Rumunia

TRANSYLWANIA

– 4 dni –

Transylwania kojarzy się nam z budzącymi grozę zamczyskami, duchami, wilkołakami, ale przede wszystkim z wampirami… Jednakże Transylwania to także wysokie góry z doskonałymi szlakami turystycznymi i narciarskimi, to zatrzymane w czasie wioski z charakterystycznymi tylko tutaj zamkami chłopskimi, to spokój, przestrzeń, cisza z dala od wielkich metropolii… Podczas tej wyprawy poznacie nie tylko prawdziwą kulturę rumuńską, ale również zobaczycie tereny pełne tajemnic i grozy bowiem dla odważnych nie lada gratką będzie wypicie wraz z Drakulą szklanki krwawej Mary!

UWAGA: wycieczka bardzo męcząca ze względu na długie przejazdy w krótkim czasie.
Wycieczki w tę część Rumunii polecamy na minimum 5 dni.

Mapa RUMUNIA Transylwania na wycieczkach 4, 5 i 6 dni z BP Bieszczader
Program wycieczki RUMUNIA TRANSYLWANIA 4 dni:

I DZIEŃ „ORADEA – CLUJ-NAPOCA, czwartek:

wyjazd w nocy ze środy na czwartek, spotkanie z przewodnikiem na południu Polski
spacer po starówce ORADEI: ratusz, katedra, pałac biskupa grekokatolickiego, kościół księżycowy
przejazd do CLUJ NAPOCA – jednej ze stolic Transylwanii (Siedmiogrodu): m.in. kościół św. Marcina, dom Korwina, katedra prawosławna, mury obronne z basztą
• … obiadokolacja i nocleg w Cluj-Napoca

II DZIEŃ„SIGHISOARA – SINAIA – BRAN“, piątek:

• …  śniadanie, przejazd na zwiedzanie starówki SIGHISOARY (tu urodził się Wlad Palownik, czyli Dracula): wieża zegarowa, dom Draculi, katedra, dom wenecki i przejście „zakrytymi schodami” do kościoła na wzgórzu
• zwiedzanie jednego z pałaców SINAI zwanych „Perłą Karpat”: Peles – zbudowany w stylu niemieckiego renesansu lub Pelisor – wybudowany w stylu średniowiecznym przez pierwsze króla Rumunii Karola I
• zwiedzanie ZAMKU w BRAN uważanego kiedyś za siedzibę Draculi
• … obiadokolacja i nocleg w Bran / Poiana Brasov

III DZIEŃRASNOV – BRASOV – SIBIU, sobota:

• … śniadanie, wizyta w chłopskiej cytadeli RÂȘNOV– zamku oryginalnie zbudowanego przez Krzyżaków (możliwość wyjazdu ciuchcią, a zjazdu koleją linową)
zwiedzanie średniowiecznych atrakcji BRASZOWA: Dom Rady, Czarny Kościół, Bastion Tkaczy, Czarną i Białą Wieżę

• spacer po starówce SIBIU, w skład której wchodzą trzy place z charakterystycznymi dla tego miasta budynkami z „oczami”, XVI-wieczny ratusz z galerią i wieżyczką oferującą wspaniały widok na miasto i okolicę, kościół Jezuitów, kościół ewangelicki z przełomu XIV i XV wieku z wieżą z dzwonem skazańców, żelazny most Kłamców…
• obiadokolacja i nocleg w Sibiu (możliwość uroczystej obiadokolacji z muzyką, winem i palinką u rodziny rumuńskiej)

IV DZIEŃ „TURDA – WINO i golonki na Węgrzech“, niedziela:

• śniadanie, zwiedzanie KOPALNI SOLI w Turdzie połączone z pływaniem łódkami po słonym jeziorze na dnie kopalni!
degustacja win na Węgrzech połączona z golonkami peklowanymi i zapiekanymi w półmetrowych chlebach! podawaną w piwnicy podczas degustacji!
• zakończenie wycieczki w miejscu wyjazdu w godzinach nocnych / rannych

CENA: uzależniona od liczby osób, miejsca wyjazdu, hotelu
(wycieczka realizowana NA ZAMÓWIENIE GRUP – najlepiej by grupa liczyła od 15 osób w górę)

Świadczenia: autokar, 3 noclegi w hotelach (pokoje 2 os.), 3 śniadania, 3 obiadokolacje, usługi pilota będącego przewodnikiem, opłaty drogowe i parkingowe, ubezpieczenie NNW i KL, opłata na TFG, podatek VAT marża.

Cena nie zawiera biletów wstępu między 30, a 60 euro w zależności od wybranych wnętrz.

ROZETA KARPACKA

UWAGA: uczestnicy muszą posiadać dowód osobisty lub paszport.  Biuro nie ponosi odpowiedzialności za zmiany cen biletów oraz zmiany godzin otwarcia obiektów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Prosimy zabrać obuwie turystyczne na wycieczki piesze, prowiant i napoje na czas podróży, kurtki przeciwdeszczowe, apteczkę osobistą.

UBEZPIECZENIE: naszych klientów ubezpieczamy w TU AXA. Od niedawna towarzystwa ubezpieczeniowe podpisują umowy z coraz większą liczbą placówek w Rumunii. Jednak lepiej zawsze posiadać kartę z NFZ oraz pieniądze o równowartości co najmniej 100 euro (w miastach dostępne są bankomaty). Towarzystwa zwracają poniesione koszty na podstawie zebranych rachunków imiennych po wcześniejszym zgłoszeniu szkody. Więcej szczegółów na AXA oraz telefonicznie.

Biuro Podróży BIESZCZADER powyższą wycieczkę organizuje NA ZAMÓWIENIE GRUP (najlepiej by grupa liczyła od 15 osób w górę). Nie ma możliwości dołączenia do grup.

Klientów indywidualnych zapraszamy na WYCIECZKI 1-DNIOWE podczas pobytu w Bieszczadach. Nocleg sami Państwo rezerwują i mogą skorzystać aż z 9 niepowtarzalnych wycieczek – zarówno krajowych, jak i zagranicznych: Traperska PrzygodaDrezynami, Kolej Zakarpacka, Przemyśl ze Szwejkiem!, wyprawy UAZ-ami, Wodami rzeki San, 2 różne wycieczki na Węgry i do Lwowa.
Rezerwacje przez TERMINARZ.

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl