WERLAS to miejscowość położona na kilku wzgórzach o wysokości około 550 metrów oraz na Półwyspie Werlas, u którego krańca 2 główne rzeki tworzące Zalew Soliński: Solinka i San się łączą. Stojąc na brzegu Jeziora Solińskiego w Polańczyku, Wołkowyi, czy na zboczach góry Jawor widzimy po prostu porośnięte lasami wzgórza. Dopiero podczas lotu paralotnią dostrzegliśmy przepięknie postrzępione brzegi i magiczne zatoczki

Z kart historii warto wspomnieć, że Werlas był dawniej przysiółkiem Soliny. Znajdował się w nim jeden z folwarków – tzw. Stary Folwark. Przed II wojną światową Werlas liczył około 10 domów zamieszkiwanych głównie przez szlachtę zagrodową o nazwisku Koncewicz.
Po utworzeniu Jeziora Solińskiego stał się samodzielną wsią (to jedyna część dawnej Soliny, która nie została zalana wodą).

Tyle słów, a teraz zapraszamy do obejrzenia FOTOGRAFII, które wykonaliśmy podczas lotu na paralotni nad Bieszczadami
18 czerwca 2021, a przedstawiają WERLAS i Zalew Soliński:

Zbliżenie na Półwysep Werlas sfotografowany podczas lotu paralotnią nad Zalewem Solińskim i Bieszczadami. Zbliżenie na Półwysep Werlas sfotografowany podczas lotu paralotnią nad Zalewem Solińskim i Bieszczadami.
Końcówka Półwyspu Jawor z domkami wypoczynkowymi - czy nie wygląda jak ogon smoka czy jaszczura? ;-) Końcówka Półwyspu Jawor z domkami wypoczynkowymi - czy nie wygląda jak ogon smoka czy jaszczura? ;-)
Łąki na wzgórzu widokowym 551m nad Werlasem i widok na Zalew Soliński od Polańczyka przez Solinę i Półwysep Jawor. Łąki na wzgórzu widokowym 551m nad Werlasem i widok na Zalew Soliński od Polańczyka przez Solinę i Półwysep Jawor.
Na środku WYSPA DUŻA, dalej Polańczyk, a po prawej Półwysep Werlas. Na środku WYSPA DUŻA, dalej Polańczyk, a po prawej Półwysep Werlas.
Po lewej Wyspa Duża, a po prawej Półwysep Werlas - atrakcyjne położenie Zalewu Solińskiego widziane z paralotni. Po lewej Wyspa Duża, a po prawej Półwysep Werlas - atrakcyjne położenie Zalewu Solińskiego widziane z paralotni.
Łąki na wzgórzu widokowym 551m nad Werlasem i widok na Polańczyk, Solinę, górę Jawor... Łąki na wzgórzu widokowym 551m nad Werlasem i widok na Polańczyk, Solinę, górę Jawor...
Po lewej tzw. Nowy Folwark, a po prawej Stary Folwark - wszystko to magiczne tereny Werlasu nad Zalewem Solińskim... Po lewej tzw. Nowy Folwark, a po prawej Stary Folwark - wszystko to magiczne tereny Werlasu nad Zalewem Solińskim...
Po lewej to zabudowania Zawozu czy Werlasu? Po lewej to zabudowania Zawozu czy Werlasu?
Na pierwszym planie zabudowania Werlasu, na środku Wyspa Duża, a dalej Polańczyk - zdjęcie z lotu paralotnią nad Jeziorem Solińskim. Na pierwszym planie zabudowania Werlasu, na środku Wyspa Duża, a dalej Polańczyk - zdjęcie z lotu paralotnią nad Jeziorem Solińskim.
Widok na Werlas i odnogi gór na czele z Półwyspem Werlas od strony wschodniej, lecąc paralotnią nad Jeziorem Solińskim. Widok na Werlas i odnogi gór na czele z Półwyspem Werlas od strony wschodniej, lecąc paralotnią nad Jeziorem Solińskim.
Półwysep Werlas na pierwszym planie, a dalej od prawej: Półwysep Jawor z górą Jawor 741m oraz budowaną koleją linową, na środku Wyspa Mała zwana Zajęczą, a po lewej część Polańczyka. Półwysep Werlas na pierwszym planie, a dalej od prawej: Półwysep Jawor z górą Jawor 741m oraz budowaną koleją linową, na środku Wyspa Mała zwana Zajęczą, a po lewej część Polańczyka.
Widok na część Półwyspu Werlas patrząc w kierunku południowym, a zdjęcie z paralotni :-) Widok na część Półwyspu Werlas patrząc w kierunku południowym, a zdjęcie z paralotni :-)
Głęboka zatoka Zalewu Solińskiego między półwyspami z zabudowaniami Werlasu - tzw. Nowym i Starym Folwarkiem. Głęboka zatoka Zalewu Solińskiego między półwyspami z zabudowaniami Werlasu - tzw. Nowym i Starym Folwarkiem.
WERLAS - zdjęcie wykonane podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami i Jeziorem Solińskim. WERLAS - zdjęcie wykonane podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami i Jeziorem Solińskim.
Na pierwszym planie zabudowania Werlasu, na środku Wyspa Duża, a dalej Polańczyk - zdjęcie z paralotni. Na pierwszym planie zabudowania Werlasu, na środku Wyspa Duża, a dalej Polańczyk - zdjęcie z paralotni.
Magiczna zatoka Jeziora Solińskiego w Werlasie między Nowym i Starym Folwarkiem. Magiczna zatoka Jeziora Solińskiego w Werlasie między Nowym i Starym Folwarkiem.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl