Aktualizacja na dzień 22 lutego 2022:

Przypominamy, że od 9 lipca 2021 roku po krótkiej przerwie zostały OTWARTE dla ruchu osobowego i towarowego wszystkie polsko-słowackie PRZEJŚCIA GRANICZNE, ale władze słowackie wprowadziły wzmożone kontrole przestrzegania zasad wjazdu na terytorium Słowacji oraz przestrzegania obowiązujących przepisów w zakresie zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19. W związku z powyższym czasowo mogą wystąpić utrudnienia w płynnym przekraczaniu granicy polsko-słowackiej. W celu skrócenia czasu oczekiwania na wjazd do Słowacji zaleca się wcześniejsze przygotowanie niezbędnych dokumentów: potwierdzenia o zaszczepieniu i potwierdzenia o rejestracji formularza e-hranica.

Od dnia 15 października 2021 roku każda osoba (za wyjątkiem osób przejeżdżających tranzytem, osób poniżej 12 roku i 2 miesięcy życia oraz nielicznych innych wyjątków umieszczonych na „Zasady zwolnienia z kwarantanny”) wjeżdżająca do Republiki Słowackiej jest zobowiązana do dokonania uprzedniej rejestracji formularza e-hranica:
https://korona.gov.sk/ehranica/
lub https://korona.gov.sk/en/ehranica/

Od 25 listopada 2021 roku na terytorium Republiki Słowackiej w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19 obowiązuje stan wyjątkowy.

31 stycznia 2022 zostały wprowadzone Rozporządzenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego Republiki Słowackiej nr 10 i 21 dotyczące wjazdu na Słowację i tranzytu przez terytorium Słowacji.

Słowacja flaga, herb - warto wiedzieć szukając informacje o atrakcjach i symbolach Słowacji

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE DLA TURYSTÓW – podsumowanie:

Na dzień dzisiejszy, aby móc pojechać na Słowację na zwiedzanie tamtejszych atrakcji / na narty czy na baseny termalne na Słowacji turysta musi:

1. być ZASZCZEPIONYM i posiadać przy sobie aktualny certyfikat potwierdzający szczepienie przeciw covid 19
lub
być OZDROWIEŃCEM i posiadać przy sobie aktualny certyfikat covidowy
lub
mieć przy sobie negatywny wynik TESTU RT-PCR na COVID-19 nie starszy niż 72 h.

2. dokonać REJESTRACJI na portalu:
https://korona.gov.sk/ehranica/ lub https://korona.gov.sk/en/ehranica/ 
(w rubryce „Adresa trvalého bydliska/Permanent address” należy wpisać adres pobytu na Słowacji np. adres hotelu, schroniska lub muzeum, by otrzymać potwierdzenie rejestracji sms-em i na e-mail)
oraz posiadać podczas wjazdu i w trakcie pobytu na jej terytorium potwierdzenie dokonania tej rejestracji.

Rejestracji tego formularza należy dokonać każdorazowo przed wjazdem na terytorium Słowacji.

ROZETA KARPACKA

TRANZYT PRZEZ SŁOWACJĘ – podsumowanie:

Zgodnie z § 6 lit. i) Zarządzenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego Republiki Słowackiej Nr 10/2022 z dnia 31 stycznia 2022 roku (vyhláška ÚVZ SR č. 10/2022), obywatele państw UE, w tym obywatele polscy, a także członkowie ich rodzin, mogą przejechać tranzytem do innego kraju UE przez terytorium Słowacji w ciągu 8 godzin bez zatrzymywania się, za wyjątkiem niezbędnego tankowania paliwa na stacjach benzynowych.

Na tranzyt nie jest wymagane posiadanie zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na COVID-19, ani zaświadczenia o zaszczepieniu, ani wypełnianie jakiegokolwiek formularza np. e-hranica.

Przejazd tranzytowy musi się odbyć po wyznaczonych trasach
(mapa i opis tras znajdują się w załączniku Nr 2 do w/w Zarządzenia vyhláška ÚVZ SR č. 10/2022).

SŁOWACJA mapa korytarzy do tranzytu w związku z koronawirusem covid 19, marzec 2022

SŁOWACJA mapa korytarzy do tranzytu w związku z koronawirusem covid 19, marzec 2022

UWAGA: w przypadku naruszenia aktualnych zasad wjazdu lub tranzytu należy liczyć się z możliwością ukarania mandatem w wysokości do 1659 €.

ROZETA KARPACKA

Zapraszamy do obejrzenia kilku ZDJĘĆ, które wykonaliśmy zwiedzając Słowację o każdej porze roku – są tu baseny termalny, narty na Słowacji, niepowtarzalne miasteczka średniowieczne, pozostałości wulkanu Sninski Kamień, ruiny zamków i jedno z najpiękniejszych atrakcji na świecie – Słowacki Raj…

SŁOWACJA narty - Chopok, Tatry Wysokie, Bardejów i Levocka Dolina, Krompachy, Rohace, Donovaly, Kubińska Hola, Mała Fatra - jest gdzie pojechać na narty, a to połączyć z basenami i zwiedzaniem atrakcji... SŁOWACJA narty - Chopok, Tatry Wysokie, Bardejów i Levocka Dolina, Krompachy, Rohace, Donovaly, Kubińska Hola, Mała Fatra - jest gdzie pojechać na narty, a to połączyć z basenami i zwiedzaniem atrakcji...
LEWOCZA rynek to jedno z najpiękniejszych miast na Słowacji i kościół św. Idziego z najwyższym gotyckim ołtarzem w Europie. LEWOCZA rynek to jedno z najpiękniejszych miast na Słowacji i kościół św. Idziego z najwyższym gotyckim ołtarzem w Europie.
SPISSKI HRAD to największe ruiny zamku w Europie i jeden z wielu zamków, które warto zwiedzić wśród atrakcji Słowacji. SPISSKI HRAD to największe ruiny zamku w Europie i jeden z wielu zamków, które warto zwiedzić wśród atrakcji Słowacji.
SŁOWACJA BASENY TERMALNE - widoczny na zdjęciu Aquacity Poprad, a poza tym Basenova, Tatralandia, Aquaruthenia Svidnik, Bardejowskie Kupele, Vrbow i inne atrakcje czekają na turystów na Słowacji. SŁOWACJA BASENY TERMALNE - widoczny na zdjęciu Aquacity Poprad, a poza tym Basenova, Tatralandia, Aquaruthenia Svidnik, Bardejowskie Kupele, Vrbow i inne atrakcje czekają na turystów na Słowacji.
KOSZYCE OPERA - to jeden z najpiękniejszych budynków i atrakcji na Słowacji, który musicie zwiedzić podróżując po Słowacji. KOSZYCE OPERA - to jeden z najpiękniejszych budynków i atrakcji na Słowacji, który musicie zwiedzić podróżując po Słowacji.
SŁOWACKI RAJ i tamtejsze wodospady wśród skał, po których poruszamy się dzięki licznym drabinom, kładkom i łańcuchom to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie i obowiązkowa atrakcja podczas zwiedzania Słowacji. SŁOWACKI RAJ i tamtejsze wodospady wśród skał, po których poruszamy się dzięki licznym drabinom, kładkom i łańcuchom to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie i obowiązkowa atrakcja podczas zwiedzania Słowacji.
BARDEJÓW to jedna z najbardziej atrakcyjnych miast na Słowacji - to zdjęcie wykonaliśmy z wieży zegarowej kościoła. BARDEJÓW to jedna z najbardziej atrakcyjnych miast na Słowacji - to zdjęcie wykonaliśmy z wieży zegarowej kościoła.
SNINSKI KAMIEŃ i Słowackie Morskie Oko to pozostałości po jedynym wulkanie w centrum Europy i mało pupularne miejsce wśród turystów, ale bardzo atrakcyjne na Słowacji. SNINSKI KAMIEŃ i Słowackie Morskie Oko to pozostałości po jedynym wulkanie w centrum Europy i mało pupularne miejsce wśród turystów, ale bardzo atrakcyjne na Słowacji.

ROZETA KARPACKA

AKTUALNE informacje i rozporządzenia w języku polskim są dostępne na:

POLSKA na SŁOWACJI – Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl