Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć wykonanych przede wszystkim na najwyższym szczycie Bieszczad (po stronie polskiej) – na TARNICY 1346m oraz z Przełęczy GOPR-owców, czyli między Tarnicą, a Krzemieniem.

.
Przyłączamy się do apelu Zarządu GOPR:

„Szanowni Turyści i Mieszkańcy terenów górskich.
W związku z panującym na obszarze całego kraju zagrożeniem epidemiologicznym zwracamy się z apelem, aby w najbliższym czasie zrezygnować z wszelkich wyjść w góry.
W chwili obecnej staramy się do minimum ograniczyć potencjalne ryzyko zakażenia się naszych ratowników oraz ryzyko poddania ich konieczności kwarantanny, przy jednoczesnym zapewnieniu możliwości operacyjnych w naszych Stacjach Ratunkowych. W szczególności wstrzymaliśmy możliwość przeprowadzania szkoleń grupowych i centralnych, akcji profilaktycznych oraz prelekcji.
Pomimo tego chociażby jedno podejrzenie zakażenia może doprowadzić do konieczności kwarantanny zespołów ratowników z poszczególnych Stacji Ratunkowych, a do tego nie możemy dopuścić.
Dlatego też uprzejmie prosimy o dostosowanie się do naszego apelu.
Naczelnik GOPR, Zarząd Główny GOPR”

Zachęcamy do ruchu, ale lepiej się wybrać w niższe partie gór, gdzie śniegu już nie ma oraz unikania skupisk ludzi.

PS. Zdjęcia wykonał nasz przedstawiciel Mariusz Janik, który wyszedł na szczyt dzięki nartom ski-tour oraz zjechał – ale to wymaga znacznie większych umiejętności, zupełnie innych niż stosowane na przygotowanych stokach narciarskich (instruktor narciarstwa z wieloletnim doświadczeniem jazdy poza trasami).

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl