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Tę część Województwa Podkarpackiego polecamy na wycieczki jednodniowe...
Widok z Bukowego Berda na Tarnicę i Szeroki Wierch, na które turyści wybierają się na wycieczkę najczęściej z Ustrzyk Górnych oraz z Wołosatego. Widok z Bukowego Berda na Tarnicę i Szeroki Wierch, na które turyści wybierają się na wycieczkę najczęściej z Ustrzyk Górnych oraz z Wołosatego.
Zdjęcie wykonaliśmy po zdobyciu pierwszego wzniesienia w paśmie zwanym Bukowe Berdo - tu skały i buki mają niepowtarzalne kształty i jest to doskonałym pomysłem na wycieczkę jednodniową po Bieszczadach. Zdjęcie wykonaliśmy po zdobyciu pierwszego wzniesienia w paśmie zwanym Bukowe Berdo - tu skały i buki mają niepowtarzalne kształty i jest to doskonałym pomysłem na wycieczkę jednodniową po Bieszczadach.
Resztki śniegu na północnych zboczach Szerokiego Wierchu, Tarnicy, Krzemienia, a podziwiane podczas wycieczki jednodniowej z Mucznego na Bukowe Berdo. Resztki śniegu na północnych zboczach Szerokiego Wierchu, Tarnicy, Krzemienia, a podziwiane podczas wycieczki jednodniowej z Mucznego na Bukowe Berdo.
Od prawej strony widoczne: Szeroki Wierch, Tarnic, Przełęcz Goprowców, Krzemień, a wszystko podziwiane z Bukowego Berda w Bieszczadzkim Parku Narodowym podczas wycieczki pieszej z Mucznego w kierunku Ustrzyk Górnych. Od prawej strony widoczne: Szeroki Wierch, Tarnic, Przełęcz Goprowców, Krzemień, a wszystko podziwiane z Bukowego Berda w Bieszczadzkim Parku Narodowym podczas wycieczki pieszej z Mucznego w kierunku Ustrzyk Górnych.
Widok z Bukowego Berda w stronę Mucznego, skąd wyszliśmy w ciągu godziny szlakiem turystycznym i mając widoki na najwyższe szczyty Bieszczad. Widok z Bukowego Berda w stronę Mucznego, skąd wyszliśmy w ciągu godziny szlakiem turystycznym i mając widoki na najwyższe szczyty Bieszczad.
Idąc po szlaku na Bukowym Berdzie można dotknąć u usiąść na skałach, których nie ma za wiele w Bieszczadzkim Parku Narodowym, a do tego pięknego zakątka Województwa Podkarpackiego warto się wybrać na wycieczkę jednodniową o każdej porze roku. Idąc po szlaku na Bukowym Berdzie można dotknąć u usiąść na skałach, których nie ma za wiele w Bieszczadzkim Parku Narodowym, a do tego pięknego zakątka Województwa Podkarpackiego warto się wybrać na wycieczkę jednodniową o każdej porze roku.
Połonina Caryńska, a po lewej Mała i Wielka Rawka podziwiane podczas wycieczki jednodniowej z Bukowego Berda w Bieszczadzkim Parku Narodowym - doszliśmy tu z Mucznego. Połonina Caryńska, a po lewej Mała i Wielka Rawka podziwiane podczas wycieczki jednodniowej z Bukowego Berda w Bieszczadzkim Parku Narodowym - doszliśmy tu z Mucznego.
Radość, skok i niemal lot na silnym wietrze dmuchającym podczas wycieczki po paśmie Bukowego Berda na wycieczce jednodniowej z Mucznego. Radość, skok i niemal lot na silnym wietrze dmuchającym podczas wycieczki po paśmie Bukowego Berda na wycieczce jednodniowej z Mucznego.
Zdjęcie przedstawiające szlak na Bukowym Berdzie i widok w stronę Połoniny Caryńskiej - zapraszamy na wycieczki jednodniowe po Bieszczadzkim Parku Narodowym. Zdjęcie przedstawiające szlak na Bukowym Berdzie i widok w stronę Połoniny Caryńskiej - zapraszamy na wycieczki jednodniowe po Bieszczadzkim Parku Narodowym.
Kamienie i skały na szlaku prowadzącym przez Bukowe Berdo w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Kamienie i skały na szlaku prowadzącym przez Bukowe Berdo w Bieszczadzkim Parku Narodowym.
Szczaw alpejski rosnący przy szlaku prowadzącym z Mucznego na Bukowe Berdo w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Szczaw alpejski rosnący przy szlaku prowadzącym z Mucznego na Bukowe Berdo w Bieszczadzkim Parku Narodowym.
Tak pięknie wygląda Połonina Caryńska widziana dosłownie spod skały Bukowego Berda podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadzkim Parku Narodowym między Mucznem, a Ustrzykami Górnymi. Tak pięknie wygląda Połonina Caryńska widziana dosłownie spod skały Bukowego Berda podczas wycieczki jednodniowej po Bieszczadzkim Parku Narodowym między Mucznem, a Ustrzykami Górnymi.
Wycieczka jednodniowa na Bukowe Berdo z Mucznego po Bieszczadzkim Parku Narodowym, a w kierunku Tarnicy. Wycieczka jednodniowa na Bukowe Berdo z Mucznego po Bieszczadzkim Parku Narodowym, a w kierunku Tarnicy.
Ostatnie resztki śniegu po zimie na północnych zboczach Bukowego Berda z widokiem na hotele i inne noclegi w Mucznem. Ostatnie resztki śniegu po zimie na północnych zboczach Bukowego Berda z widokiem na hotele i inne noclegi w Mucznem.
W koronach buków na Bukowym Berdzie w Bieszczadzkim Parku Narodowym. W koronach buków na Bukowym Berdzie w Bieszczadzkim Parku Narodowym.
Tak piękny kolor mają listki buków wiosną w Bieszczadach - te sfotografowaliśmy podczas wycieczki na Bukowe Berdo w Bieszczadach 20 maja... Tak piękny kolor mają listki buków wiosną w Bieszczadach - te sfotografowaliśmy podczas wycieczki na Bukowe Berdo w Bieszczadach 20 maja...
Las bukowy przy szlaku prowadzącym z Mucznego na Bukowego Berdo - tak piękne widoki podczas wycieczki po Bieszczadzkim Parku Narodowym. Las bukowy przy szlaku prowadzącym z Mucznego na Bukowego Berdo - tak piękne widoki podczas wycieczki po Bieszczadzkim Parku Narodowym.
Zawilce przy szlaku turystycznym prowadzącym z Mucznego na Bukowe Berdo w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Zawilce przy szlaku turystycznym prowadzącym z Mucznego na Bukowe Berdo w Bieszczadzkim Parku Narodowym.
Przy części szlaku prowadzącego na Bukowe Berdo są powalone przez wiatr stare drzewa - głównie nie pasujące do klimatu Bieszczad sztucznie posadzone świerki. Przy części szlaku prowadzącego na Bukowe Berdo są powalone przez wiatr stare drzewa - głównie nie pasujące do klimatu Bieszczad sztucznie posadzone świerki.
Małe szyszki rosnące na gałęziach bieszczadzkich jodeł. Małe szyszki rosnące na gałęziach bieszczadzkich jodeł.
Ławeczka przy szlaku prowadzącym z Mucznego na Bukowe Berdo - czy ktoś z Was nie chciałbym po prostu usiąść i odpocząć w takim zakątku Bieszczad?... Ławeczka przy szlaku prowadzącym z Mucznego na Bukowe Berdo - czy ktoś z Was nie chciałbym po prostu usiąść i odpocząć w takim zakątku Bieszczad?...
Taki kolor listki buków mają wczesną wiosną w Bieszczadach - czyż nie są piękne? Taki kolor listki buków mają wczesną wiosną w Bieszczadach - czyż nie są piękne?
W tym miejscu wiatr wyrwał świerka z korzeniami - to drzewa sztucznie posadzone w Bieszczadach i nie pasujące do tego klimatu. W tym miejscu wiatr wyrwał świerka z korzeniami - to drzewa sztucznie posadzone w Bieszczadach i nie pasujące do tego klimatu.
Magiczne miejsca przy szlaku prowadzącym z Mucznego na Bukowe Berdo - buki są drzewami dominującymi w lasach Województwa Podkarpackiego. Magiczne miejsca przy szlaku prowadzącym z Mucznego na Bukowe Berdo - buki są drzewami dominującymi w lasach Województwa Podkarpackiego.
Porosty, które spadły z jodły na ziemię obok szlaku prowadzącego z Mucznego na Bukowego Berdo. Porosty, które spadły z jodły na ziemię obok szlaku prowadzącego z Mucznego na Bukowego Berdo.
Bieszczadzkie jodły wiosną mają jaśniejsze odrosty na gałązkach - czyż nie są piękne? Bieszczadzkie jodły wiosną mają jaśniejsze odrosty na gałązkach - czyż nie są piękne?
Budynek Centrum Promocji Leśnictwa, w którym jest hotel i Muzeum Przyrodnicze w Mucznem na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Budynek Centrum Promocji Leśnictwa, w którym jest hotel i Muzeum Przyrodnicze w Mucznem na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Po wyjściu z lasu musieliśmy przejść kilka metrów po śniegu, który jeszcze zalega od zimy. W tym momencie musicie oglądnąć się za siebie, gdyż w dolinie zobaczycie hotel Centrum Promocji Leśnictwa, gdzie znajduje się Muzeum Przyrodnicze, a bliżej szlaku inne miejsca noclegowe w Mucznem. 100 metrów wyżej po lewej stronie znajduje się skałka, na której warto usiąść i podziwiać widok w stronę Wołowego, Halicza, Kopy Bukowskiej…

Jak odpoczniecie 5 minut spaceru wyżej szlak żółty dochodzi do szlaku niebieskiego, którym dochodzą tu turyści z niewielkiej miejscowości Widełki i dalej podąża w stronę Krzemienia. Po prawej stronie zobaczycie Szeroki Wierch, następnie przełęcz i szczyt z krzyżem na szczycie – to Tarnica 1346m (najwyższy szczyt Bieszczad po stronie polskiej).
Natomiast przed wami jest Bukowe Berdo (będziecie wędrować jeszcze około godziny wzdłuż pasma, które w tym miejscu na mapach nazywane jest również Połoniną Dźwiniacką). Na początku będzie się wydawać, że Kopa Bukowska 1320m na przeciw to jedno pasmo, ale oddziela je spora odległość… Lekko po prawej Krzemień 1335m, natomiast po lewej od Kopy jest Halicz 1333m i Wołowy Garb (Wołowe) 1248m.

W ostatni poniedziałek wiał bardzo silny wiatr. Powodował, że większość osób wchodzących na grań Bukowego Berda wykonywało zdjęcie i wracało z powrotem w stronę szlaku prowadzącego przez las w stronę Mucznego. Tylko nieliczni jak my cieszyli się z widoków i chwil mogąc przebywać w wyższych partiach Bieszczad. Wykonaliśmy 280 zdjęć 3 różnymi aparatami. Często musieliśmy się chować w trawach lub za skałami by je wykonać nieporuszone… Z nich do powyższej galerii wybraliśmy aż 120, ale było po prostu tak pięknie i tak wiele udało się uchwycić, że trudno nam było wyrzucić więcej zdjęć… To nasze ulubione miejsce w Bieszczadach Wysokich. Zapraszamy do wirtualnej wycieczki i zapraszamy do wypoczynku w Bieszczadach oraz miejmy nadzieję już za niedługo do organizowanych przez nas wycieczek jednodniowych, których w ofercie mamy aż 12! 🙂

Na koniec zapraszamy do oglądnięcia FILMU, który nakręciliśmy na Bukowym Berdzie. Było to bardzo trudne przy niezwykle silnym wietrze, który dosłownie wszystko wyrywał z rąk…:

UWAGA: jak klikniecie na powyższy film, to aby go oglądnąć w lepszej jakości należy kliknąć na napis YouTube w prawym dolnym roku.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl