Turystów nocujących w Bieszczadach i Województwie Podkarpackim zapraszamy na nową wycieczkę jednodniową na Słowację. Wycieczka oparta jest o 5 atrakcji: jedyne w Europie muzeum Andy Warhola, niemal bajkowe miasteczko pamiętające czasy średniowiecza BARDEJÓW, Muzeum Wojskowe w Svidniku ze sprzętem z II wojny światowej, słowacką dolinę śmierci z czołgami na szczycie góry w miejscowości KAPISOVA, a kończąc w ulubionym w ostatnich latach dawnym mieście JAŚLISKA. To lekka wycieczka z urozmaiconym programem i przeznaczona dla każdego 🙂

MAPA z trasą przebiegu wycieczki jednodniowej na Słowację wraz z poszczególnymi atrakcjami:

MAPA wycieczki jednodniowej z Bieszczad na Słowację z najciekawszymi atrakcjami: Bardejów, Medzilaborce, Kapisova i Jaśliska

ROZETA KARPACKA

PROGRAM WYCIECZKI jednodniowej na Słowację z Bieszczad:

wyjazd autokarem na wycieczkę około 8-ej (rozkład jazdy poniżej)
● Muzeum Andy’ego Warhola w Medzilaborcach

Muzeum w Medzilaborcach to pierwsze na świecie muzeum biograficzne otwarte w 1991 r. czołowej osobistości sztuki XX wieku, który został okrzyknięty królem pop-artu, a jego korzenie są w pobliskiej wsi Mikova. Andy Warhol zasłyną swoimi obrazami w których wykorzystał wizerunek puszek Coca-Coli, zupy Cambell oraz z portretów powszechnie znanych postaci np.: Marlin Monroe, Elwisa Presleya czy Mao Zedonga, działał również na płaszczyźnie rzeźby, filmu, muzyki, pisarstwa, mody. W muzeum zobaczymy oryginalne prace artysty oraz wiele przedmiotów należących do niego. W Medzilaborcach zgromadzono ponad 200 prac Endiego Warhola!

BARDEJÓW średniowieczna perła Słowacji

Bardejów to miasto niemal jak z bajki, a na pewno warte umieszczenia na wielu widokówkach. To średniowieczne – gotyckie miasto, którego starówka jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kiedyś ważny ośrodek handlu i administracji. Dzisiaj spacerując po Bardejowie warto zwrócić uwagę na 46 kolorowych kamieniczek w Rynku, majestatyczne mury miejskie z basztami, kościół św. Idziego (patrona płodności) z bogatym gotyckim wyposażeniem (z ołtarzami tryptykowymi z XV w.), ratusz miejski, czy pomnik kata – Bardejów był miastem posiadającym prawo miecza. Nasz przewodnik zapozna Was z wieloma ciekawostkami i miejscami jak np. ulica Jona Lenona… W czasie wolnym warto wejść na wieżę z dzwonami, aby stamtąd obejrzeć starówkę i okolice.

plenerowe MUZEUM MILITARNE w Svidniku
KAPIŠOVÁ słowacka „Dolina Śmierci” z czołgami na górach

Miejscowość Kapisova to Słowacka „Dolina Śmierci”, gdzie we wrześniu 1944 r. toczyła się ciężka bitwa pancerna pomiędzy Armią Czerwoną, a Wehrmachtem w ramach Operacji Dukielsko – Preszowskiej, zbierając żniwo śmierci. Dzisiaj w dolinie wsi Kapisova na otaczających wzniesieniach, możemy oglądać rozmieszczone czołgi, które przypominają o tragicznych czasach, wieżę widokową w kształcie pocisku oraz największy wolnostojący napis na Słowacji „UDOLIE SMERTI”.

● JAŚLISKA ulubione miejsce filmowców w Województwie Podkarpackim

Jaśliska to charakterystyczne galicyjskie dawne miasteczko z drewnianą zabudową Rynku, leżące przy dawnym głównym szklaku handlowym w kierunku Górnych Węgier, niegdyś należące do Biskupów Przemyskich. Dziś Jaśliska to przede wszystkim miejsce kultu Matki Bożej Jaśliskiej, a w ostatnim czasie stały się ulubionym miejscem filmowców, tu nakręcono sceny do filmów „Wino Truskawkowe” na podstawie książki Andrzeja Stasiuka „Opowieści galicyjskie” oraz „Boże Ciałow reżyserii Jana Komasy, który zebrał wiele nagród i walczył o Oskara!

zakończenie wycieczki około 19-tej

CENA: wycieczka realizowana na zamówienie GRUP

czas trwania wycieczki: 8 – 19

CENA OBEJMUJE:
bilet do muzeum Andy’ego Warhola
bilet do kościoła św. Idziego w Bardejowie
– usługi pilota wycieczek będącego przewodnikiem
– opłaty drogowe i parkingowe
– ubezpieczenie NNW i KL
– podatek VAT marża.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

ROZETA KARPACKA

GALERIA ZDJĘĆ z wycieczek jednodniowych Słowacja Bardejów:

XV wieczny Ratusz i Kościół św. Idziego z wieżą dzwonnicą na rynku BARDEJOWA. XV wieczny Ratusz i Kościół św. Idziego z wieżą dzwonnicą na rynku BARDEJOWA.
Jedna z baszt znajdująca się w obrębie murów średniowiecznych wokół starówki Bardejowa. Jedna z baszt znajdująca się w obrębie murów średniowiecznych wokół starówki Bardejowa.
Rynek Bardejowa widziany z wieży kościoła św. Idziego. Rynek Bardejowa widziany z wieży kościoła św. Idziego.
Ratusz w Bardejowie widziany przez bramę. Ratusz w Bardejowie widziany przez bramę.
W Bardejowie niegdyś urzędował KAT i jego postać umieszczono na rynku. W Bardejowie niegdyś urzędował KAT i jego postać umieszczono na rynku.
Średniowieczne mury okalające BARDEJÓW. Średniowieczne mury okalające BARDEJÓW.
Fontanna grająca w centrum Bardejowa. Fontanna grająca w centrum Bardejowa.
Wejście do Muzeum Andy Warhola w Medzilaborcach. Wejście do Muzeum Andy Warhola w Medzilaborcach.
Fontanna z Andy Warholem przed Muzeum w Medzilaborcach, a w oddali niezwykła cerkiew z 1500m polichromii... Fontanna z Andy Warholem przed Muzeum w Medzilaborcach, a w oddali niezwykła cerkiew z 1500m polichromii...
Wewnątrz Muzeum Andy Warhola w Medzilaborcach znajduje się ponad 200 oryginalnych prac króla pop-artu. Wewnątrz Muzeum Andy Warhola w Medzilaborcach znajduje się ponad 200 oryginalnych prac króla pop-artu.
Jedne z najbardziej rozpoznawalnych prac sztuki tworzonej przez Andy Warhola w Medzilaborcach podczas wycieczki jednodniowej na Słowację z Bieszczad. Jedne z najbardziej rozpoznawalnych prac sztuki tworzonej przez Andy Warhola w Medzilaborcach podczas wycieczki jednodniowej na Słowację z Bieszczad.
Czołgi między Kapisovą a Svidnikiem na Słowacji - pozostałość po II wojnie światowej i jakże aktualne... Czołgi między Kapisovą a Svidnikiem na Słowacji - pozostałość po II wojnie światowej i jakże aktualne...
Jeden z czołgów na górze nad Kapisovą w okolicach miasteczka Svidnik na Słowacji. Jeden z czołgów na górze nad Kapisovą w okolicach miasteczka Svidnik na Słowacji.
Kolejne CZOŁGI nad Kapisovą w słowackiej "dolinie śmierci". Kolejne CZOŁGI nad Kapisovą w słowackiej "dolinie śmierci".
Sceny z kościoła w JAŚLISKACH oraz drewniane domu wokół rynku często można było zobaczyć na filmie BOŻE CIAŁO. Sceny z kościoła w JAŚLISKACH oraz drewniane domu wokół rynku często można było zobaczyć na filmie BOŻE CIAŁO.
Film BOŻE CIAŁO i wspomnienie na tablicach umieszczone na rynku w Jaśliskach. Film BOŻE CIAŁO i wspomnienie na tablicach umieszczone na rynku w Jaśliskach.
Ratusz na środku dawnego miasta JAŚLISKA na szlaku handlowym z Węgier do Polski. Ratusz na środku dawnego miasta JAŚLISKA na szlaku handlowym z Węgier do Polski.

ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY

MAPA przedstawiająca główną trasę przejazdu autokaru skąd zabieramy turystów indywidualnych na wycieczkę „Słowacja Bardejów”:

Poniżej oprócz powyższej mapy podajemy rozkład jazdy autokarów w formie tekstu oraz w nawiasach do jakich miejscowości należy dojechać we własnym zakresie jeśli wybrane przez Państwa miejsce noclegowe w Bieszczadach, czy w innym miejscu Województwa Podkarpackiego znajduje się poza naszą trasą autokarową:
7:05 LESKO (klienci m.in. z Sanok, Zagórz, Huzele, Weremień, Łączki, Łukowe, Bezmiechowa, Załuż, Zahutyń)
7:15 UHERCE Mineralne (Orelec, Olszanica, Ropienka, Zawadka, Ustianowa, Ustrzyki Dolne, Łodyna, Brzegi Górne, Arłamów, Trójca, Hoszów, Równia, Krasiczyn, Przemyśl)
7:20 MYCZKOWCE skrzyżowanie (Zwierzyń)
7:25 MYCZKOWCE zapora
7:35 BÓBRKA
7:40 SOLINA Grosar (Solina Jawor, Rewita, Łobozew, Teleśnica)
7:45 SOLINA zapora
7:55 MYCZKÓW (Berezka, Wola Matiaszowa, Bereżnica, Średnia Wieś, Bachlawa, Hoczew, Dziurdziów)
8:00 POLAŃCZYK (3 przystanki: uzdrowisko, skrzyżowanie, sanktuarium)
8:10 WOŁKOWYJA (Bukowiec, Terka, Zawóz, Werlas, Rajskie, Olchowiec, Chrewt, Polana, Czarna, Zadwórze, Rabe, Żłobek, Lipie, Dwerniczek, Michniowiec)
8:15 BUKOWIEC
8:20 TERKA
8:30 POLANKI
8:35 BUK
8:45 DOŁŻYCA
8:50 CISNA (Krzywe, Przysłup, Strzebowiska, Kalnica, Smerek, Wetlina, Ustrzyki Górne, Nasiczne, Dwernik, Chmiel, Zatwarnica, Smolnik nad Sanem, Bereżki, Pszczeliny, Muczne, Lutowiska)
8:55 MAJDAN (Liszna)
9:00 ŻUBRACZE
9:10 MANIÓW
9:15 WOLA MICHOWA
9:20 SMOLNIK nad Osławą (Mików)
9:25 ŁUPKÓW
9:30 OSŁAWICA
9:35 RADOSZYCE (Komańcza, Rzepedź, Szczawne, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Morochów, Wola Sękowa, Bukowsko, Wisłok, Jaśliska, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Brzozów, Rzeszów oraz Sanok, Zagórz)

UWAGA: organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy przejazdu na inną np. przez Orelec, Zagórz czy Komańczę, jeśli na trasie głównej nie ma klientów lub jest mniej niż 8 osób, a większa ilość jest do zabrania z innych miejscowości. Niektóre autokary wyjeżdżają z Sanoka i Ustrzyk Dolnych.
Powyższe godziny mogą ulec zmianie, a dokładne wraz z innymi powyższymi informacjami są podawane dzień przed wycieczką telefonicznie w godzinach między 9:00, a 12:00. Ponadto wysyłamy SMS z najważniejszymi danymi.

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach – cena od 20 zł / osoba w zależności od liczby osób i km.

Dowóz busem do autokaru w CISNEJ z miejscowości:
WETLINA
6:10, Smerek 6:15, Kalnica 6:20, Strzebowiska 6:25, Krzywe 6:30 za opłatą 30 zł / osoba w 2 strony, gdy biuro ma min. 8 osób z w.w. miejscowości.

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: dowód osobisty lub paszport (ich brak grozi mandatem oraz zatrzymaniem w celu wyjaśnienia do 72h), euro na własne wydatki np. obiad, a także: polar, wygodne obuwie, suchy prowiant i napoje.

WALUTA: euro.

UBEZPIECZENIE: uczestników wycieczek ubezpieczamy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i Kosztów Leczenia w TU UNIQA (warunki na UNIQA).
Wybierającym się za granicę zachęcamy (nie ma obowiązku) zabrać kartę ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) z NFZ. Karta stanowi dowód, że dana osoba jest ubezpieczona w jednym z krajów UE oraz uprości płatności i procedury zwrotu poniesionych kosztów.

UWAGA: program wycieczki może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, charakteru grupy, nieprzewidywalnych zdarzeń.

ROZETA KARPACKA

SŁOWACJA BAREJÓW film 1 minutowy z najważniejszymi atrakcjami: Medzilaborce, Bardejov, Zborov, Kapisova i Jaśliska:

SŁOWACJA BARDEJÓW film z wycieczki jednodniowej z Bieszczad na Słowację z najciekawszymi atrakcjami w pobliżu granicy z Polską: Medzilaborce, Bardejov, Zborov, Kapisova i Jaśliska

ROZETA KARPACKA

BARDEJÓW RYNEK – FILM z widokiem z wieży zegarowej

BARDEJOV / BARDEJÓW - widok z wieży zegarowej kościoła bazyli św. Idziego i jednocześnie atrakcja zachęcająca do wybrania się na wycieczkę jednodniową z Bieszczad do najpiękniejszego średniowiecznego miasta Słowacji.

ROZETA KARPACKA

Film GRAJĄCE FONTANNY Bardejów / Bardejov

SŁOWACJA BARDEJÓW film przedstawiający grające fontanny na starówce Bardejova - najpiękniejszego średniowiecznego miasta Słowacji.

ROZETA KARPACKA

PROMOCJE / ZNIŻKI na wycieczki i atrakcje

Kilkanaście lat temu zakładając biuro podróży w Bieszczadach powiedzieliśmy sobie, iż będziemy organizować wycieczki z niepowtarzalnymi programami, które będą miały najmniejszą cenę, ale jednocześnie najwyższą jakość. I to nam się udaje. Ale od 2018 roku postanowiliśmy dodatkowo podziękować naszym stałym klientom poprzez:
1. składając rezerwację na 3 wycieczki jednodniowe (podczas jednego urlopu) na trzecią dajemy 10 zł zniżki / każda osoba
2. uczestnicząc nawet w 1 wycieczce przysługuje Państwu 10% zniżki na 3 atrakcje:
– rejs statkiem
lub na wypożyczenie sprzętu wodnego w PORT SOLINA w Solinie
warsztaty w BIESZCZADZKIEJ SZKOLE RZEMIOSŁA w Uhercach Mineralnych
– „6 całusów Wielkiej Niedźwiedzicy” w browarze URSA MAIOR w Uhercach Mineralnych, czyli degustację 6 piw
3. oraz 50 zł zniżki na 2h Wyprawę UAZ-em z przewodnikiem.
Zniżki są udzielane na podstawie biletu otrzymanego podczas opłaty za wycieczkę od przewodników BP Bieszczader, na którego odwrocie są loga powyższych twórców atrakcji.

ROZETA KARPACKA

NAGRODY

Przypominamy, że w naszej ofercie mamy aż 12 wycieczek jednodniowych dla turystów nocujących w Bieszczadach i na terenie Województwa Podkarpackiego! O jakości świadczonych usług świadczą NAGRODY:
1. 2012r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę TRAPERSKA PRZYGODA
2. 2015r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę DREZYNAMI po Bieszczadach!
3. 2017r. wycieczka WODAMI rzeki San! ma 2 nagrody:
– Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia oraz
– Najlepszy Produkt Turystyczny POLSKI – otrzymaliśmy taką nagrodę jako jedyne w historii tego konkursu biuro podróży w Polsce!
4. 2021r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę jednodniową BIESZCZADY W PIGUŁCE

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady?SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl