20 czerwca 2024 przypada NAJDŁUŻSZY DZIEŃ W ROKU, o 22:50 rozpoczyna się ASTRONOMICZNE LATO, a po rozdaniu świadectw 21 czerwca 2024 dla części osób po prostu WAKACJE 2024. Mamy nadzieję, że choć na chwilę wybierzecie się w Bieszczady, czy do innych zakątków Województwa Podkarpackiego. W naszym regionie jest tak wiele atrakcji i możliwości wędrówek górskich z przepięknymi widokami, że można spędzić 12 miesięcy i nie zdążyć wszystkiego poznać… Jakie atrakcje są najciekawsze i najlepsze? Można oczywiście długo się zastanawiać, czy szukać podpowiedzi w mediach społecznościowych, które w większości przypadków ograniczają się do miejsc, gdzie ktoś był, a nie zawsze są najlepsze… lub po prostu wziąć udział w WYCIECZKACH JEDNODNIOWYCH:

WAKACJE w Bieszczadach 2024 - atrakcje, pomysły, przygoda - kolejka leśna, drezyny rowerowe, dyliżanse z końmi, wędrówki górskie oraz wycieczki jednodniowe zagraniczne na Słowację, Węgry i Ukrainę

Na powyższym plakacie zaznaczyliśmy które wycieczki w pierwszej kolejności polecamy.

ROZETA KARPACKA

Zwiedzanie własnym samochodem czy zorganizowana wycieczka?

Do większości atrakcji można dotrzeć we własnym zakresie – tak uważa 99% osób przyjeżdżających w Bieszczady. Efekt tego jest taki, że w wysokim sezonie:
♦ jest bardzo trudno znaleźć wolne miejsce na parkingu
♦ przy dojeździe do najpopularniejszych atrakcji robią się korki
♦ trzeba odstać swoje w kolejkach do restauracji oraz do kas biletowych poszczególnych atrakcji
♦ na kilka z najpopularniejszych atrakcji trzeba oczekiwać po kilka godzin, a bywa, że trzeba przyjechać ponownie w następny dzień po zakupie biletu…

Biorąc udział w naszych wycieczkach jednodniowych unikacie wszystkiego powyższego, gdyż atrakcje mamy zarezerwowane, bilety wcześniej kupione, a programy wycieczek organizujemy w takiej kolejności by uniknąć czasu, gdy jest najwięcej osób w danym miejscu (nie ma tłumu). Jadąc z nami:
zobaczycie WIĘCEJ w tym samym czasie
będzie CIEKAWIEJ dzięki opowieściom przewodnikom
– jeśli podróżujecie jednym samochodem w 4 i mniej osób to z nami będzie TANIEJ, gdyż udało nam się wynegocjować zniżki na większość biletów wstępu do atrakcji oraz na posiłki regionalne.

DODATKI: uczestnicząc w wycieczkach jednodniowych nie tylko zrealizujecie najciekawsze atrakcje, ale też posłuchacie PODPOWIEDZI PRZEWODNIKA:
– do jakich atrakcji warto się wybrać we własnym zakresie
– jakie atrakcje zostawić sobie na koniec, czy lepiej odpuścić
– na jakie szlaki wejść, o której i w jakiej kolejności by uniknąć tłumu, w jakiej kolejności by skupić się na widokach, a nie wyłącznie na wysiłku oraz gdzie zaparkować samochód za darmo lub gdzie mało zapłacicie.

Większości osób wydaje się, że jadąc własnym samochodem nie będą się poruszać w grupie liczącej w naszym przypadku między 15 a 60 osób, bo „to jest dużo”. Tylko pamiętajcie, że jadąc swoim samochodem będzie poruszać się w grupie ludzi myślących tak samo, a liczącej od kilkuset do kilku tysięcy osób…

Nasze programy wycieczek ŁĄCZĄ zwiedzanie z aktywnością, wypoczynkiem i regionalnym sprawdzonym dobrym jadłem.

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE wycieczek jednodniowych w Bieszczadach

Rezerwacji naszych wycieczek jednodniowych można dokonać na 3 sposoby:
1. wchodząc w KALENDARZ WYCIECZEK na www.bieszczader.pl gdzie nie tylko są podane terminy, ale w bardzo prosty sposób można dokonać rezerwacji. System dostępny jest 24h/7
2. DZWONIĄC do nas w godzinach pracy biura:
667 707 999
3. w PUNKTACH REZERWACJI WYCIECZEK w:
Polańczyk w części budynku Informacji Turystycznej przy rondzie
Solina w samochodzie Nysa na przystani statków Port Solina.

UWAGA: pamiętajcie, że tylko złożenie rezerwacji PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady gwarantuje, że nie braknie dla Was miejsc.
Ponadto dzięki złożonej wcześniej rezerwacji możemy zarezerwować najlepszych przewodników, najnowsze autokary, a także dodać nowe terminy.

Przypominamy, że nie ma możliwości złożenia rezerwacji w dniu wycieczki.

ROZETA KARPACKA

JAKIE WYCIECZKI jednodniowe wybrać?

Na sezon turystyczny 2024 przygotowaliśmy aż 14 wycieczek jednodniowych, więc jest w czym wybrać, a osoby przyjeżdżające po raz pierwszy w Bieszczady, czy ogólnie do Województwa Podkarpackiego mają „ból głowy”, które będą najlepsze?

Oczywiście najlepiej po prostu zapoznać się z programami wycieczek i UWAGA: nie sugerujcie się nazwą wycieczki, ale przeczytajcie program. Pomyśleliśmy by w tym artykule podpowiedzieć Wam w JAKIEJ KOLEJNOŚCI wybrać wycieczki z naszej oferty:

 1. BIESZCZADY W PIGUŁCE
To wycieczka z 4 najciekawszymi atrakcjami w Bieszczadach, od której polecamy ROZPOCZĄĆ wypoczynek w Bieszczadach. Czekają na Was: KOLEJKA LEŚNA + BIESZCZADZKI PARK NARODOWY + REJS STATKIEM + ZAPORA WODNA w Solinie
Nagroda: Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia 2021

 2. TRAPERSKA PRZYGODA
Zabierzemy Was w nieco bardziej „dzikie Bieszczady” w stronę Komańczy z WYPAŁEM WĘGLA DRZEWNEGO znanym z serialu „Bieszczadnicy”, główną atrakcją będzie przejazd DYLIŻANSAMI Z KOŃMI, którymi pokonamy kilkanaście razy rzeki i potoki! Ponadto jest możliwość wędrówki do legendarnych JEZIOREK DUSZATYŃSKICH lub jeśli nie macie siły czy zdrowia spacer do największego MOSTU ciuchci i największej KASKADY na rzece Osława, gdzie można wykąpać się czy po porostu odpocząć. W programie też OGNISKO z kiełbaskami, zwiedzanie CERKWI i BACÓWKA przy największym wypasie owiec w Polsce.
Nagroda: Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia 2012

 3. PRZEMYŚL ze SZWEJKIEM
Na tej wycieczce łączymy najciekawsze atrakcje Pogórza Przemyskiego: ZAMEK KRASICZYN + PRZEMYŚL + jeden z FORTÓW Wielkiej Twierdzy Przemyskiej + KALWARIA PACŁAWSKA + ARŁAMÓW
To wycieczka nie tylko z przewodnikiem, ale też rzeczywiście ze Szwejkiem!

 4. DREZYNAMI PO BIESZCZADACH
To wycieczka po Wielkiej Obwodnicy aż z 6 atrakcjami: rozpoczniemy ją od przejazdu DREZYNAMI ROWEROWYMI, a później już autokarem dojedziemy do: KIRKUT w Lutowiskach + CERKIEW w Smolniku wpisana na UNESCO + ZAGRODA ŻUBRÓW w Mucznem + muzeum WYPAŁU WĘGLA DRZEWNEGO + PRACOWNIA IKON w Cisnej.
Od tej wycieczki również warto ROZPOCZĄĆ wypoczynek, gdyż jedziemy trasą Wielkiej Obwodnicy, przy której jest większość najciekawszych atrakcji w Bieszczadach.
Nagroda: Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia 2015

 5. WODAMI RZEKI SAN
To jedyna wycieczka w Polsce posiadająca nagrodę na NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY POLSKI. Czekają na Was: SPŁYW KAJAKAMI lub SKANSEN w Sanoku + posiłek regionalny + KARMEL w Zagórzu z 22m wieżą widokową + 2H REJS STATKIEM po niemal całym Zalewie Solińskim połączony z DEGUSTACJĄ WIN na statku!
Nagroda: Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia 2017 i POLSKI

 6. POŁONINY
Wędrówki po bieszczadzkich połoninach warto rozpocząć od udziału w tej wycieczce na POŁONINĘ WETLIŃSKĄ – nie tylko opowiemy o podziwianych widokach, ale też siedząc na szczycie podpowiemy inne możliwości wędrówek. Będzie też bezpieczniej, ciekawiej i taniej niż samemu.

 7. CZARNE ZŁOTO PODKARPACIA
Na tej wycieczce zabierzemy Was w okolice Krosna z „Perłami Podkarpacia”: najstarszym uzdrowiskiem w Polsce IWONICZ ZDRÓJ + skansenem naftowym w BÓBRCE + zwiedzimy KROSNO zwane „małym Krakowem” + poznacie miejsce gdzie powstała Zemsta A. Fredry czyli zamek ODRZYKOŃ + dzień zakończymy PIJALNIĄ CZEKOLADY…

 8. WĘGRY TOKAJ
W naszej ofercie są 2 RÓŻNE wycieczki na Węgry – na tej zwiedzamy TOKAJ, zabieramy Was na 5 pod względem wielkości BASENY TERMALNE lub można w tym czasie zwiedzać jedno z największych ZOO w Europie!, a dzień zakończymy DEGUSTACJĄ WIN połączoną z GOLONKAMI peklowanymi i zapiekanymi w pół metrowych chlebach.

 9. SŁOWACJA BASENY
To propozycja z BASENAMI TERMALNYMI, do których dojeżdżamy szybciej niż jadąc na Węgry. Ponadto zabierzemy Was na ruiny ZAMKU BREKOV i zorganizujemy DEGUSTACJĘ WIN.

 10. WĘGRY MISZKOLC
Zaczniemy wycieczkę od zwiedzania SAROSPATAKU z zamkiem i kościołem. Następnie pojedziemy na kąpiele w jedynych Europie JASKINIACH – grotach wapiennych w Miszkolcu, a program zakończymy degustacją z golonkami w chlebach.

 11. BIESZCZADZKIE MORZE – nowość
Nowością w naszej ofercie jest ta wycieczka, podczas której zapoznamy Was z WNĘTRZEM największej zapory wodnej w Polsce. Będziemy też na najstarszej zaporze wodnej w Myczkowcach. Czeka Was też spacer do najwyższej WIEŻY WIDOKOWEJ na górze Holica, a na koniec niepowtarzalne spotkanie z twórczością „ARTYSTY OD KORYT ŚWIŃSKICH”…

 12. PIKUJ 1408m
Osoby lubiące długie wędrówki górskie i posiadające paszport zapraszamy na wycieczkę na najwyższą górę w Bieszczadach, która znajduje się na Ukrainie.

 13. GÓRY UKRAINY ZACHODNIEJ
Od maja do października na przełomie miesięcy organizujemy inną wycieczkę w góry Ukrainy Zachodniej. Programy są w AKTUALNOŚCIACH

 14. mamy też atrakcję w postaci Wyprawy SAMOCHODAMI UAZ z przewodnikiem.

Od naszych wycieczek warto ROZPOCZĄĆ WYPOCZYNEK,
a dopiero później jeździć swoim samochodem do poszczególnych atrakcji.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl