SNOW GLIDING w Bieszczadach - nowa dyscyplina sportowa związana z nartami i paralotnią.SNOWGLIDING to dyscyplina sportowa łącząca jazdę na nartach z lotami na paralotni.
Używa się do niej nieco mniejszego skrzydła niż w paralotniarstwie, które ma 10 lub 12 metrów (wielkość dobieramy do wagi użytkownika oraz umiejętności).

Snowgliding nie narodził się w Skandynawii, Włoszech, USA,
czy innym regionie świata, ale w Bieszczadach!

.

Snowgliding wymyślił Wacław Kuzło z Leska! Jest on instruktorem paralotniarstwa, z którym możecie nauczyć się tej dyscypliny, czy po prostu odbyć lot tandemowy podziwiając piękno Bieszczad z lotu ptaka.

Mamy nadzieję, że spodobają Wam się nasze zdjęcia. Sami również od 2017 roku zostaliśmy „wciągnięci przez snowgliding”. Jest to niezwykle widowiskowy sport, ale też wymagający dużej siły w nogach. UWAGA: odradzamy samodzielne próby. Nie wystarczy umieć dobrze jeździć na nartach, czy latać na paralotni. Można być dobrym w jednym i drugim, ale jedynym bezpiecznym rozwiązaniem dla Waszego zdrowia jest wziąć kilka lekcji z instruktorem snowglidingu. Trzeba poznać technikę, bo silny wiatr nie wybacza błędów…

Lekcję z instruktorem snowglidingu zaczniecie od przyzwyczajenia się do skrzydła. Trzeba nauczyć się nim operować – wiedzieć jak manewrować w różnych kierunkach, jak je „zgasić” by nas wiatr dosłownie nie porwał, a robi się to nie tylko dłońmi, ale też tułowiem. Skrzydło jest przymocowane do ciała za pomocą specjalnej uprzęży. Bez nart uczymy się też wykonywać skoki na kilka / kilkanaście metrów. Dopiero później przypinamy narty, aby poznać różne sekrety. By połączyć to z jazdą i skokami jak na poniższych zdjęciach trzeba poświęcić na to co najmniej kilkanaście dni… Ale jak się wszystko opanuje to już sama przyjemność, do której wystarczy odrobina śniegu. Nie musicie płacić za wyciągi, ani jeździć w góry, bo tę dyscyplinę można również uprawiać na nizinach. My mamy przyjemność mieszkać w Bieszczadach, więc wybieramy szczyty górskie do snowglidingu, gdyż tam po prostu mocniej wieje i są piękniejsze widoki. A rozpocząć przygodę ze snowglidingiem po prostu musicie w Bieszczadach, bo tu się to narodziło 😉 Więcej zdjęć i kontakt z instruktorem na:
https://pl-pl.facebook.com/snowgliding.bieszczady

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl