Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które wykonaliśmy podczas lotu paralotnią nad Zalewem Solińskim, a dziś prezentujemy te przedstawiające ZAWÓZ. Czy Zawóz jest pięknie położoną miejscowością w Bieszczadach to sami ocenicie przeglądając poniższe zdjęcia… 😉 Jednak kilkoma słowami dodamy, że Zawóz jest położony na kilku wzgórzach zaczynając na południu od zalesionego wzgórza Kiczora 627m, przez wzgórza bez nazw o wysokościach 495m, 516m, 453 i 520m, a kończąc na widokowym Wilczym Garbie oddzielającym Zawóz od Werlasu. Jednak w Zawozie czekają na Was przede wszystkim malownicze zatoczki wżerające się głęboko w ląd…

ZAWÓZ – zdjęcia wykonane podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami zimą:

Widokowy Wilczy Garb i półwysep ciągnący się w stronę Wyspy Dużej oraz Polańczyka. Widokowy Wilczy Garb i półwysep ciągnący się w stronę Wyspy Dużej oraz Polańczyka.
Widok od zalesionego wzgórza Kiczora 627m najbardziej wysuniętego na południe w Zawozie przez górę Tołsta 749m aż po bieszczadzkie połoniny. Widok od zalesionego wzgórza Kiczora 627m najbardziej wysuniętego na południe w Zawozie przez górę Tołsta 749m aż po bieszczadzkie połoniny.
Widok od Zawozu w stronę Werlasu, a po drugiej stronie Zalewu Solińskiego Teleśnica. Widok od Zawozu w stronę Werlasu, a po drugiej stronie Zalewu Solińskiego Teleśnica.
Gdy mróz skuje wody Zalewu Solińskiego to da się przejść z Zawozu do Wołkowyi suchą stopą ;-) Gdy mróz skuje wody Zalewu Solińskiego to da się przejść z Zawozu do Wołkowyi suchą stopą ;-)
Zabudowania Zawozu przepięknie położone na zboczach gór w stronę Tołsty 749m, a w oddali Olchowiec i Chrewt. Zabudowania Zawozu przepięknie położone na zboczach gór w stronę Tołsty 749m, a w oddali Olchowiec i Chrewt.
Pierwsze zabudowania w Zawozie nad Zalewem Solińskim. Pierwsze zabudowania w Zawozie nad Zalewem Solińskim.
Widok z nad rzeki Solinka tworzącej Zalew Soliński - po lewej część zabudowań Wołkowyi, a po prawej Zawóz. Widok z nad rzeki Solinka tworzącej Zalew Soliński - po lewej część zabudowań Wołkowyi, a po prawej Zawóz.
Wody Zalewu Solińskiego przy Zawozie skute lodem, a dalej w stronę Polańczyka jeszcze nie. Wody Zalewu Solińskiego przy Zawozie skute lodem, a dalej w stronę Polańczyka jeszcze nie.
Widok od Zawozu aż po zaporę wodną w Solinie tworzącą Zalew Soliński. Widok od Zawozu aż po zaporę wodną w Solinie tworzącą Zalew Soliński.
W Zawozie znajdziecie nocleg, a latem wypożyczalnie sprzętów wodnych nad Zalewem Solińskim. W Zawozie znajdziecie nocleg, a latem wypożyczalnie sprzętów wodnych nad Zalewem Solińskim.
Gdy temperatura spada poniżej zera w pierwszej kolejności zamarza woda Zalewu Solińskiego w górnej jej części - na tym zdjęciu Bieszczadzkiego Morza dobrze to widać... Gdy temperatura spada poniżej zera w pierwszej kolejności zamarza woda Zalewu Solińskiego w górnej jej części - na tym zdjęciu Bieszczadzkiego Morza dobrze to widać...
Widok na dawne wzgórze o wysokości 453m dziś tworzące swoisty półwysep czy cypel w Zawozie nad Zalewem Solińskim. Widok na dawne wzgórze o wysokości 453m dziś tworzące swoisty półwysep czy cypel w Zawozie nad Zalewem Solińskim.
Widok z Zawozu w stronę Wyspy Dużej, po lewej Polańczyka, a w oddali zapory wodnej w Solinie i góry Jawor 741m. Widok z Zawozu w stronę Wyspy Dużej, po lewej Polańczyka, a w oddali zapory wodnej w Solinie i góry Jawor 741m.
Warto na tym zdjęciu wykonanym z paralotni zwrócić uwagę na wąskie i długie zatoki Zalewu Solińskiego w Zawozie. Warto na tym zdjęciu wykonanym z paralotni zwrócić uwagę na wąskie i długie zatoki Zalewu Solińskiego w Zawozie.
Lód i woda podziwiane podczas lotu paralotnią nad Zawozem, a w oddali Polańczyk oraz Wyspa Duża. Lód i woda podziwiane podczas lotu paralotnią nad Zawozem, a w oddali Polańczyk oraz Wyspa Duża.
Może i trochę dużo zdjęć przedstawiających ZAWÓZ, ale zależy nam na tym, aby każdy z mieszkańców czy mających noclegi mógł dojrzeć swój dom. Może i trochę dużo zdjęć przedstawiających ZAWÓZ, ale zależy nam na tym, aby każdy z mieszkańców czy mających noclegi mógł dojrzeć swój dom.
Widok od Zawozu przez górę Jawor 741 nad Soliną aż po Góry Słonne. Widok od Zawozu przez górę Jawor 741 nad Soliną aż po Góry Słonne.
Najdalej wysunięte na północ zabudowania Zawozu i widok na Półwysep Werlas, górę Jawor, zaporę wodną w Solinie, wyspy Duża i Zajęcza (Mała) oraz Polańczyk i Myczków. Najdalej wysunięte na północ zabudowania Zawozu i widok na Półwysep Werlas, górę Jawor, zaporę wodną w Solinie, wyspy Duża i Zajęcza (Mała) oraz Polańczyk i Myczków.
Czyż Zawóz nie jest przepięknie położony nad Zalewem Solińskim zwanym Bieszczadzkim Morzem? Czyż Zawóz nie jest przepięknie położony nad Zalewem Solińskim zwanym Bieszczadzkim Morzem?

W Zawozie znajdziecie bardzo duży wybór noclegów w domkach, jak i noclegów w gospodarstwa agroturystycznych. Czekają na Was również wypożyczalnie sprzętów wodnych, którymi warto popływać po Zalewie Solińskim, który na tym odcinku jest utworzony głównie przez rzekę Solinka.

ROZETA KARPACKA

Wykonaliśmy też kilka zdjęć miejscowości ZAWÓZ obiektywem rybie oko z najważniejszymi atrakcjami, ukształtowaniem i noclegami:

Zalew Soliński skuty lodem, który połączył po lewej widoczną Wołkowyję, a po prawej Zawóz. Zalew Soliński skuty lodem, który połączył po lewej widoczną Wołkowyję, a po prawej Zawóz.
Na pierwszym planie WOŁKOWYJA, a na drugim - za lodem Zalewu Solińskiego - ZAWÓZ. Obydwie miejscowości z ogromnym wyborem noclegów. Na pierwszym planie WOŁKOWYJA, a na drugim - za lodem Zalewu Solińskiego - ZAWÓZ. Obydwie miejscowości z ogromnym wyborem noclegów.
Na dole zdjęcia Wołkowyja, w centrum rzeka Solinka tworząca Zalew Soliński, a dalej wzgórza Kiczora i Tołsta oddzielające Zawóz od Bukowca i Terki. Na dole zdjęcia Wołkowyja, w centrum rzeka Solinka tworząca Zalew Soliński, a dalej wzgórza Kiczora i Tołsta oddzielające Zawóz od Bukowca i Terki.
Będąc w Zawozie trudno dostrzec jak jest rozległą miejscowością z ogromną ilością noclegów, a na tym zdjęciu wykonanym zimą z paralotni możecie to dostrzec. Będąc w Zawozie trudno dostrzec jak jest rozległą miejscowością z ogromną ilością noclegów, a na tym zdjęciu wykonanym zimą z paralotni możecie to dostrzec.
Na pierwszym planie zabudowania Wołkowyi, po lewem za wodą Zawóz, a po prawej Bukowiec. Na pierwszym planie zabudowania Wołkowyi, po lewem za wodą Zawóz, a po prawej Bukowiec.
To zdjęcie wykonaliśmy lecąc nad Rybnem i Wołkowyją z widokiem na ZAWÓZ widoczny w całej okazałości nad Jeziorem Solińskim. To zdjęcie wykonaliśmy lecąc nad Rybnem i Wołkowyją z widokiem na ZAWÓZ widoczny w całej okazałości nad Jeziorem Solińskim.
ZAWÓZ przepięknie położona miejscowość nad Zalewem Solińskim z ogromną ilością noclegów w domkach, apartamentach i pokojach gościnnych na jednej fotografii wykonanej zimą podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami. ZAWÓZ przepięknie położona miejscowość nad Zalewem Solińskim z ogromną ilością noclegów w domkach, apartamentach i pokojach gościnnych na jednej fotografii wykonanej zimą podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl