Najbardziej widokowy przejazd koleją na odcinku Zagórz – Komańcza ponownie rusza!

Pociągi będą kursować w każdy weekend od 1 sierpnia do 27 września 2015.

Przejazdy będą odbywać się w komfortowych warunkach, bo nowoczesnym szynobusem z klimatyzacją, z dostępem do Wi-Fi, automat do biletów z możliwością płatności kartą oraz miejscami do przewożenia rowerów!

Jest to historyczna linia kolejowa, którą można było dojechać ze Lwowa do Budapesztu! Wymieniony odcinek przebiega niemal cały czas wzdłuż rzeki Osława – widoki na cerkwie, imponujące progi skalne, przełomy górskie (śmiało można porównać z przełomem pienińskim!), zabytkowe budynki stacji kolejowych, a także terenami zupełnie pozbawionymi cywilizacji, gdzie widać dzikie zwierzęta!

Pociągi na linii kolejowej Zagórz - Komańcza Cerkiew w Wielopolu widoczna podczas przejazdu koleją Zagórz - Komańcza Przełom Osławy nad Mokrem - rzeka, droga i tory Klasztor Sióstr Nazaretanek w Komańczy z izbą pamięci kard. S. Wyszyńskiego Jedno z Jeziorek Duszatyńskich w rezerwacie Zwiezło koło Komańczy Zachód słońca nad jedną z cerkwi na Szlaku Ikon Doliny Osławy

Poniżej informacje o cenach biletów, rozkład jazdy, opisy atrakcji w okolicach Komańczy…

Zachęca również wysokość BILETÓW – na najdłuższym odcinku Jasło – Komańcza wynoszą:
– bilet normalny: 11,97 zł!!!
– szkolny: 7,54 zł!!!
– studencki: 5,87 zł!!!
– mini bilet Turystyczny – 39 zł (bilet imienny ważny w weekendy, z którym można podróżować bez ograniczeń pociągami REGIO).

ROZKŁAD JAZDY:
– Odjazdy: Jasło 7:00, Krosno 7:32, Zagórz 8:40, Komańcza przyjazd 9:31.
– Odjazdy: Komańcza 16:10, Zagórz 17:01, Krosno 18:08, Jasło przyjazd 18:40.
Szczegółowy ROZKŁAD na: http://www.przewozyregionalne.pl/sites/default/files/biblioteka/roazklad_komancza_1.pdf

Osoby, które chciałyby dojechać do KOMAŃCZY i tam skorzystać z różnych ATRAKCJI proponujemy:
klasztor sióstr nazaretanek z izbą pamięci poświęconą kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu
wizytę u Pani Darii Boiwka, która u siebie w domu zgromadziła stroje łemkowskie, a sama fantastycznie opowiada i wykonuje krywulki, hafty i różne pamiątki
– zwiedzić dwie cerkwie
– przejść szlakiem poprowadzonym wokół Komańczy poprowadzonym po ww atrakcjach
– dla wytrawnych turystów wędrówkę do Jeziorek Duszatyńskich (uwaga: przejście zajmuje aż 7 godzin…)
– spróbować kawy i innych napojów w stylowo odnowionej starej kuźni!

Poddajemy też pomysły dla osób, które chciałyby rano dojechać do Komańczy, a wrócić do Zagórza w inny sposób:
– rowerem Szlakiem Ikon Doliny Osławy (w każdej z mijanych miejscowości czynna cerkiew)
– rowerem Szlakiem Dobrego Wojaka Szwejka (widoki, chyże łemkowskie, cerkwie, mosty na linach)
– szlakiem turystycznym koloru niebieskiego: Rzepedź – Turzańsk – Suliła – Kulaszne – Morochów – Zagórz.

– Połączenie będzie obsługiwane  autobusem szynowym  serii SA 103. Oferuje max 70 miejsc siedzących oraz do 100 stojących. W części niskopodłogowej pojazd przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Przy drzwiach wejściowych znajdują się platformy wjazdowe dla ww. osób oraz przestrzenie dla większych bagaży. Autobus wyposażony jest w automat do sprzedaży biletów – płatność kartą płatniczą. Pojazd oferuje  miejsca do przewozu rowerów. Całość wyposażona jest w system klimatyzacji powietrza, wyświetlacze informacji dla pasażera oraz Wi-Fi.” – informują Przewozy Regionalne.

W akcję promocyjną nowych połączeń w Bieszczady włączyli się sympatycy kolei. – Decyzja o uruchomieniu od 1 sierpnia br. weekendowych pociągów turystycznych w Bieszczady relacji: Jasło – Krosno – Zagórz – Komańcza stwarza wyśmienitą okazję do promocji lokalnych atrakcji turystycznych ulokowanych w sąsiedztwie bieszczadzkich, niezwykle malowniczo położonych szlaków kolejowych – czytamy na stronie www.KochamKolej.pl

ROZETA KARPACKA

Nie mieliśmy czasu, aby uczestniczyć w pierwszym przejeździe koleją na odcinku od Zagórza do Komańczy, ale wykonaliśmy zdjęcia pociągu i atrakcji jakie widzą turyści podróżujący na tym odcinku podczas przejazdu pociągiem w Mokrem i Wysoczanach:

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl