DOM LEGEND

klimatyczne restauracje Lwowa

DOM LEGEND to knajpa, ale i ośrodek ochrony wszystkich lwowskich legend: czasu, bruku, lwów, pogody… Jedzenie z pieca, domowe smakowitości, własne nalewki… Siedmiopiętrowa restauracja, gdzie każdy pokój to straż jakiejś lwowskiej legendy.

Poniżej PLAN restauracji DOM LEGEND:

Na przykład pokój Lwowskiego czasu zachowuje etalon strefowego czasu i legendy.

Pokój legendy o lwowskim bruku zawiera etalon lwowskiego bruku pod kolbą, jak wzór i przykład, że on powinien być właśnie taki. Tu są zebrane instrumenty i wzory bruku z różnych historycznych epok Lwowa.

Legenda o zasklepionej rzeczce Pełtwi chroni się w pokoju fetoru i kolektora. Tu są przedstawione dziwne ryby, które teraz można nałowić pod Lwowską operą, aparat dla rozpowszechnienia fetoru w mieście, prawo i lewobrzeżne schematy kolektora, a także transmisja rzeczki przez kamerę internetową, ustawioną bezpośrednio w kolektorze.

W pokoju Lwowskich lwów zebrano zdjęcia wszystkich lwów miasta, zapasowe części ciał, ogony, karmę, narzędzia do leczenia. Legenda polega na tym, że wszystkie lwy w mieście w nocy przemieniają się w żywe i bronią dobrobytu Lwowa. W tym pokoju można usiąść za stołem w prawdziwej klatce lwa!

Także pokoje Lwowskich książek, czyli książek o Lwowie i lwowiakach (tu chroni się książkę Lwowskiej gwary!). To swoiste Ministerstwo informacji, Lwowski dysk twardy.

Na dachu domu znajduje się pomnik kominiarza i trabant z warszawską rejestracją! Można do niego wsiąść i podziwiać panoramę na stare miasto. Efekt z wnętrza auta jest piorunujący, gdyż został on nie przyspawany, a zamocowany na sprężynach…

Zachęcamy do odwiedzenia restauracji punktualnie o 21:00 (czasu ukraińskiego), gdyż wtedy codziennie odbywa się niezwykły spektakl. Kominiarz, który chroni lwowskich legend i wita gości przybywających do restauracji, o tej godzinie wychodzi na drabinę opartą o mur restauracji. Będąc na jej szczycie pociąga za dzwon, który uruchamia tramwaj. On rusza ze stacji początkowej po torach do stacji końcowej. W momencie jak do niej dojedzie potężny smok wiszący powyżej zieje ogniem!

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl