Bieszczady to góry, a jak są góry to zwykle zimą jest biało i większość szukających w Bieszczadach czy w Województwie Podkarpackim atrakcji chciałoby pojeździć na nartach! Prawda? Gdy prawie 2 lata temu dowiedzieliśmy się od Wójta Gminy Olszanica o tym, że udało im się dostać pieniądze na budowę nowej kolei linowej to dosłownie podskoczyliśmy z zachwytu! Tym bardziej, że nowy wyciąg narciarski został wybudowany na północnych zboczach, czyli miejscu, gdzie słońca mniej dociera i śnieg się znacznie dłużej utrzymuje. Gmina Olszanica dostała ponad 20 milionów złotych na budowę Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu „Bieszczad Ski”.

ROZETA KARPACKA

Zapraszamy do obejrzenia FILMU, który nakręciliśmy podczas pierwszego zjazdu na nartach 12 stycznia 2022, Wańkowa – Bieszczad Ski:

BIESZCZAD.SKI - wyciąg narciarski kolej linowa krzesełkowa w miejscowości Wańkowa, Gmina Olszanica - jedna z atrakcji zimą w Bieszczadach

ROZETA KARPACKA

Obserwacje terenu planowanego na wyciąg narciarski w Wańkowej trwały przez około 30 lat. Okazuje się, że w dolinie wsi Wańkowa temperatura jest niższa o 2-3 stopnie niż w sąsiednich miejscowościach.

W Wańkowej powstał nowy wyciąg narciarski w Bieszczadach, na którym na szczyt góry można wyjechać 4 osobowymi kanapami. Główna trasa zjazdowa w linii prostej ma 1 200 metrów. Powstał również wyciąg talerzykowy oraz zostały zamontowane 3 taśmy dla początkujących narciarzy i snowboardzistów. Został oczywiście wybudowany profesjonalny i jednocześnie bardzo wydajny system naśnieżania. U podnóża kolei linowej w Wańkowej powstał duży budynek z restauracją, wypożyczalnią sprzętów narciarskich, toaletami, kasami biletowymi oraz miejscem dla instruktorów narciarskich i pomagających osobom jeżdżących na snowboardach.

Zarządzający koleją linową Bieszczad Ski w Wańkowej przekazali nam informacje, że ośrodek będzie działał przez cały rok – chcą tu zamontować jedną z najdłuższych TYROLEK w Europie o długości 1 200 metrów!, powstaną trasy rowerowe do downhill, działa restauracja i sami byśmy sobie życzyli, aby na szczycie góry Magura 620m powstała również w przyszłości wieża widokowa – można by z niej podziwiać widoki zarówno na Bieszczady, jak i Pogórze Przemyskie…

ROZETA KARPACKA

Na koniec zapraszamy do obejrzenia FILMU, który nakręciliśmy lecąc na PARALOTNI nad Bieszczadami i powstającą jeszcze wtedy koleją linową w Wańkowej – Bieszczad Ski:

Przygotowania do otwarcia kolei linowej wyciągu krzesełkowego w Wańkowej - Gmina Olszanica, czyli jednej z atrakcji zimowych w Bieszczadach.

ROZETA KARPACKA

Zapraszamy również na strony kolei linowej / wyciągu narciarskiego w Wańkowej – Gmina Olszanica, gdzie znajdziecie aktualności, informacje o wyciągu, noclegach, restauracji, szkółce narciarskiej, wypożyczalni sprzętu narciarskiego, kontakt, telefon, cennik karnetów, a także widok na żywo przez 3 kamery:

www BIESZCZAD.ski

FACEBOOK Bieszczad.Ski

INSTAGRAM Bieszczad.Ski

ROZETA KARPACKA

Zdjęcia z NAŚNIEŻANIA kompleksu narciarskiego Bieszczad Ski w Wańkowej:

ROZETA KARPACKA

FILM z lotu nad naśnieżanym wyciągiem narciarskim Bieszczad Ski:

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl