Podczas proponowanej wycieczki dotrzemy zarówno do miejsc, które stały się popularne podczas wycieczek kresowych, jak i tych cichych, zapomnianych, leżących poza utartymi szlakami, a które są bez wątpienia godne uwagi i odwiedzin. Były niegdyś świadkiem zdarzeń, które ważyły o losach Rzeczpospolitej. Tą wycieczką polecamy Wszystkim: dorosłym, młodzieży, a zwłaszcza tym, którzy zapomnieli jak bardzo Kresy związane są z historią Polski. Jednym pokażemy, innym przypomnimy jak wyglądają ziemie: Wołynia, Podola, Bukowiny. Obejrzycie miejsca znane z Trylogii, słynne zamki i twierdze, o które rozbijały się armie otomańskie i najazdy ord tatarskich, miejsca zmagań z kozakami Chmielnickiego, wspaniałe zabytki, a także zobaczycie i poznacie ludzi, którzy wciąż kultywują polską tradycję i wiarę na Kresach.

PROGRAM WYCIECZKI Kresy Wschodnie 4 dni

I DZIEŃ – Kresy wycieczka ZŁOTA PODKOWA”:

• przekroczenie granicy z Ukrainą w Medyce lub Korczowej
zamek w OLESKU – miejsce narodzin króla Jana III Sobieskiego (ekspozycja dzieł sztuki XV-XIX wieku m.in. obraz „Bitwa pod Wiedniem” pędzla Martina Altomontego)
pałac w PODHORCACH – najwspanialsza kresowa rezydencja Koniecpolskich, Rzewuskich i Sanguszków oraz kościół św. Józefa wzorowany na kaplicy św. Piotra w Rzymie
muzeum Juliusza Słowackiego w Krzemieńcu (jedyne na kuli ziemskiej!) i kościół św. Stanisława (jedyna łacińska świątynia otwarta na Wołyniu w czasach radzieckich)
• obiadokolacja i nocleg w Krzemieńcu

 

II DZIEŃ – Kresy wycieczka „ZAMKI i Jaskinia Kryształowa”:

• śniadanie, legendarna XVII-wieczna twierdza w ZBARAŻU znana z kart Trylogii Henryka Sienkiewicza
ruiny zamku w MIKULIŃCACH (jedyne zamieszkane na Ukrainie) i XVIII-wieczny kościół św. Trójcy
• w miarę czasu TREMBOWLA – ruiny XVII w. zamku
SKAŁA PODOLSKA – ruiny XVI w. zamku Lanckorońskich
JASKINIA KRYSZTAŁOWA – wędrówka 3 km trasą z krystalicznymi formami gipsu
• obiadokolacja i nocleg w Kamieńcu Podolskim

 

III DZIEŃ – Kresy wycieczka „NA KRAŃCACH RZECZYPOSPOLITEJ”:

• śniadanie, zwiedzanie „miasta na wyspie” czyli KAMIEŃCA PODOLSKIEGO: rynek polski, katedra łacińska św. Piotra i Pawła (najdalej na wschód Europy wysunięta budowla gotycka!), ratusz, kościół o. Paulinów, dawny kościół Trynitarzy, kościół i klasztor o. Franciszkanów, rynek ormiański, dom handlowy, cerkiew św. Mikołaja (najstarsza zachowana świątynia w mieście), ruiny katedry ormiańskiej
• „ORLE GNIAZDO” – zwiedzanie jednego z 7 cudów Ukrainy, czyli XVI i XVII-wiecznej twierdzy w Kamieńcu Podolskim
• miejsce obozu warownego – OKOPY ŚW. TRÓJCY – założonego pomiędzy dolinami Dniestru i Zbrucza przez S. J. Jabłonowskiego w 1692r.
CHOCIM – malowniczo położony położony nad Dniestrem zamek budowany od XIV do XVIII w. (jeden z 7 cudów Ukrainy!), miejsce słynnej obrony hetmana Jana Karola Chodkiewicza 1621 r. i hetmana Jana Sobieskiego 1673r.
• stolica Pokucia KOŁOMYJA – zwiedzanie rynku oraz największego na świecie muzeum pisanek
obiadokolacja i nocleg w Iwano-Frankowsku lub w okolicach Jaremczy / Bukovela

 

IV DZIEŃ – Kresy wycieczka „BOGACTWA NATURALNE”:

• śniadanie, spacer po STANISŁAWOWIE – rynek z ratuszem, pomnik A. Mickiewicza, kolegiata NMP z mauzoleum grobowym rodziny Potockich, filharmonia
• spacer po uzdrowisku TRUSKAWIEC z degustacją wód leczniczych m.in. „Naftusia”
• w miarę czasu DROHOBYCZ – rynek, kościół św. Bartłomieja („ręka, noga, mózg na ścianie”), miejsca związane z Brunonem Schulzem, XVI w. cerkiew św. Jerzego
• zakupy i przekroczenie granicy z Polską

CENA: ….. zł – oferta na zamówienie grup

Świadczenia: 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, usługi przewodnika, opłaty graniczne i parkingowe, podatek VAT marża.

Cena nie zawiera: autokaru i bilety wstępu..

Usługi za dodatkową opłatą: rejs statkiem po Dniestrze, bankiet, dyskoteka, obiady.

UWAGA: biuro nie ponosi odpowiedzialności za zmiany cen biletów oraz zmiany godzin otwarcia obiektów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Ubezpieczenie – naszych klientów ubezpieczamy w PZU oraz AXA. Od niedawna towarzystwa ubezpieczeniowe podpisują umowy z coraz większą liczbą placówek na Ukrainie. Jednak lepiej zawsze posiadać przy sobie pieniądze o równowartości co najmniej 100 euro (w miastach dostępne są bankomaty). Towarzystwa zwracają poniesione koszty na podstawie zebranych rachunków imiennych po wcześniejszym zgłoszeniu szkody – więcej www.axa.pl

ROZETA KARPACKA

UWAGA: do podróżowania po Ukrainie niezbędny jest paszport.

☺ programy są propozycją i mogą ulec zmianie zgodnie z oczekiwaniem klienta ☺

Biuro Podróży BIESZCZADER powyższą wycieczkę organizuje NA ZAMÓWIENIE GRUP (najlepiej by grupa liczyła od 15 osób w górę). Nie ma możliwości dołączenia do grup.

Klientów indywidualnych zapraszamy na WYCIECZKI 1-DNIOWE podczas pobytu w Bieszczadach. Nocleg sami Państwo rezerwują i mogą skorzystać aż z 9 niepowtarzalnych wycieczek – zarówno krajowych, jak i zagranicznych: Traperska PrzygodaDrezynami, Kolej Zakarpacka, Przemyśl ze Szwejkiem!, wyprawy UAZ-ami, Wodami rzeki San, 2 różne wycieczki na Węgry i do Lwowa.
Rezerwacje przez TERMINARZ.

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl