Uprzejmie donosimy, iż w dniu dzisiejszym ukończyliśmy prace przy tworzeniu PUNKTU WIDOKOWEGO w Wysoczanach. Ta nowa atrakcja bieszczadzka znajduje się w pobliżu głównej drogi przebiegającej z Wysoczan w stronę Mokrego, obok metalowego przydrożnego krzyża na niewielkim wzniesieniu (na przeciw skrętu do Rancza Quadzik).

Obok krzyża przygotowaliśmy miejsce na zaparkowanie 3 samochodów. Więc warto tam się zatrzymać i podejść 30 metrów do punktu widokowego, usiąść i podziwiać płynący u podnóża potężnej skarpy Potok Płonka (zwany na niektórych mapach na tym odcinku Potokiem Goryłka), otaczające wzgórza oraz Ośrodek Jeździecki Tarpan. Punkt widokowy znajduje się na ich terenie, więc prace wykonaliśmy za zgodą właścicieli stadniny koni.

Dodamy, że Wysoczany oraz tereny stadniny koni są położone zarówno w Bieszczadach, jak i w Beskidzie Niskim! Przez środek wioski przepływa rzeka Osława, która jest uważana za granicę zachodnią Bieszczad.

Poza możliwością nauki jazdy konnej, wycieczek na koniach w teren z przepięknymi widokami na Bieszczady i Beskid Niski, jest gdzie przenocować – Pensjonat Sokolisko, Ranczo Quadzik, noclegi U Krychy. Są liczne kapliczki, o których pisaliśmy kilka tygodni temu. Wysoczany są bardzo małe zaludnione, a zarazem znajdują się tu ogromne bezleśne góry. Z łatwością można spotkać różne dziko żyjące zwierzęta: żubry, jelenie, niedźwiedzie, wilki, różne latające drapieżniki… Te wszystkie atrakcje pokazujemy i opowiadają o tym nasi przewodnicy jeżdżący m.in. do Wysoczan na Wyprawach UAZ-ami.

Zapraszamy do wycieczki na pogranicze Bieszczad i Beskidu Niskiego! W każdej miejscowości prawdziwa cerkiew, niepowtarzalne widoki, a turystów znacznie mniej niż w Bieszczadzkim Parku Narodowym, czy okolicach Zalewu Solińskiego…

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl