Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć wykonanych w ostatnią niedzielę podczas wędrówki po Bieszczadach szlakiem czerwonym z Ustrzyk Górnych na SZEROKI WIERCH. Zdjęcia przedstawiamy w kolejności w jakiej je wykonaliśmy, aby mogli Państwo z nami odbyć choć wirtualną wędrówkę, bo z uwagi na zagrożenie korono wirusem nie zapraszamy w najbliższych tygodniach na nasze wycieczki jednodniowe.
Odradzamy również wędrówki we własnym zakresie, bo warunki są trudne – w nocy pojawia się mróz, ale w dzień temperatura rośnie i jest miękko. Jedyne dobre rozwiązanie w takich warunkach to wędrówka na rakietach śnieżnych (ubierając tzw. raczki na buty tylko się nie ślizgamy, ale nie chronią nas przed zapadaniem się w śniegu, którego głębokość jeszcze sięga nawet 1 metra).

Zdjęcia przedstawiają:
wypał węgla drzewnego
widok z Przełęczy Przysłup z wieży widokowej (na granicy między Gminami Cisna i Komańcza)
widok z Przełęczy Wyżnej na szlak prowadzący do schroniska Chatka Puchatka
– widok z drogi między połoninami na Połoninę Caryńską
– dalej już samą wędrówkę szlakiem czerwonym z Ustrzyk Górnych na Szeroki Wierch i widoki na różne góry: Połoninę Caryńską, Małą i Wielką Rawkę, Tarnicę, Bukowe Berdo, Krzemień, Kopę Bukowską, Halicz i wiele gór na Ukrainie: Pikuj, Borżawa, Ostra Hora, Połonina Równa, Pliszka…

.
Przyłączamy się do apelu Zarządu GOPR:

„Szanowni Turyści i Mieszkańcy terenów górskich.
W związku z panującym na obszarze całego kraju zagrożeniem epidemiologicznym zwracamy się z apelem, aby w najbliższym czasie zrezygnować z wszelkich wyjść w góry.
W chwili obecnej staramy się do minimum ograniczyć potencjalne ryzyko zakażenia się naszych ratowników oraz ryzyko poddania ich konieczności kwarantanny, przy jednoczesnym zapewnieniu możliwości operacyjnych w naszych Stacjach Ratunkowych. W szczególności wstrzymaliśmy możliwość przeprowadzania szkoleń grupowych i centralnych, akcji profilaktycznych oraz prelekcji.
Pomimo tego chociażby jedno podejrzenie zakażenia może doprowadzić do konieczności kwarantanny zespołów ratowników z poszczególnych Stacji Ratunkowych, a do tego nie możemy dopuścić.
Dlatego też uprzejmie prosimy o dostosowanie się do naszego apelu.
Naczelnik GOPR, Zarząd Główny GOPR”

Zachęcamy do ruchu, ale lepiej się wybrać w niższe partie gór, gdzie śniegu już nie ma oraz unikania skupisk ludzi.

PS. Zdjęcia wykonał nasz przedstawiciel Mariusz Janik, który wyszedł na szczyt dzięki nartom ski-tour oraz zjechał – ale to wymaga znacznie większych umiejętności, zupełnie innych niż stosowane na przygotowanych stokach narciarskich (instruktor narciarstwa z wieloletnim doświadczeniem jazdy poza trasami).


Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl