BARDEJÓW

Bardejowskie Kupele – BASENY Svidnik

Bardejov to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast Słowacji. W XVI wieku wzniesiono wokół niego mury obronne z 17 wieżami, z których kilka zachowało się do dziś. Podczas wyprawy poznamy również słynne uzdrowisko, w którym gościła sama cesarzowa Elżbieta „Sisi”. Przypuszczamy, że sporo osób wybierze się na tę wycieczkę przede wszystkim po to by skorzystać z aquaparku położonego najbliżej od Bieszczad! To wycieczka z przewodnikiem, więc czeka na Państwa sporo ciekawostek związanych z mijanymi widocznymi z autokaru miejscami: Medzilaborce z Muzeum Endi Warchola, Stropkov, ruiny zamku Zborov…

MAPA wycieczki BARDEJÓW, Bardejowskie Kupele i baseny Svidnik

drukuj PROGRAM wycieczki BARDEJÓW drukuj

• około 7:30 wyjazd na wycieczkę z Bieszczad (poniżej szczegółowy rozkład jazdy)

zwiedzanie BARDEJOWA ze starówką wpisaną na listę UNESCO: kościół św. Idziego z XIVw., najlepiej na Słowacji zachowane mury obronne XIV-XVI w.!, baszty, ratusz, kamienice, fontanna multimedialna, pomnik św. Floriana…, czas wolny

• spacer po uzdrowisku BARDEJOWSKIE KUPELE, pijalnia wód mineralnych, pomnik cesarzowej Elżbiety, kupelne oblaty…

3 godz. pobyt w kompleksie BASENÓW W SVIDNIKU: Aquaruthenia (duży basen relaksacyjny z hydromasażami, gejzerami, biczami wodnymi; kilka połączonych jacuzzi z podwodnym oświetleniem i za dodatkową opłatą 5 saun z chłodzeniem w drewnianej beczce!), a w okresie letnim 2 baseny zewnętrzne: dziecięcy o głębokości do 70 cm (6x12m) i pływacki (23x12m) oraz Wodny Świat: zjeżdżalnie, basen ze sztuczną falą, pływacki, boisko do siatkówki i inne atrakcje. Przy basenach jest restauracja serwująca tradycyjną kuchnię łemkowską i słowacką.

lub Skansen Budownictwa Ludowego w Svidniku i wystawa plenerowa militariów z okresu wielkiej bitwy Dukielsko-Preszowskiej (są to propozycje dla osób, które nie chcą wchodzić na baseny)

• około 20-tej zakończenie wycieczki w Bieszczadach

CENA: wycieczka organizowana na zamówienie grup

czas trwania: 8 – 20

CENA OBEJMUJE: autokar / bus z klimatyzacją, bilety wstępu: kościół w Bardejowie i baseny: Aquaruthenia + Wodny Świat!, opłaty parkingowe i drogowe, usługi przewodnika oraz ubezpieczenie NNW i KL.

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

DOKUMENTY: do podróżowania po Europie należy posiadać dowód osobisty lub paszport. Ich brak grozi mandatem oraz zatrzymaniem w celu wyjaśnienia do 72h.

WALUTA: na terenie Słowacji obowiązującą walutą jest euro (1 euro to około 4,20 zł). Wymianę złotówek na euro można dokonać podczas wycieczki podczas postoju w Stropkovie na Słowacji. W czasie wycieczki euro może się przydać na: zakup drobnych pamiątek, napoje i przekąski na terenie basenów termalnych. Ceny produktów na Słowacji są zbliżone do cen w Polsce.

WYPOSAŻENIE: dowód osobisty lub paszport, złotówki, a także: okrycie przeciwdeszczowe, wygodne obuwie, strój kąpielowy, ręcznik, klapki jak i suchy prowiant, napoje  na czas podróży.

UBEZPIECZENIE – uczestników wycieczek krajowych ubezpieczamy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, a wycieczek zagranicznych od NNW i Kosztów Leczenia w TU AXA (ogólne warunki dostępne na AXA).
Wybierającym się za granicę zachęcamy (nie ma obowiązku) zabrać kartę ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) z NFZ. Karta stanowi dowód, że dana osoba jest ubezpieczona w jednym z krajów UE oraz uprości płatności i procedury zwrotu poniesionych kosztów w razie wypadku.

ROZETA KARPACKA

Na wycieczki jednodniowe tylko z Biurem Podróży BIESZCZADER!
Bieszczady z drezynami, Traperska Przygoda, Lwów, Węgry, Słowacja,
PERŁY Podkarpacia, a także PRZEMYŚL ze Szwejkiem! i wyprawy UAZ-ami!

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl