Właśnie przeczytaliśmy rozporządzenie mówiące o tym, że kolejny kraj chce zrujnować turystykę… Od 1 września 2020 nie będziemy mogli przekroczyć granic Węgier, a zakaz ma obowiązywać przez miesiąc.

Władze Węgier przywracają zakaz wjazdu na terytorium państwa. Jest to powrót do przepisów zastosowanych przy pierwszej fali pandemii, podał portal businessinsider.com.pl Kroki podjęte przez Węgrów mają na celu ograniczenie rozwoju epidemii korona wirusa covid-19.

– Jeśli chodzi o przepisy dotyczące ochrony granicy, wracamy do przepisów zastosowanych podczas pierwszej fali (epidemii koronawirusa): od 1 września na terytorium Węgier nie mogą wjeżdżać obywatele innych państw. Wyjątkiem będą tylko uzasadnione sytuacje, przy zachowaniu przepisów dotyczących bezpieczeństwa – powiedział szef kancelarii premiera Gergely Gulyas na konferencji prasowej w Budapeszcie.

– Na terytorium Węgier będą mogli wjechać obywatele innych państw w ramach konwoju wojskowego, podróży służbowych z ramienia firm międzynarodowych (…) będzie też możliwość podróży dyplomatycznych i oficjalnych – dodał Gulyas.

PS. Na dzień 28 sierpnia 2020 na całych Węgrzech jest zarażonych 120 osób…

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl