KOSZYCE i jaskinia JASOVSKA

Będąc już w Koszycach, warto by było skorzystać z okazji i zwiedzić urokliwe okolice miasta. Koszyce są bramą wyjściową do regionu, który charakteryzuje się mnóstwem przyrodniczych lub kulturalno-zabytkowych unikatów na skalę światową. Podczas naszej wycieczki przeniesiemy się w czasy tajemniczego Średniowiecza, na majestatyczne grody i zamki, udamy się do podziemnego królestwa jaskiń klasy UNESCO, do parków narodowych czy po kulturę ludową. To nie przypadek, że właśnie Koszyce znajdujące się na granicy Schengen, uzyskały tytuł Europejskiej Stolicy Kultury na rok 2013, aby stać się węzłem kulturowym, w którym spotyka się wschód z zachodem.

PROGRAM wycieczki KOSZYCE

● wyjazd na wycieczkę do Koszyc około 7 rano

wycieczka autokarowa z przewodnikiem przez Bieszczady i Słowację, gdzie z okien zobaczymy i usłyszymy ciekawe historie m.in. o bieszczadzkiej kolejce leśnej, Medzilaborcach z muzeum Endiego Warchola i cerkwi posiadającej 1600m2 polichromii, miasteczko Stropkov z kościołami z XIV i XVII wieku (z postojem na toaletę i ewentualną wymianę walut), Zamek Kapuszański i Sariski, Presov (katedra, muzeum wina, kopalnia soli, obserwatorium astronomiczne)

● jaskinia JASOVSKA – dzięki swojemu znaczeniu oraz unikalnej formie została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jaskinia wyróżnia się wyjątkowym bogactwem nacieków, zróżnicowanych zarówno pod względem form jak i barw. Żyje tu także kilka gatunków nietoperzy. Długość trasy: 720 m, czas przejścia: około 45 minut.

KOSZYCE: herb (pierwszy i najstarszy herb miejski w Europie z 1369r.!), pozostałości podziemnego miasta, dom Beli Gestera (projektanta znanych kanałów i tras kolejowych, w tym m. in. Kanału Panamskiego i Korynckiego),2 synagogi, Pałac Jakuba, most miłości, katedra św. Elżbiety (zwiedzanie wnętrza), a dla chętnych w czasie wolnym podziwianie panoramy miasta z wieży kościelnej (1,5 euro), Wieża Urbana z muzeum figur woskowych oraz dzwon, park z grającą fontanną i „grającym drzewem”, Teatr Państwowy, słup morowy (przy nim składano podziękowania Pannie Marii za pomoc w walce z epidemiami z lat 1709 i 1710), kościół ewangelicki i budynek przy pomniku Franciszka Rakoczego (wybudowany na wzór domu, w którym mieszkał w Turcji), Dom Kata (obecnie z Muzeum Tortur), ulica rzemiosł (nadal trwa produkcja i sprzedaż pamiątek), pomnik maratończyka (upamiętniający najstarszy maraton w Europie) i wiele innych

● podczas wycieczki w czasie wolnym jest możliwość zjedzenia obiadu w restauracji w cenie 5,90 euro („jesz ile chcesz”!)

● zakończenie wycieczki w Bieszczadach około 20-tej

……CENA: uzależniona od programu i liczby osób

czas trwania wycieczki: 7 – 21

Rozeta Karpacka Bieszczady

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

DOKUMENTY: do podróżowania po Europie należy posiadać dowód osobisty lub paszport. Ich brak grozi mandatem oraz zatrzymaniem w celu wyjaśnienia do 72h.

WALUTA: na terenie Słowacji obowiązującą walutą jest euro (1 euro to około 4,20 zł). Wymianę złotówek na euro można dokonać podczas wycieczki podczas postoju w Stropkovie na Słowacji. W czasie wycieczki euro może się przydać na: zakup drobnych pamiątek, napoje i przekąski. Ceny produktów na Słowacji są zbliżone do cen w Polsce.

WYPOSAŻENIE: dowód osobisty lub paszport, złotówki, a także: polar (szczególnie może się przydać podczas zwiedzania jaskini Jasovskiej, gdzie panuje stała temperatura 7 st.), okrycie przeciwdeszczowe, wygodne obuwie jak i suchy prowiant, napoje na czas podróży.

roz_04---500-czerwone

Na wycieczki jednodniowe tylko z Biurem Podróży BIESZCZADER!
Bieszczady, Kolej Zakarpacka, Lwów, Węgry, Słowacja,
a na zamówienie również Pikuj 1408m, Okolice Krosna, Pogórze Przemyskie.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl