Uprzejmie donosimy, iż od 1 lipca 2021 rozpoczynamy WYCIECZKI NA UKRAINĘ! Przejście graniczne z Ukrainą w Krościenku zostało otwarte! 🙂

DOKUMENTY niezbędne do przekroczenia granicy:
1. PASZPORT z aktualnym terminem ważności
2. osoby powyżej 12 roku życia wydrukowany CERTYFIKAT potwierdzający otrzymanie pełnego cyklu szczepień szczepionką przeciw COVID-19 z listy WHO, wystawiony w języku angielskim lub z tłumaczeniem na język angielski (aby nie trafić na kwarantanne po powrocie do Polski szczepienie musi być wykonane minimum 14 dni wcześniej!).

UWAGA: OZDROWIEŃCY posiadający wydrukowany certyfikat w języku angielskim mogą przekraczać granicę do okresu jego ważności i po powrocie do Polski nie będzie kwarantanny.

WZÓR CERTYFIKATU potwierdzającego otrzymanie pełnego cyklu szczepień przeciw covid-19 przetłumaczonego na język angielski,
który należy wydrukować ze strony www.PACJENT.gov.pl

Certyfikat covid 19 koronawirus wzór niezbędny do przekroczenia granicy z Ukrainą jadąc na wycieczkę jednodniową do Lwowa z Bieszczad.

Zatem zapraszamy do zapoznania się z programami oraz rezerwacji następujących wycieczek jednodniowych na Ukrainę:
LWÓW
KOLEJ ZAKARPACKA
PIKUJ 1408m
uzdrowisko TRUSKAWIEC

PS. Jest jeszcze inna możliwość – można zrobić test PCR (w Sanoku cena 430 zł, a w Brzozowie 280 zł), aby wjechać na Ukrainę, ale po powrocie obowiązuje 10 dniowa kwarantanna… Więc tej opcji nawet nie podajemy.

ROZETA KARPACKA

Od wymogu posiadania ubezpieczenia oraz negatywnego wyniku testu lub dokumentu potwierdzającego przejście pełnego kursu szczepienia obowiązuje lista wyjątków. Należą do nich cudzoziemcy i bezpaństwowcy, którzy:

  • na stałe mieszkają na Ukrainie;
  • nie ukończyli 12. roku życia;
  • posiadają status uchodźcy;
  • są uznani za osoby potrzebujące ochrony uzupełniającej;
  • są akredytowanymi na Ukrainie pracownikami misji dyplomatycznych i urzędów konsularnych oraz przedstawicielstw oficjalnych misji międzynarodowych organizacji lub członkami ich rodzin,
  • pracują jako kierowcy i członkowie załóg pojazdów towarowych, autobusów wykonujących przewozy regularne, nieregularne i wahadłowe, członkowie załóg lotniczych i morskich, statków rzecznych, członkowie załóg pociągów i lokomotyw i przekraczają granicę Ukrainy w związku z wykonywaniem zadań służbowych;
  • biorą udział w szkoleniach Sił Zbrojnych Ukrainy jako zawodowi żołnierze sił zbrojnych państw NATO i krajów członkowskich programu „Partnerstwo dla Pokoju”.

Ubezpieczenie: przy wjeździe na Ukrainę musisz posiadać przy sobie polisę ubezpieczeniową pokrywającą koszty związane z leczeniem COVID-19 oraz ew. obserwacją w placówce medycznej (kwarantanną). Ubezpieczenie musi pokrywać cały okres pobytu na Ukrainie. Strona ukraińska akceptuje ubezpieczenia wystawione przez firmy ubezpieczeniowe:

  • zarejestrowane na Ukrainie;
  • firmy ubezpieczeniowe posiadające swoje przedstawicielstwa na Ukrainie;
  • firmy, które mają podpisaną umowę o assistance z ukraińskim partnerem.

Ubezpieczenie przeciw covid 19 mają Państwo w cenie naszych wycieczek jednodniowych.

Powyższe informacje i zachęcamy przeczytać więcej pochodzą ze strony MINISTERSTWO SPRAW ZAGRANICZNYCH.

Zasady dla podróżnych przybywających do Polski spoza strefy Schengen i Unii Europejskiej są podane na serwisie Rzeczypospolitej Polskiej.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl