Wycieczka do stadniny dostarcza nie tylko niezapomnianych wrażeń obcowania z bliska z końmi ale również uczy wrażliwości, pokory oraz dyscypliny. Ma zarazem walory dydaktyczne, gdyż dostarcza podstawowych wiadomości o życiu tych pięknych i niezwykle inteligentnych zwierząt.

Podczas naszych spotkań poznamy życie w stajni, zaprezentujemy podstawowe zasady jazdy konnej oraz przybliżymy najistotniejsze cechy tych wspaniałych zwierząt jakimi są konie. Umożliwiamy też pierwszy bezpośredni kontakt z końmi poprzez jazdy na padoku. Jest to też szansa pozyskania nowego hobby.

Dla wielu dzieci, wizyta w stadninie jest pierwszą okazją aby bliżej poznać te zwierzęta, dowiedzieć się, w jaki sposób je pielęgnować i dbać, utrzymując w dobrej kondycji i zdrowiu.

Podczas udziału w poniższej wycieczce każdy będzie miał okazję nie tylko przejechać się konno, nakarmić zwierzęta ale również poznać Bieszczady.

Poniższą wycieczkę organizujemy na zamówienia grup
dopasowując program oraz dodatkowe usługi do wymagań zamawiającego.

DRUKUJ PROGRAM WYCIECZKI DRUKUJ

I DZIEŃ – „PIERWSZE SPOTKANIE”:
• zwiedzanie skansenu w Sanoku czyli tradycyjne budownictwo i miasteczko galicyjskie
prędkość, wysokość i adrenalina czyli zjazd tyrolką nad rzeką SAN
• przyjazd uczestników do Woli Sękowej, zakwaterowanie ok. ….
spotkanie z instruktorami – omówienie zasad BHP, wycieczka po ośrodku jeździeckim połączona z pogadanką na temat koni, ich historii oraz współczesnych sposobów użytkowania
• obiadokolacja i nocleg

II DZIEŃ – „ODKRYJ TAJEMNICE KONI:
• śniadanie
• nauka budowy, czyszczenia i pielęgnacji konia
• nauka budowy i historii rzędu jeździeckiego
• przejażdżka konna
dla każdego z uczestników, obiad
• wyjazd na wycieczkę z przewodnikiem nad jezioro Solińskie (spacer po koronie zapory wodnej w Solinie, rejs statkiem po Zalewie Solińskim z Polańczyka, spotkanie z „artystą od koryt świńskich”)
• powrót do ośrodka, ognisko z kiełbaskami, pasowanie na jeźdźca i nocleg

III DZIEŃZDOBYTA WIEDZA”:
• śniadanie
podchody – gra terenowa w 6-cio hektarowym podworskim parku zabytkowym lub możliwość zorganizowania warsztatów (lepienie w glinie, wyplatanie z wikliny)
przejażdżka konna dla każdego z uczestników, obiad
• zakończenie pobytu w stadninie i powrót

……… CENA: 195 zł (kalkulacja dla grupy 30-osobowej + 3 opiekunów)

Świadczenia: 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiady, 1 obiadokolacja, ognisko z kiełbaskami, zajęcia z instruktorem, przejażdżka konna – 2 dni, wstęp do skansenu w Sanoku, wycieczka – Okolice Soliny (bilety wstępu, przewodnik)
Cena nie zawiera:
środku transportu,
Usługi za dodatkową opłatą:
zjazd tyrolką, warsztaty (wikliniarstwo, garncarstwo, malowanie na szkle)

GALERIA ZDJĘĆ – DWÓR WOLA SĘKOWA

Dwór – Wola Sękowa jest położony około 400 m n.p.m. nad rzeką Pielnicą u podnóża Bukowicy (776 m n.p.m.) we wschodniej części Beskidu Niskiego w odległości 20 km od Sanoka i 16 km od Rymanowa.
Pensjonat stoi pośrodku 6-cio hektarowego podworskiego parku zabytkowego, w którym mamy 10 pomników przyrody i całkiem okazałą kolekcję różnych drzew (prawie 850 sztuk).
Na terenie parku znajduje się staw rybny dla miłośników wędkowania oraz plac zabaw dla dzieci.
Znajduje się tu również stadnina koni. Zatrudniamy instruktora jazdy konnej, który zapewnia fachową opiekę tym, którzy chcą się u nas nauczyć jeździć konno, a dla najmłodszych miłośników mamy kucyki.

Więcej informacji na stronie: www.dworwolasekowa.com.pl

GALERIA ZDJĘĆ – WYCIECZKA 1 dniowa – BIESZCZADZKIE MORZE

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl