RUMUNIA

BUKARESZT i Transylwania

– 6 dni –

Transylwania kojarzona jest przede wszystkim z zamczyskami, duchami i wampirami oraz nieodłącznym wizerunkiem Drakuli… Nie zapominajmy, że ten region ma również do zaoferowania wysokie góry, piękne krajobrazy a także najlepiej zachowane średniowieczne miasta Europy. Wielonarodowe dziedzictwo kulturowe Siedmiogrodu jest widoczne w strojach ludowych, architekturze, kuchni, muzyce i festiwalach. W trakcie naszej wyprawy odwiedzimy również Bukareszt – nazywany Paryżem Wschodu albo Małym Paryżem, za sprawą ekstrawaganckiej i kosmopolitycznej architektury i kultury tego okresu.


Program wycieczki po Rumunii – BUKARESZT i Transylwania:

I DZIEŃ „Węgry – Arad – Sibiu”:

poranny lub nocny wyjazd z Polski, przejazd do Rumuni przez Słowację oraz Węgry
obiadokolacja i nocleg w Sibiu

II DZIEŃ„SIBIU – Europejska Stolica Kultury 2007 i okolice”:

po śniadaniu zwiedzanie miasta artystów – SIBIU: spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place z charakterystycznymi dla tego miasta budynkami z “oczami”, XVI – wieczny Ratusz, kościół Jezuitów, żelazny most Kłamców (według tradycji, jeżeli ktoś skłamie na moście, ten ma się zawalić)
przerwa obiadowa i czas wolny w Sibiu
przejazd do miejscowości CRISTIAN, gdzie znajduje się kościół obronny
SIBIELMuzeum unikalnych ikon (malowanie na szkle)
obiadokolacja i nocleg w Sibiu

III DZIEŃ –  „BUKARESZT stolica Rumunii”:

śniadanie, przejazd w kierunku stolicy Rumunii – BUKARESZTU i zwiedzanie m. in. Łuk Triumfalny, cerkiew Cretulescu, Pałac Parlamentu, Ateneum Rumuńskie – siedziba Filharmonii oraz Plac Rewolucji – drugi co do wielkości budynek na świecie, a także odbędziemy spacer po jednej ze starszych uliczek – Lipscani
obiadokolacja w tradycyjnej rumuńskiej restauracji i nocleg w Bukareszcie

IV DZIEŃ„PAŁACE SINAI i średniowieczny BRASOV”:

po śniadaniu przejazd w pobliżu słynnych pól naftowych w okolicach miasta Ploiesti
SINAIA – słynne uzdrowisko zwane ” Perłą Karpat”, zwiedzanie pałaców Peles i Pelisor położonych na zboczach gór Bucegi, a będących letnią rezydencją królów Rumunii
zwiedzanie średniowiecznego miasta BRASOV: Dom Rady, Czarny Kościół, Bastion Tkaczow, Czarna i Biała wieża, itd.
obiadokolacja i nocleg w Brasov lub w pobliżu zamku w Bran

V DZIEŃ „ZAMEK DRAKULI – SIGHISOARA – STEJARISU”:

śniadanie, zwiedzanie legendarnego zamku Draculi w BRAN
degustacja rumuńskich serów oraz  brandy (tuica) od lokalnego pasterza
przejazd do SIGHISOARY – wspaniałego średniowiecznego miasta, gdzie urodził się książę Wlad Palownik – legendarny Drakula. Zwiedzanie miasta w całości wpisanego na listę UNESCO: wieża zegarowa, zadaszone schody, dom urodzenia Drakuli itd.
kościół warowny w STEJARISU i obiadokolacja
nocleg w Targu Mures

VI DZIEŃ„TOKAJ lub NYÍREGYHÁZA:

po śniadaniu wyjazd w stronę Polski
możliwość zwiedzania TOKAJU, zoo lub pobytu na basenach termalnych w NYÍREGYHÁZA, czy degustacji wina połączonej z golonką peklowaną i zapiekaną w pół metrowych chlebach
powrót do Polski w godzinach wieczornych lub nocnych

CENA: uzależniona od liczby osób, miejsca wyjazdu, hotelu
(wycieczka realizowana NA ZAMÓWIENIE GRUP – najlepiej by grupa liczyła od 15 osób w górę)

Świadczenia: autokar, 5 noclegów w hotelach (pokoje 2 z łazienkami), 5 śniadań, 5 obiadokolacji (3 dania i woda, w tym obiadokolacja z tradycyjnym rumuńskim jedzeniem w Stejarisu), usługi pilota / przewodnika,  degustacja serów i rumuńskiej brandy (tuica), opłaty drogowe i parkingowe, ubezpieczenie.

Cena nie zawiera biletów wstępu od 30 do 60 euro w zależności od obiektów.

UWAGA: uczestnicy muszą posiadać dowód osobisty lub paszport.  Biuro nie ponosi odpowiedzialności za zmiany cen biletów oraz zmiany godzin otwarcia obiektów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Prosimy zabrać obuwie turystyczne na wycieczki piesze, prowiant i napoje na czas podróży, kurtki przeciwdeszczowe, apteczkę osobistą).

UBEZPIECZENIE: naszych klientów ubezpieczamy w TU AXA. Od niedawna towarzystwa ubezpieczeniowe podpisują umowy z coraz większą liczbą placówek w Rumunii. Jednak lepiej zawsze posiadać kartę z NFZ oraz pieniądze o równowartości co najmniej 100 euro (w miastach dostępne są bankomaty). Towarzystwa zwracają poniesione koszty na podstawie zebranych rachunków imiennych po wcześniejszym zgłoszeniu szkody. Więcej szczegółów na AXA oraz telefonicznie.

Biuro Podróży BIESZCZADER powyższą wycieczkę organizuje NA ZAMÓWIENIE GRUP (najlepiej by grupa liczyła od 15 osób w górę). Nie ma możliwości dołączenia do grupy.
Klientów indywidualnych zapraszamy do korzystania wyłącznie z WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH podczas pobytu w Bieszczadach: Traperska Przygoda, Drezynami, Kolej Zakarpacka, Przemyśl ze Szwejkiem!, wyprawy UAZ-ami, Wodami rzeki San, wycieczki na Słowację, Węgry i do Lwowa.

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl