To wycieczka z najciekawszymi atrakcjami w części Rumunii zwanej Transylwanią – oprócz „standardowych” atrakcji jak: zamek w Bran, Pałac w Sinai, średniowieczne miasto Sighisoara, Brasov, program wzbogaciliśmy o TRASĘ TRANSFOGARASKĄ – jedną z najbardziej malowniczo położonych drów w Europie, którą wyjedziemy aż na 2034m! oraz jeden z najpiękniejszych zamków na „starym kontynencie” w HUNEDOARA. W programie wycieczki po rumuńskiej Transylwanii będzie też Oradea, twierdza Alba Julia, Sibiu, warowny kościół w Prejmer, Cluj Napoca oraz zamek chłopski w Rupea.

UWAGA: wycieczka dostępna dla Klientów INDYWIDUALNYCH
= można się zapisać w TERMINIE: 5-9 sierpień 2024
REZERWACJE poprzez Kalendarz Wycieczek.

Mapa wycieczki RUMUNIA TRANSYLWANIA 5 dni z Fogarasami i Hunedoarą

Mapa wycieczki RUMUNIA TRANSYLWANIA 5 dni z najciekawszymi atrakcjami Hunedoara, Trasa Transfogaraska, Bran, Sinaia, Sibiu, Alba Julia, Sighisoara, Oradea, Cluj Napoca...

PROGRAM WYCIECZKI Rumunia Transylwania 5 dni

I DZIEŃ „ORADEA – HUNEDOARA“, 5 sierpień 2024, poniedziałek: 690 km
• 2400 z niedzieli na poniedziałek wyjazd autokarem z Jarosławia z przewodnikiem na wycieczkę (możliwość wsiadania do autokaru po trasie przejazdu – szczegóły ustalimy telefonicznie po wykonaniu zgłoszenia na wycieczkę)
ORADEA – spacer po starym mieście, gdzie zobaczymy m.in: Pasaż Pod Czarnym Orłem, barokowe ratusz i katedrę, Pałac Biskupa grekokatolickiego, Kościół Księżycowy, Teatr Narodowy, spacer ul. Republikańską z ciekawymi kamienicami, pomnikami, 2 pałacami…
ZAMEK w HUNEDOARA – jeden z najpiękniejszych gotyckich zamków Europy! pochodzący z XV w.
• 1900 obiadokolacja i nocleg w Deva

II DZIEŃ „ALBA JULIA – SIBIU – FOGARASE“, 6 sierpień 2024, wtorek: 400 km
• … śniadanie, … wyjazd na wycieczkę
ALBA JULIA: cytadela Alba Carolina, cerkiew katedralna św. Trójcy oraz katedra rzymskokatolicka pw. Św. Michała, gdzie pochowany jest książę siedmiogrodzki Jan Hunyady, Izabela Jagiellońska i jej syn Jan II Zygmunt Zapolya, pomnik Michała Walecznego, Pałac Zjednoczenia…
• zwiedzanie SIBIU – spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą 3 place z charakterystycznymi dla tego miasta budynkami z “oczami”, XVIw. Ratusz z galerią i wieżyczką oferującą widok na miasto i okolicę, kościół Jezuitów, kościół ewangelicki z przełomu XIV i XV w. z wieżą z dzwonem skazańców, żelazny most Kłamców…
• przejazd pierwszym odcinkiem słynnej „DROGI TRANSFOGARASKIEJ(nazywanej przez niektórych drogą TransFagaraską) aż do jeziora Balea Lac na 2 034m n.p.m. (różnica poziomów ponad 1 500m – wyjazd z 500m n.p.m. i dojedziemy do najdłuższego tunelu w Rumunii)
• … obiadokolacja i nocleg w Predeal

III DZIEŃ „SINAIA – BRAN – BRASOV“, 7 sierpień 2024, środa: 130 km
… śniadanie, … wyjazd na wycieczkę
• wizyta w jednym z pałaców SINAI Peles zwanych „Perłą Karpat”- dawna letnia rezydencja rodziny królewskiej wzniesiona w XIX w. przez pierwszego króla Rumunii Karola I (uważany za najpiękniejszy pałac Rumunii, choć nazywany zamkiem…)
zwiedzanie ZAMKU w BRAN z XIV/XVw. w którego wnętrzu pisarz Bram Stoker umieścił fabułę powieści „Drakula”
• spacer po BRASZOWIE (Brasov), gdzie będziemy mogli zobaczyć najważniejsze budynki tego miasta w średniowieczu, m.in: Dom Rady, Czarny Kościół, Bastion Tkaczy, Czarną i Białą Wieżę, Bramę Schei, ratusz…
• … obiadokolacja i nocleg w Predeal

IV DZIEŃ „PREJMER – RUPEA – SIGHISOARA“, 8 sierpień 2024, czwartek: 270 km
• … śniadanie, … wyjazd na wycieczkę
• przejazd do PREJMER – miejscowość, w której znajduje się jeden z największych w południowo-wschodniej Europie gotycki kościół warowny, otoczony murami 40-metrowej wysokości i 10-metrowej grubości (lista UNESCO)
zwiedzanie zamku chłopskiego RUPEA składającego się z III cytadeli mający początki w XIIIw.
SIGHISOARA – stare miasto: Wieża Zegarowa, Dom Draculi, Kościół Dominikanów (najstarszy w mieście), katedra zwana „kościołem na wzgórzu” z ołtarzem wykonanym przez syna Witta Stwosza, „schody szkolne”, Dom Wenecki, 2 rynki…
• … obiadokolacja i nocleg w Targu Mures

V DZIEŃ „CLUJ NAPOCA – WINO i GOLONKI, 9 sierpień 2024, piątek: 700 km
• … śniadanie, … wyjazd na wycieczkę
CLUJ NAPOCA – jedna ze stolic Transylwanii (Siedmiogrodu): m.in. Kościół św. Michała, pomnik i dom, gdzie urodził się król Maciej Korwin, katedra prawosławna, mury obronne z basztą, pomnik powstańca Avram Iancu, Teatr Narodowy…
• 1600 DEGUSTACJA WIN tokajskich z GOLONKAMI peklowanymi i zapiekanymi w pół metrowych chlebach!
• zakończenie wycieczki w Jarosławiu około 24-ej

ROZETA KARPACKA

CENA: uzależniona od liczby osób TERMIN: 5-9.08.2024

Powyższą wycieczkę realizujemy na zamówienie grupy z Jarosławia, która na tę chwilę liczy 40 osób i zgodzili się by dołączyć do ich składu inne sympatyczne osoby. CENA wycieczki kształtuje się następująco (im będzie więcej osób to wycieczka na osobę będzie tańsza):

60 osób 1 860 zł
55 osób 1 895 zł
50 osób 1 960 zł
45 osób 2 020 zł
40 osób 2 100 zł

Powyższa cena za wycieczkę 5-dniową Rumunia Transylwania obejmuje:
– transport autokarem
– 4 noclegi w hotelach 3*
– wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, degustację win połączoną z golonkami w chlebach
– opłaty drogowe i parkingowe
– obowiązkowe opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocy, które „musimy odprowadzać od wycieczek zagran. do RP”
– ubezpieczenie NNW i KL (istnieje możliwość doubezpieczenia na choroby przewlekłe)
indywidualny system nagłośnieniowy tour-guide
– usługi pilota wycieczek będącego przewodnikiem 5 dni
– podatek VAT marża.

BILETY WSTĘPU są dodatkowo płatne na wycieczce gotówką (około 60 €).

ZGŁOSZENIA należy wykonać poprzez KALENDARZ WYCIECZEK znajdujący się na głównej stronie. Rezerwacje przyjmujemy do 12 lipca 2024 do 15:00.

PROGRAM WYCIECZKI gotowy do wydruku:

RUMUNIA Transylwania i Fagarase 5 dni, 5-9 sierpień 2024 z Województwa Podkarpackiego

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE dotyczące wycieczki do Rumunii:

WYPOSAŻENIE: dowód osobisty lub paszport z aktualnym terminem ważności, mały plecak na rzeczy osobiste, prowiant i napoje na I dzień, gdyż ciepły posiłek będzie dopiero wieczorem w hotelu.

WALUTA: na terenie Rumunii obowiązującą walutą jest lej (1 lej to około 0,90 zł, więc większość osób ceny w sklepach i restauracjach przelicza 1 do 1). Wymianę złotówek na leje można wykonać u siebie w kantorze lub podczas wycieczki w kantorach z euro. Ceny produktów w Rumunii są zbliżone do cen w Polsce.

UBEZPIECZENIE: uczestników wycieczki ubezpieczamy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i Kosztów Leczenia w TU UNIQA (UNIQA).
Wybierającym się za granicę zachęcamy (nie ma obowiązku) zabrać kartę ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) z NFZ. Karta stanowi dowód, że dana osoba jest ubezpieczona w jednym z krajów UE oraz uprości płatności i procedury zwrotu poniesionych kosztów.

GODZINY i MIEJSCA WYJAZDÓW na terenie Województwa Podkarpackiego podamy tydzień przed wycieczką oddzwaniając do osób zapisanych. Po kontakcie telefonicznym wyślemy SMS z najważniejszymi informacjami: miejsce wsiadania, godzina, kontakt do przewodnika, dokumenty.

W razie pytań dotyczących wycieczki prosimy wyłącznie o kontakt telefoniczny w godzinach pracy biura: 691 523 661
(prosimy o taką formę, gdyż do wycieczki zostało niewiele czasu, a rozmawiając zaoszczędzimy wspólnie czas).

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl