RUMUNIA

Transylwania – Bukareszt

MORZE CZARNE

– 8 dni –

Zapraszamy na najnowszą wycieczkę do Rumunii łączącą zwiedzanie najważniejszych atrakcji Transylwanii oraz stolicy Bukaresztu z wypoczynkiem nad Morzem Czarnym. Przez kilkanaście lat organizowaliśmy wycieczki na Krym łącząc ze zwiedzaniem niepowtarzalnych zabytków. Po aneksji półwyspu przez Rosjan nie ma takiej możliwości, więc może chcieliby Państwo w Rumunii oddać się wypoczynkowi nad Morzem Czarnym? Zapraszamy grupy do kontaktu z nami, a program dostosujemy do Waszych wymagań.

Mapa Rumunia Transylwania - MORZE CZARNE - Bukareszt, wycieczka 8 dni Biura Podróży BIESZCZADER

PROGRAM WYCIECZKI Rumunia 8 dni z Morzem Czarnym:

I DZIEŃ „Podróż na południe”, czwartek:
• wyjazd z ………….., spotkanie z przewodnikiem po trasie przejazdu na południu Polski
• przejazd do Rumuni przez Słowację oraz Węgry, 1900 obiadokolacja i nocleg w Oradei

II DZIEŃORADEA – TURDA – TARGU MURES”, piątek:
• … śniadanie i spacer po starówce ORADEI: ratusz, katedra, pałac biskupa greckokatolickiego, kościół księżycowy
• zwiedzanie KOPALNI SOLI w Turdzie z pływaniem łódkami po słonym jeziorze na dnie kopalni!
• zwiedzanie TARGU MURES: pałac kultury, teatr narodowy, cerkiew prawosławna, stary budynek prefektury z 1711, pałac Apolla (1820-1822)
• … obiadokolacja i nocleg w Sighisoarze

III DZIEŃSIGHISOARA – BRASOV – BRAN – RASNOV”, sobota:
• … śniadanie, zwiedzanie starówki SIGHISOARY (tu urodził się Wlad Palownik, czyli Dracula): wieża zegarowa, dom Draculi, katedra, dom wenecki i przejście „zakrytymi schodami” do kościoła na wzgórzu
• zwiedzanie średniowiecznego BRASZOWA: Dom Rady, Czarny Kościół, Bastion Tkaczy, Czarną i Białą Wieżę
• przejazd do BRAN, gdzie mieści się zamek uważany kiedyś za siedzibę Draculi
w miarę czasu wizyta w chłopskiej cytadeli RÂȘNOV– zamku oryginalnie zbudowanego przez Krzyżaków
• … obiadokolacja i nocleg w Sinai lub Bran / Poianie Brasov

IV DZIEŃSINAIA – MORZE CZARNE”, niedziela:
• śniadanie, zwiedzanie jednego z pałaców SINAI zwanych „Perłą Karpat”: Peles – zbudowany w stylu niemieckiego renesansu lub Pelisor – wybudowany w stylu średniowiecznym przez pierwszego króla Rumunii Karola I
• przejazd nad Morze Czarne, zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na plaży, … obiadokolacja i nocleg w Konstancy

V DZIEŃPLAŻOWANIE nad Morzem Czarnym”, poniedziałek:
• … śniadanie, czas wolny na plaży, … obiadokolacja i nocleg w Konstancy

VI DZIEŃKONSTANCA nadmorski kurort – BUKARESZT”, wtorek:
• … śniadanie, KONSTANCA to dawna grecka kolonia nad Morzem Czarnym, a obecnie największy port. Zwiedzanie centrum z pomnikiem Owidiusza oraz pozostałościami greckiej zabudowy. Wizyta w meczenie Króla Karola, gdzie będziemy mieli unikalną możliwość wejścia na minaret. Zobaczymy m.in.: Dom Prasy, bulwar Kisselefa, Łuk Triumfalny, place: Zwycięstwa, Rewolucji, cerkiew Cretulescu, Ateneum Rumuńskie, Pałac Cotroceni (siedziba prezydenta), ul. Lipscani.
• zwiedzanie BUKARESZTU: spacer Calea Victoriei jedną z najważniejszych ulic starego miasta, przy której zlokalizowane są liczne zabytki takie jak Pałac Królewski (obecnie muzeum sztuki), Ateneum Rumuńskie, Klub Wojskowy itd. Na koniec Parlament – II co do wielkości budynek rządowy na świecie.
• … obiadokolacja i nocleg w Bukareszcie

VII DZIEŃ SIBIU – CLUJ-NAPOCA, środa:
• … śniadanie, przejazd do centrum SIBIU, gdzie zobaczymy mury miejskie, 3 miejskie place z charakterystycznymi budynkami z „oczami” XVI-wieczny ratusz z galerią i wieżyczką oferującą wspaniały widok na miasto i okolicę, kościół Jezuitów, kościół ewangelicki z XIV i XV w. z wieżą z dzwonem skazańców, żelazny most Kłamców…
• przejazd do CLUJ NAPOCA – jednej ze stolic Transylwanii (Siedmiogrodu): m.in. kościół św. Marcina, dom Korwina, katedra prawosławna, mury obronne z basztą
• … obiadokolacja i nocleg w Cluj-Napoca

VIII DZIEŃWINO i GOLONKI”, czwartek:
• … śniadanie, przejazd na Węgry, gdzie odbędzie się DEGUSTACJA WIN tokajskich połączona z golonkami peklowanymi i zapiekanymi w półmetrowych chlebach!
• zakończenie wycieczki w ……………… około ……….

CENA: uzależniona od liczby osób, miejsca wyjazdu, hotelu
(wycieczka realizowana NA ZAMÓWIENIE GRUP – najlepiej by grupa liczyła od 15 osób w górę)

Świadczenia: autokar, 7 noclegów w hotelach (pokoje 2 os.), 7 śniadań, 7 obiadokolacji, usługi pilota, opłaty drogowe i parkingowe, degustacja win z golonkami w chlebach, ubezpieczenie NNW i KL, opłata na TFG, podatek VAT marża.

Cena nie zawiera biletów wstępu około 45 € w zależności od obiektów.

ROZETA KARPACKA

UWAGA: uczestnicy muszą posiadać dowód osobisty lub paszport.  Biuro nie ponosi odpowiedzialności za zmiany cen biletów oraz zmiany godzin otwarcia obiektów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Prosimy zabrać obuwie turystyczne na wycieczki piesze, prowiant i napoje na czas podróży, kurtki przeciwdeszczowe, apteczkę osobistą.

UBEZPIECZENIE: naszych klientów ubezpieczamy w TU AXA. Od niedawna towarzystwa ubezpieczeniowe podpisują umowy z coraz większą liczbą placówek w Rumunii. Jednak lepiej zawsze posiadać kartę z NFZ oraz pieniądze o równowartości co najmniej 100 euro (w miastach dostępne są bankomaty). Towarzystwa zwracają poniesione koszty na podstawie zebranych rachunków imiennych po wcześniejszym zgłoszeniu szkody. Więcej szczegółów na AXA oraz telefonicznie.

Biuro Podróży BIESZCZADER powyższą wycieczkę organizuje NA ZAMÓWIENIE GRUP (najlepiej by grupa liczyła od 15 osób w górę). Nie ma możliwości dołączenia do grup.

Klientów indywidualnych zapraszamy na WYCIECZKI 1-DNIOWE podczas pobytu w Bieszczadach. Nocleg sami Państwo rezerwują i mogą skorzystać aż z 9 niepowtarzalnych wycieczek – zarówno krajowych, jak i zagranicznych: Traperska PrzygodaDrezynami, Kolej Zakarpacka, Przemyśl ze Szwejkiem!, wyprawy UAZ-ami, Wodami rzeki San, 2 różne wycieczki na Węgry i do Lwowa.
Rezerwacje przez TERMINARZ.

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl