Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć, które wykonaliśmy 3 maja 2020, a przedstawiają rzekę OSŁAWA. Jej wysoki stan oraz kolor zawdzięczamy intensywnym trwającym ponad 24 godziny opadom deszczu.

Zdjęcia wykonaliśmy między miejscowościami MOKRE i WYSOCZANY, gdzie znajduje się Rezerwat Przyrody PRZEŁOM OSŁAWY NAD MOKREM. Wprawdzie na tabliczce rezerwatu przyrody jest napisane „pod Mokrem”, ale nam to sformułowanie nie pasuje, bo skoro rzeka płynie w dół to rezerwat jest położony nad miejscowością, a nie poniżej jej… 😉

Na tym zdjęciu podkłady kolejowe linii 107 wyszły niemal jak zęby ;-) To jedno z najpiękniejszych miejsc w Województwie Podkarpackim, a położone na granicy Bieszczadów i Beskidu Niskiego. Na tym zdjęciu podkłady kolejowe linii 107 wyszły niemal jak zęby ;-) To jedno z najpiękniejszych miejsc w Województwie Podkarpackim, a położone na granicy Bieszczadów i Beskidu Niskiego.
Ten niepowtarzalny widok na pograniczu Bieszczadów i Beskidu Niskiego nigdy nam się nie znudzi, a znajduje się zaledwie 2 kilometry od głównej siedziby Biura Podróży Bieszczader :-) Ten niepowtarzalny widok na pograniczu Bieszczadów i Beskidu Niskiego nigdy nam się nie znudzi, a znajduje się zaledwie 2 kilometry od głównej siedziby Biura Podróży Bieszczader :-)
Wyjeżdżając z Mokrego w stronę Wysoczan pojawi się taki niepowtarzalny widok. Musicie się wybrać na wycieczkę na pogranicze Bieszczad i Beskidu Niskiego... Wyjeżdżając z Mokrego w stronę Wysoczan pojawi się taki niepowtarzalny widok. Musicie się wybrać na wycieczkę na pogranicze Bieszczad i Beskidu Niskiego...
Rzeka Osława obok rezerwatu przyrody Przełom Osławy Nad Mokrem. To doskonałe miejsce na wycieczkę jednodniową na pogranicze Bieszczad i Beskidu Niskiego. Rzeka Osława obok rezerwatu przyrody Przełom Osławy Nad Mokrem. To doskonałe miejsce na wycieczkę jednodniową na pogranicze Bieszczad i Beskidu Niskiego.
Wybierając się na wycieczkę wzdłuż granicy między Bieszczadami, a Beskidem Niskim w tym miejscu po prostu każdy chce się zatrzymać i podziwiać widoki... Między Mokrem, a Wysoczanami. Wybierając się na wycieczkę wzdłuż granicy między Bieszczadami, a Beskidem Niskim w tym miejscu po prostu każdy chce się zatrzymać i podziwiać widoki... Między Mokrem, a Wysoczanami.
Na początku miejscowości Wysoczany jest naturalnie głębsze miejsce w korycie rzeki Osława. Tu przyjeżdżają na kąpiele rzeczne nawet mieszkańcy Sanoka. Na początku miejscowości Wysoczany jest naturalnie głębsze miejsce w korycie rzeki Osława. Tu przyjeżdżają na kąpiele rzeczne nawet mieszkańcy Sanoka.
Rezerwata Przyrody Przełom Osławy nad Mokrem zachwyci Was widokami, kształtem rzeki Osława, torami oraz ogromnymi żeremiami bobrów - większych trudno szukać w Bieszczadach, czy Beskidzie Niskim... Rezerwata Przyrody Przełom Osławy nad Mokrem zachwyci Was widokami, kształtem rzeki Osława, torami oraz ogromnymi żeremiami bobrów - większych trudno szukać w Bieszczadach, czy Beskidzie Niskim...
Rzeka Osława pod intensywnych opadach deszczu przepływająca obok Rezerwatu Przyrody Przełom Osławy Pod Mokrem. To doskonałe miejsce na wycieczki na pogranicze Bieszczad i Beskidu Niskiego. Rzeka Osława pod intensywnych opadach deszczu przepływająca obok Rezerwatu Przyrody Przełom Osławy Pod Mokrem. To doskonałe miejsce na wycieczki na pogranicze Bieszczad i Beskidu Niskiego.
Wiosna na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego charakteryzuje się niepowtarzalnymi kolorami - niemal jak jesienią, która jest uważana za najpiękniejszą porę w ciągu roku... Wiosna na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego charakteryzuje się niepowtarzalnymi kolorami - niemal jak jesienią, która jest uważana za najpiękniejszą porę w ciągu roku...
Jadąc pociągiem z Zagórza w stronę Komańczy najpiękniejsze widoki są między Czaszynem, a Morochowem. To wycieczka pociągiem wzdłuż granicy między Bieszczadami, a Beskidem Niskim, która właściwie rozplanowana może zająć cały dzień... Jadąc pociągiem z Zagórza w stronę Komańczy najpiękniejsze widoki są między Czaszynem, a Morochowem. To wycieczka pociągiem wzdłuż granicy między Bieszczadami, a Beskidem Niskim, która właściwie rozplanowana może zająć cały dzień...
Panoramiczne zdjęcie rzeki Osława, czyli granicy między Bieszczadami, a Beskidem Niskim. Czy nie warto wybrać się w tę część Województwa Podkarpackiego na wycieczkę jednodniową? Panoramiczne zdjęcie rzeki Osława, czyli granicy między Bieszczadami, a Beskidem Niskim. Czy nie warto wybrać się w tę część Województwa Podkarpackiego na wycieczkę jednodniową?
Linia kolejowa 107 prowadząca z Zagórza przez Czaszyn, Morochów, Mokre, Wysoczany, Szczawne, Rzepedź, Komańczę do Łupkowa. Tę linię kolejową położoną na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego uważamy za najpiękniejszą w Polsce. Linia kolejowa 107 prowadząca z Zagórza przez Czaszyn, Morochów, Mokre, Wysoczany, Szczawne, Rzepedź, Komańczę do Łupkowa. Tę linię kolejową położoną na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego uważamy za najpiękniejszą w Polsce.
Rzeka Osława źródła ma na górze Matragona, czyli w połowie drogi między Komańczą, a Cisną. Stanowi granicę zachodnią Bieszczad. Rzeka Osława źródła ma na górze Matragona, czyli w połowie drogi między Komańczą, a Cisną. Stanowi granicę zachodnią Bieszczad.
Ten widok w Rezerwacie Przyrody Przełom Osławy Pod Mokrem najbardziej lubimy: tory, droga i rzeka... Zapraszamy na wycieczki na granicę między Bieszczadami, a Beskidem Niskim! Ten widok w Rezerwacie Przyrody Przełom Osławy Pod Mokrem najbardziej lubimy: tory, droga i rzeka... Zapraszamy na wycieczki na granicę między Bieszczadami, a Beskidem Niskim!
Rzeka Osława ma długość 65 kilometrów. Na zdjęciu tory między miejscowościami Wysoczany i Mokre, a atrakcja położona na granicy zachodniej Bieszczad. Rzeka Osława ma długość 65 kilometrów. Na zdjęciu tory między miejscowościami Wysoczany i Mokre, a atrakcja położona na granicy zachodniej Bieszczad.
Zdjęcie panoramiczne wykonane między Mokrem, a Wysoczanami, czyli w Rezerwacie Przyrody Przełom Osławy Pod Mokrem. Tu granicę między Beskidem Niskim a Bieszczadami można by powiedzieć, że stanowi rzeka Osława, droga i tory linii kolejowej 107 ;-) Zdjęcie panoramiczne wykonane między Mokrem, a Wysoczanami, czyli w Rezerwacie Przyrody Przełom Osławy Pod Mokrem. Tu granicę między Beskidem Niskim a Bieszczadami można by powiedzieć, że stanowi rzeka Osława, droga i tory linii kolejowej 107 ;-)
Rzeka Osława po intensywnych opadach deszczu czasmi nie mieści się w korycie rzecznym, wtedy czasami zdarzają się małe powodzie na terenie Beskidu Niskiego i Bieszczad. Rzeka Osława po intensywnych opadach deszczu czasmi nie mieści się w korycie rzecznym, wtedy czasami zdarzają się małe powodzie na terenie Beskidu Niskiego i Bieszczad.
Rzeka Osława płynąca między miejscowościami Mokre i Wysoczany. Tędy przebiega Szlak Ikon Doliny Rzeki Osława, czyli wzdłuż granicy między Bieszczadami, a Beskidem Niskim. Rzeka Osława płynąca między miejscowościami Mokre i Wysoczany. Tędy przebiega Szlak Ikon Doliny Rzeki Osława, czyli wzdłuż granicy między Bieszczadami, a Beskidem Niskim.
Jak pada deszcz większość turystów odwołuje wycieczki, a my zapraszamy, bo wiemy jakie atrakcje pokazać pokazujące piękno Bieszczad i w ogóle Podkarpacia. Jak pada deszcz większość turystów odwołuje wycieczki, a my zapraszamy, bo wiemy jakie atrakcje pokazać pokazujące piękno Bieszczad i w ogóle Podkarpacia.
Drzewa kwitnące wiosną na brzegu rzeki Osława... Takie atrakcje na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego! Drzewa kwitnące wiosną na brzegu rzeki Osława... Takie atrakcje na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego!
Rzeka Osława po intensywnych opadach deszczu symetrycznie ;-) To nie rzeka Jangcy w Chinach, ale rzeka Osława w Polsce położona między Bieszczadami, a Beskidem Niskim :-) Rzeka Osława po intensywnych opadach deszczu symetrycznie ;-) To nie rzeka Jangcy w Chinach, ale rzeka Osława w Polsce położona między Bieszczadami, a Beskidem Niskim :-)
Rzeka Osława tworząca granicę między Bieszczadami, a Beskidem Niskim w miejscowości Mokre. Rzeka Osława tworząca granicę między Bieszczadami, a Beskidem Niskim w miejscowości Mokre.
Słońce o poranku nad rzeką Osława w Mokrem po dużych opadach deszczu. Zdjęcie wykonane w Beskidzie Niskim z widokiem na Bieszczady :-) Słońce o poranku nad rzeką Osława w Mokrem po dużych opadach deszczu. Zdjęcie wykonane w Beskidzie Niskim z widokiem na Bieszczady :-)

Na koniec przypomnimy, że rzeka Osława jest granicą turystyczną między Bieszczadami, a Beskidem Niskim. Dwóch z załogi Biura Podróży Bieszczader urodziło się i mieszkało w miejscowości Szczawne, przez którą również przepływa rzeka Osława. Więc jest ona nam bliska od urodzenia. Znamy jej cały odcinek – od źródeł na zboczach góry Matragona, aż do ujścia do rzeki San w Zagórzu, czyli na całym 65 kilometrowym odcinku. Kąpiemy się w okresie wakacji w czystych i ciepłych wodach, a po dużych opadach deszczu pływamy po rzece Osława na kajakach oraz pontonach.

Rzeka Osława pojawia się też często na naszych zdjęciach, które wykonujemy podczas Wypraw UAZ-ami z przewodnikiem po pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego. Do tej pory najczęściej rzeka Osława była przy okazji wykonywania zdjęć kładek linowych w Morochowie i Mokrem, ale niestety te zostały rozebrane na zlecenie osób pracujących w Urzędzie Miasta i Gminy Zagórz w 2019 roku… Pozostała nam tylko kładka linowa w Wysoczanach, ale tę zaprezentujemy w osobnej galerii 😉

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl